صفحه 43 از 44 نخستنخست ... 333435363738394041424344 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 434

موضوع: عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

پیش فرض پاسخ : عوارض خروج از کشور (معافیت / پرداخت)

نقل قول نوشته اصلی توسط adonis_sadeh نمایش پست ها
    با سلام
    من امسال برای ترکیه ارز مسافرتی گرفتم الان دارم میرم کانادا ارز مسافرتی میدن چون ارز دانشجویی نگرفتم؟
    اینو اگر متوجه شدید به منم بگید، نمیشه بریم مکاتبه کنیم که ارز دانشجویی نگیریم فقط همون 500 یورو مابالتفاوت رو بخریم؟
    البته فکر میکنم این سوال جاش تو این تاپیک نیست

Junior Member

ارز مسافرتی رو فقط یک بار در سال میتونین دریافت کنید. اگر تو سال 97 گرفته باشید دیگه بهتون تعلق نمیگیره. برای معافیت عوارض خروج کسانی که بار اول میخوان از کشور خارج بشن، خانم اصفهانی توی امور دانشجویی گفت ممکن نیست چون حتما نامه اشتغال لازمه. البته اگر کانادا میرید شاید بشه درستش کرد. من از ستاد اتاووا توی وزارت خارجه پرسیدم گفت مدارکو کامل بیار ببینم چیکار میتونم بکنم. یک نکته دیگه هم اینکه توی امور دانشچویان روی بورد زده اگر مهر خروج دانشجویی روی پاستون خورد هر بار که میاید ایران حتما باید تاییدیه دانشجویی بگیرید وگرنه حتی با پرداخت عوارض هم اجازه خروج بهتون نمیدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arad9985 نمایش پست ها
    ارز مسافرتی رو فقط یک بار در سال میتونین دریافت کنید. اگر تو سال 97 گرفته باشید دیگه بهتون تعلق نمیگیره. برای معافیت عوارض خروج کسانی که بار اول میخوان از کشور خارج بشن، خانم اصفهانی توی امور دانشجویی گفت ممکن نیست چون حتما نامه اشتغال لازمه. البته اگر کانادا میرید شاید بشه درستش کرد. من از ستاد اتاووا توی وزارت خارجه پرسیدم گفت مدارکو کامل بیار ببینم چیکار میتونم بکنم. یک نکته دیگه هم اینکه توی امور دانشچویان روی بورد زده اگر مهر خروج دانشجویی روی پاستون خورد هر بار که میاید ایران حتما باید تاییدیه دانشجویی بگیرید وگرنه حتی با پرداخت عوارض هم اجازه خروج بهتون نمیدن.
    چه مسخره بازی راه انداختنا
    من راجب درخواست مجوز خروج سبز از اداره گذرنامه شنیدم، چون همیشه که دانشجو نمیمونی تاییدیه بگیری
    ولی قسمت آخر جمله که حتی با پرداخت عوارض
    هم اجازه خروج بهتون نمیدن، منطقی نیست؛ شاید طرف کار ضروری داشته سریع برگشته ایران؛ مشمولم نیست؛ چرا نباید بتونه با پرداخت عوارض بعدا خارج شه؟

من هم زیاد متوجه نشدم،‌ تاییده دانشجویی را باید از کجا گرفت؟ همه که تهران نیستند.

الان من یکشنبه شب پرواز دارم،‌ نه مشمول هستم و....

مهر را هم 2 ما قبل برام زدن،‌ دیگه چه تاییدیه ای میخوان من نفهمیدم! درحالی که هیچ جایی هم این اطلاعیه نیست!

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    من هم زیاد متوجه نشدم،‌ تاییده دانشجویی را باید از کجا گرفت؟ همه که تهران نیستند.

الان من یکشنبه شب پرواز دارم،‌ نه مشمول هستم و....

مهر را هم 2 ما قبل برام زدن،‌ دیگه چه تاییدیه ای میخوان من نفهمیدم! درحالی که هیچ جایی هم این اطلاعیه نیست!
    عزیزان طبق اطلاعاتی که حضورا از اداره گذرنامه گرفتم اعلام شد که هیچ محدودیت برای افرادی که مشکل خدمت ندارن نیست.

برای افرادی که مشکل خدمت دارن هم اطلاعی ندارم چون نپرسیدم ولی تاکید کردند برای کسانی که کارت پایان خدمت و یا معافیت پزشکی و... دارن مشکلی جهت استفاده از این مهر نیست.

Junior Member

سلام دوستان. یه چیزی از یه دوستام شنیدم کمی در موردش به شک افتادم. دوستم که 3 ماه پیش رفته آلمان میگفت بلیت تهران به آلمان 2 میلیون پول دادم ولی عوارض خروج از کشور 8 میلیون شد و مجموعا 10 میلیون شد. برا همین دیر به دیر میام ایران. درست میگه یا چیز دیگه بوده ؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    سلام دوستان. یه چیزی از یه دوستام شنیدم کمی در موردش به شک افتادم. دوستم که 3 ماه پیش رفته آلمان میگفت بلیت تهران به آلمان 2 میلیون پول دادم ولی عوارض خروج از کشور 8 میلیون شد و مجموعا 10 میلیون شد. برا همین دیر به دیر میام ایران. درست میگه یا چیز دیگه بوده ؟؟

عوارض خروج از کشور برای دانشجویانی که با اجازه ی اداره ی اعزام (وزارت علوم و بهداشت) تردد میکنن کماکان رایگان و برای باقی عزیزان دفعه ی اول، دوم و سوم خروج از کشور (در هر سال) به ترتیب 220، 330 و 440 هزار تومان می باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    عوارض خروج از کشور برای دانشجویانی که با اجازه ی اداره ی اعزام (وزارت علوم و بهداشت) تردد میکنن کماکان رایگان و برای باقی عزیزان دفعه ی اول، دوم و سوم خروج از کشور (در هر سال) به ترتیب 220، 330 و 440 هزار تومان می باشد.

الان یه چیزی به دهنم رسید. این دوستم با هزینه شخصی فک کنم رفته. آیا به این دلیل 8 میلیون پرداخت کرده یا مثلا برا بیمه و موارد دیگه داده؟؟
    و اصلا یه سوال کلی هم بپرسم: برا کشوری مثل آلمان یا سوئد اطلاع دارین اگر برا دکترا یا پست داک و یا حتی ارشد بخوایم بریم و پذیرش داشته باشیم هزینه چقدر لازمه بجز بلیت؟ یعنی هزینه مربوط به ویزا، بیمه و هر هزینه ای که من اطلاع ندارم. ممنون میشم بهم بگین
    مثلا گویا برای فنلاند هزینه ویزا خیلی بالاست چون کارت اقامت میدن ولی ممکنه هم ریجکت بشه و پول هدر بره. درسته؟
    یا برا استرالیا بیمه 4 سال دکترا یه جا باید پرداخت بشه. و برا متاهل ها این هزینه بیمه خیلی زیاده. درسته؟
    برای سوئد و نروژ و آلمان و هلند کسی اطلاع داره. خیلی ممنون میشم هر کدومو میدونین بهم بگین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق

دوستان من برای انگشت نگاری باید برم ترکیه، بلیت گرفتم. پذیرش از کانادا دارم. برای ما هم وضعیتی هست که بشه از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شد؟ خانم هستم

Member applyie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    الان یه چیزی به دهنم رسید. این دوستم با هزینه شخصی فک کنم رفته. آیا به این دلیل 8 میلیون پرداخت کرده یا مثلا برا بیمه و موارد دیگه داده؟؟
    و اصلا یه سوال کلی هم بپرسم: برا کشوری مثل آلمان یا سوئد اطلاع دارین اگر برا دکترا یا پست داک و یا حتی ارشد بخوایم بریم و پذیرش داشته باشیم هزینه چقدر لازمه بجز بلیت؟ یعنی هزینه مربوط به ویزا، بیمه و هر هزینه ای که من اطلاع ندارم. ممنون میشم بهم بگین
    مثلا گویا برای فنلاند هزینه ویزا خیلی بالاست چون کارت اقامت میدن ولی ممکنه هم ریجکت بشه و پول هدر بره. درسته؟
    یا برا استرالیا بیمه 4 سال دکترا یه جا باید پرداخت بشه. و برا متاهل ها این هزینه بیمه خیلی زیاده. درسته؟
    برای سوئد و نروژ و آلمان و هلند کسی اطلاع داره. خیلی ممنون میشم هر کدومو میدونین بهم بگین
    سلام دوست عزیز.
    اگرچه سوالتون ربطی به عوارض خروج از کشور نداره ولی برای هزینه ویزا بهترین مرجع سایت سفارت هست. برای نروژ که بنده اطلاع دارم، مقطع دکتری کار حساب میشه و هزینه ویزای کاری نروژ 5400 کرون نروژه (به قیمت ارز امروز حدود 7.5 میلیون تومن). اگر همراه داشته باشید، مثلا متاهل باشید باید 10500 کرون دیگه هم برای ویزای همراه بدید (حدود 14 میلیون تومن).

موفق باشید.
    If you are the smartest person in the room, then you are in the wrong room

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)