صفحه 15 از 44 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : خدمت غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidkiani نمایش پست ها
    حضوری برین بهتون می دن نامه رو.
    من امروز وزارت علوم رفتم واسه گرفتن نامه معافیت از پرداخت عوارض.
    گفتم معافیت کفالت دارم. گفت اگر نامه بگیری هر بار که بخوای بری بیای باید از وزارت علوم نامه بگیری یعنی شبیه کسی که سربازی نرفتی می شی.نمی دونم حرفش تا چه حد درست بود ولی منو منصرف کرد از گرفتن نامه.
    دقیقا به همین دلیل بود که دوست من هم بیخیال این 55 تومن شد!

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : خدمت غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    سلام
    من هم مشکل shibaak را دارم من هم اصفهانم و الان که سایت نشا درخواست دادم اون تاریخ شهریور را واسم زده. حالا با فرض اینکه من بکوبم بیام تهران و نامه را بگیرم بعدش چی میشه؟ کار دیگه ای هم باید انجام بدم با اون نامه یا روز پروازم می برم فرودگاه و بعد می گن برو نمی خواد خروجی بدی؟ آخه اینگار یکی از بچه ها نوشته بود چیزی تو پاسپورت ثبت میشه یا نمی دونم می ره تو سیستمشون می زنن تو کامپیوتر می فهمن. یکی این پروسه را درست حالی ما کنه.
    نامه پذیرش را ببرم وزارت علوم کافیه یا باید I20 هم همرام باشه؟
    شما با مدارک کامل (I-20 و نامه پذیرش) برید وزارت علوم، نامه رو بگیرید، بعد برید اداره گذرنامه، خیابان شهر آرا نرسیده به ستارخان، برید بخش دبیرخانه به افسری که اونجا نشسته بگید میخواید نامه رو تو سیستم ثبت کنید، 1 دقیقه هم طول نمیکشه، نامه رو ثبت می کنه و همه چی تموم میشه.

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    دقیقا به همین دلیل بود که دوست من هم بیخیال این 55 تومن شد!
    درود.
    من شهرستانم. اگر بخوام به خاطر هر بار گرفتن این نامه بیام تهران و برم ترجیح میدم تو خروجی این 55 هزار تومن عوارض رو بدم چون به زحماتش نمی ارزه!

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

لازم نیست به این تاریخ توجه کنید، هر موقع برید کارتون راه می افته، فقط شماره پرونده رو فراموش نکنید.
    خیلی ممنون از جوابتون. فقط یه سوال دیگه. ایا میشه کس دیگه ای رو جای خودمون بفرستیم بره برای گرفتن نامه؟

Senior Member esf11 آواتار ها

من نمیدونم چرا چنتا با هم را نمیتونم بزنم
    اما برید تحقیق کنید شماها فک کنم باره اول که بر میگردید ایران فقط 1 بار لازمه برید نظام وظیفه
    حواستون باشه شما هر بار که میاید باید 55 بدید. مثلا 4 بار میشه 220 تا. پس شاید ارزشش را داشته باشه ها!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون. فقط یه سوال دیگه. ایا میشه کس دیگه ای رو جای خودمون بفرستیم بره برای گرفتن نامه؟
    فکر می کنم بشه، فقط باید قدرت چونه زنی بالایی داشته باشند .

فکر می کنم بشه، فقط باید قدرت چونه زنی بالایی داشته باشند .
    اصفهانیا قدرت چونه زدنشون خوبه. مشککلی ندارن. مخصوصا وقتی پای پول در میون باشه.
    بچه ها من دارم میرم تهران واسه کارای خودم. واسه نامه هم میرم. از دو تا از بچه ها رو دارم میبرم که نامه معافیت از عوارض خروجشونو بگیرم. دوستانی که اصفهانن و مشکل دارن و نمیتونن خودشون ببرن در صورت تمایل کپی کارت ملی، پاسپورت، نامه پذیرش و (I20 (if applicable و شماره پرونده نشا رو برام ایمیل کنن من میرم ببینم میتونم از اونا رو هم بگیرم یا نه. کلا قدرت پیله و چونه خوبی تو اینجور موارد دارم. شاید تونستم. اینجوری لااقل فقط یکی الاف میشه نه همه...!!!
    ویرایش توسط shibaak : June 30th, 2012 در ساعت 08:31 PM

سلام.
    بچه ها من رفتم وزارت علوم برای گرفتن نامه به اداره گذرنامه برای معافیت از پرداخت عوارض. اول از همه اینکه آقای زاهدی به من گفت:
    1. برای خانمها دیگه نامه صادر نمیشه تا زمانی که نامه اشتغال به تحصیل تائید شده نیارین.
    2. گفت به نفعتونه نگیرین چون مثل دانشجوهایی که سرباز هستن مجبورید هربار برای گرفتن اجازه خروج بیاین اینجا چون خروجیتون دانشجویی میخوره و دردسر دارین.
    3. برای اینکه از کس دیگه رو هم بگیرین باید اصل پاسپورت طرف رو همراهتون داشته باشید. (البته من وقتی کپی ها رو بهش نشون دادم گیر نداد. احتمالا قبول میکنن. ولی وقتی بهم توضیح داد که الان (چون دانشجو نیستم) نمیتونم بگیرم و بهتر هم هست نگیرم من دیگه پیگیرش نشدم.) البته در مورد آقایون اینکارو نمیکنن چون پرونده رو میدن دستتون و احتمالا به کسی جز خود شخص یا اعضای خانواده اش نمیدن.

ApplyAbroad Veteran
    setareh21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    سلام.
    بچه ها من رفتم وزارت علوم برای گرفتن نامه به اداره گذرنامه برای معافیت از پرداخت عوارض. اول از همه اینکه آقای زاهدی به من گفت:
    1. برای خانمها دیگه نامه صادر نمیشه تا زمانی که نامه اشتغال به تحصیل تائید شده نیارین.
    2. گفت به نفعتونه نگیرین چون مثل دانشجوهایی که سرباز هستن مجبورید هربار برای گرفتن اجازه خروج بیاین اینجا چون خروجیتون دانشجویی میخوره و دردسر دارین.
    3. برای اینکه از کس دیگه رو هم بگیرین باید اصل پاسپورت طرف رو همراهتون داشته باشید. (البته من وقتی کپی ها رو بهش نشون دادم گیر نداد. احتمالا قبول میکنن. ولی وقتی بهم توضیح داد که الان (چون دانشجو نیستم) نمیتونم بگیرم و بهتر هم هست نگیرم من دیگه پیگیرش نشدم.) البته در مورد آقایون اینکارو نمیکنن چون پرونده رو میدن دستتون و احتمالا به کسی جز خود شخص یا اعضای خانواده اش نمیدن.
    عوارض خروج از کشور؟ عجب! من گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گرفتم اما سفارت در اتاوا قبول نکرد بدون ویزا برایم تائیدش کنه!
    Do not be afraid of tomorrow; for God is already there

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh21 نمایش پست ها
    عوارض خروج از کشور؟ عجب! من گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گرفتم اما سفارت در اتاوا قبول نکرد بدون ویزا برایم تائیدش کنه!
    ببخشید من متوجه نشدم.
    به من گفت (برای خانمها) دیگه باید اول دانشجو بشین و بعد با نامه اشتغال به تحصیل برای معافیت از پرداخت عوارض خروج اقدام کنین. و کلا منو قانع کرد که اصلا این نامه رو نگیرم.
    مسلما سفارت نامه شما رو بدون ویزا تائید نمیکنه. چطوری ممکنه شما شاغل به تحصیل توی یه کشور خارجی باشین اما ویزاشو نداشته باشین؟ غیر از اینکه دوره های مجازی باشه یا دانشگاهایی که تو ایران شعبه دارن (مثل کارلتون کانادا) که اونام بعید میدونم اصلا شامل حال اینجور موارد بشن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)