صفحه 62 از 69 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghaemo نمایش پست ها
    سلام
    برای این دوره های زبان انگلیسی در سوئد باید زبان انگلیسیمون در چه حدی باشه؟
    شهریه چقدره؟
    کار رسمی باید حتما در یه اداره یا شرکت باشه تا بتونیم ویزای کاری بگیریم یا می تونیم در رستوران و ... هم کار کنیم؟

سلام باید آیلتس حداقل 5 داشته باشی
    تا اونجایی که من اطلاع دارم هر کاری که بتونی باهاش مالیات بدی و خرج زندگی خودت رو هم داشته باشی رو بهت ویزای کاری میدن البته اگه سوئد باشید. اگه از ایران میخواید اقدام کنید باید دعوت نامه کاری بفرستن براتون

Junior Member

سلام لطفا درباره لباس و قیمتش راهنمایی کنید بخریم بیاریم یا بیایم بخریم؟

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sl_erfan نمایش پست ها
    سلام لطفا درباره لباس و قیمتش راهنمایی کنید بخریم بیاریم یا بیایم بخریم؟
    من جای شما بودم لباس هایی رو که داشتم می آوردم و سر فرصت همینجا خرید می کردم
    قمیت ها در حراج خوب هست ولی لزوما وقتی شما می رسی حراج نیست؛ پس بهتره لباس هایی رو که دارید بیارید.
    شخصا از دید من کیفیت لباس های اینجا از ایران بهتره؛ خود من وقتی مسافرت می رم ایران؛ اصلا لباس نمی خرم. ولی به هر حال ممکنه کمی هم سلیقه ای باشه.

می تونید حدود قیمت ها رو هم از سایت ها ببینید.

esprit.se
    hm.se
    mq.se
    zara.se
    jackjones.se
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

با سلام من سوئد نیستم ولی شنیدم که تو سوئد اختلاف طبقاتی فوق العاده کم هست و همه مردم تو یک سطح تقریبا زندگی میکنن و در ضمن خانم ها هیچ توقع مادی از آقایون ندارن و به شدت ایران مادی گرا نیستن و حتی سهم رستوران(یا پول تاکسی خودشون و مثلا) خودشون و هم شیر(تقسیم) میکنن لطفا دوستانی که تجربه زندگی در سوئد و دارن راهنمای کنن که واقعا اینطوره
    ویرایش توسط abolfazl141414 : September 15th, 2016 در ساعت 01:53 AM

سلام دوستان من يه سوال دارم نژاد پرستي در سوًد تا چه حدي هست ؟ اگر تجربه اي دارين ممنون ميشم بگين

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    gastro

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram13776 نمایش پست ها
    سلام دوستان من يه سوال دارم نژاد پرستي در سوًد تا چه حدي هست ؟ اگر تجربه اي دارين ممنون ميشم بگين
    تااندازه ای بستگی بخودت داره. اگه بخوای باایرانیها اینجا باشی یاباسویدیها. مثلا عربها اینجاخیلی باهم هستن وبلندبلندعربی صحبت میکنن ظاهرا براشون مهم نیست که باجامعه سویدی پیوستگی داشته باشند گوشت خوک نمیخورند واهل حجابند و روزه داری توی روزهای طولانی سوید. براشون تبعیض مهم نیست چون تنها نیستند وخودشون رو دارند و کار رو هم خودشون بازدن پیتزایی وسوپرمارکت فراهم میکنن یعنی اصلا نیازی به سویدی ها ندارند .متاسفانه ایرانیها اینجاباهم متحد نیستند برخلاف عربها وافعانها. بعضیها تغییرکنن تابا سویدی هاباشند بعضی ها هم بدون تغییر واکبند میمونند

سلام

من سوئد رو فقط چندین بار تفریحی رفتم ولی یک بار با خانمی که حدود 20 سال اونجا زندگی میکرد همسفر شده بودم. با اینکه راضی بودن از زندگی در سوئد ولی تعریف میکردن که نژادپرستی به شکل نامحسوس هست. مثلا میگفتن پسرم شاگرد اول مدرسه شده بوده ولی چون از نظر سوئدی ها کله مشکی بوده ! رغبتی به ارتقای پسرشون به کلاس های خاص مدرسه نشون نمیدادن و بالاخره با کلی پیگیری تونستن بفرستنش توی کلاس دیگه که همه مو بور بودن!
    میگفت علنا از اینکه مشاغل و پست های قابل توجه از نظر سوئدی ها بیافته دست خارجی ها نگران هستند ولی خب حالا به خاطر قانون یا هرچیزی ابراز نمیکنن !

* تجربه ی شخصی ایشون بود، مسلما قابل تعمیم به کل یک جامعه نیست

موفق باشید

** Don't Surrender, because you can win...I did **

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    gastro

یه تجربه ازمدرسه اینجا اینطوری بود که دانش آموز ایرانی بیاداونجا یکسال عقب میفته چون اینها مدرسه رو بعد هفت سال کامل شروع میکنن من خیلی از دانش آموزان ایرانی وعربی رودیدم یکسال عقب موندند بعد مهاجرت. من اینو درباره دخترخودم دیدم واعتراض کردم به مدیرمدرسه. بالاخره به نتیجه رسیدودخترم به حقش رسید. فکرمیکنم آدم کلا اینجا بایدازطریق قانون بااستدلال اعتراض کنه. ماتوی ایران زندگی کردیم وحق خودمون رونمیشناسیم میترسیم اعتراض کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط foro نمایش پست ها
    تااندازه ای بستگی بخودت داره. اگه بخوای باایرانیها اینجا باشی یاباسویدیها. مثلا عربها اینجاخیلی باهم هستن وبلندبلندعربی صحبت میکنن ظاهرا براشون مهم نیست که باجامعه سویدی پیوستگی داشته باشند گوشت خوک نمیخورند واهل حجابند و روزه داری توی روزهای طولانی سوید. براشون تبعیض مهم نیست چون تنها نیستند وخودشون رو دارند و کار رو هم خودشون بازدن پیتزایی وسوپرمارکت فراهم میکنن یعنی اصلا نیازی به سویدی ها ندارند .متاسفانه ایرانیها اینجاباهم متحد نیستند برخلاف عربها وافعانها. بعضیها تغییرکنن تابا سویدی هاباشند بعضی ها هم بدون تغییر واکبند میمونند
    من منظورم اينكه اگر بخواييم با سوديا باشيم و دوست سودي پيدا كنيم ايا باهامون نژادپرستانه و سرد رفتا ميكنن ؟( چون اصولا هركس به يه كشوري مهاجرت مي كنه دوست داره يه دوست از همون كشور داشته باشه

Junior Member

من منظورم اينكه اگر بخواييم با سوديا باشيم و دوست سودي پيدا كنيم ايا باهامون نژادپرستانه و سرد رفتا ميكنن ؟( چون اصولا هركس به يه كشوري مهاجرت مي كنه دوست داره يه دوست از همون كشور داشته باشه
    نه رفتارشون با تمام ملل دنیا یکجوره. سرد بودنشون از بد ذاتی نیست بلکه خیلی کمک می کنند . ژنتیکی اینطوریند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)