صفحه 65 از 71 نخستنخست ... 155556575859606162636465666768697071 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 710

موضوع: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

یک سوال دیگه اینکه آیا برای کسی که مدرک ارشدش رو آزاد نکرده آیا الزامی هستش؟ یا اونا بر اساس لیسانس تصمیم گرفتن و دیگه نیازی به اصل ارشد نی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-طراحی فرایند

نقل قول نوشته اصلی توسط JabbarSing نمایش پست ها
    یک سوال دیگه اینکه آیا برای کسی که مدرک ارشدش رو آزاد نکرده آیا الزامی هستش؟ یا اونا بر اساس لیسانس تصمیم گرفتن و دیگه نیازی به اصل ارشد نی
    سلام. من هفته پیش رفتم سفارت. اگر برای ارشد پذیرش دارید دیگه نیازی به ارائه مدرک ارشد نیست و با همون لیسانس کارتون انجام میشه. من هم ارشدم رو ندادم به سفارت

نقل قول نوشته اصلی توسط JabbarSing نمایش پست ها
    سلام بچه ها. آقا این Admission Letter از LUT کی و چجوری میرسه؟ چون بعضی دوستان میگن که Email نمیشه و Post میشه ولی واسه TUT ایمیل هم شده بود. و نکته دیگه اینکه آیا گرفتن فاند در این نامه ذکر میشه ی نه؟
    نتیجه ادمیشن دانشگاه لاپیرانتا و welcome pack با پست معمولی پنجم می براتون ارسال شده. نتیجه فاند هم درون همون بسته میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط nobandegani نمایش پست ها
    سلام. من هفته پیش رفتم سفارت. اگر برای ارشد پذیرش دارید دیگه نیازی به ارائه مدرک ارشد نیست و با همون لیسانس کارتون انجام میشه. من هم ارشدم رو ندادم به سفارت
    درود و تبریک به شما بخصوص واسه فاند. میخاستم ببینم این فاند نامش جدا اومد یا تو همون پاکت اصلی؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

قابل توجه دوستانی که هنوز فارغ نشدن:
    امروز با سفارت تماس گرفتم و پاسخگوی تلفن اون اقای همیشگی نبود بلکه یه خانم با حوصله بود که گفت اصلا برای درخواست کارت اقامت دانشجویی نیازی به فراغت نیست بلکه با همون ریزنمراتی که باهاش پذیرش گرفتید میتونید برای ویزا اقدام کنید تکمیل مدارک رو سفارت خودش با دانشگاه مقصد با توجه به ددلاینی که دانشگاه برای تکمیل مدارک گذاشته چک میکنه. پس با خیال راحت زنگ بزنید سفارت وقت بگیرید و برید برای ویزا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering and Management - Aalto University

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    قابل توجه دوستانی که هنوز فارغ نشدن:
    امروز با سفارت تماس گرفتم و پاسخگوی تلفن اون اقای همیشگی نبود بلکه یه خانم با حوصله بود که گفت اصلا برای درخواست کارت اقامت دانشجویی نیازی به فراغت نیست بلکه با همون ریزنمراتی که باهاش پذیرش گرفتید میتونید برای ویزا اقدام کنید تکمیل مدارک رو سفارت خودش با دانشگاه مقصد با توجه به ددلاینی که دانشگاه برای تکمیل مدارک گذاشته چک میکنه. پس با خیال راحت زنگ بزنید سفارت وقت بگیرید و برید برای ویزا.
    اتفاقا من هم زنگ زدم. قبلا به من گفته بودند اشتغال به تحصیل بیارم. اما دیروز گفتم می تونم کپی ریزنمراتم که شما تایید کردید رو بیارم. گفت بیار تا بعدا که مدرکت آماده میشه. بعد پرسیدم پس اشتغال به تحصیل نمیخاد؟ گفته چرا اونم بیار

Junior Member

با سلام. من برای فرصت مطالعاتی دکترا قصد رفتن به Oulu رو دارم. ظاهرا باید برای اقامت از نوع researcher اقدام کنم (اگر غیر از اینه لطفا راهنمایی کنید). تو مدارک لازم برای این نوع ویزا که تو سایت سفارت اومده چیزی راجع به نامه تمکن از بانک یا بیمه و... نیست!!! در صورتی که برای دانشجویی همه این موارد ذکر شده. آیا واقعا لازم نیست؟ لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن!

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

سلام شما اگه فاند گرفتید باید برای رسرچر اقدام کنید
    مدارک لازم برای رسرچر و student فرق دارن و نامه تمکن مالی و بیمه نامه برای رسرچر لازم نیست.

Are you a student or a researcher?

You are considered to be a researcher if you come to Finland to study at a university after your master's degree for

• a licentiate degree,
    • a doctor's degree or
    • to conduct post-doc research

and you receive

• a scholarship or
    • salary from an official sponsor, such as a university or a research institute.

In this case, you need to apply for a residence permit as a researcher. Note that the official sponsor which pays for your salary or your scholarship can be Finnish or foreign.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinsad123 نمایش پست ها
    با سلام. من برای فرصت مطالعاتی دکترا قصد رفتن به Oulu رو دارم. ظاهرا باید برای اقامت از نوع researcher اقدام کنم (اگر غیر از اینه لطفا راهنمایی کنید). تو مدارک لازم برای این نوع ویزا که تو سایت سفارت اومده چیزی راجع به نامه تمکن از بانک یا بیمه و... نیست!!! در صورتی که برای دانشجویی همه این موارد ذکر شده. آیا واقعا لازم نیست؟ لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    سلام شما اگه فاند گرفتید باید برای رسرچر اقدام کنید
    مدارک لازم برای رسرچر و student فرق دارن و نامه تمکن مالی و بیمه نامه برای رسرچر لازم نیست.

Are you a student or a researcher?

You are considered to be a researcher if you come to Finland to study at a university after your master's degree for

• a licentiate degree,
    • a doctor's degree or
    • to conduct post-doc research

and you receive

• a scholarship or
    • salary from an official sponsor, such as a university or a research institute.

In this case, you need to apply for a residence permit as a researcher. Note that the official sponsor which pays for your salary or your scholarship can be Finnish or foreign.
    ممنون از جوابتون. من فاندی از دانشگاه اولو ندارم و مدرکی هم بابت این دوره تحقیقاتی به من داده نمیشه. فقط بخشی از کارهای تزم رو اونجا انجام میدم (visiting student). از طرفی وزرات علوم یه فاندی برای این دوره به ما میده (به خاطر جمله آخرتون میگم). حالا با این توصیف بازهم ریسرچر محسوب میشم؟ در کل بر خلاف ویزای دانشجویی به شکل دقیق نمیدونم چه مدارکی رو برای ریسرچر باید آماده کنم؟ و این که چقدر در رابطه با اقامت ریسرچر حساسیت وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. نتونستم توی پست های گذشته هم جوابم رو پیدا کنم.

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

بهترین راه ایننه که شما با سفارت تماس بگیرید و از اونا بپرسید که باید برای دانشجو اقدام کنید یا محقق.
    مدارک لازم برای محقق تو سایت سفارت هستش

اینها مدارک لازم هستن:

• Personal appearance of the applicant - all applicants are interviewed and fingerprinted. All documents must be presented in original.
    • All applicants or their representative must fill out the residence permit application form.
    • The application must be filled in duly and it must be signed.
    • Valid passport (valid at least up to applied duration of stay)
    • Passport must contain at least two (2) empty pages
    • Photocopies of all relevant pages of the passport, that is to say all pages with markings (A4, 210 x 297 mm.)
    • Two photographs. The photo must be less than 6 months old and 47 mm high and 36 mm wide. Length of the face must be in the range of 32-36 mm. The photo must show the person looking directly at the camera. The background should be plain and light-colored. The photo should not be retouched.
    • Legalized Birth Certificate in English
    • Two (2) pieces of standard size (A4, 210 x 297 mm) photocopies of each document must be presented

Researcher

• Form OLE_TUT
    • Study and work certifications in English
    • Copy of the original study certificate (legalized at the Ministry for Foreign Affairs, Iran and at the Finnish Embassy, Teheran) in Farsi language and translation in English.
    • Agreement between the researcher and the university (required also from family members who are applying for a visa)
    • English language certification (IELTS 5.0 or TOEFL 550) is recommended

اینها برای محقق یا همون رسرچر لازمن.
    ‌اونجا نوشته مهم نیست منبع فاند شما خارجی یا داخلی. اگر فاند دارید شما محقق محسوب میشید.
    در کل فکر میکنم برای شما کارت اقامت یک ساله نوع B صادر میشه و اگه مدت بیشتر از یک سال باشه باید تمدیدش کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط sinsad123 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون. من فاندی از دانشگاه اولو ندارم و مدرکی هم بابت این دوره تحقیقاتی به من داده نمیشه. فقط بخشی از کارهای تزم رو اونجا انجام میدم (visiting student). از طرفی وزرات علوم یه فاندی برای این دوره به ما میده (به خاطر جمله آخرتون میگم). حالا با این توصیف بازهم ریسرچر محسوب میشم؟ در کل بر خلاف ویزای دانشجویی به شکل دقیق نمیدونم چه مدارکی رو برای ریسرچر باید آماده کنم؟ و این که چقدر در رابطه با اقامت ریسرچر حساسیت وجود داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. نتونستم توی پست های گذشته هم جوابم رو پیدا کنم.