صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 114

موضوع: با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

پیش فرض پاسخ : با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mf2007 نمایش پست ها
    سلام
    رزومه ی بنده:
    مهندسی مکانیک جامدات دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 17.57 معدل سه ترم آخر بالای 19 یک مقاله ی کنفرانس بین المللی دارم و دارم 2 تا ISI آماده می کنم. چند تا پروژه صنعتی مطرح توی رشتم انجام دادم با نرم افزار های مرتبط با رشته. تسلط خیلی خوبی به نرم افزار های رشته مکانیک مثل آباکوس و سالید و کتیا و متلب و... دارم و پروژه ی کارشناسیم هم قراره ثبت اختراع بشه. امتحان آیلتس 7 می تونم بیارم
    سوالی که دارم اینه که این امکان برام وجود داره که یک ترم دیگه دانشگاه برم (ترم 9) و معدلم رو بیارم روی 18 تا 18.2
    خوب این کار 6 ماه آیندمو پر می کنه و وقتمو برای بهبود رزومم می گیره. آیا ارزششو داره این کار رو بکنم و معدلم برام محدودیتی ایجاد نمی کنه؟ چون تا جایی که اطلاع دارم معدل بالای 18 میشه گرید A. این تغییر گرید تاثیر برام داره؟
    بنده نظر شخصیمو میگم نظر دوستان رو هم در نظر بگیرین....
    رزومه شما خیلی عالیه. کارایی که کردین و مقاله ها و معدلتون هم باز عالیه. در حالت کلی حساسیت به معدل خیلی به دانشگاه مقصدتون وابسته هست، ولی در حالت کلی باز هم معمولاً استاد ها و دانشگاه ها بیشتر واسه اون کارایی که کردین علاقه مند هستن، نه معدلی که بیشتر از یک عدد نیشت. مقالات، پروژه ها، اختراع، و ... اینجور چیزا معمولاً خیلی مهم تر از معدل هستش. در ضمن معدلتون به حد کافی بالا هستش ... اون افزایش چند دهمی و تبدیل به گرید A و اینجور چیزا فکر نکنم تأثیر چندانی داشته باشه تو رزومتون.

به نظرم نه، این کارو نکنین. وقتتون تلف میشه. معدلتون عالیه، رزومتون هم عالیه. فقط فکر زبان و تافل و جی آر ای و اینا رو بکنین. ارزششو نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    امسال کارشناسی (مهندسی مکانیک)من تموم میشه یا این شرایط:
    1-معدل کل بالای 17
    2- یه کنفرانس بین المللی و در تلاش برا چاپ یه ISI
    3- تافل 112
    4- gre 334
    با توجه به این که هدفم دانشگاه های top 10 امریکا است الان سهمیه ی استعداد درخشان ازاد رو دارم و می تونم برم برای ارشد علوم و تحقیقات ولی می تونم یه سال پشت کنکور بشینم و برا ارشد دولتی بخونم که اون هم باید یکی از چهار تا دانشگاه خوب تهران بشه(شریف-امیرکبر- علم وصنعت-تهران)بقیه به درد من نمی خورند
    کلا هم هر دانشگاهی برم تو ارشد 2 تا ISI دیگه مینویسم
    حالا من برم سراغ استنفورد یاهمین جا ارشد بخونم؟
    وضعیت مالی من اون قدری خوب نیست که بتونم هزینه کنم و فول فاند باید بشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1994 نمایش پست ها
    سلام
    امسال کارشناسی (مهندسی مکانیک)من تموم میشه یا این شرایط:
    1-معدل کل بالای 17
    2- یه کنفرانس بین المللی و در تلاش برا چاپ یه ISI
    3- تافل 112
    4- gre 334
    با توجه به این که هدفم دانشگاه های top 10 امریکا است الان سهمیه ی استعداد درخشان ازاد رو دارم و می تونم برم برای ارشد علوم و تحقیقات ولی می تونم یه سال پشت کنکور بشینم و برا ارشد دولتی بخونم که اون هم باید یکی از چهار تا دانشگاه خوب تهران بشه(شریف-امیرکبر- علم وصنعت-تهران)بقیه به درد من نمی خورند
    کلا هم هر دانشگاهی برم تو ارشد 2 تا ISI دیگه مینویسم
    حالا من برم سراغ استنفورد یاهمین جا ارشد بخونم؟
    وضعیت مالی من اون قدری خوب نیست که بتونم هزینه کنم و فول فاند باید بشم.
    دوست من با نصف رزومه شما (البته کارشناسی خواجه نصیر با معدل 18 و یک isi و تافل 99) از مکگیل فاند گرفت رفت چرا شما نتونی؟
    ببین ارشد اگه پست های همین اپلای ابرود رو ببینی میبینی وحشتناک رندوم هست و واقعا معیار خاصی نداره بستگی داره به بودجه اختصاصی دانشگاه برای استاد با موضوعات مشخصی هم که استاد کار میکنه.نظر من اینه فیلد درسیت رو کامل مشخص کن.بعد دانشگاه های مورد علاقت مثلا رنک ۱ تا ۱۰۰ یا... رو چک کن.تو قسمت ادمیشن نرو فقط قسمت professors برو و ایمیل اساتید + رزومه اونارو چک کن .(البته در دپارتمان رشته خودت در اون دانشگاه ) و بعد یک متن رو به همه شون سند کن ببین با چه موضوعاتی کار کنی فاند کامل میدن.یه نتیجه گیری کن .خیلب خیلی کلی گفتم باز ریز خاصی بشی میشه بیشتر بحث کرد.
    در مورد ارشد ایران هم اگه واقعا قوی باشه خنده داره ایران درس خوندن.اساتید به دلیل انبوه دانشجو ها نه پروژه ها نه پایان نامه هارو بررسی میکنن و نه ....حرفا زیاده. من 6 7 تا رتبه تک رقمی تو دانشگاه امیرکبیر و تهران دوست دارم خواستی لینکت میکنم ولی خیلی واضحه اگه شد باید بری.
    فقط در صورت فول فاند باید سفته سربازی و خرید مدرک و پول اولیه و بلیط و هزینه زندگی ماه اول و... رو در نظر بگیر.بدرود.

اپدیت: نمره جی ار ایتون فوق العادست، عالی.حتما پی رفتن باش.باز تو قسمت های دیگه انجمن هم پست بزاری شاید بچه هایی که مستر رفتن بتونن کمکت کنن ولی نمره جی ار ای شما تضمین کننده رفتنتون حداقل از باب پذیرش هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bl4ckops نمایش پست ها
    دوست من با نصف رزومه شما (البته کارشناسی خواجه نصیر با معدل 18 و یک isi و تافل 99) از مکگیل فاند گرفت رفت چرا شما نتونی؟
    ببین ارشد اگه پست های همین اپلای ابرود رو ببینی میبینی وحشتناک رندوم هست و واقعا معیار خاصی نداره بستگی داره به بودجه اختصاصی دانشگاه برای استاد با موضوعات مشخصی هم که استاد کار میکنه.نظر من اینه فیلد درسیت رو کامل مشخص کن.بعد دانشگاه های مورد علاقت مثلا رنک ۱ تا ۱۰۰ یا... رو چک کن.تو قسمت ادمیشن نرو فقط قسمت professors برو و ایمیل اساتید + رزومه اونارو چک کن .(البته در دپارتمان رشته خودت در اون دانشگاه ) و بعد یک متن رو به همه شون سند کن ببین با چه موضوعاتی کار کنی فاند کامل میدن.یه نتیجه گیری کن .خیلب خیلی کلی گفتم باز ریز خاصی بشی میشه بیشتر بحث کرد.
    در مورد ارشد ایران هم اگه واقعا قوی باشه خنده داره ایران درس خوندن.اساتید به دلیل انبوه دانشجو ها نه پروژه ها نه پایان نامه هارو بررسی میکنن و نه ....حرفا زیاده. من 6 7 تا رتبه تک رقمی تو دانشگاه امیرکبیر و تهران دوست دارم خواستی لینکت میکنم ولی خیلی واضحه اگه شد باید بری.
    فقط در صورت فول فاند باید سفته سربازی و خرید مدرک و پول اولیه و بلیط و هزینه زندگی ماه اول و... رو در نظر بگیر.بدرود.

اپدیت: نمره جی ار ایتون فوق العادست، عالی.حتما پی رفتن باش.باز تو قسمت های دیگه انجمن هم پست بزاری شاید بچه هایی که مستر رفتن بتونن کمکت کنن ولی نمره جی ار ای شما تضمین کننده رفتنتون حداقل از باب پذیرش هست.
    چون می خوام بعدش استاد شم تا دکترا درس می خونم
    علاقه زیادی به دانشگاه استنفورد دارم ولی نمی دونم برا ارشد فاند می ده یا نه؟
    شاید هم رفتم PHD تو برکلی (لیسانس به دکترا)
    در کل چون فول فاند در درجه اول مهمه کدوم رو پیشنهاد میدی؟
    یا شاید هم دانشگاه های دیگه رو؟

Junior Member

سلام دوستان
    من بهار سال بعد کارشناسیم تموم میشه با این شرایط:
    1- معدل کل 16
    2- دارای 1 مقاله در کنفرانس بین المللی و 2 مقاله ISI
    3- دارای 2 عدد ثبت اختراع ک طرحای رده بالایی هستن ک یکی در حوضه مکانیک هست و اونیکی در حوضه الکترونیک رباتیک (بحث ویلچیر های هوشمند)
    4-ایلتس 6.5
    5- جی ار ی 280
    6-ب نرم افزارای رشته خودم مثل کتیا و اباکوس و مطلب واردم
    7- زبان برنامه نویسی C رو تا حد خوبی بلدم
    8- اشنایی خیلی خوب با طراحی الکترونیک و برنامه نویسی میکروکنترولر ها و تسلط بر نرم افزار های رشته الکترونیک مثل proteuse و codevision ب طوری ک تمامی مدارات اختراع دومم ک یک ویلچیر هوشنمد بود رو خودم طراحی کردم
    9-سابقه کار در شرکت طراحی رباتبک الکترونیک

برای ارشد میخوام اپلای کنم رنکینگ خیلی تاپ نمیخوام از طرفی هم وضعیت مالیم خوب نیست و فقط با فول فاند میتونم سر کنم
    خودم امید خاصی ندارم ب نظر شما با رزومه من شانس من برای گرفتن فول فاند چقدره؟
    ممنون

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بهار سال بعد کارشناسیم تموم میشه با این شرایط:
    1- معدل کل 16
    2- دارای 1 مقاله در کنفرانس بین المللی و 2 مقاله ISI
    3- دارای 2 عدد ثبت اختراع ک طرحای رده بالایی هستن ک یکی در حوضه مکانیک هست و اونیکی در حوضه الکترونیک رباتیک (بحث ویلچیر های هوشمند)
    4-ایلتس 6.5
    5- جی ار ی 280
    6-ب نرم افزارای رشته خودم مثل کتیا و اباکوس و مطلب واردم
    7- زبان برنامه نویسی C رو تا حد خوبی بلدم
    8- اشنایی خیلی خوب با طراحی الکترونیک و برنامه نویسی میکروکنترولر ها و تسلط بر نرم افزار های رشته الکترونیک مثل proteuse و codevision ب طوری ک تمامی مدارات اختراع دومم ک یک ویلچیر هوشنمد بود رو خودم طراحی کردم
    9-سابقه کار در شرکت طراحی رباتبک الکترونیک

برای ارشد میخوام اپلای کنم رنکینگ خیلی تاپ نمیخوام از طرفی هم وضعیت مالیم خوب نیست و فقط با فول فاند میتونم سر کنم
    خودم امید خاصی ندارم ب نظر شما با رزومه من شانس من برای گرفتن فول فاند چقدره؟
    ممنون
    سلام.کدوم دانشگاه بودید؟ نمرات زبانتون خوب نیست. اگر بخوایم رک باشیم با این جی ار ایی شانسی برای فاند امریکا ندارید. چون شما ارشد یا پی اچ دی مستقیم هم می خواید. فاند برای ارشد زیاد نیست، برای پی اچ دی مستقیم هم نمرات زبان شما رقابتی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام.کدوم دانشگاه بودید؟ نمرات زبانتون خوب نیست. اگر بخوایم رک باشیم با این جی ار ایی شانسی برای فاند امریکا ندارید. چون شما ارشد یا پی اچ دی مستقیم هم می خواید. فاند برای ارشد زیاد نیست، برای پی اچ دی مستقیم هم نمرات زبان شما رقابتی نیست.
    دانشگاه ازاد تبریز
    اتفاقا از نمره جی ار ای خودم زیاد راضی نیستم و دوباره میخوام بدم
    معدلم چطور؟ کم نیست؟
    پی اچ دی مستقیم ایلتس چند میخواد؟ایلتس 7 باشه خوبه؟ 7 رو میتونم بیارم ولی بالاتر از 7 ی مقدار سخته برام ,زمان میبره
    gre چ نمره ای برای شرایط من خوبه؟ک بتونه امتیاز مثبت باشه برام و از طرفی هم دست یافتنی باشه

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

دانشگاه ازاد تبریز
    اتفاقا از نمره جی ار ای خودم زیاد راضی نیستم و دوباره میخوام بدم
    معدلم چطور؟ کم نیست؟
    پی اچ دی مستقیم ایلتس چند میخواد؟ایلتس 7 باشه خوبه؟ 7 رو میتونم بیارم ولی بالاتر از 7 ی مقدار سخته برام ,زمان میبره
    gre چ نمره ای برای شرایط من خوبه؟ک بتونه امتیاز مثبت باشه برام و از طرفی هم دست یافتنی باشه
    سلام مجدد!
    جی ار ایی هرچی بالاتر بهتر! زمان بزارید حسابی. 310 به بالا. جی ار ایتون اصن پوینت منفیه در حال حاضر توی رزومه شما.
    معدلتون نکته منفی نیست.
    برای ایلتس هم می نیمم دانشگاه ها فرق داره. خیلیا حتی مینیمم 7 دارن.
    حتی اگر پروسه زمان بره، باید نمراتتون بیاد بالا. با این نمرات فک نمی کنم بتونید فاند بگیرید جایی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام مجدد!
    جی ار ایی هرچی بالاتر بهتر! زمان بزارید حسابی. 310 به بالا. جی ار ایتون اصن پوینت منفیه در حال حاضر توی رزومه شما.
    معدلتون نکته منفی نیست.
    برای ایلتس هم می نیمم دانشگاه ها فرق داره. خیلیا حتی مینیمم 7 دارن.
    حتی اگر پروسه زمان بره، باید نمراتتون بیاد بالا. با این نمرات فک نمی کنم بتونید فاند بگیرید جایی.
    خیلی ممنون بابت راهنماییتون پس من برم رو جی ار ای زوم کنم والا اصلا نخونده بودم همینطوری رفتم امتحان فک میکردم ثبت اختراع و مقاله هام در حدی هستن ک بیان پوشش بدنش با برنامه ای ک ریختم دیروز استادم گفت همینطوری پیش بری 330 هم میتونی بگیری با gre 320 با این رزومه ای ک دارم شانس گرفتن فول فاند چقدره؟ اصلا برای گرفتن فول فاند چ شرایطی نیازه؟ چند تا مقاله isi چندتا ثبت اختراع رده بالا؟

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

خیلی ممنون بابت راهنماییتون پس من برم رو جی ار ای زوم کنم والا اصلا نخونده بودم همینطوری رفتم امتحان فک میکردم ثبت اختراع و مقاله هام در حدی هستن ک بیان پوشش بدنش با برنامه ای ک ریختم دیروز استادم گفت همینطوری پیش بری 330 هم میتونی بگیری با gre 320 با این رزومه ای ک دارم شانس گرفتن فول فاند چقدره؟ اصلا برای گرفتن فول فاند چ شرایطی نیازه؟ چند تا مقاله isi چندتا ثبت اختراع رده بالا؟
    نمیشه اینطوری گفت. پذیرش یه پروسه شانسی هم هست. ثبت اختراع های داخلی خیلی موثر نیستن ولی مقالات isi چرا.
    نمرات زبانتون درست شه، اونوقت یه شانس معقولی دارید.