صفحه 53 از 69 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار-موسسه غیرانتفاعی روزبهان

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

سلام.
    +
    دوستان شما میدونید ارزش یک کرون تو سوئد چقدره؟ هزینه زندگی متوسط تو سوئد چند کرون ِ؟
    +من الان دیدم یک کرون غیر مرجع 370 تومان و مرجعش 180 تومانه. اینقد ارزشش کمه؟
    +هزینه خونه گرفتن با وسایلش (برای زندگی کردن نه دانشجویی) چقدره تقریبا تو گوتنبرگ؟
    +اگه واسه اقامت اقدام کنیم(اونجا عموم زندگی میکنه ساپورت هم میکنه) چقدر طول میکشه تا اوکی شه؟
    ممنون میشم همه رو جواب بدین،خیلی مهمه!

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط ghogha نمایش پست ها
    سلام.
    +
    دوستان شما میدونید ارزش یک کرون تو سوئد چقدره؟ هزینه زندگی متوسط تو سوئد چند کرون ِ؟
    +من الان دیدم یک کرون غیر مرجع 370 تومان و مرجعش 180 تومانه. اینقد ارزشش کمه؟
    +هزینه خونه گرفتن با وسایلش (برای زندگی کردن نه دانشجویی) چقدره تقریبا تو گوتنبرگ؟
    +اگه واسه اقامت اقدام کنیم(اونجا عموم زندگی میکنه ساپورت هم میکنه) چقدر طول میکشه تا اوکی شه؟
    ممنون میشم همه رو جواب بدین،خیلی مهمه!
    سلام
    1- متوجه نمیشم یعنی چی ارزش یک کرون در سوئد چقدره؟ در حال حاضر نرخ واقعی یک کرون 550 تومن هست در صرافی ها. اگر منظورت اینه که با یک کرون چی میشه خرید؟ هیچی.... وقتی می رید خرید، یک کیسه نایلون که بخای بخری وسائلت رو توش بزاری 3 کرونه ...
    2- هزینه متوسط ماهانه برای زندگی دانشجویی 6000 کرونه؛ شاید با 5000-5500 کرون هم بشه زندگی کرد با صرفه جویی.
    3- کرایه خونه (اتاق دانشجویی) معمولا حدود 3000 کرونه؛ اگر استودیو فلت بخاید که هیچی با کسی شریک نباشی حدودا 4000 کرونه (من 4400 میدم ولی دوستانی هم دارم اتاق گرفتن با حدودای 2500).
    4- اقامت به راحتی ممکن نیست مگر اینکه کار داشته باشید، در این خصوص نظری ندارم.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member S@eed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی کارگردانی انیمیشن - فرهنگ و هنر

دوستان من یک پلن "ایجاد کسبُ کار" یا بقول معروف کارآفرینی دارم و شنیدم در سوئد از افراد کارآفرین حمایت زیادی میشه.
    سوال من این هست که در زمان startup که شرکت هیچ درآمدی نداره ، تکلیف چیه؟ باید از جیب خرج کنیم؟

در ضمن اگر کسی میتونه و علاقه داره که باهم همکاری کنیم، پیغام خصوصی بده تا پلنم رو براش شرح بدم.

Junior Member

سلام خسته نباشید
    من همه پستهای این قسمتو خوندم. در مورد خونه اغلب برای یک اتاق و یا جاهای شیر شده قیمت داده بودید، ببینید اگه بخایم یه آپارتمان یه خوابه مثلا 50 متری اجاره کنیم چه قدر میشه؟ سوالی که دارم اینه که اگه دانشجوی پی اچ دی بشیم میشه دونفره با یه میچنین جایی زندگی کرد؟(یعنی حقوقش کافی هست که یه جای 50 متری رو با همسر اجاره کرد و زندگی کرد و مثلا سالی دو بار تهران اومد. حقوق پی اچ دی بعد از کسر مالیاتها برای این کافی هست؟)
    یکی از دوستان گفته بود برای پی اچ دی حدود 13000 کرون در ماه به دست میرسه؟ یعنی این مقدار متوسط فانده برای دانشجوب پی اچ دی؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_ali_8564 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من همه پستهای این قسمتو خوندم. در مورد خونه اغلب برای یک اتاق و یا جاهای شیر شده قیمت داده بودید، ببینید اگه بخایم یه آپارتمان یه خوابه مثلا 50 متری اجاره کنیم چه قدر میشه؟ سوالی که دارم اینه که اگه دانشجوی پی اچ دی بشیم میشه دونفره با یه میچنین جایی زندگی کرد؟(یعنی حقوقش کافی هست که یه جای 50 متری رو با همسر اجاره کرد و زندگی کرد و مثلا سالی دو بار تهران اومد. حقوق پی اچ دی بعد از کسر مالیاتها برای این کافی هست؟)
    یکی از دوستان گفته بود برای پی اچ دی حدود 13000 کرون در ماه به دست میرسه؟ یعنی این مقدار متوسط فانده برای دانشجوب پی اچ دی؟
    اون 13 هزار تا در صورتی است که شما دکتری تون رو 5 ساله تنظیم کنید که 80 درصد حقوق سال اولتون می شه کمک هزینه و بخاطر همین بعد از مالیات همون حدود دستتون رو می گیره. (البته دانشگاه تا دانشگاه فرق می کنه)
    یک همچون خونه ای حدودا براتون 8000 کرون آب می خوره اگه پیدا کنید.
    دو هزار تا هم برای پول اتوبوس و مترو برای دو نفر .
    خورد و خوراک هم از 2500 تا 4500 بستگی به خودتون
    بلیط رو هم می تونید از سایت ترکیش یا ... چک کنید

اگه 4 ساله ببندید دکتری رو ؛ بعد مالیات حداقل 17 هزار تا می گیرید. البته ارقام از دانشگاه تا دانشگاه متفاوت هست چون هر کدوم قوانین خودشون رو دارند.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member mamad_85 آواتار ها

سلام به دوستان عزیز. من دنبال جا تو شهر مالمو برای یک سال هستم. لطفا چندتا سایت معرفی کنید که بتونم ازش اتاق مستقل(یعنی هم اشپزخانه و هم حمام مستقل باشد) 20-30 متری بتونم کرایه کنم.من قصد دارم به امید خدا اوایل اگوست برم.
    در پناه حق، شاد باشید

دوستان یک سایت انگلیسی معرفی میکنید راجع به گوتنبرگ اطلاعات معتبر به دست بیارم

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

من از دانشگاه لینه در وکسجو یه استاد بم قول پذیرش داده و گفته که اینجا دکترا میخوانی اما کارت در اصل توی استکهلم توی یه شرکته ولی دانشگاه حقوقتو میده و درسا رو از استکهلم با هزینه ما میای وکسجو شرکت میکنی و برمیگردی.
    سوال: من میخوام ویزای دانشجوییمو به ویزای کاری تغییر بدم تا جزو 4 سال حساب بشه. میتونم از نظر قانونی به شرکت بگم من پول دانشگاه رو به شما پرداخت میکنم و شما حقوق به من بدید و برام درخواست ویزای کاری کنید؟ (البته نه حالا که ایرانم وقتی که اونجا رفتم)
    سوال 2: آیا نکته ای هست که من باید ازشون بپرسم اما نمیدونم؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    من از دانشگاه لینه در وکسجو یه استاد بم قول پذیرش داده و گفته که اینجا دکترا میخوانی اما کارت در اصل توی استکهلم توی یه شرکته ولی دانشگاه حقوقتو میده و درسا رو از استکهلم با هزینه ما میای وکسجو شرکت میکنی و برمیگردی.
    سوال: من میخوام ویزای دانشجوییمو به ویزای کاری تغییر بدم تا جزو 4 سال حساب بشه. میتونم از نظر قانونی به شرکت بگم من پول دانشگاه رو به شما پرداخت میکنم و شما حقوق به من بدید و برام درخواست ویزای کاری کنید؟ (البته نه حالا که ایرانم وقتی که اونجا رفتم)
    سوال 2: آیا نکته ای هست که من باید ازشون بپرسم اما نمیدونم؟
    مرسی
    اگه این اینداستریال پی اچ دی هست (که در اون صورت صنعت حقوقتون رو می ده) ویزای کار می گیرید ولی اگه دانشگاه به عنوان دکتری با شما قرارداد می بنده و بهتون حقوق می ده, هیچ راهی برای گرفتن ویزای کاری ندارید.
    برای ویزای کاری ؛ علاوه بر قرار داد کاری باید یونیون مربوطه هم امضا کنه پشت قرارداد رو تا به شما ویزای کاری تعلق بگیره.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    اگه این اینداستریال پی اچ دی هست (که در اون صورت صنعت حقوقتون رو می ده) ویزای کار می گیرید ولی اگه دانشگاه به عنوان دکتری با شما قرارداد می بنده و بهتون حقوق می ده, هیچ راهی برای گرفتن ویزای کاری ندارید.
    برای ویزای کاری ؛ علاوه بر قرار داد کاری باید یونیون مربوطه هم امضا کنه پشت قرارداد رو تا به شما ویزای کاری تعلق بگیره.
    ممنونم از پاسخ شما. پوزیشن اینداستریال نیستش و دانشگاه حقوقمو میده. یعنی اون شرکت نمیتونه یه قرارداد صوری کار با من ببنده (من در واقع براش کار میکنم) ولی حقوق بهم نده و اگه حق بیمه‌ای چیزی هم بخواد به دولت بده خودم بهشون بدم که بهم بده.

من با ویزای دانشجویی میرم سوید اما بعد که رفتم میخوام عوضش کنم. یعنی یه دانشجوی دکترا اگه کار تمام وقت داشته باشه نمیتونه به ویزای کاری عوضش کنه؟ فرض بر اینه که من حقوقی رو که شرکت قراره بهم بده رو از دانشگاه بگیرم و پرداخت اونا رو بهشون بپردازم. در واقع شرکت به من حقوق بده من پول دانشگاه رو بگیرم و به شرکت بدم.
    ممنونم از اطلاعاتتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)