صفحه 40 از 44 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

پیش فرض پاسخ : عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    منظور شما از تشکیل پرونده در اداره اعزام چی هست؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید: من که کارت پایان خدمت دارم و الان میخوام برای اولین بار با ویزای دانشجویی از کشور خارج بشم چطور میتونم شامل معافیت پرداخت عوارض خروج از کشور بشم؟
    سلام
    در مرحله ی اول در سامانه ی نشاء ثبت نام می کنین
    بعد یه تاریخ واسه شما تعیین می کنن که تشریف ببرین اداره اعزام با هزینه ی شخصی وزارت علوم و مدارک تون رو تحویل بدین
    از این مرحله به بعد، بستگی به وضعیت شما مراحلی که طی می کنین متفاوته.
    اگه سربازی داشته باشین، معرفی می کنن به نظام وظیفه واسه ی وثیقه گذاشتن
    اگه دانشگاه سراسری تحصیل کرده باشین، معرفی می کنن به دانشگاه واسه ی آزاد کردن مدرک
    بعد از این مراحل و با فرض تکمیل بودن مدارک، اگه گذرنامه نداشته باشین، نامه بهتون میدن که گذرنامه بدون پرداخت هزینه دریافت کنین و سایر تسهیلاتی که میشه استفاده کرد، مثل معاف از پرداخت عوارض خروج از کشور، ارز دانشجویی و...

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    در مرحله ی اول در سامانه ی نشاء ثبت نام می کنین
    بعد یه تاریخ واسه شما تعیین می کنن که تشریف ببرین اداره اعزام با هزینه ی شخصی وزارت علوم و مدارک تون رو تحویل بدین
    از این مرحله به بعد، بستگی به وضعیت شما مراحلی که طی می کنین متفاوته.
    اگه سربازی داشته باشین، معرفی می کنن به نظام وظیفه واسه ی وثیقه گذاشتن
    اگه دانشگاه سراسری تحصیل کرده باشین، معرفی می کنن به دانشگاه واسه ی آزاد کردن مدرک
    بعد از این مراحل و با فرض تکمیل بودن مدارک، اگه گذرنامه نداشته باشین، نامه بهتون میدن که گذرنامه بدون پرداخت هزینه دریافت کنین و سایر تسهیلاتی که میشه استفاده کرد، مثل معاف از پرداخت عوارض خروج از کشور، ارز دانشجویی و...
    ممنون از پاسختون. من ثبت نام کردم تو نشا و بعد از ورود به سایت تو قسمت درخواست ها همچین گزینه ای "نامه معرفی به اداره کل گذرنامه ( خروجی )" وجود داره که باید براش نامه گواهی به اشتغال به تحصیل ارایه داد. با این حساب برای اولین سفر نمیشه از معافیت تحصیلی پرداخت عوارض ار خروج از کشور استفاده کرد!؟!

آیا باید حضوری مراجعه کرد به سازمان امور دانشجویان؟ چون تو سایت گزینه دیگه ای نیست، فقط ارز دانشجویی هست که بازم نیاز به نامه گواهی اشتغال به تحصیل هست و یا معرفی به نظام وظیفه که بدرد من نمیخوره چون کارت پایان خدمت دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. من ثبت نام کردم تو نشا و بعد از ورود به سایت تو قسمت درخواست ها همچین گزینه ای "نامه معرفی به اداره کل گذرنامه ( خروجی )" وجود داره که باید براش نامه گواهی به اشتغال به تحصیل ارایه داد. با این حساب برای اولین سفر نمیشه از معافیت تحصیلی پرداخت عوارض ار خروج از کشور استفاده کرد!؟!

آیا باید حضوری مراجعه کرد به سازمان امور دانشجویان؟ چون تو سایت گزینه دیگه ای نیست، فقط ارز دانشجویی هست که بازم نیاز به نامه گواهی اشتغال به تحصیل هست و یا معرفی به نظام وظیفه که بدرد من نمیخوره چون کارت پایان خدمت دارم.
    خواهش می می کنم
    راستیتش اطلاع چندانی ندارم، آخه شرایط من متفاوت بود. قبل از گرفتن نامه معرفی به اداره کل گذرنامه، ۲ مرحله دیگه که همون وثیقه گذاشتن و آزاد سازی مدرک بود رو طی کرده بودم و بعد از این مرحله، خودشون نامه معرفی به اداره گذرنامه رو واسم صادر کردن (در وب سایت نشاء من درخواستی پر نکردم) و من هم که گذرنامه ام از قبل صادر شده بود نامه و گذرنامه رو بردم اداره کل و خروجی رو ثبت کردم در سیستم که از پرداخت عوارض هم معاف بودم. شاید از ۲ سال پیش تا حالا تغییراتی رخ داده باشه
    شما الان ازتون خواسته شده با مدارک در تاریخی که خودشون تعیین کردن، تشریف برین اداره اعزام واسه ی تایید پرونده. یه احتمال دیگه هم وجود داره که اون درخواست نامه معرفی به اداره گذرنامه واسه دفعه های بعد هستش که شما در دانشگاه شروع به تحصیل کردین واسه یه مدت و تشریف آوردین ایران و برای خارج شدن دوباره باید این درخواست رو انجام داد (که ازتون گواهی اشتغال به تحصیل می خوان). واسه ی بار اول همون باری که مدارک تون رو می برین اداره اعزام، در آخرین مرحله اون نامه معرفی به اداره گذرنامه صادر میشه که از پرداخت هزینه ی صدور گذرنامه و عوارض خروج از کشور معاف خواهین شد
    شاید بهتر باشه دوستانی که اطلاعات جامع تری دارن نظرشون رو اعلام کنن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار - علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin65 نمایش پست ها
    خیر نمیشه

- ایرانیانی که اقامتگاه آنان طبق مقررات قانون مدنی در خارج از کشور است، فقط برای بار ‌اول خروج از کشور در هر سال عوارض پرداخت می‌کنند.
    کسی امسال مشول این قانون شده و معاف از عوارض شده؟

سلام. بچه ها من پاسپورتم را از ستاد اتاوا تهران گرفتم و همونجا هم اجازه خروج از کشور دانشجویی توی پاسپورت قید شد. از مسیول مربوطه که پرسیدم گفت همین برای معافیت از عوارض خروج کافیه و مرحله دیگه ای نیاز نیست. کسی تجربه ای داشته؟ می‌خوام تا وقت هست اگه کاری نیازه انجام بدم نه اینکه توی گیت خروج مجبور شم عوارض را بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط ali5264 نمایش پست ها
    سلام. بچه ها من پاسپورتم را از ستاد اتاوا تهران گرفتم و همونجا هم اجازه خروج از کشور دانشجویی توی پاسپورت قید شد. از مسیول مربوطه که پرسیدم گفت همین برای معافیت از عوارض خروج کافیه و مرحله دیگه ای نیاز نیست. کسی تجربه ای داشته؟ می‌خوام تا وقت هست اگه کاری نیازه انجام بدم نه اینکه توی گیت خروج مجبور شم عوارض را بدم
    سلام
    همین که خروج دانشجویی هستش، از پرداخت عوارض معاف هستین قاعدتا، چون این معافیت از معدود خدماتی هستش که اداره اعزام وزارت علوم ارایه می کنه.
    شخصی هم که در گیت خروجی گذرنامه رو چک می کنه، اگه واسه ی عوارض پرسید، بهشون یادآوری کنین که خروج دانشجویی هستش
    ولی در کل بد نیست چند روز قبل از خروج از کشور همه چی رو چک کنین که خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد، مخصوصا اگه سربازی هم نرفته باشین
    واسه ی تهران نمی دونم به چه صورت هستش، ولی خودم در اصفهان از اداره ی کل گذرنامه همیشه چند روز قبل از خروج استعلام می گیرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق دانشگاه تهران

سلام
    برای سفر به ترکیه برای سفارت امریکا هم میتونم از شرایط عفو عوارض خروج از کشور به عنوان دانشجو استفاده کنم؟ الان در سایت نشه باید ثبت نام کنم؟ سربازی معافم. ممنون

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ali5264 نمایش پست ها
    سلام.
    نه آقا همین اوکیه. تو سیستم میزنه معاف از پرداخت عوارض خروج.

شما میدونید اگر بخوایم میتونیم ارز مسافرتی بگیریم یا نه؟ واسه سفرِ ویزا که میخوایم بریم.
    ... Threatened by shadows at night

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_123 نمایش پست ها
    سلام
    برای سفر به ترکیه برای سفارت امریکا هم میتونم از شرایط عفو عوارض خروج از کشور به عنوان دانشجو استفاده کنم؟ الان در سایت نشه باید ثبت نام کنم؟ سربازی معافم. ممنون
    شما که معاف هستید تقریبن مطمئن هستم که نه. نمیتونید. این معافیت از پرداخت عوارض من فقط واسه کسایی که با وثیقه ی سربازی دارن خارج میشن دیدم.
    ... Threatened by shadows at night

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix70 نمایش پست ها
    سلام.
    نه آقا همین اوکیه. تو سیستم میزنه معاف از پرداخت عوارض خروج.

شما میدونید اگر بخوایم میتونیم ارز مسافرتی بگیریم یا نه؟ واسه سفرِ ویزا که میخوایم بریم.
    بله بدون مشکل خارج شدم. برای سفر توریستی که میتونین ارز را بگیرین فقط مشکل اینه که برای گرفتن ارز رسید عوارض خروج از کشور را باید ببرین بانک ! نمی‌دونم این امکان هست که معافیت از عوارض خروج را برای سفر دوم استفاده کنین یا نه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)