صفحه 1 از 67 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 710

موضوع: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض مدارک لازم برای ویزای دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

سلام

کسی می تونه لطفا بگه مدارک مورد نیاز سفارت فنلند برای صدور ویزای دانشجویی چیه؟ من شنیدم سفارت فنلاند شرایط سختی داره واسه ویزا دادن، درسته این گفته؟

Mic_Makarti
    ---------------

با سلام،

تاپیک تقریبا و تا آنجا که امکان داشت پاکسازی و پستها تفکیک و منتقل شدند.

لطفا برای مباحث بیمه از این تاپیک، برای Bank Statement از این تاپیک، برای مباحثی مانند مصاحبه، زمان ویزا و غیره از این تاپیک، برای مبحث فرم های سفارت از این تاپیک و در مورد مدارک مورد نیاز سفارت (غیر از مباحث اشاره شده در بالا) از تاپیک جاری استفاده بفرمایید.

بدیهی است تمام ارسال های غیر مرتبط بدون اطلاع قبلی منتقل و یا حذف خواهند شد.

با تشکر
    ویرایش توسط mic_makarti : April 27th, 2011 در ساعت 10:44 PM دلیل: اضافه کردن توضیح

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز

سفارت به من گفت که مدارک زیر رو می خواد:
    1-اصل پذیرش
    2-مدرک زبان
    3-بیمه یکساله معتبر
    4-گذرنامه
    5-پر کردن فرم های سفارت
    6-نامه تمکن مالی از بانک
    7-اصل شناسنامه و ترجمه آن
    8-مبلغ 85000 تومان
    9- دو قطعه عکس رنگی 6*4 با زمینه سفید

نقل قول نوشته اصلی توسط parnian80
    سلام

کسی می تونه لطفا بگه مدارک مورد نیاز سفارت فنلند برای صدور ویزای دانشجویی چیه؟ من شنیدم سفارت فنلاند شرایط سختی داره واسه ویزا دادن، درسته این گفته؟
    همه کشورها برای برای ویزای طولانی مدت (2 ساله یا 4 ساله) مدارکی رو لازم دارند که برای تحویل مدارک ترجیح بر اصل بودن مدارک هست.
    سفارت کانادا اغلب، فقط بر حسب مدارک شما تصمیم گیری میکنه که باید بری یا نه و مصاحبه فقط در برخی مواقع برگذار میشه.
    اینو میگم تا دوستان بیخودی نگران نشن، اگه واقعا ً شرایطویزای فنلاند به این سختی هاست چطوره اسم حتی یک نفر رو به ما بگی که از این سفارت برای ویزایدانشجویی Reject شده باشه.
    دقیقتر میگم اگه Requirementهاتون کامل باشه، دلیلی برای Reject شدن ندارید پس بیخودی به تخیلاتتون برای مخدوش کردن ذهن Applicantها رجوع نکنید. اگه نمدونید سؤال کنید!
    مدارک دوستمونم گفتند عبارتند از:

1-اصل پذیرش
    2-مدرک زبان
    3-بیمه یکساله معتبر
    4-گذرنامه
    5-پر کردن فرم های سفارت
    6-نامه تمکن مالی از بانک
    7-اصل شناسنامه و ترجمه آن
    8-مبلغ 85000 تومان
    9- دو قطعه عکس رنگی 6*4 با زمینه سفید
    10- مدارک فارغ التحصیلی فراموش نشه! توی خود فرم ها نوشته که لازمه.
    11- اگه سابقه کار دارید و توی فرم ذکرکرده اید مدارک مربوطهدر راستای اثبات رو هم ارائه بدین.
    12-CV: اختیاری

دستت درد نكنه.
    راجع به مصاحبه چي؟اصلا مصاحبه اي در كار هست يا نه؟
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

آقای علی ممنون از توضیحاتی که دادید. اگر دقت کرده باشید من در پست خودم عرض کردم که "شنیده ام" و در واقع "سوال کردم"در مورد صحت یا عدم صحت این "شنیده" و همانطور که شما هم فرمودید، چون نمی دانستم، سوال کردم! خواهشمندم قبل از اینکه لحنی پرخاشگرانه به خود بگیرید، نوشته را به دقت بخونید! شرایط من هم مثل شما و همه دوستانی است که استرس های خاص ویزا را دارند، ولی باید سعی کنیم به خودمون مسلط باشیم و نباید ذهنمون با سوال پرسیدن یک سوال کننده مخدوش (یا مغشوش) بشه!

قابل توجه دوستانی که در مورد زمان مورد نیاز ویزا سوال کردن، من در سایت رسمی مهاجرت فنلاند دیدم که وقت مورد نیاز برای صدور ویزای دانشجویی را 0.9 ماه (یعنی حدود یک ماه) اعلام کرده. حالا در عمل چی باشد، نمی دانم! (disclaimer)
    شاید باور نکنید که پیغام هایتان برای مدت زیادی میماند و همه میخوانند و از کلامتان برداشت میکنند و اغلب هم بدبینند چون احساس میکنند یکی از مهمترین برهه های زندگی خود را میگذرانند و حق هم دارند. خوبه که فقط به استفاده از "شنیده ام" و اینها بسنده نکنیم و سعی کنیم حتی المقدور استرس کاهش بدیم.
    Anyways!
    لحن نوشته ام اگه هیچی نداشته باشه خواننده های بعدی رو از نگرانی میاره ;D
    واقعیت اینه که ویزای دانشجویی برای کشورهایی مثل فنلاند و سوئد اونقدرها هم جای استرس نداره. به این دلیل که شما میتونید به صورت مداوم با سفارت در تماس باشید و اگه مشکلی باشه تماس میگیرند در حالیکه خیلی جاها به دلیل نقص مدرک یا مشکلاتی در مدارکتان شما را ریجکت میکنند تا یکبار دیگر Apply کنید. ادعای کارمند سفارت این بود: " تا بحال هیچ کسی را برای ویزای دانشجویی Reject نکرده ایم.".
    در مورد زمان هم، با توجه به اینکه من الآن بیشتراز 1 ماهه که apply کرده ام (5 هفته) و با توجه به اظهارات کارمندان سفارت، حدس میزنم برای من حدأقل 1 ماه دیگه به طول بیانجامه که میشه حدودا ً دو ماه. اگه ویزام یا خبرش اومد بعدا ً اصلاح میکنم ولی اینو گفتم که اگه نامه پذیرش دارید ASAP برای ویزا اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    دستت درد نكنه.
    راجع به مصاحبه چي؟اصلا مصاحبه اي در كار هست يا نه؟
    بله مصاحبه حتما ً داره ولی جای نگرانی، نه.

اين فايل حاوي اطلاعات مفيدي جهت كساني كه مي خوان ويزاي دانشجويي بگيرن:

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

سلام دوستان
    وقتی مدارک را تحویل می دیم سفارت فنلاند پاسپورت را نگه می داره یا می تونیم پس بگیریم؟

سلام دوستان
    وقتی مدارک را تحویل می دیم سفارت فنلاند پاسپورت را نگه می داره یا می تونیم پس بگیریم؟
    سلام. سفارت گذرنامه رو به شما بازمیگرداند. البته اطلاعات و اعتبارش رو چک میکنه.

سلام
    ترجمه مدارک (سابقه کار و شناسنامه) با مهر دالترجمه کافیه یا حتما باید رسمی باشه؟

صفحه 1 از 67 123456789101151 ... آخرینآخرین