صفحه 10 از 44 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معافیت از پرداخت عوارض خروج از كشور؟

سلام دوستان، من بالاخره نفهمیدم الان من که دخترم و هنوزم نرفتم اونجا که اشتغال به تحصیل و این چیزا بگیرم،میتونم واسه این ماجرا اقدام کنم؟آخه توی سایت نشا طوری نوشته که به نظرم نمیشه.ممنون

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

من و دوستم باهم از مرز خارج شدیم. دوستم ثبت نام نکرده بود تو سیستم نشا، اما عوارض خروج هم نریخت و مامورا هم چیزی بهش نگفتن. خارج شدیم و حل شد. البته شاید ماموره لب مرز ویزاش رو دید که دانشجوییه و به این دلیل چیزی نگفت. دوستم دختره.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

با سلام
    من امروز تماس گرفتم با شعبه مرکزی بانک ملی برای عوارض خروج پرسیدم، گفتن که اگه ویزاتون دانشجویی باشه، چون میتونید به دفعات از کشور خارج بشید، نمیخواد عوارض خروج بدید، ولی الان از آژانس هواپیمایی پرسیدم، گفت که میگن همه باید پرداخت کنن، الان کدوم درسته؟
    ...
    بعد اینکه مثلا اگه ما پرداخت نکردیم و توی فرودگاه کفتن که باید پرداخت کنین، همونجا میتونیم پرداخت کنیم؟

Junior Member h_saeidi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط light-blue نمایش پست ها
    با سلام
    من امروز تماس گرفتم با شعبه مرکزی بانک ملی برای عوارض خروج پرسیدم، گفتن که اگه ویزاتون دانشجویی باشه، چون میتونید به دفعات از کشور خارج بشید، نمیخواد عوارض خروج بدید، ولی الان از آژانس هواپیمایی پرسیدم، گفت که میگن همه باید پرداخت کنن، الان کدوم درسته؟
    ...
    بعد اینکه مثلا اگه ما پرداخت نکردیم و توی فرودگاه کفتن که باید پرداخت کنین، همونجا میتونیم پرداخت کنیم؟
    اینو مطمئن هستم که اگه از وزارت علوم نامه داشته باشی برای خروج لازم نیست عوارض پرداخت کنی. توی سیستم همونجا چک می کنن. خودم دوبار اینجوری برای مصاحبه خارج شدم. اگه نشه توی فرودگاه امام خمینی دیدم که دو تا باجه بانک ملی هست یکی برای پرداخت عوارض یکی هم برای خرید ارز دولتی که البته معمولا جفتشون شلوغ هستن و یکم ریسکش میره بالا.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

من امروز عوارض رو واریز کردم. امسال 3 بار مسافرت دارم به خارج از کشور.برای هر 3 بار باید عوارض جداگانه پرداخت کنم؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

سلام دوستان
    یه تجربه در مورد معافیت از پرداخت عوارض براتون تعریف کنم:
    طبق توضیحاتی که توی سایت وزارت علوم داده شده، اگر از طریق این وزارت خونه برای اعزام به خارج اقدام بشه یک سری تسهیلات مادی محدود از قبیل تخفیف بلیط و معافیت پرداخت عوارض خروج برای همسر و فرزندان هم قابل استفاده هستن. ولی این نکته رو حواستون باشه ما یه اشتباهی کردیم یه بار اومدیم برای خانمم هم نامه از وزارت علوم گرفتیم که از پرداخت عوارض معاف بشه ولی یه مشکل بد پیش اومد. من به خانمم موقع امضای رضایت نامه برای پاسپورت اجازه خروج نامحدود داده بودم ولی وقتی از این تسهیلات استفاده کردیم اجازه خروج اون هم مثل من یک محدود به یک بار شد!!! و وقتی دفعه بعد بدون نامه داشت می رفت برای پیک آپ ویزا توی فرودگاه متوجه شدیم که ممنوع الخروجه! با التماس کارشو موقت درست کردن و شانس آوردیم و گرنه همه برنامه ها مون به هم می خورد... امروز هم که رفتیم اداره گذرنامه وضعیت خروجش رو درست کنیم خیلی اذیت شدیم چون محدودیت وقت داشتیم و به هزار التماس و خواهش کارمون راه افتاد. به این نکته دقت کنین که یه وقت بلایی مشابه سرتون نیاد. من اگه می دونستم به این وضع تسهیلات میدن صد سال استفاده اش نمی کردم
    موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    من امروز عوارض رو واریز کردم. امسال 3 بار مسافرت دارم به خارج از کشور.برای هر 3 بار باید عوارض جداگانه پرداخت کنم؟
    بله هربار خروج از مرز هوایی کشور باید عوارضش پرداخت بشه. مرز زمینی رو مطمئن نیستم وضعیتش چجوره

Junior Member

در تبصره بند ۴۵ افراد معاف از پرداخت عوارض خروج تعریف شده اند که در مورد دانشجویان اینجوری نوشته: دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور(دارندگان اجازه خروج دانشجوئی).
    سوال من اینه که منظور قانونگذار از این جفت پرانتز چه بوده؟ اگر منظور تنها دارندگان اجازه خروج دانشجوئی است چرا ابتدا به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور اشاره می کند؟ ایا مدرکی غیر از ویزای دانشجویی نیاز است؟ در مورد همراهان چطور؟

از پاسخ برخی دوستان به نظر می رسد که یه نامه از وزارت علوم مشکل را خل می کند اما بعضی ها بدون داشتن نامه از وزارت علوم هم از عوارض معاف شده اند. لطفا کسانی که اطلاعات موثق دارند سایرین را بی خبر نگذارند.

ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط abcdeng نمایش پست ها
    در تبصره بند ۴۵ افراد معاف از پرداخت عوارض خروج تعریف شده اند که در مورد دانشجویان اینجوری نوشته: دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور(دارندگان اجازه خروج دانشجوئی).
    سوال من اینه که منظور قانونگذار از این جفت پرانتز چه بوده؟ اگر منظور تنها دارندگان اجازه خروج دانشجوئی است چرا ابتدا به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور اشاره می کند؟ ایا مدرکی غیر از ویزای دانشجویی نیاز است؟ در مورد همراهان چطور؟

از پاسخ برخی دوستان به نظر می رسد که یه نامه از وزارت علوم مشکل را خل می کند اما بعضی ها بدون داشتن نامه از وزارت علوم هم از عوارض معاف شده اند. لطفا کسانی که اطلاعات موثق دارند سایرین را بی خبر نگذارند.

ممنون
    معمولا در هنگام عبور از گیت دوم چنانچه ویزای دانشجویی داشته باشید نیازی به پرداخت عوارض خروج نیست.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member zch آواتار ها

• چه مدارکی رو لازمه با خودمون به گذرنامه ببریم برای اجازه خروج( اگر از کنسول ایران در کشوره محل تحصیل اجازه خروج نگرفتید)؟ منظورم به جز اجازه همسر برای خانوما و نامه وزارت ولومه. -ممنونم. آیا همینکه پاسپورتها بدون هزینه و دانشجویی در خارج از کشور حین تحصیل تمدید یا صادر شده، و روش تو قسمت ملاحضات نوشته دانشجو-رایگان کافی نیست؟
    • برای ۲-۳ بار خروج چه باید کرد؟ ۱ بار اجازه خروج کافی؟
    • در سایت مربوط به خدماته دانشجویی ذکر شده فاصله ۲ خروج دانشجویی باید حد اقل ۳ ماه باشه. یعنی من که برای ویسا هم حده اقل ۱ سفر دارم و انشالله تو فاصله ۱ ماه کلر میشم و برمیگردم آمریکا ، دچاره مشکله خروج نمیشم؟ یا قضیه فقط معافیت از اجازه خروجه؟ لطفآ اگر کسی میدونه راهنمایی کنید. تشکر!
    Only an idiot and a genius break man-made laws; and they are the nearest to the heart of God.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)