صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: مدیریت مالی

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : در باب مدیریت مالی

آهان این رو هم اضافه کنم که سواد دانشجوهای ارشد مالی توی کشورهای خارجی 1000 برابر ایرانیهاست.
    (من لیسانس مالی دانشگاه تهران خوندم) توی تمام مدت تحصیلم یا مدت کارم یه استاد درست و حسابی ندیدم. حتی اگه استاد خوبی هم پیدا میشه، انقدر سرشون شلوغه یا طرف انقدر آدم مزخرفیه که حاضر نیست سواد و دانشش رو منتقل کنه. دانشجوها هم 80%بیسواد هستن و به جز 2-3تا دونه کتاب که به زور نمره میخونن،چیزی باد نیستن.اون 20% که عشقشون هست که یاد بگیرن و میرن دنبالش و یاد میگیرن آدمهای خیلی موفقی میشن.البته هیچ کدوم این 20% ایران نمیمونه و همه میفهمین که موقعیت بهتری در انتظارشون هست.
    خلاصه که اگر هم برید دنبال ارشد مالی تو ایران زیاد روی دانشگاه و استادا حساب نباید بکنید و خودتون باید بخونید و از منابع خارجی یاد بگیرید و از مقاله ها و کنفرانسهای بین المللی و معدود انسانهای انگشت شماری که انسانهای فهمیده ای هستن و دوست دارن مملکت اقتصاد درست حسابی داشته باشه و دانشجوها سواد داشته باشن.

(با عرض پوزش اون دانشجویی که توی دانشگاه تهران بوده و گفته اوضاع رو به رشده مشخصه وضعش چیه.من که دانشجوی لیسانسشم حدود 30% همکلاسیهام به محض فارق التحصیلی رفتن، 30% طی 1-2 سال، 20% دلشون میخواد برن و مشکل دارن و 10% کلا نه اهل درس بودن نه کار فقط 10% هستن که اینجا موندن و راضی هستن.
    باید ازاون دانشجو میپرسیدید که کارش چیه و برای کی و کجا و با چه حقوقی کار میکنه و هدف نهاییش چیه.اینکه یکی به 500-600 تومن حقوق!! و ساعت کاری 8-4 و 1ماه مرخصی راضی باشه یه چیزه اینکه یه نفر بخواد شرکت سرمایه گذاری با سرمایه میلیاردی رو اداره کنه یا توش کار کنه، یه چیز دیگست)

این خارجیها همه کارشون گروهیه، به هم کمک میکنن، به هم یاد میدن،از استاداشون بگیر تا دانشجوها.درسته همه رقیب همن ولی همه اطلاعاتشون رو دراختیار بقیه قرار میدن.برای همینم حد سوادشون چندین برابرا ماست و اصلا نمیتونیم با اونها رقابت کنیم.

امیدوارم موفق باشید و تصمیم درستی بگیرید.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

Member

این وضعیت برای تمامی رشته های علوم انسانی و اجتماعی کاملا صادقانه.

Junior Member s.kavenejad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Eng. University of Tehran

اولا از دوستان خیلی ممنون هستم که وقت گذاشتن و جواب دادن.
    حالا با این تفاسیر به نظرتون اگه در این 1 یا حداکثر 2 سالی که وقت دارم روی جیمت کار کنم و نمره بالای 700 بگیرم، شانسم برای گرفتن پذیرش از یک دانشگاه ارزانتر اروپایی (بدون فاند) در رشته finance چقدره؟ شرایطم رو هم که گفتم لیسانس برق دارم با معدل حدود 14.5 و همین!

Member

من شخصا فکر می کنم در این صورت گرفتن پذیرش دور از ذهن نیست

سلام به همه دوستان

البته به نظرم همه چی تقریباً گفته شده ولی بد نیست چند تا نکته که بعضی هاش نظر خودمه رو بگم.

به شدت دنبال دانشگاه هایی باشید که قبلاً ایرانی در همین رشته گرفتند، وگرنه خیلی از اساتید اونور اصلاً نمیدونن ایران کجاست پس شریف و آزاد واسشون (اون دانشگاه هایی که ایرانی ها رو نمیشناسن) فرقی نمیکنه.
    اینکه رشتتون مهندسی برقه باعث میشه دید خیلی خوبی نسبت به شما پیدا کنن چون قاعدتاً باید ریاضیتون قوی باشه.
    اگه بتونید فوق (MBA یا اقتصاد) برید شریف خیلی کمکتون میکنه. البته هستند از دوستانم که از شریف هم پذیرش نگرفتند.
    GMAT خیلی مهمه، اگه بالای 700 باشه حداقل short list میشید و باهاتون مصاحبه می کنن.
    من خیلی به وضعیت بازار کار تو ایران تو این رشته آشنا نیستم ولی فکر نکنم از رشته های دیگه بدتر باشه. اگه به این رشته حقوق نمیدن باید دید آیا به رشته های دیگه میدن؟ من اگه تو ایران میموندم میرفتم دنبال کار تو این رشته، چون دوستش دارم و به نظرم اگه کسی کاری رو دوست داشته باشه حتماً اونقدر تلاش میکنه که توش موفق باشه (نظر شخصی بود)
    گزینه رفتن به اروپا هم گزینه خوبیه ولی حتماً یه کم خرج رو داره. خیلی هم شانسیه، خیلی هارو دیدم که پذیرش گرفتن و خیلی بهتر ها که نگرفتن.
    در ضمن خود پروسه اپلای حدود 7 8 میلیونی خرج داره، اینو هم یادتون باشه.
    بعد از کامنت های کلی به نظرم کلاً اینکه زندیگیتون رو اپلای بذارید کار درستی نیست. هر کاری که در حالت معمولی باید انجام بدید (ادامه تحصیل یا کار) رو انجام بدید ولی اپلای هم گوشه ذهنتون باشه و واسش وقت بذارید. اگه پذیرش گرفتید که میرید، اگر هم نشد همین جا به کار و زندگیتون ادامه میدید.

موفق باشید

Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟تافل هم شهریور امتحان دارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business / UKM

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    فرق مدیریت مالی و مهندسی مالی رو دوستان گفتن.
    در کل هر 2 رشته ریاضیات قوی میخواد. تفاوتشون هم توی اینه که مدیریت مالی شما یه سری فرمول تعریف شده دارید و میتونید از اونها کمک بگیرید و کار خیلی پیچیده نیست ولی مهندسی مالی مثل این میمونه که بخواید اختراع کنید.قانون و قاعده زیادی وجود نداره و شما باید استارت یه چیز رو بزنید. کلا هم رشتش به حد زیادی به آمار بستگی داره.(من تجربه خوبی از درس مهندسی مالی ندارم)

هر 2 رشته پردرامد هستن.

برای بازارکار : خارج از ایران در کنار پزشکی و حقوق، Finance جز پردرآمدترینهاست ولی هرکی میخواد اوضاع خوبی داشته باشه باید دائم از اطلاعات روز و ساسی و مالی و بورس خبر داشته باشه و ریسک پذیر باشه. بعد هم هربار که یه کشور با بحران مالی مواجه میشه (یا هرکشوری) اولین گروهی که از کار بیکار میشن یا اخراج میشن Financeی ها هستن. ولی از اون طرف هم در حالت عادی هیچکدومشون رو زمین و بی کار نمیمونن.

توی ایران، با تجربه خودم بخوام بگم ؛ قید مالی رو باید بزنید.
    اگه بخواید توی ایران با این رشته کار کنید تنهاجا بانک هست.وضع بورسمون رو که این دوستمون خوب گفتن.
    وقتی یه چیزی حساب کتاب نداره، شما چطوری میخوای پیش بینیش بکنی که حالا با فرمولهای مالی پیشبینی کنی چی سود داره یا ضرر؟
    تنها کسایی میتونن تو بازار بورس اینجا کار کنن که اطلاعات داخلی و زدوتر از بقیه دارن.اگه تونستید یه همچین شرکت کارگزاری پیدا کنید اونجا میتونید کارکنید ولی بدون اطلاعات0که دست هرکسی بهش نمیرسه) هیچ کاری نمیشه کرد و 100% ریسک رو دارید میپذیرید.ممکنه تمام زندگی خودتون و شرکت به باد بره ممکنه 1شبه بیلیاردر بشید که این قضیه هم هیچ قانون و قاعده ای نداره.

هزینه تحصیل توی Finance بیشتر از اینی هست که فکر میکنید البته دانشگاههایی هم هستند که با شهریه 10000$ مدرک رو دستتون میدن ولی هرچقدر که شهریش باشه ارزشش رو داره.قضیه شهریه هم اینه که هرچی پول بدی آش میخوری.

اینکه اگه پذیرش بگیری فول فاند میدن دروغ محضه.ولی این هم که فاند نمیدن هم حقیقت نداره.گرفتن فاند توی این رشته های مثل مهندسیها نیست.رقابت شدیده،کسایی که پذیرش میگیرن همه درسخون و فعال هستن و همه دانشجوهای تاپی هستن برای همین باید با اونها راقبت کنید.میزان بودجه برای فاند هم کمتر هست.برای همین میگن که گرفتنش سخته.ولی نشدنی نیست. شما حتی اگه از بانک (بانک خارجی) وام بگیرید میتونید در عرض 3-2 سال همش رو برگردونید کلی هم این وسط زندگی خوبی داشته باشید.

گرفتن پذیرش از خود دانشگاهها سخت هست (بون در نظر گرفتن فاند) ولی اگه دنبال دانشگاههای تاپ آمریکا نباشید، برید یه دانشگاه اروپایی میتونید راخت پذیرش بگیرید و حتی در حدود 1 سال هم درس رو تموم کنید

نمره تافل توی پذیرش رشتههای مدیریتی زیاد اثر نداره و فقط معیار اینه که شما زبان رو میفهمید ولی اگه GMAT نمره بالایی بیارید میتونه معدل کم رو جبران کنه

یه خوبی که دانشگاههای مدیریت خارجی دارن اینه که دوست دارن کسایی که میان اونجا پیش زمینه های متفاوتی داشته باشند.برای همین کسایی که هنر خوندن حالا میخوان ارشد مدیریت بگیرن یا مهندسی خوندن یا ..... خیلی بهتر از خود کسایی که مدیریت خوندن، توی این دانشگاهها راه پیدا میکنن.برای همین از این بابت ناامید نشید

اگه بخواید اینجا بخونید :کنکور مدیریت مالی از کنکور بقیه رشته های مدیریت جدا هست(2ساله جدا شده) و خییییییییییییلی رقابتی هست.کلا هم تعداد دانشجوهایی که تو کل کشو میگیرت زیاد نیست. البته هرسال داره به غیرانتفاعی ها و ... اضافه میشه. البته خب بخواید دانشگاههای پولی توی کیش رو ندیده بگیرید باز ظرفیتش زیاد نیست و اصولا همه دانشجوهای لیسانس مالی برای ارشر میرن دنبال مالی، بقیه گرایشها هم حدود 80% میرن دنبال مالی.به جز اینها مهندسیها،رشتههای اقتصاد،ریاضی،آمار هم خیلی میان دنبال مالی. در کل باید خیلی درس بخونید و شانس قبولی هم زیاد نیست رقابت زیاده. این اوضاع کنکور ارشد مالی.
    کنکور ارشد مدیریت بازرگانی ظرفیتش تقریبا 4-5 برابر مالی هست یعنی شانس بیشتری هست ولی خب باید کلی درس حفظ کنید و با لیسانسه های مدیریت رقابت کنید.

رشته اقتصاد رو اصلا با مدیریت قاطی نکنید.به خاطر اینکه رشته سختی هست و هرکسی طرفش نمیره، پذیرش توشون خیییییییلی راحتتره.میتونید از لیسانس مستقیم برای دکترا پذیرش بگیرید. البته از وضع بورسشون دقیق اطلاع ندارم.

پیشنهاد :
    اول همه یه نگاهی به کتابهای رشته مالی بندازید ببینید اصلا دوست دارید که دائم با عدد و رقم و ریسک و استرس و اعصاب خوردی سر و کار داشته باشید.شاید ترجیح دادید یه رشته دیگه رو دنبال کنید مثلا بیمه.

میتونی روی رشته MBA هم فکر کنید.
    برای ایران : کنکور MBA سه تا درس بیشتر نداره که برای شما که مهندسی خوندی خیلی آشنا هستن و بهتر از اینه که واسه کنکور مالی بری مدیریت مالی و حسابداری صنعتی یاد بگیری.ریاضیات مهندسی داره، GMAT که ریاضیات ساده ای هست و یه مقداری تکنیک و هوشه و زبان. اکثر دانشجوهای مهندسی شانسشون برای قبولی خیلی بیشتر از مدیریتیها هست. از نظر درآمد و جایگاه هم اینجا اوضاعشون توپه و مشکل کار و ... ندارن و درامدها هم همه چند میلیونی هست.

برای خارج از ایران : یکی از رشته های تاپ هست. میتونید گرایش Finance رو انتخاب کنید یا هر گرایش دیگه ای که خواستید. بازار کار عالی، درامد عالی. فقط هزینه تحصیل بسیار بالاست.
    یه مشکلی که MBA داره اینه که باید یه چندسالی سابقه کار داشته باشید و جیمت خیلی بالا تا بتونید روی پذیرش و رقابت برای بورس فکر کنید

میتونید دنبال ادامه رشته خودتون باشید.2-3 سالی کار کنید بعد برید خارج.پذیرش مهندسی ها راحتتره البته باید شرایطش رو از دانشجوهای مهندسی بپرسید من اطلاعای ندارم شاید غلط راهنمایی کنم.

آخرین پیشنهاد هم اینکه برای یه رشته دیگه اقدام کنید به جز مالی.(من یکی از دوستانم 1 ساله ارشدش رو تو اروپا تمام کرد و کلا حدود 10000یورو تموم شد) میتونید از دانشگاههای اروپایی که جز تاپهای دنیا نیستن و دانشگاه متوسز حساب میشن پذیرش بگیرید، خیلیهاشون مجانی هستن و فقط باید هزینه زندگیتون رو بدید، خیلیها بورس دارن و حتی خیلی از اونهایی که شهریه میگیرن ارزون هستن و میتونید با 1 سال کار شهریش رو بدید.فوق رو از اونجاها بگیرید و برای دکترا یا فوق لیسانس دوم دوباره اقدام کنید(البته معدل فوقتون رو باید بالا ببرید و مقاله یا تحقیق یا چیزی هم ضمیمض کنید تا بورس بگیرید)

توی تاپیک گرایشهای مدیریت میتونید همه این اطلاعات رو پیدا کنید.
    دوست عزیز، برای لیسانس مدیریت بازرگانی از 1دانشگاه دولتی و زیر رنکینگ300 پذیرش گرفتم(مالزی)
    با توجه به سختی هایی که دوستان برای گرفتن فاند از کشورهای غربی مطرح کردند، کار من برای فاند گرفتن برای رشته ی Finance سخته؟؟؟
    ضمنا آیا همه کشورهای جهان(خصوصا استرالیا) برای ارشد مدرک GMAT میخواهند؟؟؟
    با تشکر
    مگر راه بهشت دشوارتر و مخوف تر از راه جهنم است؟چگونه ممكن است؟

Member

کلا فاند گرفتن تو رشته های فاینانس چه با گرایش اقتصاد و چه با گرایش های مدیریتی سخته به ویژه اگه قبلا لیسانس همین رشته ها رو هم داشته باشین(این مشکل ما ایرانی هاستبه خاطر برنامه درسی قدیمی و تعداد کم اساتید مجرب در اکثرا دانشگاه ها به غیر از یکی دوتا استثنا و یا مجبوریم بریم مالزی برای لیسانس که شاید اوضاع بهتر بشه ولی با اختلاف کم) اگه کسی از حالا به فکر رشته اقتصاد مالی هست اول باید پایه ریاضی قوی ای داشته باشه به همین خاطر هم هست که افرادی که قبلا مهندسی با ریاضی یا فیزیک بودن شانس گرفتن فاند بیشتر دارن اما اگه هدفتون مدیریت مالی هست فراموش نکنین که تعداد زیادی از رقبای شما تو همون رشته هایی لیسانس دارن که اشاره کردم و چون ریاضیات قدرت تحلیل افراد رو بالا می بره و رشته مدیریت مالی رشته تحلیلی هست(اگرچه که ریاضیات سطح پایین تری داره)باز هم شانس این افراد به مراتب بیشتره.در مورد مدرک GMAT هم تا اون جایی که من می دونم خیلی از جا ها میشه بجاش GRE رو ارائه کرد که تو ایران هم برگزار میشه و خیلی جای محدود و گاهی سطح بالا هستن که فقط یکی از این دو تا رو قبول دارن(تو این گروه اکثرا GMAT )

Junior Member

[[قابل توجه دوستان] قابل توجه دوستان
    سلام
    در ایران رشته مالی یک رشته من در آوردی است ، نام این رشته مدیریت مالی در انگلستان و امریکا حسابداری و مدیریت مالی رفتاری است و در ایران چون آقایان پرفسور جهانخانی و پرفسور دستگیر از اولینها در این رشته می باشند فقط از بیانات ایشان استفاده کنید و در این رشته باید حتما پایه حسابداری داشته باشید رشته مدیریت مالی فعلی باید تغییر نام دهد و نام مدیریت سرمایه گذاری بگیرد چون فقط بحث بازار سرمایه می کند درصورتی که مدیریت مالی بحث های درون شرکتی و برون شرکتی دارد وخیلی جامع تر از رشته مالی فعلی می باشد هیچ جای دنیا رشته ای به اسم مالی وجود ندارد این اسم را یک سری دانشجوی دکتری بی سواد دانشگاه پایتخت روی رشته گذاشته اند فقط بخاطر تعصب بی جا این رشته در تمام دنیا با حسابداری اجین شده است

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiyn نمایش پست ها
    [[قابل توجه دوستان] قابل توجه دوستان
    سلام
    در ایران رشته مالی یک رشته من در آوردی است ، نام این رشته مدیریت مالی در انگلستان و امریکا حسابداری و مدیریت مالی رفتاری است و در ایران چون آقایان پرفسور جهانخانی و پرفسور دستگیر از اولینها در این رشته می باشند فقط از بیانات ایشان استفاده کنید و در این رشته باید حتما پایه حسابداری داشته باشید رشته مدیریت مالی فعلی باید تغییر نام دهد و نام مدیریت سرمایه گذاری بگیرد چون فقط بحث بازار سرمایه می کند درصورتی که مدیریت مالی بحث های درون شرکتی و برون شرکتی دارد وخیلی جامع تر از رشته مالی فعلی می باشد هیچ جای دنیا رشته ای به اسم مالی وجود ندارد این اسم را یک سری دانشجوی دکتری بی سواد دانشگاه پایتخت روی رشته گذاشته اند فقط بخاطر تعصب بی جا این رشته در تمام دنیا با حسابداری اجین شده است
    دوست عزیز میشه بفرمایید رشتتون چیه و چرا این نظر رو میدید؟
    چون من درسهایی که خوندم برای این رشته، کلی حسابداری و چیزهای دیگه توش داشت.تو همون دانشگاه پایتخت هم خوندم و جز دسته اولین فارق التحصیل لیسانس تو ایران بودم. 4سال درسهای تخصصی این رشته رو خوندم.
    نمبشه هم بهش گفت "مدیریت سرمایه گذاری" چون تو این زمینه خیلی خیلی ضعیفه و چیزهایی که یاد میگیرید کفایت نمیکنه. شاید تو فوق لیسانس این رو جبران کنند.

اینکه فقط از این افراد یادبگیریم چون اولینها بودن، توصیه خوبی نیست.
    همیشه "اولینها" بهترینها نیستند.به خصوص در مورد مهارتها علمی و به خصوص در ایران. شما به یکی بگو "پدر علم ...." "استاد برتر" یا ......
    انقدر مغرور میشه که دیگه خدا رو هم بنده نیست. اون شخص فکر میکنه خیلی بارشه، دیگه نمیره یاد بگیره و سوادش رو جدید و به روز کنه. بعد میاد کلی نظریه و چیزهای مختلف میده و کتاب مینویسه که هر دانشجوی سال 1 لیسانس که 2 تا منبع خارجی رو بخونه،راحت میفهمه که طرف چرند گفته.

داشتن سواد و توانایی انتقال این سواد به دیگران، ربطی به اولین یا آخرین بودن نداره. به پیر یا جوونی هم ربط نداره.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)