صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 114

موضوع: با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

Junior Member

پیش فرض Confused.....اصلا اینجا ارشد بخونیم؟؟

بجه ها،من گیج شدم.به نظرتون ارزش داره 2 سال ارشد بخونیم؟اصلا کاربردش چیه؟فرق لیسانس با فوق مکانیک، (ساخت تولید) چیه؟؟؟

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : Confused.....اصلا اینجا ارشد بخونیم؟؟

من مکانیک گرایش ساخت و تولید بودم هم لیسانس هم فوق

بستگی داره به زبانت و معدل و مقالات فعلیت
    دانشگاه لیسانست چیه؟

اگه دیدی قبول شدی تو یه دانشگاه خوب (مثلا امیرکبیر) خب بخون و واسه دکترا اپلای کن که احتمال فاندت و پذیرشت بیشتره به نظر من
    تو فوق لیسانس ساخت چیزه زیادی بهت offer نمیکنند تو ایران و اون تز فوق لیسانست هست که ممکنه شما رو تو یک زمینه High light بکنه

نتیجه گیری:
    اگه من زبانم خوب بود موقعی که از لیسانس فارغ التحصیل میشدم چون دانشگام هم امیرکبیر بود و رتبه اول بودم حتما اپلای میکردم ولی اون موقع تو موووووووود این چیزها نبودم

من رشته ام مکانیک نبوده ولی به طور کلی به نظر من هم اگه زبانتون خوبه می تونید اقدام کنید. خیلی از بچه هایی که برای دکترا به دانشگاه های top 10 میرن، واسه مستر به یه دانشگاه متوسط رفته بودن. مسلما دانشگاه های اونور، برای پذیرش دکترا، به سیستم های دانشگاه های خودشون بیشتر اعتماد می کنن تا به غیر. کلا می تونید به دانشگاه مستر به دید یک پل نگاه کنید. و سعی کنید در دوران تحصیلتون در مستر، رزومه تون رو پربار کنین.

Junior Member

من دانشکاه شهید رجایی هستم.معدل 13.یه سال مهندسی گرفت.سال 83.
    زبان ام هم خوبه.دارم می خونم.همین جوری پیش برم تا 6 ماه تافل می گیرم. مشکل سربازی هم ندارم.معاف ام.
    یه دوست دارم تو دانشگاه آلبرتا کانادا که میگه همه جوره هواتو دارم ،فقط پذیرش بگیر.اینجا کمکت می کنم اذیت نشی.
    یه پسر خاله تو هند دارم که میگه اصلا ادمیژن برات می گیرم.فقط بلیط بخر برو سفارت.
    از مالزی ام بدم نمیاد.می گن ارزونه.
    از طرفی هم بچه هامون بجز من شروع کردن برا ارشد خوندن.گیج شدم.
    help mee

رشته و دانشگاه

من به این نتیجه رسیدم
    7 سال تو رشتت درس خوندم 7 سال هم درس دادم- ببین:

واسه ارشد و دکترا (قبولی تو اونها در دانشگاه های خوب با وضعیت رقابتی امروز)

دانشگاه های مالزی-هند- سنگاپور- و ............ آسون تر برای ادامه در سطح graduate نسبت به ایران (کسایی که نتونستند تو ایران قبول شوند براحتی رفتند اونجاها)
    برای بیشتر دانشگاه های امریکا- کانادا و تراز اول اروپا با فاند مشکل تر از ادامه سطح در graduate نسبت به اون تو ایران

countdown:

دانشگاه های مالزی-هند- سنگاپور- و ............ آسون تر برای ادامه در سطح graduate نسبت به ایران (کسایی که نتونستند تو ایران قبول شوند براحتی رفتند اونجاها)
    برای بیشتر دانشگاه های امریکا- کانادا و تراز اول اروپا با فاند مشکل تر از ادامه سطح در graduate نسبت به اون تو ایران

پاسخ:
    من هم کاملا موافقم باید از ارشد به عنوان یک پل برای دکترا در جای خوب استفاده کرو حالا شما شرایط خودتان را درنظر بگیرید.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

Junior Member

مرسی ی ی ی ی
    وای ی ی ی ی،من عاشق این فروم ام.
    یه سوال که از این دوست هم رشته مون دارم(Countdown I guess) اینه :
    با توجه به کم کاربرد بودن ارشد،در صورت ادامه ندادن برا دکترا ،،، وضعیت هیئت علمی شدن برا رشته مکانیک چه جوریه؟
    پیش بینی این موضوع برا 5 سال بعد چیه؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx Tnx

alikocholo عزیز ، وقتی فرصت های مناسب برای ادامه تحصیل در خارج را می توان کسب کرد
    لحظات ارزشمند زندگی را در کشور بلف های علمی تلف نکن، آنهم با این میزان خروجی ارشد، با اندکی برنامه ریزی
    و همت می توان به دوردست ترین افق ها نگریست و آینده خوبی را تجربه کرد. ارشد تنها پلی است بین لیسانس و دکترا...

Imagination is more important than knowledge

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alikocholo
    مرسی ی ی ی ی
    با توجه به کم کاربرد بودن ارشد،در صورت ادامه ندادن برا دکترا ،،، وضعیت هیئت علمی شدن برا رشته مکانیک چه جوریه؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    عزیزان جامداتی و سیالاتی میبخشید شما نخونید

ببین من خودم لیسانس و فوقم ساخت بوده- و 6-7 سال پیش هیات علمی شدم ولی الان شما با فوق لیسانس در دانشگاه های خوب نمیتونی براحتی هیات علمی بشی بهتره بگم اصلا شاید نشی-
    وضعیت ساخت و تولید الان بد نیست-چون هنوز اشباع نیست و خروجی کمتر داره
    سوالت اشتباست- شما وقتی دیگه گرایش داری نباید بگی مکانیک- تو دانشگاهی که من درس میدم اگه خیلی خوب باشی با یک فوق لیسانس فوقش حق التدریسی وبرای هیات علمی شدن حتما دکترا باید بگیری با بورسیه دکترای داخل بشی-اونم حتما ساخت و تولیدی باید باشی- چون به این گرایش هنوز نیاز هست
    دوتا دانشگاه دیگه هم من جایابی کردم واسه هیات علمی (دولتی رنک بالا) اونا هم شدیدا به دکترای ساخت نیاز دارند البته بدیهی و مبرهن است که اونا دانشجویان دکترای داخل که من میشناختم رو بورسشون نکردند واسه همین من قید این دکترا رو حتی در بهترین دانشگاه های ایران زدم یعنی واسه 5 سال دیگه ریسک نکردم
    یه چیزی هم گفتی کم کاربرد بودن ارشد:
    بستگی داره شما چطور ارشدی داری
    یه ارشد دو در شده با یک تز بدون کاربرد و فقط حمل کننده اسم اونی و یا اینکه بار خودت رو تو همون ارشد بستی
    مرد مومن ارشد همون چیزیه که شما که حرف از هیات علمی میزنی باید داشته باشی تا بتونی حالا اینجا یا اونجا دکترات رو بگیری

در مورد 5 سال دیگه هم:
    شما از دانشگاه های با رنک بالای 300 (امریکا و کانادا) دکترا بگیر -من تضمین میکنم تا 5 سال دیگه هم شما رو راحت جذب کنند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikocholo
    مرسی ی ی ی ی

عزیزان جامداتی و سیالاتی میبخشید شما نخونید

ببین من خودم لیسانس و فوقم ساخت بوده- و 6-7 سال پیش هیات علمی شدم ولی الان شما با فوق لیسانس در دانشگاه های خوب نمیتونی براحتی هیات علمی بشی بهتره بگم اصلا شاید نشی-
    وضعیت ساخت و تولید الان بد نیست-چون هنوز اشباع نیست و خروجی کمتر داره
    سوالت اشتباست- شما وقتی دیگه گرایش داری نباید بگی مکانیک- تو دانشگاهی که من درس میدم اگه خیلی خوب باشی با یک فوق لیسانس فوقش حق التدریسی وبرای هیات علمی شدن حتما دکترا باید بگیری با بورسیه دکترای داخل بشی-اونم حتما ساخت و تولیدی باید باشی- چون به این گرایش هنوز نیاز هست
    دوتا دانشگاه دیگه هم من جایابی کردم واسه هیات علمی (دولتی رنک بالا) اونا هم شدیدا به دکترای ساخت نیاز دارند البته بدیهی و مبرهن است که اونا دانشجویان دکترای داخل که من میشناختم رو بورسشون نکردند واسه همین من قید این دکترا رو حتی در بهترین دانشگاه های ایران زدم یعنی واسه 5 سال دیگه ریسک نکردم
    یه چیزی هم گفتی کم کاربرد بودن ارشد:
    بستگی داره شما چطور ارشدی داری
    یه ارشد دو در شده با یک تز بدون کاربرد و فقط حمل کننده اسم اونی و یا اینکه بار خودت رو تو همون ارشد بستی
    مرد مومن ارشد همون چیزیه که شما که حرف از هیات علمی میزنی باید داشته باشی تا بتونی حالا اینجا یا اونجا دکترات رو بگیری

در مورد 5 سال دیگه هم:
    شما از دانشگاه های با رنک بالای 300 (امریکا و کانادا) دکترا بگیر -من تضمین میکنم تا 5 سال دیگه هم شما رو راحت جذب کنند
    امید وارم بچه های جامداتی و سیالاتی نخونده باشن :P
    من گفتم کم کاربرد بودن ارشد، در صورت ادامه ندادن برا دکترا چون اگه ارشد بمونم ترجیه می دم کار صنعتی بکنم تا حق ال تدریس!!!!
    دستت درد نکنه عزیز.
    برنامه برا دکترا ندارین شما؟برا خودت؟

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین