صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 114

موضوع: با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

پیش فرض پاسخ : با این شرایط apply کنم یا واسه کنکور ارشد بخونم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fobi نمایش پست ها
    سلام
    من معدل 13 دانشگاه آزاد کرج در رشته مکانیک رو دارم.
    با آیلتس 6.5 و 3 سال سابقه کار مرتبط و مقام اول مسابقات کشوری در ساخت گلایدر دانشگاه امیرکبیر
    و توصیه نامه از محل کار و از 2 استاد بین المللی
    SOP خوبی هم دارم
    و در حال آمادگی برای GRE هستم

آیا امیدی برای کسب پذیرش برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد در امریکا یا اروپا میتونم داشته باشم؟
    من در مورد اروپا چیزی نمیدونم ولی برای امریکا احتمال داره معدلتون دردسر ساز بشه. فکر نمیکنم با هیچ معیاری معدل 13 تبدیل به 3 از 4 بشه (که حداقل معدل برای بیشتر دانشگاههای امریکاست) ولی دانشگاههایی هم هستند که به معدل بالای 2.5 پذیرش میدن.
    احتمالا شانس فاند خیلی خوب نخواهد بود. مخصوصا اگه برای مستر اقدام کنید. ولی اگه دانشگاههای مناسبی رو انتخاب کنید برای پذیرش بدون فاند نباید مشکلی داشته باشید.

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    من در مورد اروپا چیزی نمیدونم ولی برای امریکا احتمال داره معدلتون دردسر ساز بشه. فکر نمیکنم با هیچ معیاری معدل 13 تبدیل به 3 از 4 بشه (که حداقل معدل برای بیشتر دانشگاههای امریکاست) ولی دانشگاههایی هم هستند که به معدل بالای 2.5 پذیرش میدن.
    احتمالا شانس فاند خیلی خوب نخواهد بود. مخصوصا اگه برای مستر اقدام کنید. ولی اگه دانشگاههای مناسبی رو انتخاب کنید برای پذیرش بدون فاند نباید مشکلی داشته باشید.
    درسته، میشه نام دانشگاههایی که میفرمایید حساس به معدل بالا نیستند رو به عنوان مثال نام ببرید ؟

نمیدونم باید خودتون سایت های دانشگاهها رو بگردید. دانشگاههایی که مدرک بالاتر از مستر نمیدن معمولا معیار معدل پایینتری دارند.
    الان Scramento State University رو نگاه کردم گفته که با معدل زیر 3 و بالای 2.5 ادمیشن مشروط میشه گرفت: http://www.ecs.csus.edu/me/Academics...ofscience.html
    دانشگاه California State University at Fullerton هم گفته بالای 2.5: http://www.fullerton.edu/ecs/me/memasters.asp

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    نمیدونم باید خودتون سایت های دانشگاهها رو بگردید. دانشگاههایی که مدرک بالاتر از مستر نمیدن معمولا معیار معدل پایینتری دارند.
    الان Scramento State University رو نگاه کردم گفته که با معدل زیر 3 و بالای 2.5 ادمیشن مشروط میشه گرفت: http://www.ecs.csus.edu/me/Academics...ofscience.html
    دانشگاه California State University at Fullerton هم گفته بالای 2.5: http://www.fullerton.edu/ecs/me/memasters.asp
    با تبریک سال جدید و آرزوی سلامتی و موفقیت خدمت شما مهندس عزیز و سایر عزیزان که با فعالیتشون در این سایت زمینه ساز موفقیت سایرین میشوند.

مهندس جان ضمن تشکر بابت کمکی که فرمودید، آیا شما منبع خاصی دارید برای رده بندی دانشگاهها بر اساس معدل؟

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

سلام
    با آیلتس 6.5 و 3 سال سابقه کار مرتبط و مقام اول مسابقات کشوری در ساخت گلایدر دانشگاه امیرکبیر
    SOP خوبی هم دارم

آیا امیدی برای کسب پذیرش برای ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد در امریکا یا اروپا میتونم داشته باشم؟
    اگر بدون فاند بخواین پذیرش بگیرین، با نمره بالای GRE بله شانس پذیرش از امریکا رو دارین. فقط قبل از اپلای برای دانشگاه ها حتما به Graduate admission office ایمیل بزنید و ازشون بپرسین که آیا اگر معدلتون زیر مینیمم باشه مدارکتون رو به دانشکده میفرستن یا نه. چون بعضی دانشگاه ها اگر معدلتون زیر مینیمم باشه اصلا به بقیه آیتم ها نگاه نمیکنن و درجا ریجکت میکنن. ولی بیشتر دانشگاه ها اینجوری نیستن و برایندی از معدل و زبان و مقاله رو بررسی میکنن. برای جبران معدلتون حتما رو GRE سرمایه گذاری کنید. نمره بالای 320 در GRE میتونه تا حد زیادی ضعف معدلتون رو پوشش بده.

با تبریک سال جدید و آرزوی سلامتی و موفقیت خدمت شما مهندس عزیز و سایر عزیزان که با فعالیتشون در این سایت زمینه ساز موفقیت سایرین میشوند.

مهندس جان ضمن تشکر بابت کمکی که فرمودید، آیا شما منبع خاصی دارید برای رده بندی دانشگاهها بر اساس معدل؟
    متاسفانه منبعی سراغ ندارم. ولی میتونید توی رنکینگ مکانیک نگاه بکنید (http://www.applyabroad.org/forum/att...9&d=1425998378).
    بعید میدونم توی 100 تای اول دانشگاهی باشه که معدل زیر 3 قبول کنه. از 100 به بعد به سایت دانشگاهها سر بزنید. دانشگاههایی که توی این رنکینگ نیستند احتمالا سطح پایین تری دارند و احتمال اینکه معدل زیر 2.5 قبول کنن زیاده. پس کار دیگه ای که میتونید بکنید اینه که ایالت های مورد نظرتون رو سرچ کنید ببینید چه دانشگاههایی دارن و اونهایی که رنک بالا ندارند رو نگاه کنید.

Junior Member MECHANICAL_ آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام
    SOP خوبی هم دارم

سلام سابقه کار عموما فاکتور مهمی نیست مگر در ارتباط تنگاتنگ با زمینه تحصیلی و تحقیقاتی باشه در این صورت هم انچنان مهم نخواهد بود. باید برای امریکا دنبال دانشگاه هایی باشید که مینیمم معدل ان ها بالاتر از این حد باشد. ایلتس شما برای امریکا خیلی مناسب نیست و کلا توصیه میشه اگر می تونید تکرار کنید. اروپا دوستان من با معدل های کمی بالاتر از شما پذیرش داشتن. gre مناسب و رقابتی بیارید تا امریکا هم بتونه گزینه ای باشه براتون و پذیرش بگیرید بدون نمره gre نمی توان نظری داد.
    پاینده باشید

Junior Member

با سلام لیسانس مکانیک هستم از دانشگاه ازاد خمینی شهر با معدل 15.88 و ایلتس 6.0 یه مقاله isi دادم که هنده کلا رزمم بد نیست به نظر شما احتمال قبول شدن تو یکی از دانشگاه های اروپا رو دارم یا همینجا ارشد بخونم . لطفا چند تا دانشگاه متوسط هم معرفی کنید مشکل مالی هم ندارم

Junior Member

سلام
    من دانشجوی ترم 6 کامپیوتر نرم افزار دانشگاه دولتی شهرستان هستم.فعلا بین دوراهی موندم که ایا بشینم واسه ایلس بخونم ودنبال اپلای واسه ارشد باشم (زبانم در حد معمولیه)یا واسه ارشد بخونم و تو دوران ارشد ایلس بگیرم و بعد واسه پذیرش اقدام کنم .با توجه به اینکه معدلم تا این ترم 14/5 بوده ولی تا ترم اخر میتونم به 15/5 نزدیکش کنم.ودر ضمن من دنبال فاند هستم(با هزینه شخصی نمیتونم ساپورت کنم).ممنون میشم اگه راهنماییم کنید چون واقعا تو دوراهی موندم.

Junior Member Rohhab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aircraft Maintenance Eng. - CATC of Iran

با سلام،
    بنده دانشجوی کارشناسی رشته ی تعمیر و نگهداری هواپیما دانشکده صنعت هوانوردی هستم،
    خیلی گشتم ولی به جز چند مورد چیزی در مورد ازشد رشته ی خودم پیدا نکردم.به نظر شما با توجه به اینکه اگه بخوام اینجا ادامه تحصیل بدم مجبورم به رشته ی مکانیک یا هوافضا تغییر رشته بدم،همینجا مقطع ارشدم رو بخونم یا این که جایی رو بهم پیشنهاد می کنید؟
    عنوان دقیق رشته ی من هم Aircraft Maintenance Engineering هست.
    با سپاس