صفحه 6 از 107 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1068

موضوع: تحصیل در پرتغال

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در پرتغال

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    فاندی که دانشجوهای پرتغال به دانشجوها میده، مثل بقیه کشورها واسه دانشجویانی که میخوان واسه فوق اقدام بکنند باز مشکله!
    ممنون
    درسته، همه جا واسه فوق مشكل وجود داره.
    اما كاري كه مي‌تونيد انجام بديد اينه كه از استادهايي كه در ارتباطيد بخواهيد براي پيدا كردن پروژه به شما كمك كنند. بعضي از اساتيد پروژه‌هايي دارند و شما مي‌تونيد روي اون پروژه‌ها باهاشون كار كنيد، الزاما هم نبايد توي دانشكده و دانشگاه شما باشند.
    اگر الان تو پرتغال هستيد كه راحت‌تر مي‌شه رفت دنبال پروژه، وگرنه مي‌تونيد بحثش رو با استادي كه در ارتباطيد مطرح كنيد شايد كسي رو بشناسه كه بتونه كمكتون كنه. پولي هم كه مي‌دن بد نيست، اگه پروژه‌اش از FCT باشه براي دانشجوهاي فوق حدود 750€ مي‌شه كه براي زندگي كافيه.
    موضوع مشكل مالي رو رك و صريح با استادتون مطرح كنيد، اگر مي‌تونيد بخشي از هزينه‌تون رو خودتون بديد، اين رو هم بهش بگيد.موفق باشيد.

خوب یعنی از این طریق با استادی که در ارتباط هستیم، ازش فاند نخوایم و بگیم که اگر پروژه ای داره معرفی بکنه و اینکه مشکل مالی رو باهاش مطرح کنیم ،ممکنه برگرده بگه هر وقت مشکلت حل شد اقدام کن d:
    ممنون
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    نه اصلا اينطور نيست كه سطح دانشگاه‌هاي پرتغال پايينه، هر چي باشه مطمئن باشيد از دانشگاه‌هاي ايران بهترند.
    وزارت علوم هم همين چند روز پيش ارزيابي دانشگاه‌هاي پرتغال رو به درخواست دانشجوهاي ايراني پرتغال انجام داد و سايتش اضافه كرده. دليل اصلي كم‌بودن رغبت ايراني‌ها به پرتغال اينه كه اولا تا به حال دانشجوهاي زيادي اونجا نمي‌رفتند و دوم اينكه در چند سال اخير دانشگاه‌هاي پرتغال شروع كردند به بورس كردن خارجي‌ها و برنامه‌هاي مشترك با دانشگاه‌هاي آمريكايي گذاشتند.
    رنك دانشگاه‌هاي پرتغال تا دو سه سال ديگه به سرعت مي‌ره بالا، اين رو مطمئن باشيد.
    در ضمن توي اين دو سال اخير تعداد دانشجوهاي ايراني پرتغال خيلي زياد شده، پارسال توي كل شهر پورتو حدود 10 تا دانشجوي ايراني بود، در حاليكه امسال بيشتر از 10 12 نفر رفتند پورتو، حالا شهرهاي ديگه مثل ليسبون و كويمبرا رو هم اگه حساب كنيد شايد بيشتر از 50 60 نفر (يا بيشتر) بشه كه امسال رفتند.
    پس اصلا نگران نباشيد براي ادامه تحصيل. پرتغال از اون كشورهاييه كه تا چند سال ديگه پر از ايراني‌ مي‌شه چون بورس‌هاي خوبي به دانشجوها مي‌ده.
    من هم با صدرا موافقم.
    دو هفته پیش بود که وزارت علوم لیست دانشگاه های ممتاز پرتغال رو به لیست اضافه کرد
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D.../AllItems.aspx
    در ضمن من خودم 3-4 تا از دوستام دارن پورتو دکترای ریاضی می خونن حالا بقیه شهر ها و بقیه رشته ها رو نمی دونم!!!
    و واقعا پرتغال از اون كشورهاييه كه تا چند سال ديگه پر از ايراني‌ مي‌شه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra60 نمایش پست ها
    دبه كردن كه نداره. بايد نامه‌اي داشته‌باشي از جايي كه قراره بهت فاند رو بده، مثلا FCT يا خود دانشگاه كه توش به طور صريح ذكر كرده باشه كه بهت فاند مي‌دن، مبلغش و مدتش هم مشخص باشه. اگه توي نامه پذيرش نوشته كه بهت فاند مي‌دن و مبلغ و مدت هم داره پس مشكلي نيست ديگه.
    اگه امكان داشته باشه كه بگيد مبلغ فاند چقدره و از كجا تامين مي‌شه خيلي خوب مي‌شه. ممنون.
    در ضمن شما براي چه ترمي مي‌خواهيد بريد؟
    مشکل فاند حل شد فاند FCT هستش 980 یورو
    من واسه ترم سپتامر میرم اگه توو گرفتن ویزا گیر نکنم!!!!
    ولی فکر نکنم زیاد سختگیری کنن

با احترام به نظرات همه دوستان
    با توجه به استقبال دوستان یکم بیشتر مبحث و باز کنم
    اول اینکه سیل بورسی که از طرف دانشگاه های پرتغال داره طرف ایرانیان سرازیر می شه مقطعی هست و تعداد زیاد ایرانی ها هم دلیل خوب بودن نمی شه
    ثانیا بالا بودن رنک هم
    ملاک خوب بودن دانشگاه نیست اینو همه می دونیم اون هم دانشگاهی که تازه بین المللی شده و مشکلات خاص خودشو داره. ثالثا من برای همه دوستانی که از این کشور بورس گرفتن و رزومه این دوستان احترام قائلم اما چیزی که خود من
    به چشمم دیدم برام ملاک و معیار قطعی هست .به نظر شما دانشگاهی وجود داره که برای پذیرش ریز نمراتی و که خود دانشجو ترجمه کرده( اونم فقط چند تا نمره خوب و بقیه سانسور شده) قبول کنه و به این دانشجو پذیرش بده با بورس؟ اگر هست لطفا همین جا معرفی کنید
    و آیا به نظر شما از اول تا اخر sop باید نوشت من فلان کتاب و با فلان استاد پاس کردم همین؟! به نظر شما باید نصف رزومه متقاضی دکترا باید راجع به نمرات خوب دبیرستان نوشته بشه؟ من رزومه هایی و سراغ دارم با همین شرایط بالا از دانشگاه های پرتغال بورس گرفتن
    و در عوض هم یکی از بچه های دانشگاه شریف و با چند تا ISI می شناسم از همین دانشگاه ریجکت شد! جالبه معدل فوقش 19.3 بود و لیسانس 18.1 بعد جواب دادن که به خاطر ضعیف بودن نتایج تحصیلی شما ریجکت شدید!!!!می تونم بگم توی رشته خودش به معنای واقعی تاپ بود. البته یک مورد و از قلم نندازم اونم اینکه اگر با دانشجویی اونجا دوستی داشته باشه و دنبال کارشو بگیره حتی بعد از ریجکت هم امیدی هست!
    حالا قضاوت با دوستان اینا نظرات من فقط در مورد یکی از دانشگاه های ممتاز پرتغال بود از جاهای دیگه بی اطلاعم
    ویرایش توسط happy2010 : March 16th, 2010 در ساعت 06:31 PM

Junior Member

با احترام به نظر happy 2010 باید بگم که در مورد من حداقل تمام مدارک رو حتی اصل دانشنامه رو هم خواستند هنوز هم دارم یه سری مدارک دیگه رو براشون پست می کنم. من نمیدونم شما بنا به چه دلایلی این حرف رو میزنید ولی حداقل میدونم که حرفهاتون در مورد من صدق نکرد. پذیرش من بنا به داشتن 3 مقاله ISI و نمره زبان تافل بوده که همه رو براشون فرستاده بودم خالا کسانی هم با شرایط پایین تر پذیرش میگیرند یه بحث دیگه ای .
    ولی فکر می کنم جوابهاتون یه کم مغرضانه است اینطور فکر نمی کنید؟

من فکر نمیکنم دانشگاهی توی دنیا وجود داشته باشه که بخواد بورس (حتی به صورت مقطعی) با شرایط اینکه شما بخواید مدارک روخودتون ترجمه کنید و... به کسی بده.
    شاید حرفای شما صحیح باشه ولی واقعا عجیبه!!!!!!!!!! اینجور که شما میگید happy2010 مثل این میمونه که یه دانشگاه فقط دنبال دانشجویان بی سواده!
    در هر حال ممنون از پستتون و موفق باشید.
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

اگر صادقانه جواب شما را داده باشم باید عرض کنم بله هدف بنده در کمک هر چه بیشتر به دوستان و پذیرش گرفتن از دانشگاه هایی که تا حد ممکن شرایط مطلوب تری دارن به خصوص در رشته ریاضی کاملا مغرضانه هست .
    تجربه دیدن نمونه هایی که با چنین شرایطی پذیرش گرفتن کمی تامل انگیزه و جای سوال باقی می ذاره
    اگر چنین نمونه هایی حتی انگشت شمار هم باشند باز هم باید محتاط تر عمل کرد و صرف اعلام رضایت چند دانشجوهای ایرانی نمی شه حکم کلی داد این و ما بچه های ریاضی ها بهتر باید بدونیم
    جهت حفظ قوانین فروم و جلوگیری از شخصی شدن مباحث تنها به این مطلب اشاره کنم اطلاع بنده در مورد پذیرش 3 ترم پیش از همون دانشگاهی هست که فکر کنم یکی از دوستان پذیرش گرفتن . و تا اونجایی که من می دونم این دانشگاه برای 2 ترم گذشته و ددلاین 7 فوریه امسال! نیاز به هیچ گونه مدرک زبانی نداشت (حتی ریز نمرات رسمی و ارائه دانشنامه هم ضرورت نداره مثل برخی دانشگاه های اروپایی). حتما منظور شما از ارائه مدرک تافل به یکی از دو سه دانشگاه دیگر پرتغال با رنک های بالاتر هست و نه کوایمبرا!!.
    در پست قبلی ضمن بیان احترام برای تمام افرادی که پذیرش گرفتن تنها به روند پذیرش یکی از این دانشگاه ها برای نمونه هایی که عینا دیده بودم اشاره شد .
    بله این دانشگاه به افرادی با شرایط یادشده پس از ریجکت هم پذیرش با فاند داده این ربطی به رد کردن و زیر سوال بردن رزومه فردی که پذیرش گرفته نداشت
    بنده اخیرا موفق به دریافت فاند از دانشگاهی با رنک دو رقمی شدم و به واسطه تجربیات شخصی دیگر دوستان در مورد این دانشگاه و به ویژه جواب بسیار مثبتی و تا حدی غیر عادی که پس از مکاتبه اول و اخر (سال گذشته) دریافت کردم و تا حد زیادی شک های باقیمانده را از بین برد از اپلای برای این دانشگاه به کلی صرف نظر کردم . و به تمام دوستان با رزومه های خوب توصیه می کنم به دنبال موقعیت های بهتری باشند چون فرصت های بهتری حتما وجود داره اما برای افرادی که فقط دنبال پذیرش بودن و یا رزومه های متوسط و پایین تری داشتن در همین فروم حتما این دانشگاه را توصیه کردم
    اینجا یک محیط کاملا دوستانه و بر پایه همکاری بدون توقع و حتی فشار دکمه تشکر هست هدف صرفا اطلاع رسانی است
    و همون طور که در پیام خصوصی هم ضمن تبریک برای دریافت پذیرش تقاضا کردم به دلیل اینکه بنده به دنبال فراهم اوردن مجموعه ای اطلاعاتی مختص رشته ریاضی در مورد همه کشورها و کمک به دیگر دوستان هستم (جهت استفاده غیر شخصی) خلاصه ای از رزومه خودتون و معدل بگید که متاسفانه تنها به مقاله ISI اشاره کردید و تا به حال مورد دیگری از رزومه و اطلاعات کاملتر دریافت نکردم.
    در پاسخ به پست های قبلی عرض شد دانشگاه های پرتغال سطح پایینی نیستن و منبع پایان نامه بنده مقالات ISI همین دانشگاه بوده (ارجاع به پست های قبلی)متاسفانه برداشت دانشگاهی برای دانشجوهای بی سواد برداشت درستی از این پست نبود . موضوع بیان تجربیات شخصی بود در مورد روند پذیرشی غیر معمول و سوال بر انگیز که شاید برای اپلای کردن و سرمایه گذاری اینده نیاز به تحقیقا بیشتری دشته باشه اگر به دلیل حفظ اطلاعات شخصی نبود قطعا ایمیل + شماره تلفن دوستی را که 2 ترم پیش با شرایط فوق موفق به دریافت فاند شدند را در اختیارتان قرار می دادم تا شخصا از صحت ماجرا مطلع شوید.
    ویرایش توسط happy2010 : March 20th, 2010 در ساعت 02:11 AM

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

لطفاً این بحث رو دیگه ادامه ندین،
    Happy2010 تجربه دوستشون و نظر شخصیشون رو بیان کردند، Parisa1982 و jahed1361 نظرشون رو راجع به این نظر و تجربه در کمال احترام گفتن، من دلیلی برای ادامه بحث نمیبینم، اینجا کسی با کسی خصومت و مشکلی نداره و از طرفی اگه کسی کمکی میکنه، داره به دوستای خودش کمک میکنه.
    پیشاپیش از همکاریتون در کمک به انسجام نظم تاپیک تشکر میکنم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

Junior Member

سلام
    ببخشید من یک سوال دارم
    من هم دوستام رفتند پرتغال.مقاله و معدل خیلی بالایی نداشتند بورس هم شدند من هم ترم 3 ارشدم اونجا پذیرش گرفتم معدل ارشدم 17 بوده تا ترم 3 و یک مقاله توی کنفرانس واسه سخنرانی داشتم ولی به من هنوز بورس ندادند نمی دونم من که شرایطم از دوستای قبلیم بهتر بوده تازه الان ترم 4 هستم .حالا شما دوستاتون کسی university of coimbra -porto بوده که از اول بورس نبودن و بعدا گرفتن؟من ریاضی کاربردی شیراز می خونم.
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)