صفحه 7 از 69 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 681

موضوع: زندگی در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil65
    من از دانشگاه و جاهای مختلف که برای خونه تو استکهلم تحقیق کردم، همه یه سری سایت معرفی میکنن. اما این سایت ها عملا یا سوئدی هستند یا اینکه کلی اعتبارهای بالا و صف های طولانی دارند.
    خواستم ببینم بچه های سوئد میتونن یه راه عملی تری پیش پای ما بذارند؟
    سلام
    اگه کسانی که الان استکهلم هستند راهنمایی کنند ممنون میشم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking
    دوستان، من تمام ارسالهای این تاپیک رو در مورد شرایط زندگی در سوئد به خصوص بحث هزینه ها خوندم ، مطالب مربوط به پارساله و خیلی وقته که مطلب جدیدی اضافه نشده .
    یه خواهشی دارم از بچه هایی که الان سوئد هستند یه ذره این تاپیک رو آپدیت کنند و از تجربیات خودشون تو مدتی که سوئد هستند بنویسند به خصوص بچه هایی که پارسال رفتند سوئد

1- هزینه های زندگی در سوئد ( برآوردی که خودشون بطور متوسط کردند )
    هزینه زندگی بین 1500 تا 2500 کرون. هزینه خوابگاه،اتاق و...2200 تا 5000.
    در سوئد هر مغازه یا فروشگاه زنجیره ای قیمت مربوط به خود را دارد که ممکن خیلی متفاوت باشد!! ممکن در یک فروشگاه یکسری اجناس گران و یکسری ارزان باشد و در جایی دیگر بر عکس!
    اگر به جایی غیر از استکهلم یا گوتنبرگ میروید به دنبال خوابگاه دانشگاه باشید که ار همه چیز راحت تر است. اینجا اصولا خوابگاهی که بیش از دو نفر در یک اتاق باشند وجود ندارد. بیشتر اوقات تک نفره است.

اگر به استکهلم یا گوتنبرگ میرویم باید بگویم که واقعا کار سختی در پیش دارید. خیای از دوستان تا آخرین لحظه جایی برای رفتن نداشتند!!! KTH تعدادی خوابگاه برای افراد جدید الورود دارد که باید زود اقدام کنید. اما خوابگاه های چالمرز برای دانشجویان جدید الورود بسیار کم است. سایت های هست که به دانشجویان و ...اجاره میدهند اما صف های طولانی دارد. تنها راه حل، پیدا کردن اتاق در آپارتمان دیگران است که آنرا به طور خصوصی تبلیغ میکنند. حداقل تا وقتی که جای بهتری گیرتان بیاید باید اینجا باشید.
    http://www.studentlya.nu/
    http://www.boplats.se/HSM/SubletObject/list.aspx

2. مبحث مربوط به بردن پول به سوئد و باز کردن حساب و انتقال پول از ایران به سوئد ( من همه ارسالهای مربوط رو خوندم بحث ها یه ذره پراکنده است مثلاً من بالاخره نفهمیدم چقدر پول نقد با خودمون ببریم ، کدوم بانک حساب باز کنیم ، ارزان ترین راه انتقال پول از ایران به سوئد کدومه ؟ ، میخوام اگه بچه ها پیشنهاد یا تجربه جدیدی دارند بنویسند )

3. وسایل ضروری که با خودمون باید ببریم ( چه وسایلی رو بهتره ببریم و چه وسایلی رو سوئد بخریم ؟ )

باز هم می گم من تمام تاپیک سوئد رو خوندم ، پارسال هم این موقع این مباحث خیلی داغ بوده ولی بچه هایی که پارسال رفتند سوئد دیگه چیزی به این مباحث اضافه نکردند و از تجربیاتشون کمتر نوشتند .

پیشاپیش از همه تشکر می کنم
    آنقدر این بحث پیدا کردن جا سخت و عذاب آور است که مجالی برای فکر کردن به وسایل ضروری نمیرسد.

پول نقد برای ماه اول با خود بیاورید. بعد از گرفتن personnummer شما میتوانید در Nordea یا Swedbank یا هر جای دیگری حساب باز کنید. میتوانید حسابی بدون personummer باز کنید ولی بعدا به درد نمیخورد. اگر بانکی یا فردی برای شما حساب باز نکرد آنجا را ترک کرده و به جای دیگری بروید.
    پیشنهاد من Nordea است. با باز کزدن حساب به راحتی می توان از شعب ارزی بانک پارسیان پول به حسابتان واریز کرد.
    در همان موقع افتتاح حساب می توانید یک Visa Electron و نه ویزای اصلی درخواست کنید. تقاضای حساب اینترنتی هم بدهید.(حتما بگویید دانشجو هستید تا کارت و حساب اینترنتی مجانی شود)
    ویزای اصلی را ماه های بعد از طریق اینترنت درخواست کنید. Visa Electron در 99% جاها کار میکند اما چون برای افراد زیر 18 سال است ، احساس خوبی برای استفاده از آن نداریم. با آن میتوانید تمام خرید های اینترنتی اعم از تافل و...هم انجام دهید.

اگر به گوتنبرگ یا استکهلم میایید تقریبا همه چیز اینجا هست. شاید فقط وسایلی که برای یک سفر چند هفته ای لازم است برای شما کافی باشد.
    Resigned Mod. <br />.

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

بچه ها واسه Uppsala هيچكس اطلاعي نداره ؟؟؟

شهر كوچكيه كه خيلياشون دانشجو هستن و 20 دقيقه با قطار بااستكهلم فاصله داره. ولي من چيز ديگه اي پيدا نكردم.

آقاي Iraniboy شما اطلاعي نداريد يا كسي رو نميشناشيد اونجا ؟ البته خودتون هم گفتيد اونجا ايراني كمه .....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

بچه ها لطفا اگه کسی درباره Uppsala اطلاعی در مورد خوابگاه و ... داره لطفا در میون بذاره.

من چند تا سایت رو که دانشگاه معرفی کرده بود ثبت نام کردم ولی قیمتاشون خیلی زیاده ! ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ کرون در ماه واسه آپارتمان دانشجویی !!!!!
    آیا من دارم اشتباه میکنم ؟؟!!

اگه چند نفر باشن میشه قیمت رو تقسیم به افراد کرد ..... کمک لطفا !!
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    بچه ها لطفا اگه کسی درباره Uppsala اطلاعی در مورد خوابگاه و ... داره لطفا در میون بذاره.

من چند تا سایت رو که دانشگاه معرفی کرده بود ثبت نام کردم ولی قیمتاشون خیلی زیاده ! ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ کرون در ماه واسه آپارتمان دانشجویی !!!!!
    آیا من دارم اشتباه میکنم ؟؟!!

اگه چند نفر باشن میشه قیمت رو تقسیم به افراد کرد ..... کمک لطفا !!
    دوست عزيز اين مقادير براي آپارتمان هاي 2-3 يا ... خوابه هست كه شما بايد خوابگاه بگيريد نه آپارتمان (اگر 1 نفر هستيد). خوابگاهها هم يك اتاق بهتون ميدن و اكثر آنها دستشويي ، حمام و آشپزخانه آن share مي باشد

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    دوست عزيز اين مقادير براي آپارتمان هاي 2-3 يا ... خوابه هست كه شما بايد خوابگاه بگيريد نه آپارتمان (اگر 1 نفر هستيد). خوابگاهها هم يك اتاق بهتون ميدن و اكثر آنها دستشويي ، حمام و آشپزخانه آن share مي باشد
    دوست عزیز !
    منظورتون چنین چیزی هست ؟
    http://heimstaden.capitex.se/common/...APITEXSS_LOKAL

ترجمه انگلیسی قسمت اولش اینه :

Type
    Student. Built: 1972. Floor Plan of 7. Elevator available.

Size
    Boarea 19 meters. 1 room and shared kitchen.

Fee and rental
    Monthly Rent 2 978 kronor. 2 rent-free months.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidR
    دوست عزیز !
    منظورتون چنین چیزی هست ؟
    http://heimstaden.capitex.se/common/...APITEXSS_LOKAL

ترجمه انگلیسی قسمت اولش اینه :

Type
    Student. Built: 1972. Floor Plan of 7. Elevator available.

Size
    Boarea 19 meters. 1 room and shared kitchen.

Fee and rental
    Monthly Rent 2 978 kronor. 2 rent-free months.
    بله همانطور كه مي بينيد يك اتاق 19 متري مجزا به شما مي دهند با آشپزخانه و حمام و دستشويي و ... كه Share هست (البته بستگي به خونه داره) مبلغش هم متفاوته كه در اينجا 2978 اجاره ماهيانه آن هست

Junior Member

کسی نمیدونه هزینه حمل و نقل بین شهری تو سوئد چجوریه؟مشکل من اینه که من لینکوپینگ قبول شدم و همسرم جونکوپینگ که 100 کیلومتر با هم فاصله دارن.حالا نمیدونیم چیکار کنیم.اگه کسی هزینه اتوبوس یا ترن رو میدونه خوشحال میشم کمک کنه.

سلام
    اینجارو یه نگاهی بندازین:

http://www.sj.se/sj/jsp/polopoly.jsp?l=en

و برای اتوبوس:
    http://www.concordiabus.com/sv/Swebus/

فکر کنم 100 کیلومتر با قطار یه چیزی حدود 10 هزار تومان بشه ( البته با تخفیف دانشجویی)
    I am in Uppsala, feel free to ask questions

اين سايت عالي براي پيدا كردن مسافت هاي بين شهرهاي سوئد مي باشد:

http://www.mapcrow.info/Distance_Sweden.html

زماني كه از شما پسورد مي خواد شما كنسل را بزنيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)