نقل قول نوشته اصلی توسط ad_fa173 نمایش پست ها
قسمتی از کلام ایشون این بود:
ان شالله دوستان در خارج از کشور خودشان خواهند دید که علت اصلی جهان سومی شدن ایران نه علم هست نه سیاست و نه نظام حاکم. تفکر ما جهان سومیست و تا این تفکر در تک تک ما وجود داره بهتون قول میدم آب از آب تکون نمیخوره
منم عرض کردم در تتمه، عرض نکردم از حرف های ایشون نتیجه گیری کردم!!!!
ضمن تحسین حرف هاشون حرف هایی نیز خودم عرض کردم برای کامل شدن کلام ایشون و لزوما به معنی موافقت با تک تک قسمت ها و جزئیات حرف های ایشون نیست
اگر در ارائه عرائضم باعث سوتعبیر شدم از تمام دوستان عذر خواهم
وقتی دوستان انشالله خارج تشریف بیاورند میبینند که افراد جهان اولی و جهان سومی وجود ندارند. کانادائی ها و امریکائی ها فرق ذاتی با ما ندارند و همه ابنا البشر از نظر روحی و اخلاقی و فکری به هم بسیار شبیهند. تنها تفاوت در ساز و کار های سیستم اجتماعی است که اساس آن برپایه آزادی بیان استوار شده. همین و بس.

در محیطی که آزادی بیان وجود دارد ایراد ها و مشکلات به سرعت شناسایی و اصلاح می شود و در جوامعی که این آزادی محدود است مشکلات و مسائل پنهان می شوند و سیستم نا کارآمد باقی می ماند. بعقیده بنده که سالهاست مقیم کانادا هستم آزادی بیان تنها عاملی است که تمام تفاوتهای بین کانادا و ایران را ایجاد کرده است.

وگرنه خیالتان راحت باشد اگر شما کانادائی ها را بیاورید تحت سیستم ایران، از ایرانی ها بدتر می شوند. آدم ها فرق آنچنانی با هم ندارند.