صفحه 6 از 71 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 710

موضوع: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master in biology, guilan university

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای ویزای فنلاند

غیر ممکنه، فقط ترجمه آخرین مدرک مورد نیاز است و ریز نمرات هیچ احتیاجی نیست. اینو من و 3 تا از دوستای دیگه تجربه کردن. خواهشا اطلاعات غلط ندید.

Junior Member ...Mohammad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT

دوست عزیز من 19 خرداد وقت مصاحبه داشتم و اون خانمی که مصاحبه رو انجام داد از من ریز نمره و کپی رو خواست و من هم برای اطلاع بقیه این مطلب رو نوشتم.حالا مهم نیست اگه از شما و دوستانتون نخواسته باشه.
    به هر حال هدف همه مطمئنا اطلاع رسانی هست نه کل کل کردن.

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

به نظر من تجربهٔ این همه دوستانی که تو ۲ ماه گذشته به سفارت رفتن از همه چی‌ موثق تره،
    توصیه می‌کنم دوستان لیستی که خودمون جمع‌آوری کردیم و نکته‌های مهم که هرکسی روز مصاحبه بهش برخورد رو بیشتر توجه کنن،
    اون خانوم شاید راجع به این مورد، داشتن ریز نمرات رو لازم دیده، که همراه داشتنش بهش کمک کرده،
    یک نکته رو هم می‌خوام خودم اضافه کنم،

* در قسمت شمارهٔ تلفن، خودتون شمارهٔ موبایل رو هم بنویسید، اینو دوستان قبلی‌ به من گفته بودن، خانومه وقتی‌ دید که من خودم قبلاً نوشتم، خیلی‌ خوشش اومد.گفت چقدر Lovely هست که شما اینو نوشتید !
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

می خواستم ببینم برای ترجمه شناسنامه فقط مهر ترجمه خود دارالترجمه کافیه؟ یا باید مهر دادگستری و تایید وزارت خارجه هم باشه؟ آخه این طوری 3 روز بیشتر طول می کشه و هزینه اش هم بیشتر میشه. البته من نگران زمانم فقط. دوستانی که رفتند سفارت چه طور بوده تا حالا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa1361 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنماییتون
    من امروز با دردسر بالاخره تلفن امور بین الملل بانک تجارت رو پیدا کردم گفت 24 تا 48 ساعت طول می کشه ولی شما که از شهرستان می آین می تونین زودتر بگیرین!( اینم از محاسن شهرستانی بودن!!!!) در مورد وقفه زمانی هم حرفتون درسته باید بپرسم
    والا منم که تهرانم و از بانک تجارت نامه گرفتم کلا یک ساعت بیشتر طول نکشید. تا حالا دو بار گواهی گرفتم و هر دو بار تقریبا سریع بوده

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaaa نمایش پست ها
    می خواستم ببینم برای ترجمه شناسنامه فقط مهر ترجمه خود دارالترجمه کافیه؟ یا باید مهر دادگستری و تایید وزارت خارجه هم باشه؟ آخه این طوری 3 روز بیشتر طول می کشه و هزینه اش هم بیشتر میشه. البته من نگران زمانم فقط. دوستانی که رفتند سفارت چه طور بوده تا حالا؟
    دادگستری و خارجه لازم نیست، فقط مهر و سربرگ مترجم،
    در واقع هر مدارکی که به خارج از یک کشور میره یا باید مهر خارجه و دادگستری داشته باشه،یا سفارت تأییدش کرده باشه،
    اونها دارالترجمه یا مهر مترجم رو نمیشناسن، فقط خارجه یا سفارت خودشون در ایران رو میشناسن، پس وقتی‌ مدارک داره از طریق سفارت میره یعنی‌ که تایید شده هست.
    ویرایش توسط sirhamed : June 22nd, 2010 در ساعت 07:17 PM
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

Junior Member

دوستان 2 تا ابهام هنوز واسه من وجود داره(البته اگه منو به خاطر اینکه یکیش در مورد بیمه هست ban نفرمایید)
    1-عکسی که سفارت از ما می خواد باید همونی باشه که تو پاسپورت هست یا باید الزاما فرق داشته باشه؟و اگه باید فرق داشته باشه اونوقت باید با کراوات باشه؟(ببخشید اگه سوالم خنده داره)
    2-بیمه 30000 تایی(واسه master دارم می رم) که میگیریم باید disability & Death رو هم کاور کنه یا نه الزامی نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    master in biology, guilan university

حتما باید با عکس پاستون فرق کنه. روتوش نشده باشه. کروات نزنین چون فرودگاه ممکنه گیر بده. من عکس بدون روسری بردم گفتن اینو می تونیم قبول کنیم ولی حتما تو فرودگاه ماموران گرامی حراست شماره از پرواز منع میکنن. منم یه عکس معقول دادم.
    قسمت بیمه هم 10 بار گفته شد . 3000 تا مناسبه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi84 نمایش پست ها
    حتما باید با عکس پاستون فرق کنه. روتوش نشده باشه. کروات نزنین چون فرودگاه ممکنه گیر بده. من عکس بدون روسری بردم گفتن اینو می تونیم قبول کنیم ولی حتما تو فرودگاه ماموران گرامی حراست شماره از پرواز منع میکنن. منم یه عکس معقول دادم.
    ممنون از جوابتون.اما جالبه که من امروز از دوستم که Tampere و پارسال رفته پرسیدم به من گفت که همون عکس پاسپورتشو داده.شما مطمئن هستید که باید فرق داشته باشه؟
    ویرایش توسط mores1365 : June 23rd, 2010 در ساعت 12:18 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi84 نمایش پست ها
    یعنی شما یه روز دیگه رفتی باز عکس دادی؟ فکر نمی کنم فرودگاه چیزی بگه چون همکارام و دوستام خیلی بودند که با عکس بی حجاب تو پاسپورتشون می رند و می آیند. عکسی هم که من کنار گذاشتم بی روسری هست. نگران شدم الان. نمی دونم تا روز سفارت می رسم عکس جور کنم یا نه