صفحه 100 از 107 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1068

موضوع: تحصیل در پرتغال

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پرتغال

جای دیگه اپلای کن. منتظر اینها نمون!

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    امروز مصاحبه دکترا با دانشگاه کومبرا داشتم. آخر مصاحبه گفت اگر این استیج قبول نشدی، برای دور بعدی در نظر میگیرمت. فکر کنم غیر مستقیم گفت که قبول نمیشی و باید برای دور بعد اپلای کنی. البته دور بعدش هم جولای

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

اگر رزومه ت اونقدر قوی هست که جای دیگه، شمارو بگیرن و پول هم بهتون بدن، برو جای دیگه اپلای کن. اما اگه شرایط رو نداری، سالی ۵۰ میلیون رو بده. اگر هم فکر میکنی که ایران به صرفه تره، خوب همون ایران بمون.
    باید الویت ها تو بررسی کنی. یکی میگه ۲۰۰ میلیون میدم، اما تو دانشگاه خوب درس میخونم و تجربه های مختلف به دست میارم، بعدشم ممکنه یه کار تو یه کشور دیگه با درآمد خیلی بهتر گیرم بیاد، پس واسه خودم سرمایه گذاری میکنم.
    یکی میگه تو همون ایران یه دکترا میگیرم و شاید همونجا کار گیرم بیاد و استرس ارز و ... رو هم نمیکشم.
    خودت بشین با خودت دودوتا چهارتا کن!

نقل قول نوشته اصلی توسط ramehdi نمایش پست ها
    دوستان یکی از اساتید معماری دانشگاه minhoبه من اوکی داده بعد از مراحل شرح شرایط و رزومه ام و پروپزال ام .ولی هم خودش و هم ادوایزر گفتن که هیچگونه اسکولارشیپ و ککم هزینه تحصیلی نمیدن.با توجه به اینکه با شهریه دانشگاه و هزینه ماهیانه سالی پنجاه میلیون برام در میاد و در پایان 4 سال 200 میلیون .ایا می ارزه دکترا رو بری بدون دست مزد حداقلی بخونی؟بنظر من که اصلا منطقی نمیاد

با سپاس

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط qwertyuiop71944 نمایش پست ها
    جای دیگه اپلای کن. منتظر اینها نمون!
    من کشورهای دیگه هم اقدام کردم. اما کومبرا گفت برو توی پروفایلت و برای کال بعد تمدید کن. مینیو هم گفته برای کال بعد که جوابش اواخر جون میاد مجددا بررسیت می کنیم. برای کومبرا 20 نفر اپلای کرده بودن و تو این کال 7 تا می خواستن. حدس می زنم شانسم برای کال دوم بیشتر باشه. مطمئن نیستم. البته گفتن باید پرتغالی یاد بگیری!
    ولی مینیو به انگلیسی

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من کشورهای دیگه هم اقدام کردم. اما کومبرا گفت برو توی پروفایلت و برای کال بعد تمدید کن. مینیو هم گفته برای کال بعد که جوابش اواخر جون میاد مجددا بررسیت می کنیم. برای کومبرا 20 نفر اپلای کرده بودن و تو این کال 7 تا می خواستن. حدس می زنم شانسم برای کال دوم بیشتر باشه. مطمئن نیستم. البته گفتن باید پرتغالی یاد بگیری!
    ولی مینیو به انگلیسی
    خوب جواب کومبرا اومد. گویا از 17 نفر 6 تا می خواستن من با اختلاف 0.41 در میانگین!! 7 ام شدم. البته بهم پیشنهاد دادن که ترنسفر کنم برای کال بعدی. این ترنسفر هم رایگان. توی پروفایلم هم نوشتن:
    A proposta de tema apresentada e a entrevista revelaram um perfil com um potencial interessante para responder aos desafios do Doutoramento em Gestão de Empresas

یک ایرانی دیگه هم تو لیست بود که 22 ام شد. یعنی کلا از لیست خارج بود. البته تو رشته من و مقطع دکترا. من از سایر مقاطع و رشته ها بی اطلاعم.

اینم نوشتم برای آیندگان که از روند پذیرش در کومبرا با خبر بشن
    ویرایش توسط amirfriendship : June 12th, 2018 در ساعت 04:43 PM

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خوب جواب کومبرا اومد. گویا از 17 نفر 6 تا می خواستن من با اختلاف 0.41 در میانگین!! 7 ام شدم. البته بهم پیشنهاد دادن که ترنسفر کنم برای کال بعدی. این ترنسفر هم رایگان. توی پروفایلم هم نوشتن:
    A proposta de tema apresentada e a entrevista revelaram um perfil com um potencial interessante para responder aos desafios do Doutoramento em Gestão de Empresas

یک ایرانی دیگه هم تو لیست بود که 22 ام شد. یعنی کلا از لیست خارج بود. البته تو رشته من و مقطع دکترا. من از سایر مقاطع و رشته ها بی اطلاعم.

اینم نوشتم برای آیندگان که از روند پذیرش در کومبرا با خبر بشن
    الان هم ایمیل زدن که تا آخر جون صبر کن. اگر کسی اکسپت نکرد و جای خالی موند، ممکنه برای همین کال پذیرش بشی!

کاش کسی از بچه های ایرانی که در کومبرا تحصیل می کنن اینجا بود و می نونستم ازش مشورت بگیرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad323 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من می خوام برای مقطع دکتری دانشگاه Porto اقدام کنم. تو سایتشون نوشتن که راند سوم باید اقدام کنم (چون دو راند قبلی تمام شده). 3 تا سوال دارم که اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

1- داخل سایت نوشتن که مدرک باید توسط سفارت تایید بشه. می خواستم بپرسم آیا دوستان تجربه مشابه دارند؟ چطوری میشه مدارک تایید کرد؟ حضوری برم سفارت یا باید وقت بگیرم؟

Documents must be authenticated by consular offices or embassies of Portugal located in the country where the qualification was obtained or hold the Hague Apostille (for countries that acceded to the Hague Convention). The same applies to the translations (mandatory) of documents whose original language is not Portuguese, Spanish, French or English.

2- با توجه به اینکه فرم پذیرش آنلاین داره،آیا نیاز هست استاد پیدا کنم؟ روالش چیه؟

3- اگه برای دو تا گرایش مختلف اقدام کنم (کامپیوتر و IT) آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

می دونم که در فاز دوم به شما فرصتی داده می شه تا تایید سفارت رو بگیرید،( پس بهتر هست که صبر کنید تا در صورت قبولی برای تایید اقدام کنید.) / برای تایید هم بایستی پنجشنبه بین ساعت 12 تا 14 اونجا باشید و مدارکتون رو ارائه کنید. ( اگر تغییر نکرده باشه) . / فکر کنم پروسه تایید 20 روز زمان خواهد گرفت. / هر مدر ک هم 23 یورو هزینه داره.
    برای پذیرش هم بستگی به خود شما داره. اگر بتونید که با استادی رابطه پیدا کنید بهتر و قویتر جلو خواهید رفت. می تونید برای پروژه های موجود اقدام کنید و همزمان با استاد اون پروژه در تماس باشید. / در نظر داشته باشید که فاز 3 خیلی مناسب ما ایرانی ها نیست چون فرصتی برای درخواست ویزا باقی نمی مونه و احتمالا خضور شما در پرتغال با تاخیر همراه خواهد بود.
    گرفتن پذیرش ساده است. مدارک آنلاین گرفته می شود و نیاز به پست نیست. مدارک پیچیده ای هم درخواست نمیشه.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه

به نظر می رسه کلا تو دانشگاههای پرتغال، برای قبولی در کال دوم، شانس بیشتری هست. هم دانشگاه مینیو هم کومبرا تو کال دوم دکترای رشته من دانشجو بیشتر می گیرن. هر دو هم بعد از کال اول گفتن اپلیکیشنت و برای کال دوم بررسی می کنیم.
    موضوع دیگه این که من موقع مصاحبه با دانشگاه کومبرا گفتم انگلیسی بلدم و اتفاقا مدرک آیلتسم تاثیر مثبتی روی اپلیکیشنم داشته. اما خودشون گفتن این رشته به زبان پرتغالی! منم گفتم سعی می کنم یاد بگیرم. با این حال من الان تو رزرو لیست نفر اولم! یعنی با اینکه می دونن من پرتغالی نمی دونم می خوان پذیرش بدن؟! یعنی میشه با زبان انگلیسی کار را پیش برد یا فرصت هست قبلش زبان پرتغالی یاد گرفت؟ کلا این موضوع برام یک کم عجیبه...
    ویرایش توسط amirfriendship : June 17th, 2018 در ساعت 12:30 PM

Junior Member

به نظر می رسه کلا تو دانشگاههای پرتغال، برای قبولی در کال دوم، شانس بیشتری هست. هم دانشگاه مینیو هم کومبرا تو کال دوم دکترای رشته من دانشجو بیشتر می گیرن. هر دو هم بعد از کال اول گفتن اپلیکیشنت و برای کال دوم بررسی می کنیم.
    موضوع دیگه این که من موقع مصاحبه با دانشگاه کومبرا گفتم انگلیسی بلدم و اتفاقا مدرک آیلتسم تاثیر مثبتی روی اپلیکیشنم داشته. اما خودشون گفتن این رشته به زبان پرتغالی! منم گفتم سعی می کنم یاد بگیرم. با این حال من الان تو رزرو لیست نفر اولم! یعنی با اینکه می دونن من پرتغالی نمی دونم می خوان پذیرش بدن؟! یعنی میشه با زبان انگلیسی کار را پیش برد یا فرصت هست قبلش زبان پرتغالی یاد گرفت؟ کلا این موضوع برام یک کم عجیبه...
    اینکه گفتند که به پرتغالی هست خیلی عجیبه و برای مقطع دکتری غیر قابل باور. حتی اگر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی ارسموسی در کلاس حضور داشته باشه که پرتغالی ندونه، کلاس به انگلیسی برگزار میشه.
    و نکته حیاتی اینکه در زمان درخواست ویزا، سفارت ممکن هست که از شما بخواهد که مدرکی از دانشگاه ارائه بدید که دوره به انگلیسی است. و شما بایستی از دانشگاه نامه ای درخواست کنید که این موضوع ذکر شده باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Sport Science

یادگرفتن زبان پرتغالی آکادمیک زمانبره. حدود ۱ سال برای گرفتن مدرک ابتدایی A2 پرتغالی زمان لازمه و با این وجود برای فهمیدن درس ها کافی نیست. اون وقت تو میمونی و استادی که پرتغالی سر کلاس حرف میزنه و هیچی نمیفهمی و فقط اعصاب خوردیه. دیگه بیشتر دانشگاه ها دوره دکتری رو انگلیسی برگزار میکنن. اینکه هم توی waiting list باشی و مستقیم هم بهت بگن که زبونش پرتغالیه، نشون میده که بهتره بیخیالش بشی. میدونم که ممکنه دوست داشته باشی برای دکتری از ایران بیای بیرون، اما با این شرایط، فقط پول دور ریختنه.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط qwertyuiop71944 نمایش پست ها
    یادگرفتن زبان پرتغالی آکادمیک زمانبره. حدود ۱ سال برای گرفتن مدرک ابتدایی A2 پرتغالی زمان لازمه و با این وجود برای فهمیدن درس ها کافی نیست. اون وقت تو میمونی و استادی که پرتغالی سر کلاس حرف میزنه و هیچی نمیفهمی و فقط اعصاب خوردیه. دیگه بیشتر دانشگاه ها دوره دکتری رو انگلیسی برگزار میکنن. اینکه هم توی waiting list باشی و مستقیم هم بهت بگن که زبونش پرتغالیه، نشون میده که بهتره بیخیالش بشی. میدونم که ممکنه دوست داشته باشی برای دکتری از ایران بیای بیرون، اما با این شرایط، فقط پول دور ریختنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_89 نمایش پست ها
    اینکه گفتند که به پرتغالی هست خیلی عجیبه و برای مقطع دکتری غیر قابل باور. حتی اگر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی ارسموسی در کلاس حضور داشته باشه که پرتغالی ندونه، کلاس به انگلیسی برگزار میشه.
    و نکته حیاتی اینکه در زمان درخواست ویزا، سفارت ممکن هست که از شما بخواهد که مدرکی از دانشگاه ارائه بدید که دوره به انگلیسی است. و شما بایستی از دانشگاه نامه ای درخواست کنید که این موضوع ذکر شده باشه.
    توی سایت چیزی ننوشته. اما توی مصاحبه اینطوری گفتن. اگرچه مصاحبه به زبان انگلیسی بود! 1 سال کورس و 2 سال تسیس. تسیس و میشه به انگلیسی انجام داد اما کورس ها...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)