صفحه 56 از 69 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تبریک میگم بابت پیدا کردن منزل.
    چند تا سوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:

1. این خونه را چجوری پیدا کردید !؟ از همین سایت craigslist !؟
    2. آیا ازتون پول پیش هم گرفتن !؟
    3. چجوری شما بهش اطمینا کردید !؟ اون چطوری به شما اطمینان کرد !!!؟
    4. به نظرم 3800 کرون در ماه خیلی قیمت مناسبیه. میشه امکانات خونه را بفرمایید !؟ (متراژ ، تعداد اتاقها ، وسایل خونه ، نزدیکی به مرکز شهر و . . .)
    5. آیا عکس یا فیلم از خونه دیدید !؟
    6. زمان قرارداد ، اجاره ماه اول را همون اول میگیره ازتون !؟ چند ماهه اجاره میده خونه را !؟

شرمنده بابت تعداد زیاد سوالات.
    خیلی ممنون
    از کریکزلیست
    پول پیش وقتی برسم اونجا به همراه کرایه ماه اول بهش میدم
    در واقع اون به من اعتماد کرد چون من کفتم به کسی نده من میام و میکیرم خونه رو.
    خونه یه خوابست یوتیلیتیهای معمولو داره و مرکز شهره توی سودرمالم. با قیمت کمتر هم تا 3000 تا پیدا میشه. متراژشو نمیدونم ولی باید 60 اینا باشه.
    عکس برام فرستاد.
    با هر زمانی اجاره میده. من 6 ماهه کرفتم. مساله مهم اینه که من مجبور بودم برای خودم و خانمم 2700 کرون برای 7 روز پول هاستل بدرد نخور بدم ولی حالا حتی اکه صاحبخونه حتی 450 کرون در ماه بیشتر از قیمت بهم داده باشه تازه یر به یر میشه. محلشم ربع ساعت با محل کار-تحصیلم فاصله داره.
    مدارک و اطلاعاتمو کرفت که همون موقع که رسیدم استکهلم بیاد و امضا کنیم قراردادو ببندیم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peterpofaki نمایش پست ها
    از کریکزلیست
    پول پیش وقتی برسم اونجا به همراه کرایه ماه اول بهش میدم
    در واقع اون به من اعتماد کرد چون من کفتم به کسی نده من میام و میکیرم خونه رو.
    خونه یه خوابست یوتیلیتیهای معمولو داره و مرکز شهره توی سودرمالم. با قیمت کمتر هم تا 3000 تا پیدا میشه. متراژشو نمیدونم ولی باید 60 اینا باشه.
    عکس برام فرستاد.
    با هر زمانی اجاره میده. من 6 ماهه کرفتم. مساله مهم اینه که من مجبور بودم برای خودم و خانمم 2700 کرون برای 7 روز پول هاستل بدرد نخور بدم ولی حالا حتی اکه صاحبخونه حتی 450 کرون در ماه بیشتر از قیمت بهم داده باشه تازه یر به یر میشه. محلشم ربع ساعت با محل کار-تحصیلم فاصله داره.
    مدارک و اطلاعاتمو کرفت که همون موقع که رسیدم استکهلم بیاد و امضا کنیم قراردادو ببندیم.
    خیلی ممنون از راهنمایی تان.
    یعنی علاوه بر اجاره ماه اول که همون اول میگیره ، یک پول پیش (مثل رهن) هم میگیره !؟ چند کرون !؟
    راستی ، این خونه ای که توافق کردید ، طرف حسابتون فرد معمولی و مالک خونه است !؟ یا از این شرکتهایی که خونه اجاره میدن !؟
    خیلی خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

خیلی ممنون از راهنمایی تان.
    یعنی علاوه بر اجاره ماه اول که همون اول میگیره ، یک پول پیش (مثل رهن) هم میگیره !؟ چند کرون !؟
    راستی ، این خونه ای که توافق کردید ، طرف حسابتون فرد معمولی و مالک خونه است !؟ یا از این شرکتهایی که خونه اجاره میدن !؟
    خیلی خیلی ممنون
    بله. رهن یا security deposit برای اینه که اکه خسارتی به لوازم وارد شد در آخر کسر بشه وکرنه پس داده میشه. معمولا بین یک اجاره تا دو اجاره هست. از من 4500 کرون خواست.
    شخص هست اما توی کریکزلیست شرکت هم هست. از رد و بدل کردن ایمیل با اونها متوجه میشید. من حس کردم به این مورد میشه اعتماد کرد. البته در اصل ایشون به من اعتماد کرده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

صاحبخانه از من خواسته که پول رو براش بفرستم:
    Good afternoon and how are you doing today? I presume good... I just received an email from my Lawyer containing the lease agreement....
    Attached is the lease agreement, you are to go through it carefully, print out, sign and scan it back to me...

After you are to proceed with the payment of one month rent and security deposit to confirm the reservation and an assurance towards the renting of the apartment. As soon as your payment is confirmed, i will have my flight booked and arrive in the City on Thursday, 7th of Nov., to fix you into the apartment and handover the keys to you.

As for the payment, I would have prefer you transfer the funds directly to my Swedish Bank Account, but there is no way I can access my Swedish account from here, which is the reason I will ask you to transfer the funds through Western union. I need to confirm the payment here in the UK and it can enable me to pay for my flight ticket.

Here is my details to receive the payment:

با توجه به اینکه میخواد با وسترن یونیون براش بفرستم ممکنه یه نوع کلاه برداری باشه؟ من بهش کفتم یه ویرا کارت دویست دلاری دارم برات میفرستم اکه میخوای. نمیدونم نکنه سرم کلاه میخواد بزاره؟

Good afternoon and how are you doing today? I presume good... I just received an email from my Lawyer containing the lease agreement....
    Attached is the lease agreement, you are to go through it carefully, print out, sign and scan it back to me...

After you are to proceed with the payment of one month rent and security deposit to confirm the reservation and an assurance towards the renting of the apartment. As soon as your payment is confirmed, i will have my flight booked and arrive in the City on Thursday, 7th of Nov., to fix you into the apartment and handover the keys to you.

As for the payment, I would have prefer you transfer the funds directly to my Swedish Bank Account, but there is no way I can access my Swedish account from here, which is the reason I will ask you to transfer the funds through Western union. I need to confirm the payment here in the UK and it can enable me to pay for my flight ticket.

با توجه به اینکه میخواد با وسترن یونیون براش بفرستم ممکنه یه نوع کلاه برداری باشه؟ من بهش کفتم یه ویرا کارت دویست دلاری دارم برات میفرستم اکه میخوای. نمیدونم نکنه سرم کلاه میخواد بزاره؟
    سلام
    اگه از من میشنوید خیییییییییییلی احتیاط کنید. شدیدا بوی کلاه برداری میده.
    من پیشنهاد میکنم که پول را نفرستید بهش.
    بهتره از دوستان دیگه (مخصوصا کسانی که در استکهلم هستند) کمک بگیرید.
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

سلام
    اگه از من میشنوید خیییییییییییلی احتیاط کنید. شدیدا بوی کلاه برداری میده.
    من پیشنهاد میکنم که پول را نفرستید بهش.
    بهتره از دوستان دیگه (مخصوصا کسانی که در استکهلم هستند) کمک بگیرید.
    موفق باشید
    طرف کلاه بردار بود.
    به هیچ وجه به اینایی که میکن نیستم پولو بفرست از راه دور کارو انجام بدید اکثرا کلاه بردارن.
    من بهش کفتم یه ویزا کارت دارم میخوای. کفتم طرف اکه با شخصیت باشه میکه اوکی حرفتو باور میکنم دیدم پررو داره میکه بده کارتتو.
    کلا از راه دور نمیشه کاری کرد.

طرف کلاه بردار بود.
    به هیچ وجه به اینایی که میکن نیستم پولو بفرست از راه دور کارو انجام بدید اکثرا کلاه بردارن.
    من بهش کفتم یه ویزا کارت دارم میخوای. کفتم طرف اکه با شخصیت باشه میکه اوکی حرفتو باور میکنم دیدم پررو داره میکه بده کارتتو.
    کلا از راه دور نمیشه کاری کرد.
    باز خوبه که قبل از اینکه پولتون را از دست بدین فهمیدین قضیه را.
    البته از راه دور و اینترنتی میشه اجاره کرد ولی خیلی سخته. باید خیلی بگردید تا فرد مطمئن پیدا بکنید.
    به نظر من آگهی های شرکتهای اجاره ای معتبر مطمئن تر از افراد ناشناس هستند. چون در این سایتها هر کسی میتونه عضو بشه و آگهی الکی بزنه و کلاهبرداری بکنه. ولی اگه یک شرکت معتبر باشه و سایت معتبری چیزی داشته باشه میشه بهشون اطمینان کرد.
    کلا اگه از راه دور ازتون پول خواستند بدونید که کلاهبرداریه.
    در ضمن ، اگه دوستی آشنایی چیزی در استکهلم داشته باشید ، میتونید ازشون خواهش بکنید تا براتون یک خونه تمیز پیدا بکنند. اینجوری خیلی مطمئن تره.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

این یک روش کلاهبرداری کاملا شناخته شده است و از انواع کلاهبرداریهای به اصطلاح نیجریه ای است! علامتش هم همینه که بجای حساب بانکی یا چک به شما میگه پول را به یک کشور دیگر حواله کنید. طرف صاحبخانه هم نیست و عکسهای که برای شما فرستاده را احتمالا از جایی روی اینترنت برداشته. زیاد پیش اومده که یکی پول فرستاده و بعد رفته دیده اصلا آپارتمان و خانه ای درکار نیست. در اروپا و امریکا خیلی راجع به این قبیل کلاهبرداریها هشدار میدهند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    این یک روش کلاهبرداری کاملا شناخته شده است و از انواع کلاهبرداریهای به اصطلاح نیجریه ای است! علامتش هم همینه که بجای حساب بانکی یا چک به شما میگه پول را به یک کشور دیگر حواله کنید. طرف صاحبخانه هم نیست و عکسهای که برای شما فرستاده را احتمالا از جایی روی اینترنت برداشته. زیاد پیش اومده که یکی پول فرستاده و بعد رفته دیده اصلا آپارتمان و خانه ای درکار نیست. در اروپا و امریکا خیلی راجع به این قبیل کلاهبرداریها هشدار میدهند.
    در سایت craigslist.se همه کلاه بردار هستند. فقط از blocket.se استفاده کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

کسی میدونه توی استکهلم چطوری میشه کپی برابر اصل کرد صفحات پاسپورت رو؟
    ۱- کجا میشه ارزون کپی گرفت از تمام صفحات مهر خورده پاسپورت
    ۲- حضوری برم سفارت ایران کپی برابر اصل میکنن؟ یا جای دیگه ای هست اینکارو بکنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)