صفحه 16 از 44 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

ApplyAbroad Veteran
    setareh21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology- University of Tehran

پیش فرض پاسخ : خدمت غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    ببخشید من متوجه نشدم.
    به من گفت (برای خانمها) دیگه باید اول دانشجو بشین و بعد با نامه اشتغال به تحصیل برای معافیت از پرداخت عوارض خروج اقدام کنین. و کلا منو قانع کرد که اصلا این نامه رو نگیرم.
    مسلما سفارت نامه شما رو بدون ویزا تائید نمیکنه. چطوری ممکنه شما شاغل به تحصیل توی یه کشور خارجی باشین اما ویزاشو نداشته باشین؟ غیر از اینکه دوره های مجازی باشه یا دانشگاهایی که تو ایران شعبه دارن (مثل کارلتون کانادا) که اونام بعید میدونم اصلا شامل حال اینجور موارد بشن.
    دوست عزیزم من الان بچه ها نامه های ثبت نام ترم پائیز رو دارن میفرستن تا برای گرفتن ارز و بقیه خدمات غیر ارزی اقدام کنند. من هم برای ترم پائیز ثبت نام کردم و نامه اشتغال به تحصیل رسمی در پاکت با مهر و تائید دانشگاه رو گرفتم. کسی و داشتم که از کانادا برام اقدام کنه و همه مدارک شناسایی لازم... هم آماده بود جز ویزا، زنگ زدم براشون وضعیت رو توضیح دادم و حقیقت اینکه اون خانمی که در سفارت باهاش حرف زدم هم اندازه شما مطمئن نبود که نمیشه کاری کرد، در واقع به قطع نگفت که اصلا امکانش نیست، اما چون هزینه پست ( در کانادا) زیاد بود دیگه ریسک نکردم
    Do not be afraid of tomorrow; for God is already there

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

پیش فرض پاسخ : خدمت غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

نقل قول نوشته اصلی توسط setareh21 نمایش پست ها
    دوست عزیزم من الان بچه ها نامه های ثبت نام ترم پائیز رو دارن میفرستن تا برای گرفتن ارز و بقیه خدمات غیر ارزی اقدام کنند. من هم برای ترم پائیز ثبت نام کردم و نامه اشتغال به تحصیل رسمی در پاکت با مهر و تائید دانشگاه رو گرفتم. کسی و داشتم که از کانادا برام اقدام کنه و همه مدارک شناسایی لازم... هم آماده بود جز ویزا، زنگ زدم براشون وضعیت رو توضیح دادم و حقیقت اینکه اون خانمی که در سفارت باهاش حرف زدم هم اندازه شما مطمئن نبود که نمیشه کاری کرد، در واقع به قطع نگفت که اصلا امکانش نیست، اما چون هزینه پست ( در کانادا) زیاد بود دیگه ریسک نکردم
    در مورد اطمینان که هیچکس تو ایران نمیتونه از هیچی مطمئن باشه. چون هر روزی یه قانونی سبز میشه از زمین. منم مطمئن نبودم. چیزی رو گفتم که به نظرم منطقی میومد. دوست منم کلاساش شروع شده و الان داره کلاساشو به صورت آنلاین تو دانشگاه کارلتون شرکت میکنه. چون هنوز ویزاش نیومده. و دوستاش براش نامه گرفتن با مهر و امضا و همه و بردن سفارت ولی مسئول سفارت گفت تا ویزا نباشه بهیچوجه ممکن نیست نامه ها تائید بشه. و خب حداقل به نظر من منطقی هم هست. چون خیلی راحت میشه همچین نامه اشتغال به تحصیلی رو جعل کرد و حتی ساختن مهرشم هیچ کاری نداره. اگر سفارت بخواد بدون ویزا این نامه ها رو تائید کنه ممکنه خیلیا سوء استفاده کنن.
    ولی البته در مورد پست قبلی شما در جواب من (منظور این پستتونه
    نقل قول نوشته اصلی توسط setareh21 نمایش پست ها
    عوارض خروج از کشور؟ عجب! من گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه گرفتم اما سفارت در اتاوا قبول نکرد بدون ویزا برایم تائیدش کنه!
    من کلا نفهمیدم این چه ربطی به اون پست من داشت.
    بهرحال آقای زاهدی به من و سه چهار تا از خانمها و آقایون (غیرسرباز) دیگه گفت که شرایط گرفتن نامه معافیت از عوارض خروج دیگه اینطوریه و در کل هم بهتره نگیرین به همون دلایلی که توضیح دادم. دیگه اینکه راست میگفت یا میخواست ما رو از سر خودش بازکنه نمیدونم.
    ویرایش توسط shibaak : July 6th, 2012 در ساعت 08:32 PM

Question پاسخ : خدمت غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

سلام.دوستان ممکنه یکی به من بگه شرایط معافیت از عوارض خروج کشور چیه؟چکار هایی باید انجام بدهم تا بنا نباشه پول زور خروجی را بدهم.من دانشجویی دارم از کشور خارج میشوم و معافیت کفالت هم دارم و تهران هم زندگی نمیکنم.چکار کنم؟1 ماه دیگه هم دارم از کشور خارج میشوم.

Junior Member

سلام...یه سوال مفرح کننده... احیاناً عوارض این
    2 باری که بنده برای ویزا به سفارت رفتم رو که نمیتونم پس بگیرم نه!

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط em65 نمایش پست ها
    سلام...یه سوال مفرح کننده... احیاناً عوارض این
    2 باری که بنده برای ویزا به سفارت رفتم رو که نمیتونم پس بگیرم نه!
    نه )))
    مثله اینه که بری دمه صرافی بگی اون روز بود دلار ازت خریدم 2000 تومنا حالا شده 1930 بقیش را بم بده؟
    )

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir Uni, Mining Engineering

سلام
    نامه معافیت عوارض خروج رو فقط باید حضوری از تهران گرفت؟ مثل نامه ارز نیست که بدن به این موسسات؟
    تو پروفیل من زده تاریخ 17 ام تیر ولی نزده کجا و چطور نامه رو بگیریم من شهرستانم و تا چند روز دیگه دارم می رم راهی داره که نخواد تهران بیام ؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid 1362 نمایش پست ها
    سلام
    نامه معافیت عوارض خروج رو فقط باید حضوری از تهران گرفت؟ مثل نامه ارز نیست که بدن به این موسسات؟
    تو پروفیل من زده تاریخ 17 ام تیر ولی نزده کجا و چطور نامه رو بگیریم من شهرستانم و تا چند روز دیگه دارم می رم راهی داره که نخواد تهران بیام ؟
    ممنون
    نه متاسفانه این نامه رو باید حضوری و فقط از وزارت علوم بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid 1362 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    واسه من این نامه رو هنوز زده منتظر نظر کارشناس. تاریخ تحویل رو هم داده 27 تیر. آیا اون قسمت نظر کارشناس تغییر هم میکنه یعنی مثلا مینویسه موافقت شده یا چون به 27 تیر رسیدم برم بگیرم.
    دشوارترین قدم، همان قدم اول است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خدمات غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

سلام،
    کسی می‌دونه که وزارت علوم نامه‌ای (به جز معافیت از عوارض خروج) می‌ده که ثابت کنه برای دانشجویی داری میری! من دارم می‌رم آلمان و باید 8000 یورو نقد همراهم داشته باشم (توی ویزام هم درج شده). در حالی که قوانین گمرک میگه بیشتر از 5000 دلار نمیشه خارج کرد. از طرفی نمی‌خوام این دردسرهای نامه‌ی معافیت از عوارض خروج داشته باشم.اگه کسی تجربه‌ی خارج کردن ارز و داره لطف کنه و بگه! اصلن این قانون 5000 دلار تا چه حد جدیه؟

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : خدمات غیر ارزی وزارت علوم (تخفیف بلیط هواپیما و معافیت عوارض خروج)

بجه ها من پذیرش دارم. نوشته یه فایل اپلود کنید که اشتغال به تخصیل آخرین مدرک دانشگاهی هست.
    حالا من یه سال پیش کارشناسی ام رو تموم کردم.
    همون دانشنامه را آپلود کنم؟
    بار اولمه که دارم از کشور خارج می شم و به قصد تحصیل دارم می رم.

مرسی
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)