صفحه 33 از 44 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

پیش فرض پاسخ : عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

سلام بالاخره عوارض خروج از کشور واسه فرصت مطالعاتی باید پرداخت بشه یا نه؟

[QUOTE=khosrow1364;1811446]سلام بالاخره عوارض خروج از کشور واسه فرصت مطالعاتی باید پرداخت بشه یا نه؟[/QUOTE

ببينين هر كي بخواد خارج شه بايد بپردازه اصولا، ولي واسه دانشجوهايي كه ثبت كردن مداركشون رو در سامانه نشا و به اداره اعزام هم رفتن، اونجا بهتون يك نامه ميده كه ببرين اداره گذرنامه كه عوارض واستون دفع شه پس اگه اينكارو انجام ندادين بايد پرداختش كنين.

Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning

سلام دوستان،
    من کانادا دانشجو هستم. الان برای تعطیلات برگشتم ایران. نامه از امور دانشجویان برای معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور هم گرفتم و به اداره گذرنامه تحویل دادم و نوع خروج رو دانشجویی کردند (7 ماه پیش هم که ایران اومده بودم این کار رو کردم). الان (در این مدتی که ایران هستم) می خوام توریستی مسافرت کنم. از افسر اداره گذرنامه پرسیدم که با نوع خروج دانشجویی می شه توریستی مسافرت رفت یا نه که بهم گفت در هر 2 ماه می شه 1 بار توریستی خارج شد. آیا شما هم همچین چیزی رو شنیدید؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ffn_343 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من کانادا دانشجو هستم. الان برای تعطیلات برگشتم ایران. نامه از امور دانشجویان برای معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور هم گرفتم و به اداره گذرنامه تحویل دادم و نوع خروج رو دانشجویی کردند (7 ماه پیش هم که ایران اومده بودم این کار رو کردم). الان (در این مدتی که ایران هستم) می خوام توریستی مسافرت کنم. از افسر اداره گذرنامه پرسیدم که با نوع خروج دانشجویی می شه توریستی مسافرت رفت یا نه که بهم گفت در هر 2 ماه می شه 1 بار توریستی خارج شد. آیا شما هم همچین چیزی رو شنیدید؟

ممنون
    تو سایت سفارت ایران در استرالیا هم همچین چیزی دیدم من:
    دانشجو می تواند حداكثر دوبار در سال از مهر اجازه خروج دانشجوئی استفاده نمايد. بديهی است فاصله زمانی بين درج دو مهر نبايستی از سه ماه كمتر باشد

نظر شخصی:
    اگر فقط به منظور معاف شدن از پرداخت عوارض اینکار رو کردید، کاملا اشتباه بوده؛ چون اجازه خروج شما منوط به درج مهر میشه و نوعی محدودیت حساب میشه. وگرنه اگر مشمول هستید یا ....، خب دیگه، چاره ای نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    تو سایت سفارت ایران در استرالیا هم همچین چیزی دیدم من:
    دانشجو می تواند حداكثر دوبار در سال از مهر اجازه خروج دانشجوئی استفاده نمايد. بديهی است فاصله زمانی بين درج دو مهر نبايستی از سه ماه كمتر باشد

نظر شخصی:
    اگر فقط به منظور معاف شدن از پرداخت عوارض اینکار رو کردید، کاملا اشتباه بوده؛ چون اجازه خروج شما منوط به درج مهر میشه و نوعی محدودیت حساب میشه. وگرنه اگر مشمول هستید یا ....، خب دیگه، چاره ای نیست
    دوست عزیز.
    بنده مدارکم رو در سایت نشا آپلود کردم، مشکل سربازی هم ندارم.
    اگه بخوام از پرداخت عوارض معاف بشم، باید از سایت نشا درخواست بدم ؟ درسته ؟
    ولی اونجا داخل سایت نوشته " آخرین مدرک گواهي اشتغال به تحصیل که به تایید نمایندگی ایران در کشور محل تحصیل رسیده باشد "
    ممنونم.

Junior Member

[/QUOTE]ببينين هر كي بخواد خارج شه بايد بپردازه اصولا، ولي واسه دانشجوهايي كه ثبت كردن مداركشون رو در سامانه نشا و به اداره اعزام هم رفتن، اونجا بهتون يك نامه ميده كه ببرين اداره گذرنامه كه عوارض واستون دفع شه پس اگه اينكارو انجام ندادين بايد پرداختش كنين.[/QUOTE]

سلام
    من برای دکترا با فاند (از دانشگاه مقصد) دارم میرم خارج از کشور. تو سایت نشا ثبت نام کردم. حالا 2 سئوال دارم.

1 حالا با توجه به اینکه شهریه ای نمیدم آیا این ارز دانشجویی برای هزینه های زندگی به من تعلق میگیره؟
    2 درخواست معافیت از پرداخت عوارض خروج از کشور رو تو سایت ثبت کردم. آیا برای گرفتن نامه اش حتما باید برم اداره اعزام در تهران؟ تو شیراز شعبه ای ندارند؟ یا نامه رو ایمیل نمیکنند؟

ممنون

ApplyAbroad Hero

دوستان این عوارض خروج از کشور رو هر دفعه که از مرز هوایی ایران خارج میشیم باید پرداخت کنیم؟؟ یا یک بار در سال کافیه؟ در ادامه من وقت ثبت اطلاعات در سایت نشاء و گواهی اشتغال به تحصیل و ... رو ندارم، هیچ راه میانبری نیست برای کسانی که هنوز دانشجو هستند که از این عوارض معاف بشن؟ مرسی

Junior Member

سلام ببحشید شاید سوالم با تاپیک مطابقت نداشته باشه. می خواستم بدونم بعد از بازگشت و مراجعه به نظام وظیفه چقد طول می کشه پول وثیقه برگرده به حساب؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdizad88 نمایش پست ها
    دوستان این عوارض خروج از کشور رو هر دفعه که از مرز هوایی ایران خارج میشیم باید پرداخت کنیم؟؟ یا یک بار در سال کافیه؟ در ادامه من وقت ثبت اطلاعات در سایت نشاء و گواهی اشتغال به تحصیل و ... رو ندارم، هیچ راه میانبری نیست برای کسانی که هنوز دانشجو هستند که از این عوارض معاف بشن؟ مرسی
    عوارض هفتاد و پنج تومنه. اونقدر نی که بخوای وحشت کنی. ولی متاسفانه بنظر میاد میانبری نباشه.
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

نقل قول نوشته اصلی توسط arhsaeedi نمایش پست ها
    سلام ببحشید شاید سوالم با تاپیک مطابقت نداشته باشه. می خواستم بدونم بعد از بازگشت و مراجعه به نظام وظیفه چقد طول می کشه پول وثیقه برگرده به حساب؟
    سه چار سال پیش که واسه سفرعلمی رفته بودم. وقتی برگشتم حدود یه هفته بعد پول برگشته بود.
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)