نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 253

موضوع: چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member Sky Guard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-IAU ESFAHAN

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    یک مثال می زنم تا واضح باشه، شما استاد اقتصاد از دانشگاه هاروارد یا یاله باش. و به هر دلیلی برگشتی! دوتا راه داری اولی بشی منتقد و هی نقد کنی و هی بی بی سی کنفرانس بدی و.... بعد هم هیچ نقطه تمام. یا بری دانشگاه تهران 50 نفر رو هر ساله تربیت کنی. که بعد سی سال شما 1500 نفر اقتصاد دان خواهی داشت. مطمئنا از این 1500 تا چندتاشون با دولت خواهند بود.

مثال دیگه، شما بیا ایران بعد اینکه زیست شناسی خوندی، و یک مرکز تحقیقاتی بزن ( البته اگه ماهیگیری رو اونور یادگرفتی) و سالیانه تلاشت این باشه که اون رو ببری بالا. تا روزی برسه که هر کسی تو این زمینه هست ، یک باری تو موسسه بوده باشه. اینطور می تونی تو خیلی از زمینه ها تاثیر بزاری و این خونه رو پایهاش نگه داری.

من اتفاقا توصیه می کنم همه برند، خارج و درس بخونند و یاد بگیرند. ولی متاسفانه اکثر کسایی که تو رشته های کاربردی یا مهندسی میرن بیرون اصلا توان شروع کار رو به دور از همون خارج رو ندارند. چون یاد گرفتند صبح برن آزمایشگاه چهارتا دیتا رو از ماشین به اون بزرگی بگیرند و بیان مقاله بدهند ولی حتی یکبار هم کنجکاو نشده اند که اون ماشین چطور کار می کنه!!!
    اول اینکه من تصحیح میکنم اون ییل هست نه یاله
    ثانیا من دارم با چشم خودم دونه به دونه ورشکست شدن شرکتهایی که بخاطر سیاستهای احمقانه اقتصادی دچار بحران شدن رو میبینم اونوقت حالا بیام خودم اینجا شرکت تاسیس کنم. اگه من بخوام اینجا همه چیزو واسه شما توضیح بدم باید یه کتاب اینجا براتون بنویسم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sky Guard نمایش پست ها
    ثانیا من دارم با چشم خودم دونه به دونه ورشکست شدن شرکتهایی که بخاطر سیاستهای احمقانه اقتصادی دچار بحران شدن رو میبینم اونوقت حالا بیام خودم اینجا شرکت تاسیس کنم. اگه من بخوام اینجا همه چیزو واسه شما توضیح بدم باید یه کتاب اینجا براتون بنویسم

داداش من ، چرا بياي شركت تاسيس كني !!! اون كارخانجات بزرگش .. كه با ساپورت آلمانيها و چارتا كله گنده ديگه تاسيس شد و يه زماني واسه خودشون غولي بودن توي صنعت ايران و حتي خاورميانه ، الان ترن اور ساليانشون از يه شركت كوچك زيرزميني كمتره ودارن به خاك سياه كشيده ميشن و خيلي از شركتهاي با آبروي ديگه كه هممون خبر داريم ازشون .
    وقتي كه فارغ التحصيلاي يك و چند دانشگاه اون شهر و منطقه چشم اميدشون به كار كردن توي بزرگترين شركت شهرشون باشه ولي از هر 120 تا فارغ التحصيل يكيش ميتونه با هزارتا پارتي وارد اونجا بشه (چون اون شركت در حال تعديل نيرو هست نه جذب نيرو) ولي وقتي وارد ميشه شوك وارد شده بهش از شوك فرهنگي كه به يه خارجي كه تازه وارد يه كشور جديد ميشه بيشتره چرا چون خبري از علم ، دانش ، توليد ، تكنولوژي و حتي يه مونتاژ ساده نيست .. چرا ؟ واسه اينكه ملاك انتخاب مديران خدمتگزار بودن......... هستش و سواد كوچكترين نقشي در انتخاب فرد نداشته و از اول تقدير اين بنده خدا اين بوده كه مدير بشه و اگر همچين پستي نبود كه به ايشون بدن (بدليل كثرت خدمتگزاران... در حال حاضر!!) واسشون اين پست را بوجود ميارند و بعد از رفتنشون به همين راحتي اين پست از بين ميره !!!
    حالا همين مدير خدتمتگزار با حقوق بالاشون تمام تلاششون را ميكنند كه طي مدتي كه مديريت اين شركت را بر عهده دارن ، 10 تا شركت خصوصي به نام خودشون ثبت ميكنند و از اعتبار اون كارخونه بدبخت آفت زده تحريم شده براي رونق شركتهاشون استفاده ميكنند ... و اون جوون بيچاره بايد تاوان مفت خوري هاي مديراني با حقوق هاي چند مليوني رو بده كه فقط ياد گرفتن بعنوان مدير بودن بايد جلسه بذارن و در جلساتشون از تيم فوتبال چلغوزآباد و سريال هاي ماه رمضان و ... صحبت كنند و جناب حراست بگردند جوونهاي گرامي را در محيط كار شناسايي كنند جهت گير دادن به ظاهرشون كه خدايي ناكرده تحريك برانگيز نباشه و خدايي ناكرده حين مبادلات علمي ايشان و جنس مخالفشون ، گناهي صورت نپذيرد!! حالا حقوق اين جوون ليسانس و فوق ليسانس متاهل چقدره ؟ 430 هزارتومن .
    حالا جناب فارغ التحصيل خارج از كشور پاشه با اين همه ايده هاي جديد بياد اينجا چي بگه ... ميشه دكتر عبدي و امثالهم..
    جناب attanew يه پيشنهاد واست دارم .. لطف بفرماييد 3 سال توي ايران كار كنيد ، بعدش خودم ميام دلداريتون ميدم . من خودم از شما مثبت بين تر بودم ، بطوري كه حتي تا 1 سال اول كارم هم اميد داشتم اين چيزا درست بشه ولي .... شنيدن كي بود مانند ديدن ...
    به قول جناب sky guard بايد يه كتاب نوشت از محاسن و عظمت و بزرگي كار در ايران...
    ویرایش توسط strayphd : July 16th, 2011 در ساعت 06:50 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)