صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 114

موضوع: با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

پیش فرض پاسخ : با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

سلام دوستان عزیز. من سال 88 فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز با معدل بالای 16 شدم . پایان نامه ام خیلی الکی بود یعنی یه کتاب رو تایپ کردم. بعد از سه سال پارسال ارشد شرکت کردم که قبول بشم و انشاءالله از دانشگاه خوبی در تهران بتونم برای دکتری پذیرش بگیرم که متاسفانه نشد. من هدفم رفتنه . حالا موندم چیکار کنم. هدفم این بود که برعکس لیسانس در فوق یه پایان نامه قوی انجام بدم که بتونم برای 10 دانشگاه برتر امریکا اقدام کنم. حالا شما میفرمایید من چیکار کنم بهتره؟ از الان برای آمریکا میتونم دانشگاه خوبی پذیرش بگیرم الان هم فقط سه ماه تا ارشد مونده. ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    من ترم 5 کارشناسی مکانیک بدون گرایش با معدل16 هستم به نظرتون می تونم امیدی به گرفتن پذیرش با فاند از دانشگاه های کانادا با رنک حدود 100 تا 200 باشم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi151 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ترم 5 کارشناسی مکانیک بدون گرایش با معدل16 هستم به نظرتون می تونم امیدی به گرفتن پذیرش با فاند از دانشگاه های کانادا با رنک حدود 100 تا 200 باشم؟
    اگر یه تافل خوب ترجیحاً بالای 100 و احتمالاً مقاله داشته باشی فاند می گیرید
    ویرایش توسط rmojtaba : March 11th, 2015 در ساعت 02:46 PM دلیل: اصلاح نقل قول
    ای کسانی که ایمان آورده اید، آیا پیش از ارسال پیام، صندوق پیام خود را خالی کرده اید؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidmech نمایش پست ها
    دوست عزیز حتی دانشجویان ارشد شریف هم باید برای گرفتن فول فاند ار دانشگاهی مانند MIT رزومه قوی داشته باشند. معدل و رزومه خودتون رو نگفتید دوست عزیز. در حالت کلی دانشجویان فوق لیسانس در اولیوت فاند نیستند.یک نگاهی به قسمت نتایج پذیرش بزنید و رزومه دوستان و امکان گرفتن فاند رو اونجا هم بررسی کنید. نکته دیگر اینکه کنکور ارشد امسال مقداری غیرمتعارف بود انشالا نتیجه خوبی می گیرید.
    من همونطور که گفتم قبول نشدم و امسال هم نتونستم شرکت کنم، با این صحبت شما که لیسانسها در اولویت هستند ، نمیدونم چیکار کنم. شما چه راهنمایی در این زمینه دارید؟ من اگه بتونم نمرات خوبی از تافل و GRe بگیرم و توی این یه سال بشینم روی دادن مقاله کار کنم ( چون پروژه آبکی دادم) میتونم فاند بگیرم . ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    من همونطور که گفتم قبول نشدم و امسال هم نتونستم شرکت کنم، با این صحبت شما که لیسانسها در اولویت هستند ، نمیدونم چیکار کنم. شما چه راهنمایی در این زمینه دارید؟ من اگه بتونم نمرات خوبی از تافل و GRe بگیرم و توی این یه سال بشینم روی دادن مقاله کار کنم ( چون پروژه آبکی دادم) میتونم فاند بگیرم . ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر.
    به نظر من شانس پذیرش توی 10 دانشگاه برتر امریکا الان برای شما خیلی پایینه. ولی واقعا فکر نمیکنم هر چقدر هم پروژه ارشد وی داشته باشید شانستون برای تاپ 10 خوب بشه. حقیقت اینه که برای ماهایی که از ایران میایم برای این که از تاپ 10 شانس خوب داشته باشیم باید یه رزومه کامل وبدون نقص داشته باشیم و خوش شانس هم باشیم. شما معدل لیسانست متوسطه، الان هم چند سال فاصله افتاده از دوران تحصیلتون. به نظر من اگه استاندارد هاتون رو بیارین پایین و بدون ارشد خوندن برای دانشگاههای رنک متوسط امریکا برای دکترا اقدام کنید بهتر خواهد بود. دانشگاه رنک 100 امریکا هم دانشگاه خوبیه و برای خودش اعتبار داره. به نظر من ارشد خوندن توی ایران شانس ادمیشینتون رو پایین میاره. خیلی از دانشگاههای تاپ 10 هم اصولا به کسی که ارشد از جای دیگه خونده پذیرش دکترا نمیدن (مثل استنفورد).
    ویرایش توسط rmojtaba : March 11th, 2015 در ساعت 02:47 PM دلیل: اصلاح نقل قول

بسیار ممنونم. شما الان میفرمایید من دقیقا باید چیکار کنم؟ دقیقا اسم دانشگاهی رو آوردید که من ارزومه. حاضرم هستم براش هر تلاشی بکنم. ولی راهش رو باید درست بدونم. هدفم اینه توی یه همچین دانشگاهی فاند بگیرم و بتونم کار دانشگاهی بکنم و در کنارش صنعتی. همونطور که گفتم پایان نامه هم خیلی الکی بود. البته هزینه برام خیلی مهمه . باز هم متشکرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    بسیار ممنونم. شما الان میفرمایید من دقیقا باید چیکار کنم؟ دقیقا اسم دانشگاهی رو آوردید که من ارزومه. حاضرم هستم براش هر تلاشی بکنم. ولی راهش رو باید درست بدونم. هدفم اینه توی یه همچین دانشگاهی فاند بگیرم و بتونم کار دانشگاهی بکنم و در کنارش صنعتی. همونطور که گفتم پایان نامه هم خیلی الکی بود. البته هزینه برام خیلی مهمه . باز هم متشکرم.
    حقیقت این دانشگاه آرزوی همه ی ماهاست :دی ولی ادمیشن گرفتن خیلی سخته. من دو سال پیش برای دکترا استنفورد اپلای کردم و یکی از اساتید جواب ایمیلمو داد و بهم گفت که چون M.S. دارم شانس قبولیم در حد صفره. استنفورد دانشگاههیه که پذیرش مستقیم PhD نمیده و کسایی که مستر ندارن فقط میتونن برای مستر اپلا کنن (حداقل 2 سال پیش که اینطوری بود). استاد گفت که پذیرشهای مستر رو به چشم PhD نگاه میکنن موقع اپلای و توی دوران مستر هم بررسی میشن و فقط یه تعدادی از اونا آفر PhD میگیرن. با این اوصاف دیگه جای زیادی برای کسی از جاهایی دیگه نمیمونه ولی هر سال 500-600 نفر اپلای میکنن. اکثرا کسانی که از جاهای دیگه مدرک دارن و پذیرش میگیرن از دانشگاههای هم رده استنفورد دارن میان. با این وجود من اپلای کردم البته ولی ریجکت شدم. شخصا خودم اگه به عقب بر میگشتم به جای استنفورد برکلی رو میزدم. نه که حالا خیلی فرقی میکرد ولی حداقل اونا بیشتر به کسایی که ارشد دارن ادمیشن میدن. اگه پیغام خصوی بذاری بیشتر حرف میتونیم بزنیم ولی در هر صورت به نظرم خودتون رو محدود به دانشگاههای خیلی رده بالا نکنید. اگه بیاید اینجا میبینید که اونقدر هم مهم نیست.

Junior Member

دوستان من رشته مکانیک دارم میخونم ترم اخر هستم! معدلم احتمالا تا 16 میاد! دامشگا ازاد هم هستم! یک سال هم وقت دارم، بنظرتون میتونم اپلای کنم؟ یعنی ارزشش داره برم دنبال زبان و مقاله و اینا؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hichkas9 نمایش پست ها
    دوستان من رشته مکانیک دارم میخونم ترم اخر هستم! معدلم احتمالا تا 16 میاد! دامشگا ازاد هم هستم! یک سال هم وقت دارم، بنظرتون میتونم اپلای کنم؟ یعنی ارزشش داره برم دنبال زبان و مقاله و اینا؟؟؟؟؟
    اطلاعات خاصی که به ما ندادید ولی اگه توی قسمت نتایج پذیرش نگاه کنید میبینید که خیلی ها از دانشگاه آزاد با همین معدل ها اپلای میکنن و نتیجه میگیرن. حالا اینکه ارزش داره یا نه دیگه به خودتون برمیگرده.

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

سلام
    من معدل 13 دانشگاه آزاد کرج در رشته مکانیک رو دارم.
    با آیلتس 6.5 و 3 سال سابقه کار مرتبط و مقام اول مسابقات کشوری در ساخت گلایدر دانشگاه امیرکبیر
    و توصیه نامه از محل کار و از 2 استاد بین المللی
    SOP خوبی هم دارم
    و در حال آمادگی برای GRE هستم

آیا امیدی برای کسب پذیرش برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد در امریکا یا اروپا میتونم داشته باشم؟