صفحه 4 از 107 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1068

موضوع: تحصیل در پرتغال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پرتغال

سلام
    من برای دکتری از دانشگاه پورتو پذیرش دارم. آیا کسی هست که در پورتو تحصیل میکنه ؟
    آیا مدرک اون از نظر وزارت علوم معتبره ؟
    من باید اول ژانویه 2010 اونجا باشم. چه مدت طول میکشه که بتونم واسه همسر و فرزندم ویزا بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azarian نمایش پست ها
    سلام
    من برای دکتری از دانشگاه پورتو پذیرش دارم. آیا کسی هست که در پورتو تحصیل میکنه ؟
    آیا مدرک اون از نظر وزارت علوم معتبره ؟
    من باید اول ژانویه 2010 اونجا باشم. چه مدت طول میکشه که بتونم واسه همسر و فرزندم ویزا بگیرم؟
    سلام، پذيرشتون رو تبريك ميگم.

جواب سوال دومتون رو ميتونين تو چند تا پست قبلتر بخونين!!!! http://www.applyabroad.org/forum/sho...3&postcount=24

در مورد ويزاي پرتغال تاپيك مربوطه رو اينجا بخونين:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...?t=3556&page=2

من از دانشگاه algarve براي كامپيوتر يكساله دارم بورس ميگيرم برم يا نرم ؟

Junior Member

سلام من هم از algarve پذیرش گرفتم ، در مقایسه با سوید نظرت چیه؟ شما رفتی؟ آیا کسی رو اونجا میشناسی؟ ضمنا نرم افزار می خونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    AUT

سلام
    من از IST در مقطع دکتری پذیرش گرفتم و برای اوایل ژانویه می خواهم برم لیسبون.
    1)کسی هست که همین حدود بخواد بره پرتغال؟
    2) از بچه هایی که IST هستند می تونن منو راهنمایی کنن که وضعیت خوابگاه، خونه یا آپارتمان چه جوریه وچه جوری میشه رزرو کرد؟
    3) چه جوری میشه از ایران یه حساب بانکی تو پرتغال باز کنم؟(برای دریافت scholarship از FCT
    4) قبل از رفتن چه توصیه هایی دارین؟

ممنون

Junior Member

سلام.
    استاد من واسه 9 ماه از FCT به من فاند داده. سوال من اینه که کار در این پروژه واسه من همون دوره دکترا محسوب میشه یا نه؟
    سوال دوم اینه که واسه اومدن به پرتغال چه چیزایی رو حتما به همراه بیاریم؟

کسی هست بدونه پولی که FCT میده معمولا چقدره؟

درود

تجربه من به عنوان شخصی که 4 5 نفر از همکلاسی هاش رفتن پرتغال و از ریز مخارج و هزینه های اونجا و شرایط زندگی مطلع هست اینه که پرتغال می تونه یکی از گزینه های هر فردی باشه البته نه گزینه اول!
    بذارین اینو بگم که این همکلاسی های بنده رزومه های کاملا معمولی داشتن نه مقاله ای برای چاپ و نه معدل قابل توجهی دانشجوهای کاملا معمولی
    من هم آخرین گزینه ام برای پذیرش پرتغال بود که البته الان دیگه نیست ! و دلیلش و هم می گم
    از بین استاد هایی که از کانادا و استرالیا و 2 جای دیگه به من قول فاند دادن هر کدوم بیش از 1 بار مکاتبه کردن و ازم توضیح بیشتر خواستن. بعد قول فاند دادن .
    اما می تونم بگم 10 دقیقه بعد از زدن میل به همون دانشگاهی که همکلاسی هام ازش فاند گرفتن اون هم در تعطیلات آخر هفته جوابی گرفتم که تا به حال ندیده بودم و تا مدت ها باعث خنده من بود لحن نامه بیشتر شبیه خواهش بود و اگه نخوام بگم التماس و ..... . و همین به من نشون داد که احتمالا افرادی با شرایط من زیاد اونجا نرفتن و واقعا براشون تازگی داشت
    دوستان منظورم این نیست که دانشگاه های پرتغال بدن یا سطح پایین هستند منظورم اینه که اگه اگر فکر می کنید از پرتغال فاند می گیرید پس جاهای بهتری هم برای شما وجود داره که شاید یکم زمان ببره و بتونید از کشورهای بهتری هم فاند بگیرید . چیزی که من متوجه شدم اینه که این همکلاسی های من هیچ نکته خاصی در رزومشون نبود و می دونستن دیگه این موقعیت براشون هرگز پیش نمی یاد چه برسه به موقعیت های بهتر.
    در مورد پرتغال تجربه شخصی به من نشون داده که زیاد نمی شه به رنک اعتماد کرد چون خیلی از این دانشگاه ها تازه اینترنشنال شدن و می دونید همین مسئله می تونه برای دوره تحصیل ما یکم مشکل ایجاد کنه هر چند ممکنه واسه خودشون بهشت باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط happy2010 نمایش پست ها
    در مورد پرتغال تجربه شخصی به من نشون داده که زیاد نمی شه به رنک اعتماد کرد چون خیلی از این دانشگاه ها تازه اینترنشنال شدن و می دونید همین مسئله می تونه برای دوره تحصیل ما یکم مشکل ایجاد کنه هر چند ممکنه واسه خودشون بهشت باشه.
    منظورتون اینه که اگه بخوایم برای فوق پرتغال اقدام بکنیم، امکانش کمه که بتونیم واسه پذیرش دکترای آمریکا یا هر کشور دیگه اپذیرش بگیریم؟
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    منظورتون اینه که اگه بخوایم برای فوق پرتغال اقدام بکنیم، امکانش کمه که بتونیم واسه پذیرش دکترای آمریکا یا هر کشور دیگه اپذیرش بگیریم؟
    دوست عزیز
    من در مورد دکترا اطلاعات دارم نه فوق
    پیشنهاد من اینه که اگر رزومه خوبی دارید (یعنی اگر حداقل یکی دو تا نکته مثبت توی رزومتون دیده می شه) که امیدوار کننده هست به جاهای بهتری فکر کنید هم از لحاظ رنک و هم کشور. خود من با وجود رزومه پر بار قبلا فکر می کردم آمریکا و کانادا فقط جای رتبه اول های کنکور و المپیادی هاست . تا اینکه 2 تا از همکلاسی هام با رزومه پایین تر از خودم از آمریکا فاند گرفتن!.
    اگر هم نمی خواهید بعد اتمام درس برگردید اما احتمالات را در نظر بگیرید. اینجا زمان استخدام به اسم کشور و رنک بیشتر توجه می شه تا مسائل دیگه . خود من با دیدن یکی از همین موارد وقتی اعتراض کردم به رد شدن کسی که رتبه اول یکی از دانشگاه های مالزی بود بهم گفتن باید قبل از خارج رفتن فکر الان و می کرد و باید جایی می رفت که الان می تونستیم ازش استقبال کنیم!
    این نظر شخصی من در مورد تحصیل پرتغال و مالزی یا هر جای دیگه ای نیست فقط حاصل شنیده ها و تجارب هست

Junior Member

سلام. از توضیحاتتون بسیار ممنونم. من نمیدونم رزومه شما چیه اما من در دانشگاه دلفت هلند،دانشگاه ژنو خیلی راحتتر از دانشگاه پورتو پذیرش گرفتم و این مسئله کاملا نسبی به نظر میرسه. در مورد آمریکا با شما موافقم و من هم به همین نتیجه رسیدم. اما اگه کسی بخواد برگرده باید به فکر این باشه که در زمینه مورد علاقش درس بخونه و سریع برگرده و به نظرم کل اروپا بجز شرقش میتونه گزینه های خوبی باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)