صفحه 55 از 69 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    من برای ویزا برای اقامت دانشجویی برای دکترای کامپیوتر اقدام کردم.
    میخواستم ببینم در حین دکترام میتونم یه شغل پیدا کنم و ویزامو به کاری تغییر بدم که شمرده بشه؟ از نظر میزان زمانی که باید بزارم وقت میشه؟ پاره وقت میشه ویزای کاری گرفت توی استکهلم؟ یا مثلا عنوان کنم که توی شرکتی که دارم کار میکنم بگم بیشتر کار کنم؟
    شما به هر حال وقت دارید که اومدید اینجا بیشتر در مورد قوانین پرس و جو کنید و اطلاع کسب کنید.
    راه دیگری که دارید این هست که برای سال دوم دکتری ویزاتون رو دانشجویی تمدید نکنید و یک شرکت ثبت کنید و ویزای بیزینسی بگیرید. اگه بتونید شرکت رو 2 سال سر پا نگه دارید بهتون اقامت دائم می دهند.
    ولی در این زمینه و سایر زمینه ها وقتی اومدید و اطلاعاتتون تکمیل شد می تونید بهتر تصمیم بگیرید و یا با وکیل مشورت کنید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

من محل کارم توی سودرمالم(کاترینا سوفیا) هستش. میخواستم ببینم کجا خونه بگیرم (یا کجا گیرم میاد که بگیرم) بهتره؟ کلا فهرست مناطق استکلم که باید توی وبسایت‌هایی مثل blocket.se و hemnet.se دنبال خونه بگردم چین؟ یه خونه برای یه زوج نزدیک ۷۰۰۰ تا این حدودا میخوام. در ضمن دوس دارم توی مرکز خرید و مرکز شهر و اینا باشه اگه بشه و اینکه بشه ۵ دقیقه ای پیاده رفت که دیگه خیلی عالی میشه.
    مرسی از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

من محل کارم توی سودرمالم(کاترینا سوفیا) هستش. میخواستم ببینم کجا خونه بگیرم (یا کجا گیرم میاد که بگیرم) بهتره؟ کلا فهرست مناطق استکلم که باید توی وبسایت‌هایی مثل blocket.se و hemnet.se دنبال خونه بگردم چین؟ یه خونه برای یه زوج نزدیک ۷۰۰۰ تا این حدودا میخوام. در ضمن دوس دارم توی مرکز خرید و مرکز شهر و اینا باشه اگه بشه و اینکه بشه ۵ دقیقه ای پیاده رفت که دیگه خیلی عالی میشه.
    مرسی از راهنماییتون
    به هر حال وضعیت خونه توی استکهلم اینقدر بد هست که هر جا پیدا کردید باید کلاهتون رو بندازید هوا؛ فقط سمت رینکی بی و هوسبی و تنستا نباشه؛ بقیه جاها مشکل زیادی نیست
    زیاد امکان انتخاب ندارید؛ از ایران هم خیلی بعید هست بتونید خونه اجاره کنید
    بهترین راه اینه که بیایید اینجا؛ یک جای موقت پیدا کنید و بگردید برای خونه؛
    من هم همین دو سایتی رو که گفتید سراغ دارم. به هر حال مساله خونه بزرگترین دردسر شما در ابتدا خواهد بود و واقعا راه حلی هم نداره؛ همه باهاش در ابتدا درگیر بودند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    molecular virology

سلام دوستان

من از یه استاد توی دانشکده پزشکی اوپسالا برای کار به عنوان پست داک پذیرش گرفتم و قرار اول ژانویه 2014 شروع کنم، ولی شنیدم که وضعیت مسکن تو اوپسالا زیاد جالب نیست.
    میشه خواهش کنم اگه چیزی به ذهنتون میرسه کمک کنین لطفا؟ اینطور که از گفته های دوستان بر میاد از ایران احتمال جا پیدا کردن خیلی کمه! من به اندازه کافی زندگی دانشجویی داشتم و حالا دنبال یه جای خوب هستم. پیشنهاد شما خصوصا اونهایی که اوپسالا هستند چیه؟
    اگه کسی تو اپسالا جایی واسه share کردن 1-2 ماهه داره لطفا پیغام بده.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط a1_freeagent نمایش پست ها
    سلام دوستان

من از یه استاد توی دانشکده پزشکی اوپسالا برای کار به عنوان پست داک پذیرش گرفتم و قرار اول ژانویه 2014 شروع کنم، ولی شنیدم که وضعیت مسکن تو اوپسالا زیاد جالب نیست.
    میشه خواهش کنم اگه چیزی به ذهنتون میرسه کمک کنین لطفا؟ اینطور که از گفته های دوستان بر میاد از ایران احتمال جا پیدا کردن خیلی کمه! من به اندازه کافی زندگی دانشجویی داشتم و حالا دنبال یه جای خوب هستم. پیشنهاد شما خصوصا اونهایی که اوپسالا هستند چیه؟
    اگه کسی تو اپسالا جایی واسه share کردن 1-2 ماهه داره لطفا پیغام بده.
    ممنون
    سلام
    وضعیت توی اوپسالا به اندازه استکهلم خراب نیست و فکر نمی کنم زیاد مشکلی برای خونه پیدا کردن داشته باشید.
    یک سری گروه هم توی فیس بوک هست مثل "نیازمندی های ایرانی های سوئد" (اگه اشتباه نگفته باشم اسم گروه رو) که می تونید توی اونها بنویسید دنبال خونه هستید ؛ شاید کسی پیدا شد.
    بعضی مواقع هم بعضی ها خونه برای اجاره اونجا می گذارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

من قیمت خونه‌های توی blocket.se رو که مقایسه میکنم با http://stockholm.en.craigslist.se/search/apa قیمتهای کریگزلیست خیلی کمتره. دوستان با تجربه این دلیل خاصی داره؟ من حتی ۱ آپارتمان توی استکهلم با قیمت ۴۰۰۰ کرون توی بلاکت پیدا نکردم اما توی کریگزلیست فراوونه. چرا؟

Junior Member

سلام دوستان. میشه لطف کنید و راهنمایی بفرمایید که در شهر Växjö هزینه یه زندگی دانشجویی چقدر میشه؟
    مثلاً چقدر برای خونه و خورد و خوراک باید در نظر گرفت؟؟
    مرسی از همگی

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط Orod1 نمایش پست ها
    سلام دوستان. میشه لطف کنید و راهنمایی بفرمایید که در شهر Växjö هزینه یه زندگی دانشجویی چقدر میشه؟
    مثلاً چقدر برای خونه و خورد و خوراک باید در نظر گرفت؟؟
    مرسی از همگی
    اینجارو ببینید و البته یه کم سطح بالا میکیرن.
    http://www.studyinsweden.se/Living-i...ost-of-living/

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

من قیمت خونه‌های توی blocket.se رو که مقایسه میکنم با http://stockholm.en.craigslist.se/search/apa قیمتهای کریگزلیست خیلی کمتره. دوستان با تجربه این دلیل خاصی داره؟ من حتی ۱ آپارتمان توی استکهلم با قیمت ۴۰۰۰ کرون توی بلاکت پیدا نکردم اما توی کریگزلیست فراوونه. چرا؟
    من یه خونه 1 خواب توی سودرمالم استکهلم توافق کردم از راه دور که اجاره کنم ماهی 3800 کرون. صاحبخونه کفت همون روزی که میای منم میام قراردادو میبندیمو ردیف میکنیم. اکر جور نمیشد برای من و همسرم 7 روز هاستل در میومد 2700 کرون.حالا میتونم هاستلو کنسل کنم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

من یه خونه 1 خواب توی سودرمالم استکهلم توافق کردم از راه دور که اجاره کنم ماهی 3800 کرون. صاحبخونه کفت همون روزی که میای منم میام قراردادو میبندیمو ردیف میکنیم. اکر جور نمیشد برای من و همسرم 7 روز هاستل در میومد 2700 کرون.حالا میتونم هاستلو کنسل کنم.
    سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بابت پیدا کردن منزل.
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

1. این خونه را چجوری پیدا کردید !؟ از همین سایت craigslist !؟
    2. آیا ازتون پول پیش هم گرفتن !؟
    3. چجوری شما بهش اطمینا کردید !؟ اون چطوری به شما اطمینان کرد !!!؟
    4. به نظرم 3800 کرون در ماه خیلی قیمت مناسبیه. میشه امکانات خونه را بفرمایید !؟ (متراژ ، تعداد اتاقها ، وسایل خونه ، نزدیکی به مرکز شهر و . . .)
    5. آیا عکس یا فیلم از خونه دیدید !؟
    6. زمان قرارداد ، اجاره ماه اول را همون اول میگیره ازتون !؟ چند ماهه اجاره میده خونه را !؟

شرمنده بابت تعداد زیاد سوالات.
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)