صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: نحوه تهيه دلار براي دانشجويان بدون فاند

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض نحوه تهيه دلار براي دانشجويان بدون فاند

كسي ميدونه آيا وزارت علوم به تهيه دلار با نرخ بانك مركزي به دانشجويان كمك مي كنه يا نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : نحوه تهيه دلار براي دانشجويان بدون فاند

منم همین مشکل رو دارم
    در کمتر از یک ماه باید 30 هزار دلار جور کنم
    با این بازار، واقعا نمیدونم

نقل قول نوشته اصلی توسط aminsara2020 نمایش پست ها
    كسي ميدونه آيا وزارت علوم به تهيه دلار با نرخ بانك مركزي به دانشجويان كمك مي كنه يا نه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط kittleboy نمایش پست ها
    منم همین مشکل رو دارم
    در کمتر از یک ماه باید 30 هزار دلار جور کنم
    با این بازار، واقعا نمیدونم
    نتیجه تحقیقات من تا حالا به این صورت بوده

- وزارت علوم کمکی‌ نمیکنه، بعضی‌ از دوستان گفتن که بعد از رفتن به US و آوردن گواهی اشتغال به تحصیل، وزارت علوم کمک می‌کنه تا سقف ۳۰ هزار تا، دلار دولتی تهیه کنیم، اما اصلا عملی‌ نیست، چون وزارت علوم فقط شمارو معرفی‌ می‌کنه به یه بانک، که بانک شهریه دانشگاه شمارو به حساب اون دانشگاه واریز کنه، که با تحریم ها، این کار اصلا عملی‌ نیست و بانک‌ها این کارو انجام نمیدن، این موضوع رو چندین نفر دنبال کردن و به هیچ نتیجه‌ای نرسیدن

- اما در مورد تهیه دلار، شما میرید صرافی معتبر، میگید مثلا ۲۰ هزار دلار میخواین، باهاش شرط می‌کنین که شماره سریال دلار هارو باید بده، و میخواین دلار هارو تو بانک دولتی بخوابونید، و شرط کنید که هر دلاری رو که بانک قبول نکرد، باید پس بگیره!

- اگر بتونید از بانک‌های مورد اطمینان رز با نرخ آزاد تهیه کنید هم که چه بهتر... بگردید پیدا می‌کنید.... به نظر من راهی‌ وجود نداره بتونید بیشتر از ۲ هزار دلار ارز دولتی تهیه کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    نتیجه تحقیقات من تا حالا به این صورت بوده

- وزارت علوم کمکی‌ نمیکنه، بعضی‌ از دوستان گفتن که بعد از رفتن به US و آوردن گواهی اشتغال به تحصیل، وزارت علوم کمک می‌کنه تا سقف ۳۰ هزار تا، دلار دولتی تهیه کنیم، اما اصلا عملی‌ نیست، چون وزارت علوم فقط شمارو معرفی‌ می‌کنه به یه بانک، که بانک شهریه دانشگاه شمارو به حساب اون دانشگاه واریز کنه، که با تحریم ها، این کار اصلا عملی‌ نیست و بانک‌ها این کارو انجام نمیدن، این موضوع رو چندین نفر دنبال کردن و به هیچ نتیجه‌ای نرسیدن

- اما در مورد تهیه دلار، شما میرید صرافی معتبر، میگید مثلا ۲۰ هزار دلار میخواین، باهاش شرط می‌کنین که شماره سریال دلار هارو باید بده، و میخواین دلار هارو تو بانک دولتی بخوابونید، و شرط کنید که هر دلاری رو که بانک قبول نکرد، باید پس بگیره!

- اگر بتونید از بانک‌های مورد اطمینان رز با نرخ آزاد تهیه کنید هم که چه بهتر... بگردید پیدا می‌کنید.... به نظر من راهی‌ وجود نداره بتونید بیشتر از ۲ هزار دلار ارز دولتی تهیه کنید!
    ممنون از راهنماييت.
    ولي اين خيلي بي انصافيه. دلار با نرخ ازاد خيلي گرون ميشه.
    البته فكر كنم اگه ويزا كارت از بانك توسعه صادرات بگيريم ارزونتر در بياد.
    بانك پارسيان هم براي 10000 دلار 14000 دلار مي خواد و 4000 تا نگه مي داره

نقل قول نوشته اصلی توسط aminsara2020 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييت.
    ولي اين خيلي بي انصافيه. دلار با نرخ ازاد خيلي گرون ميشه.
    البته فكر كنم اگه ويزا كارت از بانك توسعه صادرات بگيريم ارزونتر در بياد.
    بانك پارسيان هم براي 10000 دلار 14000 دلار مي خواد و 4000 تا نگه مي داره
    شما شاید دلار دولتی گیر بیارید اما انصاف ....!

Junior Member

با سلام

کسی در مورد مقدار مجاز ارز خروجی اطلاعاتی داره؟ من شنیدم که موقع خروج از کشور بیش از 5000 دلار اجازه نمیدن خارج کنیم. در این صورت باید بقیه ی پول مورد نیاز برای تحصیل و زندگی در آمریکا از طریق صرافی ها برامون ارسال بشه که خوب کارمزدشون زیاده و مقرون به صرفه نیست.

یه مسئله ی دیگه که باید بهش توجه کرد اینه که توی فرودگاه های آمریکا اگر کسی بیشتر از 10,000 دلار همراهش باشه باید گزارش بده. بعد از این که مدارک تحصیلی دانشجوها رو ببینن تایید می کنن که پولی که همراهش هست اصطلاحا clear هست و از راه های خلاف به دست نیومده. البته خوب پول نقد بردن هم خطرهای خودشو داره و مسئله ای که cyruspk هم اشاره کرد هست.

سلام من میخواستم 10 هزاردلار از بانک دلار دولتی تهیه کنم. ظاهرا وزارت علوم بخش معرفی به بانک رو انجام میده. به نظر دوستانف بهشون بگم من رو به کدوم بانک و کدوم شعبه معرفی کنن تا بتونم این مقدار دلار رو تهیه کنم. با تشکر از دوستان
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    سلام من میخواستم 10 هزاردلار از بانک دلار دولتی تهیه کنم. ظاهرا وزارت علوم بخش معرفی به بانک رو انجام میده. به نظر دوستانف بهشون بگم من رو به کدوم بانک و کدوم شعبه معرفی کنن تا بتونم این مقدار دلار رو تهیه کنم. با تشکر از دوستان
    بله، شما اونجا که میرید میپرسه کدوم بانک حساب دارید که برای همون بانک نامه بدیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    بله، شما اونجا که میرید میپرسه کدوم بانک حساب دارید که برای همون بانک نامه بدیم.
    چه خوب، کدوم بخش وزارت علوم بریم و چه مدارکی باید ببریم؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)