صفحه 7 از 71 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 710

موضوع: مدارک لازم برای ویزای دانشجویی (پست اول حتما خوانده شود)

Member sirhamed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT RF Electronics

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز برای ویزای فنلاند

عکس یک روزه هم آماده می‌شه،
    این جور قوانین تو ایران مثل قیمت یورو می‌‌مونه، باید روزانه تماس بگیرید و خبر اون روز رو بگیرید.
    یه عکسی‌ بگیرید که بهونه دست برادران فرودگاهی ندید.
    این که میگن عکس پاسپورت نباشه بیشتر برای اینه که قدیدمی نباشه،
    من ۲ بار با ۲ تیپ مختلف رفتم عکاسی.
    Studying at Tampere University of Technology
    Tampere, Finland

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi84 نمایش پست ها
    حتما باید با عکس پاستون فرق کنه.
    تا اونجا که دیدم فقط نباید عکس قدیمی باشه و 3 الی 6 ماه از روش گذشته باشه
    روتوشی نباشه و زمینه سفید
    مهم نیست که عکس پاسپورت باشه یا نباشه.

میشه دلیلش رو بگید که چرا حتما باید با عکس پاستون فرق کنه؟

Junior Member ...Mohammad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUT

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi84 نمایش پست ها
    حتما باید با عکس پاستون فرق کنه. روتوش نشده باشه. کروات نزنین چون فرودگاه ممکنه گیر بده. من عکس بدون روسری بردم گفتن اینو می تونیم قبول کنیم ولی حتما تو فرودگاه ماموران گرامی حراست شماره از پرواز منع میکنن. منم یه عکس معقول دادم.
    قسمت بیمه هم 10 بار گفته شد . 3000 تا مناسبه

APPENDIX TO RESIDENCE PERMIT APPLICATION;

A photo of the applicant must be appended to the residence permit application. This photo must comply with the passport photo guidelines issued by the police and must not be more than six (6) months old.
    Affix the photo in the box on the right using glue.
    Do not staple the photo.
    The photo must be 47mm high and 36mm wide. The distance between the top of the head without hair and the bottom of the chin must be 32-36mm in the photo.
    The head must be straight and in the middle of the photo. Both the head and the shoulders must be turned straight towards the camera. Portrait-style photos where the subject looks over one shoulder are not acceptable. The photo must be taken straight from the front, not from higher up, lower down or from the side. The subject must look straight at the camera.
    The photo must show the subject’s full face. The expression must be neutral. The mouth must be closed. The eyes must be open and clearly visible. The photo must show the subject’s full face; e.g. garments or hair must not cover any part of the face. Particularly eyes must be clearly visible. Glasses can always be removed for the photo. Tinted glasses and eye patches are allowed only for medical reasons.
    The photo must be taken against a plain background. The colour of the background must be neutral and light.
    There must be no shadows in the background. The face must be clearly distinguishable against the background. Other people or objects must not be visible in the photo. A small child may be supported, but no part of the supporter is to be visible. For children younger than 11 years old, a photo with a smaller head size is acceptable, if blurring or other distortion cannot otherwise be avoided. In such photos, the height of the head must still be at least 25mm.
    The lighting must be uniform: the face and the background must be free of shadows and hot spots. The red-eye effect must be prevented. The colour of the lighting must be natural, not bluish or reddish, for example. The photo must not be over- or under-exposed.
    The photo must be printed on high-quality photograph paper. The photo must be sharp and in focus; it must not be blurred or grainy. The photo must be clean: no scratches, stains or creases are allowed. No manipulation or retouch of the photo is allowed. Optical and other distortions of the dimensions of the face that impede visual or
    .automatic identification are not allowed.For more specific instructions, see the police website www.poliisi.fi English Licences Passport Passport photo guidelines).

هیچ جا در مورد اینکه عکس باید با عکس پاسپورت فرق کنه چیزی ننوشته.
    کوه ها با هم اند و تنهایند
    هم چو ما.با همان تنهایان. (شاملو)

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط izak نمایش پست ها
    تا اونجا که دیدم فقط نباید عکس قدیمی باشه و 3 الی 6 ماه از روش گذشته باشه
    روتوشی نباشه و زمینه سفید
    مهم نیست که عکس پاسپورت باشه یا نباشه.

میشه دلیلش رو بگید که چرا حتما باید با عکس پاستون فرق کنه؟
    دوستان عزیز این مطلب عکس رو لطفا ادامه ندید،آخه قضیه بسیار ساده هست.با توجه به تاریخ صدور پاسپورتتون اگه این تاریخ ظرف ماه های اخیر(نهایتا 2 ماه اخیر) باشه خوب اشکال نداره این عکس ها یکی باشه.چون عکس پاسپورتتون هم جدید محسوب میشه.
    اما اگه تاریخ صدور پاسپورتتون مال چندین ماه قبل یا سال قبل هست ممکنه اراد بگیرند که این عکس مال اون موقع هستش و ازتون قبول نکنند.(شایدم قبول کنند).

حالا یکی به من بگه تو این گیر و دار پر درد سر و پر از استرس رفتن به یک عکاسی و گرفتن چند قطعه عکس جدید و حضور در سفارت با خیال کاملا راحت چه عیبی داره که بعضی از ما اینقدر قضیه رو می پیچونیم و راجع بهش از خودمون قانون و ... در میاریم.

ببخشید که در این بحث دخالت کردم.خواستم کسی نگرانی بی مورد در این رابطه براش به وجود نیاد دیگه.موفق باشید.
    I am not in this site anymore.Alireza

خوب مصاحبه من خیلی کوتاه بود در حد 1 دقیقه هم نشد. و فقط خانمه داشت از من تعریف می کرد و من می گفتم متشکرم. من CV رو گذاشته بودم تو مدارکم و وقتی وارد شدم گفت من داشتم CV شما رو می خوندم و به نظرم عالیه و فانتستیک و از این حرف ها...یه جا اون وسط ها گفت من به تو حسودی ام میشه کاش من جای تو بودم ( این ها را برای تعریف از خودم نمی گم برای اینکه در جریان صمیمانه بودن و غیر رسمی بودن مکالمه باشید می گم!) خلاصه که بعد پرسید چرا حالا این رشته رو می خوای بخونی و باز هم نمی گذاشت حرفم تموم شه و هی می گفت آفرین عالیه! بعد گفت دوستی داری اونجا گفتم نه. گفت نترس فنلاندی ها مواظب دانشجو های بین المللی هستند و بعد گفت اوکی جریان کار اینه که ما مدارک شما رو می فرستیم فنلاند و یه ماه طول می کشه منتظر زنگ ما باش و همین. من اصلا باورم نشد که تموم شده گفتم الان یعنی مصاحبه تموم شد گفت بله تمومه ایشالله بهت خوش بگذره!!! من همش منتظر بودم که تازه شروع شه.

برای بیمه هم بهشون توضیح دادم و اون آقای مسول جمع آوری مدارک خیلی خیلی محترمانه برخورد کرد و گفت مشکلی نداره و می تونم روز بعد ببرم براشون که امروز بردم و بدون احتیاج به ایستادن توی صف تحویل دادم.
    به طور کلی همه خیلی خوش برخورد و محترم بودند من که واقعا لذت بردم. اولین سفارتی بود که اینقدر همه helpful و respectful بودند!
    فقط یک نکته که من خودم اشتباه کرده بودم این بود که دو سری کپی از همه مدارک( فرم و همه ضمایم) از من خواستند و من از بعضی از مدارک فقط یک سری کپی همراهم بودم که خوشبختانه قبل اینکه نوبتم بشه به همراه یک دانشجوی دیگه که ایشون هم فقط یک سری کپی داشتند رفتیم یه جایی نزدیک سفارت و کپی کردیم و برگشتیم و هر دو سری مدارک رو از ما گرفت.
    در مورد عکس هم من هم عکس بی حجاب داشتم و هم با حجاب پرسیدم که کدوم رو بدم و آیا حتما باید با حجاب باشه گفتند نه و مشکلی پبش نمی آد تو فرودگاه و هر جای دیگه. خانم مسولی که مدارک رو چک می کرد گفت ما هر روز برای خیلی ها این طوری صادر می کنیم و اتفاقی نمی افته عکسی بده که خودت ترجیح میدی. و افراد دیگه ای هم که تو صف بودند دیدم عکس های بی حجاب می دند و مشکلی نیست. برای من خیلی فرقی نمی کرد ولی ترجیح دادم خودم باشم!

Junior Member

سلام خانم ayda چه جالب اتفاقا من امروز دیدم شما رو که اومدین بیمتونو تحویل دادید. .منم امروز مصاحبه داشتم و مثل شما خیلی جو عالی و فوق العاده بود.در ضمن دوستان سعی کنید که ریزنمراتتون رو هم ببرید.(هرچند که سفارت نمی خواد اما داشتنش ضرر نداره)

Senior Member

به به....
    واقعا سفارت عالی ای بود!!!
    منم امروزصاحبه شدم... همه چیز به همون خوبی بود که دوستان میگن ... البته از من ریز نمره نخاستن (همرام بود)
    2 تا نکته میگم:
    1. مصاحبه ی من از همه بهتر انجام شد.... همین که خانومه نشست گفت میخای بری واسا؟ من خودم اهل واسا هستم ، خیلی شهر خوبیه (به شدت هیجان زده بود!!) کلی از واسا تعریف کرد... و بعدش دیگه هیچی نپرسید!! فقط من سوال کردم!!!! باور کنین ؛) حدود 10 دقیقه سوالات مختلفی راجع به مردم فنلاند و شهر واسا و آب و هوا و فرهنگ مردم فنلاند و اینا برام توضیح داد و همین طور ادبیات فنلاندی... و بعدش خداحافظی کردیم
    2. از همون آقایی که مدارک رو میگرفت پرسیدم تا حالا شده کسی دانشجویی ریجکت شه؟ گفت من ندیدم تا حالا.... از خانوم مصاحبه کننده هم پرسیدم گفت پیش اومده اما شرایطشون مشکل دار بوده، (نگفت چه مشکلاتی) و اونم خیلی به ندرت، اما شما مدارکتون کامله و فک نکنم ریجکت شی

ایشالا موقع ویزا اومدن هم همینقدر شاد باشیم
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی - Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط momame1360 نمایش پست ها
    سلام به دوستان دوستدار تحصيل در فنلاند
    من 13 شهريور امتحان IELTS آكادميك دارم...همه مداركم ليسانس ام آماده است..فقط كسي ميدونه براي امسال ميرسم پذيرش بگيرم
    و متعاقبا ويزا براي خودم و همسرم؟
    همه چیز بستگی داره به تاریخ deadline اون کورسی که میخواید بخونید و اینکه هنوز وقتش تموم نشده باشه. (معمولا تا اواخر آپریل وقت ارسال مدارک هست که از روش گذشته)
    نهایتا اگر که همه مدارکتون به جز مدرک زبانتون کامله . می تونید طی یه ایمیل توضیح بدید براشون و اونا هم اغلب به صورت مشروط پذیرش می دند.
    ولی باید اینم در نظر بگیرید که گرفتن ویزا حداقل یک ماهی و شاید بیشتر طول میکشه (اگه پذیرش هم گرفتید ولی به پروسه ویزا نرسیدید در مورد دیفر کردن پذیرشتون مکاتبه کنید که دز صورت ok بودن از یک ترم تا یک سال میشه تاریخ رو تمدیدش کرد)
    موفق باشید
    ویرایش توسط izak : July 31st, 2010 در ساعت 12:18 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز

سلام
    در صفحات قبلی گفته شده مدرک زبلن لازمه. ولی :

Sir/Madam,

IELTS/TEOFL is not mandatory but recommended.
    ,
    Kind regards
    Embassy of Finland

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای دانشجویی

سلام دوستان....
    پاسپورت من حدود کمتر از یکسال اعتبار داره و من کپی برابر اصل همین رو واسه دانشگاه همراه با بقیه مدارک فرستادم و پذیرش هم گرفتم. حالا به نظر شما باید قبل از رفتن به سفارت برای مصاحبه و گرفتن ویزا، پاسپورت رو تعویض کنم ( با توجه به مدت اعتبارش)؟
    به نظر شما مشکلی پیش نمی آد اگر پاسپورت جدید ببرم سفارت روز مصاحبه؟ (با توجه به اینکه قبلا کپی پاسپورت قدیمی رو فرستادم دانشگاه)؟