صفحه 3 از 107 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1068

موضوع: تحصیل در پرتغال

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پرتغال

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    دوستان
    یکی از دوستان من، که الان در لهستان تحصیل می کنه، دنبال internship تو پرتغال می گرده، مهم نیست کجای پرتغال باشه...

کسی اطلاعاتی داره؟
    معمولا اینترنشیپ ها تو سایت خود شرکت ها اعلام میشه و در مواردی به دانشگاهها هم ارسال میشه. البته فکر می کنم کلا پرتغال خیلی بازار اشتغال خوبی نداشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_dm
    با سلام. دوستان من دانشگاه Minho در پرتغال برای دوره دکتری و با ب.رسیه کامل پذیرش گرفتم. ولی اصلا کشور پرتغال در لیست دانشگاههای وزارت علوم نیست. به نظر شما باید چی کار کنم؟ ممنونم. کسی از دوستان هست که الان در پرتغال باشه؟
    با سلام
    من هم واسه دكتري از يه استاد تو دانشگاه Universidadeda Nova Lisboa (New Lisbon جواب مثبت گرفتم. گفته نامه پذيرش رو جولاي ميفرسته كه برم دنبال ويزا. از وزارت علوم پرسيدم گفتن اين دانشگاه رو قبول دارن و از اونجا فارغ التحصيل هم داشتن و بزودي توي كتابچه هم ميارن. شما هم ميتونين برين و از وزارت علوم، از كارشناس هاي امور فارغ التحصيلان سوال كنين. براي ويزا هم تو سفارت به من گفتن نامه پذيرش (اسكن هم قبوله)‌ رو ببرم،‌ فرم هاي شنگن رو پر كنم، گواهي عدم سو پيشينه و گواهي سلامت پزشكي هم ميخوان.

راستي يك سوال: اگه دانشگاهي تو ليست وزارت علوم نباشه و اونا تاييدش هم نكنن، با نامه پذيرش اون دانشگاه نميشه معافي و اجازه خروج از كشور گرفت، درسته؟

كسي درمورد ويزاي پرتغال چيزي ميدونه؟ ويزا براي چه مدتيه؟‌‌(يك سال، چهار سال)؟ اصلا راحت ويزا ميدن يا نه؟ ويزاي همسر چي،‌ راحت ميدن؟‌ قبل از سفر ميشه ويزاي همسر گرفت؟
    امكانش هست كه بعد از ورود به پرتغال تو دانشگاه ثبت نام نكرد؟‌ (و مثلا براي ترم بعدي تو يه دانشگاه ديگه پرتغالي ثبت نام كرد؟ چون جواب فاند من از اين دانشگاه بعد از گرفتن ويزا مشخص ميشه،‌ حوالي سپتامبر.)‌

با تشكر

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط TheGeek
    با سلام
    من هم واسه دكتري از يه استاد تو دانشگاه Universidadeda Nova Lisboa (New Lisbon جواب مثبت گرفتم. گفته نامه پذيرش رو جولاي ميفرسته كه برم دنبال ويزا. از وزارت علوم پرسيدم گفتن اين دانشگاه رو قبول دارن و از اونجا فارغ التحصيل هم داشتن و بزودي توي كتابچه هم ميارن. شما هم ميتونين برين و از وزارت علوم، از كارشناس هاي امور فارغ التحصيلان سوال كنين. براي ويزا هم تو سفارت به من گفتن نامه پذيرش (اسكن هم قبوله)‌ رو ببرم،‌ فرم هاي شنگن رو پر كنم، گواهي عدم سو پيشينه و گواهي سلامت پزشكي هم ميخوان.

راستي يك سوال: اگه دانشگاهي تو ليست وزارت علوم نباشه و اونا تاييدش هم نكنن، با نامه پذيرش اون دانشگاه نميشه معافي و اجازه خروج از كشور گرفت، درسته؟

كسي درمورد ويزاي پرتغال چيزي ميدونه؟ ويزا براي چه مدتيه؟‌‌(يك سال، چهار سال)؟ اصلا راحت ويزا ميدن يا نه؟ ويزاي همسر چي،‌ راحت ميدن؟‌ قبل از سفر ميشه ويزاي همسر گرفت؟
    امكانش هست كه بعد از ورود به پرتغال تو دانشگاه ثبت نام نكرد؟‌ (و مثلا براي ترم بعدي تو يه دانشگاه ديگه پرتغالي ثبت نام كرد؟ چون جواب فاند من از اين دانشگاه بعد از گرفتن ويزا مشخص ميشه،‌ حوالي سپتامبر.)‌

با تشكر
    اینجا رو ببینید و سوالات ویزا رو همون جا بپرسید:
    http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=8636.0

نقل قول نوشته اصلی توسط PARI SA
    سلام .
    ببینم تو این فروم کسی هست که بدونه دانشگاه های پرتغال مورد تایید وزارت علوم هستن یا نه ؟!
    با سلام

من چند روز پيش وزارت علوم بودم، ليست دانشگاه هاي مورد تائيد وزارت علوم رو از كارشناس مروبوطه (خانم قناد زاده امور فارغ التحصيلان و خانم توكلي كارشناس ارزشيابي) گرفتم كه اينجا بذارمش. دانشگاه هاي تاييد شده از اين قراراند، البته گفتن كه بزودي پرتغال هم تو كتابچه ارزشيابي و رو وبسايت وزارت مياد، اما كو تا بزودي!!!

تاريخ نامه ابلاغ معتبر بودن دانشگاه:‌ 87.10.09
    نام دانشگاه: Minho
    توضيح: مدارك صادره از اين دانشگاه پس از ارزيابي توانمندي هاي علمي، پژوهشي و حرفه اي متقاضي قابل برسي است.

تاريخ نامه ابلاغ معتبر بودن دانشگاه:‌ 84.09.28
    نام دانشگاهها:
    1. Universidade Nova de Lisboa
    2. Universidade Tecnical de Lisboa
    3. Universidade de Porto
    4.Universidade de Coimbra
    5. Universidade de Algrave
    توضيح: دانشگاه هاي بند 1 تا 4 در كليه مقاطع و بند 5 تا كارشناسي ارشد معتبر مي باشند.

تاريخ نامه ابلاغ معتبر بودن دانشگاه:‌ 85.03.07
    نام دانشگاه: University of Aveiro

تاريخ نامه ابلاغ معتبر بودن دانشگاه:‌ 87.11.14
    نام دانشگاه: Beira Interior
    توضيح: دانشگاه معتبر (گروه 2) بوده و مدارك صادره از آن در كليه مقاطع و كليه رشته ها قابل ارزشيابي است.

نا گفته نماند كه اين ليستي كه بعد از مرور چندتا زونكن براي من درست كردند، و در واقع نتيجه ارزشيابي براي دانشگاههايي كه برا اونجا قبلا دانشجوهايي تقاضاي ارزشيابي دادند. احتمالا دانشگاهاي معتبر و با كيفيت ديگه اي هم هستند كه تو اين ليست نيستد، حالا يا ليستي كه به من دادند ناقص بوده يا قبلا دانشجويي درخواست ارزشيابي اون دانشگاه رو نداده. همون طور كه قبلا گفته شده اگه دانشگاهي كه ميخواين براش اقدام كنين تو ليست نبود ميتونين خيلي راحت تقاضاي ارزشيابيش رو بدين.

موفق باشين،
    اميدوارم مفيد بوده باشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرتغال کسی نبود؟

سلام آقا
    چند تا سوال راجع به پرتغال داشتم.
    من می خواستم برای سال آینده برای UTL پذیرش بگیرم. با استاد مورد نظر صحبت کردم. به احتمال خیلی زیاد پذیرش Fund می دهند. حدود 980 یورو در ماه است.
    شما کسی رو اونجا یا تو پرتغال می شناسید؟
    تقریبا هزینه زندگی برای یک خانواده با بچه چقدر می شه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrzarei نمایش پست ها
    سلام آقا
    من می خواستم برای سال آینده برای UTL پذیرش بگیرم. با استاد مورد نظر صحبت کردم. به احتمال خیلی زیاد پذیرش Fund می دهند. حدود 980 یورو در ماه است.
    980 یورو برای زندگی دو نفره کافیه. همه هزینه‌ها رو تامین می‌کنه . اما با بچه رو نمی‌دونم. آخه هزینه بچه ممکنه زیاد باشه من زیاد سررشته ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrzarei نمایش پست ها
    سلام آقا

دوست عزیز پرتغال کشور تقریبا ارزونی هست(نسبت به بقیه کشورهای اروبایی) و احتمالا شما هم از موسسه FCT بورس گرفتید و برای 2 نفر کافی هست.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام
    منم می خوام واسه پرتغال درخواست بدم آخه دوستام اونجا هستن کسی اونجا رفته؟کدوم شهرش/

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط salam نمایش پست ها
    سلام
    منم می خوام واسه پرتغال درخواست بدم آخه دوستام اونجا هستن کسی اونجا رفته؟کدوم شهرش/
    بله دوست عزیز. من الان در شهر Aveiro هستم و 15 تا ایرانی اینجا هست. در لیسبون و شهر مینیو هم می دونم دوستان ایرانی هستن. شما بیشتر به فکر رتبه علمی و کاری که می خوایی بکنی باش.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط alishamsing نمایش پست ها
    سلام بچه‌ها.

کسایی که از پرتغال پذیرش دارند اینجا اعلام حضور کنند که اطلاعات رو با هم اشتراک بذاریم و سفر راحت‌تری داشته باشیم.

اساساً شک دارم کسی بره پرتغال... نبود؟
    سلام دوستان

من ويزام اومده تا 10 روز ديگه دارم ميرم ليسبون. اگه كس ديگه‌اي هم هست كه از اطلاعات هم استفاده كنيم. از بچه‌هايي كه قبلا رفتن هم ميخوام بپرسم كه توصيه‌اي واسه سفر ندارن؟‌ چيا بيارم با خودم چيا نيارم؟ خونه چطور بگيرم؟ كلا از تجربياتتون بگين خيلي ممنون ميشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)