صفحه 5 از 107 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1068

موضوع: تحصیل در پرتغال

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پرتغال

یعنی پرتغال انقدر دانشگاهاش از لحاظ علمی پایینه که ممکنه بعدا واسه ادامه تحصیل تو مقاطع بالاتر دچار مشکل بشیم واسه رفتن به کشورهای دیگه!!!!!!!!
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    یعنی پرتغال انقدر دانشگاهاش از لحاظ علمی پایینه که ممکنه بعدا واسه ادامه تحصیل تو مقاطع بالاتر دچار مشکل بشیم واسه رفتن به کشورهای دیگه!!!!!!!!
    دوست خوب
    یکی دو تا از دانشگاه هایی که من می شناسم اصلا سطح پایین نیستن و بهترین مقاله های ISI مربوط به رشته من از همین دانشگاه های پرتغال بوده.
    دارم میگم اگه رزومتون خوبه پرتغال اولویت اولتون نباشه بهتره به خاطر کار و خیلی مسائل دیگه.
    بعضی ها فقط دنبال پذیرش هستن و می رن سراغ جاهایی که زیاد واسه ما ایرانی ها شناخته شده نیست . در صورتی که اگه شاید یکم صبر و تلاش داشتن جاهای بهتر هم گیرشون میومد. ارزش داره ادم یک سال وقت بذاره اما جایی بره که بعد پشیمون نشه. سطح زندگی پرتغال نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین تره در نتیجه تفاوت هایی هم از نظر آموزشی و هم زندگی وجود داره . در نهایت هر کسی با شناختی که از خودش و شرایطش داره جاهایی اپلای می کنه خوب و بدش هم واسه خودشه .هدف من آگاه کردن دوستان هست که اول شرایطشونو ارزیابی کنن و صرف اینکه فلان جا فاند می ده آیندشونو خراب نکنن . خوشحالی فاند گرفتن مال 1 ماهه بعدش مقایسه می کنی با دوستات که 1 سال صبر کردن و رفتن دانشگاه هایی با رنک بهتر و سطح زندگی بالاتر .
    در عوض شما فقط یکسال زودتر درست تمام شده. بعضی ها هم می دونن شرایط جاهای بهتر و ندارن در نتیجه هر جایی واسشون جور شد میرن و با خودشون تعارف ندارن.

Junior Member

سلام

من از دانشگاه پورتو برا دکتری ریاضی پذیرش گرفتم
    یه سوال داشتم
    اگه با نامه پذیرش نامه فایننس (Financial letter)نباشه یعنی فاند گفته شده در نامه پذیرش قطعی نیست؟
    برای من توو نامه پذیرش نوشته قادریم بهتون فاند بدیم مقدارشم مشخصه یعنی ممکنه دبه کنن؟

ممنون اگه کسی جواب بده

جاهد خان بالاخره شما پورتو میخوای بری یا کومبرا؟
    بستگی داره چه فاندی از کجا گرفتی. دانشگاه، استاد یا FCT (مثله وزارت علومشون میمونه که اکثر بورسیه ها رو اون میده، چه به پرتغالیها و چه خارجیهای مشغول تحصیل در پرتغال)

اگه FCT هست باید شرایطت ارزیابی بشه و معلوم بشه. سابت مخصوص خودشو داره و نتایج رو اونجا میزنن و ایمیل میکنن بهت.
    اگه استاد یا دانشگاه داره میده ممکنه شفاهی اکی گرفته و هنوز نامه ات رو نزده باشن. در هر صورت بهتره که باهاشون تماس بگیری و شفاف باهاشون طی کنی که 1. قطعا میدن؟ 2. چقدر و برای چند وقت (یک سال یا طول دوره)؟
    بعدش میتونی بهشون بگی اینا رو تو یه نامه برات امضا/مهر و ایمیل کنن تا ببری سفارت. برای محکم کاری خوبه.
    موفق باشی

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام
    یکی از دوستان من مقاله ای در رشته ی مالکیت معنوی تو یه کنفرانس تو شهر لیسبون که قراراه 30 مارچ برگزار بشه داده ولی متاسفانه درخواست ویزاش رد شده ، اگه مقالش رو ارائه نکنه چاپ نمیشه، کسی از دوستانی که تو پرتغال هستند میتونند در تاریخ مذکور در ساعت 14:30 این مقاله رو ارائه کنند؟ صرفا روخوانی ساده. خیلی ممنون میشیم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf نمایش پست ها
    سلام
    یکی از دوستان من مقاله ای در رشته ی مالکیت معنوی تو یه کنفرانس تو شهر لیسبون که قراراه 30 مارچ برگزار بشه داده ولی متاسفانه درخواست ویزاش رد شده ، اگه مقالش رو ارائه نکنه چاپ نمیشه، کسی از دوستانی که تو پرتغال هستند میتونند در تاریخ مذکور در ساعت 14:30 این مقاله رو ارائه کنند؟ صرفا روخوانی ساده. خیلی ممنون میشیم.
    مي‌شه بگيد چرا ويزاش رد شد؟ تا جايي كه مي‌دونم پرتغال براي ويزا مخصوصا دانشجوها و كنفرانس‌ها اصلا سخت‌گيري نمي‌كنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    نه اصلا اينطور نيست كه سطح دانشگاه‌هاي پرتغال پايينه، هر چي باشه مطمئن باشيد از دانشگاه‌هاي ايران بهترند.
    وزارت علوم هم همين چند روز پيش ارزيابي دانشگاه‌هاي پرتغال رو به درخواست دانشجوهاي ايراني پرتغال انجام داد و سايتش اضافه كرده. دليل اصلي كم‌بودن رغبت ايراني‌ها به پرتغال اينه كه اولا تا به حال دانشجوهاي زيادي اونجا نمي‌رفتند و دوم اينكه در چند سال اخير دانشگاه‌هاي پرتغال شروع كردند به بورس كردن خارجي‌ها و برنامه‌هاي مشترك با دانشگاه‌هاي آمريكايي گذاشتند.
    رنك دانشگاه‌هاي پرتغال تا دو سه سال ديگه به سرعت مي‌ره بالا، اين رو مطمئن باشيد.
    در ضمن توي اين دو سال اخير تعداد دانشجوهاي ايراني پرتغال خيلي زياد شده، پارسال توي كل شهر پورتو حدود 10 تا دانشجوي ايراني بود، در حاليكه امسال بيشتر از 10 12 نفر رفتند پورتو، حالا شهرهاي ديگه مثل ليسبون و كويمبرا رو هم اگه حساب كنيد شايد بيشتر از 50 60 نفر (يا بيشتر) بشه كه امسال رفتند.
    پس اصلا نگران نباشيد براي ادامه تحصيل. پرتغال از اون كشورهاييه كه تا چند سال ديگه پر از ايراني‌ مي‌شه چون بورس‌هاي خوبي به دانشجوها مي‌ده.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    مي‌شه بگيد چرا ويزاش رد شد؟ تا جايي كه مي‌دونم پرتغال براي ويزا مخصوصا دانشجوها و كنفرانس‌ها اصلا سخت‌گيري نمي‌كنه.
    لطفاً بحث مربوط به ویزا رو در تاپیک مربوطه پیگیری کنید. پیشاپیش ممنونم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jahed1361 نمایش پست ها
    سلام

من از دانشگاه پورتو برا دکتری ریاضی پذیرش گرفتم
    یه سوال داشتم
    اگه با نامه پذیرش نامه فایننس (Financial letter)نباشه یعنی فاند گفته شده در نامه پذیرش قطعی نیست؟
    برای من توو نامه پذیرش نوشته قادریم بهتون فاند بدیم مقدارشم مشخصه یعنی ممکنه دبه کنن؟

ممنون اگه کسی جواب بده
    دبه كردن كه نداره. بايد نامه‌اي داشته‌باشي از جايي كه قراره بهت فاند رو بده، مثلا FCT يا خود دانشگاه كه توش به طور صريح ذكر كرده باشه كه بهت فاند مي‌دن، مبلغش و مدتش هم مشخص باشه. اگه توي نامه پذيرش نوشته كه بهت فاند مي‌دن و مبلغ و مدت هم داره پس مشكلي نيست ديگه.
    اگه امكان داشته باشه كه بگيد مبلغ فاند چقدره و از كجا تامين مي‌شه خيلي خوب مي‌شه. ممنون.
    در ضمن شما براي چه ترمي مي‌خواهيد بريد؟

فاندی که دانشجوهای پرتغال به دانشجوها میده، مثل بقیه کشورها واسه دانشجویانی که میخوان واسه فوق اقدام بکنند باز مشکله!
    ممنون
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)