صفحه 60 از 69 نخستنخست ... 105051525354555657585960616263646566676869 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_mou نمایش پست ها
    من هدفم تنها تحصیل در سود نیست و میخوام رشته ای بخونم که بتونم با اون کار کنم و اقامت بگیرم
    تاپیک های مربوط به سود رو بررسی کردم اطلاعات زیادی راجب کارشناسی نبود‌... از هزینه تقریبی لیسانس اطلاع دارین؟
    من علاقه ای به ایران درس خوندن ندارم ولی اگه لیسانسم رو ایران بگیرم راحتر میتونم برم یا هزینه ش همون قدر میشه؟
    من امسال برای بار دوم کنکور شرکت میکنم میخواستم بدون چه رشته ای انتخاب کنم که بتونم برای ارشد سود اقدام کنم...
    برای گرفتن ویزای دانشجویی هر کشوری نباید بگین میخواین بمونید بلکه باید بگین بر میگردین. حالا تونستین کار پیدا کنید که خوب میمونید دیگه،برای مصاحبه ویزا نباید اینو بگین. وبسایت دانشگاه های معروف سوئد رو باید بررسی کنید و خوب بخونید تا اطلاعاتتون کامل بشه. رشته ها خوبن،به شما و معدل و دانشگاهتون بستگی داره چجوری رزومه ای فراهم کنید و اینکه زبان سوئدی بلد باشین یا نه! انگلیسی کافی نیست. حالا خودتون رو به حد متوسط سوئدی برسوند یبرید اونحا میتونید به سطح پیشرفته برسید ولی اگر صفر کیلومتر برید خیلی سخت میشه چون زبان ناجوریم دارن. دانشگاه های معروف سوئد:
    چالمرز،KTH،لوند،لیکوپینگ،ا تکهلم،گوتنبرگ،مالمو و اوپسالا هستن که توی این لینک میتونید سایتشون رو پیدا کنید و بخونید
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    برای گرفتن ویزای دانشجویی هر کشوری نباید بگین میخواین بمونید بلکه باید بگین بر میگردین.
    البته اگر دانشجوی دکتری در سوئد باشید می تونید بگید که قصدتون این هست که پس از اتمام تحصیل در سوئد بمونید و زندگی کنید. با قانون جدید مشکلی نداره و بهتره این رو بگید.
    ولی برای سایر مقاطع باید گفته شود که می خوام برگردم
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

نیاز به کمک و راهنمایی فوری

با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستانی که میان و به هموطناشون کمک میکنند

دوستان من از دانشگاه کی تی اچ توی استکهلم پذیرش دارم و قصد دارم به همراه همسرم بیام اونجا. متاسفانه همسرم توی یه سایتی رفته خونده که اونجا وضعیت شب و روزش ناجوره و تقریبا نصف سال شبه نصفش روز، همه خارجیا توی این شرایط دپرس میشن و اینا... و الان یه مقدار اختلاف پبدا کردیم که سوئد بریم یا یه کشور دیگه. بسیار ممنون میشم اگه کمکم کنید، میخوام بدونم آیا شرایط واقعا اینطور هستش و یا اینکه اطلاعات اون سایت خیلی بزرگنمایی کرده؟
    اگر هم از دوستان کسی باشه که وقت داشته باشه به صورت تلفنی یا اسکایپ یا ... یه صحبتی کنیم یک دنیا ممنون میشم اگر پیام خصوصی بدن.
    با توجه به اینکه پیشنهاد دانشگاه کی تی اچ از نظر مالی هم خیلی خوبه، واقعا توی دوراهی موندیم.
    چون باید تا چند روز دیگه هم جواب نهایی رو به استادم توی کی تی اچ بدم ، ممنون میشم اگر دوستان سریعتر جواب بدن.

بازم ممنون.
    ویرایش توسط amirgh1989 : June 25th, 2015 در ساعت 01:21 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirgh1989 نمایش پست ها
    نیاز به کمک و راهنمایی فوری

با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستانی که میان و به هموطناشون کمک میکنند

دوستان من از دانشگاه کی تی اچ توی استکهلم پذیرش دارم و قصد دارم به همراه همسرم بیام اونجا. متاسفانه همسرم توی یه سایتی رفته خونده که اونجا وضعیت شب و روزش ناجوره و تقریبا نصف سال شبه نصفش روز، همه خارجیا توی این شرایط دپرس میشن و اینا... و الان یه مقدار اختلاف پبدا کردیم که سوئد بریم یا یه کشور دیگه. بسیار ممنون میشم اگه کمکم کنید، میخوام بدونم آیا شرایط واقعا اینطور هستش و یا اینکه اطلاعات اون سایت خیلی بزرگنمایی کرده؟
    اگر هم از دوستان کسی باشه که وقت داشته باشه به صورت تلفنی یا اسکایپ یا ... یه صحبتی کنیم یک دنیا ممنون میشم اگر پیام خصوصی بدن.
    با توجه به اینکه پیشنهاد دانشگاه کی تی اچ از نظر مالی هم خیلی خوبه، واقعا توی دوراهی موندیم.
    چون باید تا چند روز دیگه هم جواب نهایی رو به استادم توی کی تی اچ بدم ، ممنون میشم اگر دوستان سریعتر جواب بدن.

بازم ممنون.
    سلام
    تبریک می گم. به نظر من که مسئله شب و روز خیلی به چشم نمی یاد علی الخصوص که درگیر درس و دانشگاه هم باشی. توی زمستونا اگه حس می کنی دپرس می شی می تونی قرص های ویتامین دی بخوری، توی تابستونها هم اگه نور اذیتت می کنه می توتی پرده اضافه بزنی به پنجره. من البته توی گوتنبرگ زندگی می کنم، روزها کم و زیاد هست ولی اذیت کننده نیست(استکهلم هم باید یک ساعتی کم یا زیاد تر باشه). حتی در بلندترین روزهای تابستون همچنان شب هست و در کوتاهترین در زمستون روز دارید.
    فکر کنم با توجه به مسائل کاری خود و همسرتون و همینطور کیفیت زندگی تون (مسکن و خرج و مخارج) و در کل اینده تون تصمیم گیری کنید بهتره باشه.
    به امید موفقیت!

با سلام

من قصد دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری برای سوئد اقدام نمایم. یکسری اطلاعات در مورد زندگی در سوئد نیاز دارم. متشکرم میشم اگه پاسخ خود را ارسال بفرمایید:
    1- آیا امکان گرفتن اقامت موقت و در نهایت دائم مانند خیلی از گشور های اروپایی آسان است یا خیر؟
    2- ویزای سوئد شینگن است یا خیر؟
    3- متوسط هزینه زندگی برای یک فرد مجرد و متاهل چقدر است؟
    4- متوسط فاند دریافتی چقدر می باشد؟
    5- آیا بیمه درمانی نیز وجود دارد و هزینه سالانه آن تقریبا چه مقدار می باشد؟
    6- شرایط اخذ ویزای دائم آیا فقط یافتن کار است یا خیر؟
    7- در مجموع سوئد را چگونه کشوری برای تحصیل و زندگی توصیف می نمایید؟

از اینکه تعداد سوالات زیاد شد عذرخواهم

۱ـ امکان گرفتن اقامت وجود داره که به پارامترهای مختلفی وابسته هست. اگر همه چی اوکی باشه بعد از دکتری میتونی اقامت بگیری
    ۲ـ شنگن
    ۳- این هم باز بستگی داره، روی هم رفته بین ۶ تا ۱۰ هزار کرون، هم مجرد هم متاهل.
    ۴ـ دانشجوی دکتری ماهی حدود ۲۰ هزار کرون فاند میگیره.
    ۵ـ اگر پذیرش بگیرید خود به خود بیمه میشید و هزینه لازم نیست بدید.
    ۶ـ با دوره پی اچ دی میشه اقامت دایم گرفت.
    ۷ـ کشور خوبی هست، فقط امسال تابستون ۳ روز بود.

Junior Member

سلام
    من واسه 6ماه برای فرصت مطالعاتی میام گوتنبرگ.نصف هزینمو دولت ایران میده.)حدودو 3500 یورو)کسی میدونه واسه 6 ماه چقدر کافیه؟ ممنون

Junior Member

و اینکه آب و هوای گوتنبرگ واقعا چطوره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mary123 نمایش پست ها
    سلام
    من واسه 6ماه برای فرصت مطالعاتی میام گوتنبرگ.نصف هزینمو دولت ایران میده.)حدودو 3500 یورو)کسی میدونه واسه 6 ماه چقدر کافیه؟ ممنون
    وزارت به شما حدود 37500 کرون میده یعنی حدود 6200 کرون در ماه. همه چیز بستگی به نحوه زندگی داره ولی بهتره بدونید بیشترین هزینه زندگی مربوط به اسکان میشه. اگر دنبال اتاق با حمام و آشپزخانه مشترک هستید میشه با قیمتی بین 2500 تا 4000 کرون پیدا کرد که در این صورت صرفه جویی بزرگی کردید. اما امکان اجاره کریدور (اتاق با حمام مستقل و آشپزخانه مشترک)با قیمتی بین 3000 تا 4500 و آپارتمان کوچک با قیمتی بین 4000 تا 6000 هم وجود داره.
    دومین هزینه مربوط به خوراکه. اینجا تفاوت تهیه غذا در منزل با خرید از رستوران خیلی زیاده و اگر اهل رستوران رفتن نیستید روی 1500 کرون در ماه فکر کنید.
    هزینه سوم مربوط به حمل و نقله که گرونه و معمولا اکثر مردم با دوچرخه جا به جا میشن و یا محل کارشون نزدیک به خونه است ولی در صورت نیاز به استفاده از اتوبوس ماهیانه حدود 500 الی 1000 کرون نیاز دارید.

امیدوارم این اطلاعات بدردتون بخوره.

Junior Member

درود و وقت بخیر
    دوستان من از طریق یک شرکت سوئدی جهت کار قصد مهاجرت به سوئد شهر Karlskrona رو دارم.
    حقوق پیشنهادی این شرکت به من حدود 30.000 SEK هستش.
    آیا من و همسرم با این مقدار درآمد می تونیم زندگی متوسط همراه با پس انداز داشته باشیم؟
    قرارداد من با این شرکت فعلا یک ساله خواهد بود، چطور می تونم اقدام کنم برای اقامت دائم گرفتن؟
    چه چالش هایی پیش روم دارم؟

پیروز باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)