صفحه 6 از 69 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

university های سوئد خوابگاه داره؟ماهی چه قدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fafari
    university های سوئد خوابگاه داره؟ماهی چه قدره؟
    سوالتون خیلی کلیه: کدوم شهر؟ چه دانشگاهی؟ تو گوتنبرگ http://www.chalmersstudentbostader.se اتاقهای دانشجویی اجاره میده و البته یه سری شرکت دیگه هم هست. اینجا از 2500 تا 5000 کرون خونه دانشجویی پیدا میشه.

برای اینکه بفهمید قیمت خونه ها در چه حدودیه یه سر به http://www.studentlya.se بزنید.
    تاپیک های "یافتن هم اتاقی در ... " هم میتونه براتون مفید باشه.

شاد باشی
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

بله، این سوال یکم کلی‌ هست چون شرایط در شهرها و دانشگاهای مختلف متفاوت هستش. من در مورد Göteborgو شرایط این شهر می‌تونم بیشتر نظر بدم چون اینجا هستم. نمیدونم این دوستمون آرش اینجا هستن یا نه اما در کامل کردن صحبتشون و رفع یه اشکال باید بگم که دانشگاه هیچ تعهدی در دادن خونه و یا خوابگاه نداره. این Chalmers Student Bostader هم گرفتن خونه ازش آسون نیست و روش‌ها و مشکلات خودش رو داره. کلا یکی‌ از مهم‌ترین مشکلاتی که در این شهر دانشجویان باهاش مواجه هستن مشکل مسکن هستش که باید از تجربیات دوستان قدیمیتر استفاده کرد و با رعایت یکسری نکات این مشکل رو حل کرد.
    من سعی خواهم کرد نکاتی که در مورد مسئله مسکن می تونه کمک کننده باشه رو یکجا در فروم جمع کنم تا دوستان بتونند استفاده کنند.

مثلا در دانشگاه لاند و استاکهلم؟

كسي از دوستان در BLEKINGE هست من كمي سوال ازشون داشتم
    هزينه زندگي در اونجا بين چقدر كرون هست؟(كرون و نه تومان!)

دوستان، من تمام ارسالهای این تاپیک رو در مورد شرایط زندگی در سوئد به خصوص بحث هزینه ها خوندم ، مطالب مربوط به پارساله و خیلی وقته که مطلب جدیدی اضافه نشده .
    یه خواهشی دارم از بچه هایی که الان سوئد هستند یه ذره این تاپیک رو آپدیت کنند و از تجربیات خودشون تو مدتی که سوئد هستند بنویسند به خصوص بچه هایی که پارسال رفتند سوئد

1- هزینه های زندگی در سوئد ( برآوردی که خودشون بطور متوسط کردند )

2. مبحث مربوط به بردن پول به سوئد و باز کردن حساب و انتقال پول از ایران به سوئد ( من همه ارسالهای مربوط رو خوندم بحث ها یه ذره پراکنده است مثلاً من بالاخره نفهمیدم چقدر پول نقد با خودمون ببریم ، کدوم بانک حساب باز کنیم ، ارزان ترین راه انتقال پول از ایران به سوئد کدومه ؟ ، میخوام اگه بچه ها پیشنهاد یا تجربه جدیدی دارند بنویسند )

3. وسایل ضروری که با خودمون باید ببریم ( چه وسایلی رو بهتره ببریم و چه وسایلی رو سوئد بخریم ؟ )

باز هم می گم من تمام تاپیک سوئد رو خوندم ، پارسال هم این موقع این مباحث خیلی داغ بوده ولی بچه هایی که پارسال رفتند سوئد دیگه چیزی به این مباحث اضافه نکردند و از تجربیاتشون کمتر نوشتند .

پیشاپیش از همه تشکر می کنم
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

دوستان میخوام بدونم یورو هم به کارمون میاد تو سوئد یا فقط کرون بیاریم؟ اینجا کرون بخریم؟الان ارزون شده؟
    دلا دیدی که خورشید از شب سرد/ چو آتش سر ز خاکستر بر آورد// زمین و آسمان، گلرنگ و گلگون/ جهان دشت شقایق گشت ازین خون// نگر تا این شب خونین سحر کرد/ چه خنجرها که از دلها گذر کرد...

Junior Member سيب سرخ حوا آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    International Business Administration- Dalarna university/Sweden

hamedking ممنون از مبحثي كه دوباره به جريان انداختي ، من خيلي دلم مي خواهد راجع بش بيشتر بدونم . از بچه هاي مقيم سوئد خواهش مي كنم اگه اطلاعاتي تو اين زمينه دارن ما رو در جريان بذارن.
    چه خوب يادم هست كه زير آن بانيان سبز تنومند عبارتي كه به ييلاق سرد ذهن وارد شد ، قوي باش ، سر به زير و سخت

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط mariaa
    دوستان میخوام بدونم یورو هم به کارمون میاد تو سوئد یا فقط کرون بیاریم؟ اینجا کرون بخریم؟الان ارزون شده؟
    واحد پول سوئد کرون هست، اگه کرون بخرید بهتره...

وضعیت کرون:
    http://www.cbi.ir/ExRates/rates_fa.aspx
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

من از دانشگاه و جاهای مختلف که برای خونه تو استکهلم تحقیق کردم، همه یه سری سایت معرفی میکنن. اما این سایت ها عملا یا سوئدی هستند یا اینکه کلی اعتبارهای بالا و صف های طولانی دارند.
    خواستم ببینم بچه های سوئد میتونن یه راه عملی تری پیش پای ما بذارند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)