صفحه 11 از 44 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : معافیت از پرداخت عوارض خروج از كشور؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zch نمایش پست ها
    • در سایت مربوط به خدماته دانشجویی ذکر شده فاصله ۲ خروج دانشجویی باید حد اقل ۳ ماه باشه. یعنی من که برای ویسا هم حده اقل ۱ سفر دارم و انشالله تو فاصله ۱ ماه کلر میشم و برمیگردم آمریکا ، دچاره مشکله خروج نمیشم؟ یا قضیه فقط معافیت از اجازه خروجه؟ لطفآ اگر کسی میدونه راهنمایی کنید. تشکر!
    در مورد آمریکا فرق داره خودشون باهاتون همکاری میکنند و خروج های مکرر بهتون صادر میشه.
    سوالتون رو واضح تر مطرح کنید من باقی قسمتهاشو نفهمیدم
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member zch آواتار ها

من دانشجوی آمریکا هستم که برای دیدار خانواده به ایران آمده ام. پاسپورتم رو متاسفانه از واشینگتون به هنگام لزوم تجدید، دانشجویی و رایگان گرفتم. علاوه بر اینکه اجازه خروج در پاسم زده نشد، در ایران هم پس از انجام اقدامات لازم برای اجازه خروج، تنها اجازه یک بار خروج در فرصت ۲ ماه به من داده شده است. به این معنی که پس از بازگشت از سفر مصاحبه، باید دوباره در این مورد اقدام کنم و جالب اینجاست که فقط در صورتی اجازه خروج مکرر خواهم گرفت که تمامی هزینهای گذرنامه و اوارز خروج رو پرداخت کنم. این یعنی املا تسهیلات دانشجویی فقط برای ایجاده کاغذ بازی بیشتر و نهایاتان آذر دادن دانشجو است. الاو بر اینکه به هنگام گرفتن ارز مسافرتی به دلیل داشتن گذرنامه دانشجویی و عدم پرداخت اوارز به جای ۲۰۰۰$ دانشجویان فقط سزاوار گرفتن ۱۰۰۰ $ ارز به قیمت دولتی هستند.
    این یعنی تسهیلات آزار و اذیت دانشجو
    توصیه میکنم که آگاه باشید و به هیچ وجه خودتون رو گرفتار این تسهیلات ضد دانشجویی نکنید. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Only an idiot and a genius break man-made laws; and they are the nearest to the heart of God.

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

دوستان من همه پست های این تاپیک رو خوندم اما بازم کامل متوجه نشدم معافیت از پرداخت عوارض چه جوریه. با توجه به اینکه من دخترم به صرف نشون دادن ویزای دانشجویی تو پاسم موقع رد شدن از گیت دیگه لازم نیست عوارض بدم؟ آخه من قبلنم با ویزا دانشجویی عوارض دادم و موقع خارج شدن مامور گیت چیزی نگفت... جریان نامه وزارت علوم چیه؟ و اینکه دوستان نوشتن اگه نامه بگیری فقط واسه همون یه بار خروجه و بعدش ممنوع الخروج میشی؟؟!

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط lida_a86 نمایش پست ها
    با توجه به اینکه من دخترم به صرف نشون دادن ویزای دانشجویی تو پاسم موقع رد شدن از گیت دیگه لازم نیست عوارض بدم؟
    دقیقن همینطوره و روزی که من میرفتم دوستِ من با من بود تو فرودگاه امام، دقیقن با همین شرایط بدون عوارض از کشور خارج شد
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

من قوانین عوارض خروج از کشور رو میگذارم تا اگه احیاناً ابهامی برای بعضی از دوستان هست برطرف بشه.
    قانون دریافت عوارض خروج از کشور
    ‌ماده واحده - دولت مکلف است از هر مسافری که با گذرنامه دولت جمهوری اسلامی ایران به خارج از کشور مسافرت می‌نماید برای بار اول در هر‌سال مبلغ پنجاه هزار (50000) ریال و برای بار دوم و بیشتر در همان سال برای هر نوبت مبلغ یکصد هزار (100000) ریال تحت عنوان عوارض خروج‌از کشور اخذ و به حساب درآمد عمومی کشور منظور نماید.
    ‌تبصره 1- از افراد خانواده که با یک گذرنامه مسافرت می‌نمایند علاوه بر مبلغ مذکور که از دارنده گذرنامه اخذ می‌شود برای هر عضو دیگر خانواده‌مبلغ بیست هزار (20000) ریال اخذ می‌شود.
    ‌تبصره 2 - به زائرین عتبات عالیات و حجاج تخفیفی به میزان 50% مبالغ مذکور در ماده واحده و تبصره (1) آن داده می‌شود.
    ‌تبصره 3 - به بیمارانی که با تأیید و معرفی وزارت بهداری و بر طبق ضوابطی که وزارت مذکور معین می‌نماید ضرورتاً می‌بایست جهت ادامه‌معالجه به خارج از کشور مسافر نمایند و همچنین همراه بیمار (‌حداکثر یک نفر) به ترتیب به میزان60% و 40% مبالغ مذکور در ماده واحده و تبصره (1)‌آن تخفیف داده می‌شود.
    ‌تبصره 4 - صدور گذرنامه جداگانه توسط نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای کسانی که به عنوان همراه از کشور خارج‌شده و یا می‌شوند، موکول به پرداخت مابه‌التفاوت عوارض خروجی که از بابت آنها طبق مقررات مربوط به همراه پرداخت شده تا مأخذ مقرر در این‌قانون خواهد بود.
    ‌تبصره 5 - مسافران زیر پرداخت عوارض خروج از کشور موضوع این قانون معاف می‌باشند:
    1 - اطفال تا سن هفت‌سالگی تمام.
    2- ایرانیانی که اقامتگاه آنان طبق مقررات قانون مدنی در خارج از کشور باشد به گواهی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در محل فقط برای بار‌اول خروج از کشور در هر سال.
    3 - ایرانیانی که با رعایت ضوابط مقرر از طرف وزارت فرهنگ و آموزش عالی جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روند و برابر مقررات از‌مزایای ارز دولتی بهره‌مند می‌شوند با معرفی وزارت مذکور و همچنین سایر دانشجویانی که اشتغال به تحصیل آنان در خارج از کشور بر طبق ضوابط‌وزارت فرهنگ و آموزش عالی مورد گواهی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در محل قرار گیرد.
    4 - آن تعداد از دانشجویان موضوع قسمت اخیر بند (3) مذکور که در تاریخ تصویب این قانون در خارج از کشور به تحصیل اشتغال داشته‌اند و لکن‌وضعیت تحصیلی آنان منطبق با ضوابط وزارت فرهنگ و آموزش عالی نیست نیز مشمول معافیت موضوع بند مذکور می‌باشند.
    5 - در محل‌هایی که نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نباشد گواهی موارد مذکور در بندهای (2) و (3) و (4) مذکور به عهده وزارت امور خارجه‌خواهد بود.
    6 - ایرانیانی که به طور ترانزیت وارد کشور شده و سپس به خارج از کشور عزیمت می‌نمایند مشروط بر این که توقف آنها در داخل کشور بیش از‌هفت روز نباشد.
    7 - کارمندان ایرانی سازمان ملل متحد و سازمان‌های تابعه مشمول قسمت (17) ماده (9) کنوانسیون مربوط به مزایا و مصونیت‌های ملل متحد و‌همچنین کارشناسان سازمان مزبور و سازمانهای تابعه موضوع قسمت (22) ماده (6) کنوانسیون مذکور.
    ویرایش توسط Ghazal1361 : January 8th, 2012 در ساعت 08:08 PM
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

8 - ایرانیانی که برای اشتغال به کار یا کارآموزی حرفه‌ای به خارج از کشور مسافرت نمایند با تأیید وزارت کار و امور اجتماعی و وزارت امور‌خارجه، مستخدمین وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکتهای دولتی و وابسته به دولت و شهرداریها مشمول مقررات این بند نخواهند بود.
    9 - رانندگان ایرانی نمایندگی‌های دیپلماتیک و کنسولی کشورهای خارجه مقیم ایران که با اتومبیل نمایندگی در معیت مأموران دیپلماتیک و‌کنسولی از ایران خارج می‌شوند و همچنین رانندگان ایرانی نمایندگیهای دیپلماتیک و کنسولی ممالک مجاور که با اتومبیل نمایندگی برای انجام امور‌اداری به کشور فرستنده نمایندگی اعزام می‌شوند در صورت رفتار متقابل و به تأیید شهربانی جمهوری اسلامی ایران.
    10 - خلبانان و خدمه هواپیماها و ناخدایان و ملوانان و خدمه کشتی‌ها و رانندگان وسائط نقلیه کرایه‌ای و رانندگان و کمک رانندگان بارکش‌ها و‌اتوبوسها (‌برای هر دستگاه یک نفر راننده و یک نفر کمک راننده) در حین مأموریت و یا انجام وظایف شغلی به معرفی مؤسسات مربوط و با تأیید‌شهربانی جمهوری اسلامی ایران.
    11 - نمایندگان و کارکنان شرکتهای کشتیرانی که صد درصد سرمایه آن‌ها متعلق به جمهوری اسلامی ایران است و برای انجام امور کشتیرانی به‌خارج از کشور مأمور می‌شوند با تأیید سازمان مربوط.
    12 - راهنمایان مخصوص اتوبوسهای شرکتهای مسافربری جهانگردی که به اقتضای شغل خود در مرزهای قانونی کشور تردد می‌نمایند با تأیید‌وزارت ارشاد اسلامی.
    13 - مأمورین شرکتهای سهامی گوشت کشور که بنا به معرفی شرکت مزبور برای تحویل دام‌های خریداری شده ناگزیر از رفت و آمد و عبور از‌مرزهای مجاز کشور می‌باشند با تأیید وزارت بازرگانی.
    14 - مأمورین قطارهای مسافربری و باربری بین‌المللی و کارکنان راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران که به منظور مبادله قطارها و سایر امور مربوط به‌حمل و نقل بین‌المللی و بررسی حوادث و سوانح احتمالی و سایر مشکلات فنی به ایستگاههای مبادله شرکت واقع در خاک کشورهای مجاور رفت و‌آمد می‌نمایند به معرفی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران.
    15 - مرزنشینان و ایرانیان مقیم سواحل و جزایر خلیج فارس که با پروانه گذر، رفت و آمد می‌نمایند.
    16 - جانبازان انقلاب اسلامی که از طرف بنیاد شهید برای معالجه به کشورهای دیگر اعزام می‌گردند.
    ‌تبصره 6 - از تاریخ تصویب این قانون اصلاح قانون تأمین اعتبارات عمرانی و عمومی مصوب 1356.12.25 و نیز سایر قوانین و مقررات مغایر‌لغو می‌شود.
    ‌قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و شش تبصره در جلسه روز یکشنبه سی‌ام تیر ماه یک هزار و سیصد و شصت و چهار مجلس شورای اسلامی‌تصویب و در تاریخ 1364.5.1 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.
    ‌رییس مجلس شورای اسلامی - اکبر هاشمی
    منبع:http://rc.majlis.ir/fa/law/show/91094
    والسلام
    ویرایش توسط Ghazal1361 : January 8th, 2012 در ساعت 08:27 PM
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

فقط قیمتهای درج شده در بالا برمی گرده به سال 64 که آقای هاشمی رئیس مجلس بودن.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی از افزایش 10 درصدی عوارض خروج از کشور
    خبر داد و گفت: هزینه خروج از کشور از 50 هزار تومان به 55 هزار تومان افزایش
    یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمود صادقی با اشاره به افزایش عوارض
    خروج از کشور خاطر نشان کرد:این افزایش بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون
    بودجه سال 90 برای پروازهای هوایی است.

وی به افزایش عوارض خروج از طریق
    مرزهای زمینی و دریایی اشاره کرد و گفت:عوارض خروجی از طریق مرزهای زمینی از 10
    هزار تومان به 11 هزار تومان افزایش یافته است.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه
    نیروی انتظامی خاطرنشان کرد:این عوارض شامل سفرهایی زیارتی،حج تمتع،عمره و عتبات
    عالیات نمی شود.
    سرهنگ صادقی اضافه کرد: هزینه سفرهای زیارتی کمافی السابق در پروازهایی هوایی همان
    25 هزار تومان و زمینی و دریایی 5 هزار تومان است.
    ویرایش توسط Ghazal1361 : January 8th, 2012 در ساعت 08:26 PM

Junior Member

سلام
    اول بگم که تسهیلات دانشجویی که ازش دم می زنند بیشتر تسهیلات آزار دانشجو هستش. اما اگه حوصله و اعصاب دارید می تونید بعد از کلی دوندگی از تسهیلات(!!) گفته شده استفاده کنید.
    در مورد معافیت از پرداخت عوارض باید مراحل زیر رو طی بفرمایید:

۱- ثبت نام در سیستم نشا وزارت علوم
    ۲- ارایه نامه پذیرش یا گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خارج از کشور به بخش تسهیلات آزار دانشجویی وزارت علوم
    ۳- دریافت نامه معافیت پرداخت عوارض برای خود (و همسر در صورت تاهل). توجه شود که این نامه خطاب به اداره کل گذرنامه نوشته شده است.
    ۴- رفتن به اداره کل گذرنامه برای تایید نامه وزارت علوم
    ۵- و بالاخره استفاده از نامه معافیت در هنگام خروج از کشور به ارزش ۵۵ هزار تومان (۱۱۰ هزار تومان برای متاهلین)

یکی مثل من که ساکن شهرستانه باید دو روز از تعطیلاتش رو به دنبال این نامه بازی ها هدر بده و بعد که وارد فرودگاه میشه بهم بگن که باید نامه رو واسه تایید ببری اداره کل گذرنامه! خیلی مسخرس

سلام. من امروز وزارت علوم بودن. بهم گفتن به نفعت است که خودت عوارض خروج از کشور رو بدی و معافیت نگیری چون اگه وزارت علوم نامه معافیت بده بار دیگه که بخوای بیای و بری دوباره باید نامه اشتغال به تحصیل بیاری و گرنه ممنوع الخروج میشی. برا ویزای معمولی هم اگه بخوای اقدام کنی باید 200 هزارتومان پول عوارض بدی. کسی از این قوانین که مسئولش به من گفته خبری داره؟ نظر دوستان چیه؟ بهتر است خودم پول عوارض رو بدم یا نامه معافیت از عوارض رو بگیرم؟ بعد مشکلی پیش میاد؟ اگه از دوستان کسی اطلاعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوارض خروج

با سلام

دوستان من یک سوال دارم. در سایت http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/mosha...ster/index.jsp از موارد تهسیلات غیرارزی دانشجویان نوشته:

-- معافيت از پرداخت عوارض خروج از كشور.
    تذكر : درسال دو نوبت مي‌توانند از معافيت استفاده نمايند بشرط آنكه فاصله دو ورود به كشور بيش از سه ماه باشد.

-- عدم پرداخت مبلغ صدور گذرنامه
    لازم به ذكر است تسهيلات دانشجويي شامل همسر و فرزند دانشجو نيز مي‌باشد.

حالا سوال من اینه که، آیا همسر دانشجو هم از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف می باشد و اگر جواب مثبت هست چه مدارکی لازمه تا به وزارت علوم و اداره گذرنامه برده بشه؟ تا بحال کسی این کارو کرده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)