صفحه 1 از 183 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1827

موضوع: مباحث کلی پیرامون گرفتن ویزا از سفارت فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض مباحث کلی پیرامون گرفتن ویزا از سفارت فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

این مبحث رو ایجاد کردم تا مشکلات مربوط به ویزای تحصیلیدر اینجا قید بشه.

دوستان عزیز فنلاندی من این هفته احتمالا می رم سفارت فنلاند ولی من هنوز متوجه نشدم که ???

فنلاند 1 مصاحبه داره یا 2 تا ؟ اونطوری که علی جان گفت مثل اینکه 2 تاست !! >
    اگه دو تا مصاحبه داره زمان مصاحبه دوم کیه ؟ ???و میشه زودتر باشه ؟ ???
    اگر بیمه بخریم بعد ویزا ندن چی ؟ >
    چه دلایلی ممکنه موجب رد ویزا بشه ؟ :'( مثلا من دوباره برای فوق می خوام برم و سنم زیاده
    می تونم بهشون بگم از کشورهای دیگه هم پذیرش دارم ؟ (زود تر بهم ویزا میدن )
    می خوام یک کنفرانسی دو هفته قبل شروع کلاسا برم می تونم بهشون بگم من می خوام زودتر برم ؟
    نمی خوام به بیش از یک دانشگاه جواب قبول بدم اینو بهشون بگم .چون اگه قرار باشه زمانشون طول بکشه من چه کار کنم ؟

هر راهنمایی دیگری دارید بفرمایید ( البته مواردی رو قبلا دوستان گفتن ولی می خوام جمع بندی کنم )
    *منظور از علی جان منم؟! من کی گفتم 2 تا مصاحبه داره؟!!!!
    همون یکیشم از روی ناچاری انجام میده!
    *بیمه روبعد از اطمینان از اینکه مدارکتون کامله بخرید و این به معنی اینه به احتمال بسیار زیاد ویزا خواهید گرفت. بعد برای بیمه آنلاین اقدام کنید و مدارک رو بفرستید.
    *هیچ ربطی به سفارت فنلاند نداره که شما از جای دیگه ای پذیرش داریک طبیعتا اطلاعات زیادی ندی به نفعته.
    *برای فنلاند احساس میکنم ناقصی مدارک بیشتر باعث مشکل بشه. موقع مصاحبه هم خوب طبیعتا باید جوری حرف بزنید که طرف فکر نکنه که انگلیسی بلد نیستید و به این خاطر با مشکلات اساسی مواجه میشید.
    *توی Addmission letter من شروع ترم رو 1 آگوست قید کرده که این عملا 1 ماه قبل از آغاز ترمه. شما بدون بهونه کنفرانس هم میتونید برای آگوست تقاضا بدین. در ضمن از اونجایی که کنسول خودش روادید صادر نمیکنه چونه زدن باهاش هیچ فایده ای نداره، مدارک در خود فنلاند بررسی میشه.

**در آخر بدونکه مصاحبه همین امروزیا فردا بهت وقت نمیده بلکه برای تحویل مدارک و مصاحبه احتمالا دو، سه هفته و یا حتی تا1 ماه باید منتظر باشی. پس سریعا برای گرفتن وقت برو سفارت.

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی برای فنلاند.

با تشکر
    اجازه بدید یه مروری برای دریافت ویزای فنلاند انجام بدم .

1_ دریافت نامه پذیرش
    2_ تماس با سفارت برای وقت 22230979
    3_ مراجعه و گرفتن راهنمایی
    4_ پرکدن فرمهای OL1 and OL4 که قبلا آپلود شدن
    5_ نامه تمکن (به رقم ؟ + فقط مانده حساب ؟ یا گردش )
    6_ تهیه بیمه نامه > (از شرکت ؟ که ارزونتره ) به رقم ؟ ریال
    7_ سایر مواردی که در فرمها آمده شامل ؟؟؟؟
    8_واریز مبلغ ؟ ریال به حساب ؟ بانک ؟
    9_مراجعه به سفارت برای تحویل مدارک و :-[مصاحبه
    10_ مکیدن سماق بمدت ؟ :-X روز یا ؟ ماه
    11_ دریافت و یا خدای ناکرده :'(عدم دریافت ویزای تحصیلی

لطفا کامل بفرمایید .

پول نقد از شما دریافت میشه ونیازی به واریز نیست.
    دوروبر 80،000 تومان به همراه داشته باش.

برای نامه تمکن گردش مالی لازم نیست.

والسلام.

Junior Member

سلام. کسی جواب ویزاش اومده؟ می دونید معمولا چقدر طول می کشه و برای کی باید بلیط بگیریم؟

Junior Member

جواب ویزای من امروز صبح اومد.رد شدم.دلیلش را هم نگفتند.ولی مدارکم تکمیل بود حتی خود کارمند سفارت به من گفت مدارکم از تمام کسائی که در خواست ویزای دانشجوئی دادند کامل تر بوده....

نقل قول نوشته اصلی توسط nshn نمایش پست ها
    جواب ویزای من امروز صبح اومد.رد شدم.دلیلش را هم نگفتند.ولی مدارکم تکمیل بود حتی خود کارمند سفارت به من گفت مدارکم از تمام کسائی که در خواست ویزای دانشجوئی دادند کامل تر بوده....
    شما بیمه خریده بودید؟
    حالا بیمه رو میتونی پس بدی؟

Junior Member Captain EDGE آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural (Landplaning) Engineering

با سلام خدمت دوستان عزیز علاقه مند به سفر و ادامه تحصیل در فنلاند ، من 2 سال پیش در خواست پذیرش از دانشگاه Helsinki داده بودم و مراحل آنرا پیش بردم و ویزا هم اخذ کردم ( هر چند که نتونستم ازش استفاده کنم ) کنتها اگر کسی در این مورد سوالی داره که من بتوانم به آم عزیز کمک کنم در خدمت ایشان هستم .

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. من غیر از پاسپورت ایرانی ،پاسپورت کشور دیگری رو هم دارم.به نظر شما به سفارت بگم؟ بهتر نیست ؟ ولی قصدم اینه با پاسپورت ایرانی اپلای کنم!

Junior Member fafa1361 آواتار ها

من یک سئوال دارم. اولین اجازه اقامت یا همون ویزای تحصیلی دوره اش 1 ساله است؟؟ چون من گذرنامه ام یک و نیم سال مهلت داره و می خوام بدونم آیا سال اول رو می توم با همین برم یا باید حتما عوضش کنم. بچه هایی که رفتن می تونن کمک کنن و بگن؟؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa1361 نمایش پست ها
    من یک سئوال دارم. اولین اجازه اقامت یا همون ویزای تحصیلی دوره اش 1 ساله است؟؟ چون من گذرنامه ام یک و نیم سال مهلت داره و می خوام بدونم آیا سال اول رو می توم با همین برم یا باید حتما عوضش کنم. بچه هایی که رفتن می تونن کمک کنن و بگن؟؟
    فارغ از اینکه میشه یا نشه اونچه مسلمه شما وسط تحصیلتون باید برید پاستون رو عوض کنید...خوب عقل حکم می کنه که برای جلوگیری از هرگونه مشکل احتمالی همینجا پاستو عوض کنی بعد از ایران بری....که باز اونجا گذرت به سفارت ایران و ... نیافته!
    I am not in this site anymore.Alireza

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)