صفحه 17 از 26 نخستنخست ... 7891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 253

موضوع: چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

Junior Member mechboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech & MBA

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

از پست اول تا اخر الان خوندنم ...
    اول از همه بگم که منم ذهن خودم شدیدا درگیر این موضوع هست که برم یا نه !
    به نظرم ما آدمها مثل یه تیکه پازل هستیم .... باید اول شکل خودمون رو بدونیم و بشناسیم و اینکه بدونیم محیط چه شکلی داره و درست اطراف خودمون رو تحلیل کنیم تا بفهمیم کجا قرار بگیریم و باشیم بهتره ...
    و اینکه خیلی از نظرات بچه ها روی مسایل شخصی بود ( پول و ثروت و جایگاه علمی و ... ) که قطعا اگه توی ایران حاصل نشه برگشت معنی نداره ...
    به نظرم برگشت برای کسی معنی داره که ارزش هایی مثل خودگذشتگی برای اجتماع و خانواده و ... اولویت داشته باشه نه صرفا پول و جایگاه علمی که این مورد هم کم هست .
    البته با این مورد هم موافق نیستم که همه ی اونایی که میرن خارج در موقعیت بهتری قرار میگیرن ... خیلیا هستن با بدبختی و خرج های زیاد میرن خارج و اونجا زندگی سخت و دانشجویی دارن به امید روزای بهتر و دست آخر هم روشون نمیشه برگردن ! ... ازین مورد ها هم زیاد هست (البته نیست اینجا همه رتبه های خوب دانشگاهی رو می بینیم فکر میکنیم نه همچین خبری نیست ...)
    به نظرم آدم باید اول هدف زندگیشو برای خودش مشخص کنه ... چیزی که توی زندگی تو رو ارضا میکنه چیه ؟ اونو پیدا کن و برو سراغش ... حالا چه اینور باشه چه اونور ...
    The golden opportunity you are seeking is in yourself. It is not in your environment; it is not in luck or chance, or the help of other; it is in yourself

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

من این مورد "کسانیکه رویشان نمیشود برگردند" را در کامتهای اینجا زیاد میبینم و هنوز شخصا کسی را ندیده ام که مدت طولانی خارج بوده باشد بخاطر اینکه رویش نمیشود برگردد! بله در چند سال اول زیاد هستند کسانیکه بدلیل عدم موفقیت یا سختیهای مهاجرت پشیمان میشوند و حالا یا تحمل میکنند یا بروی خودشان نمیاورند، ولی وقتی چند سالی گذشت بهرحال عموما یا در ساختن زندگی موردنظرشان موفق میشوند یا اینکه عطایش را به لقایش میبخشند و برمیگردند. در این ده پانزده سال در کانادا هنوزکسی را ندیده ام که بخاطرکمرویی در خارج مانده باشد!!

Junior Member

اما من دیدم کسایی رو که روش نمیشه برگرده.البته نه اینکه هر کی مونده تو رودرواسی مونده!

پیش فرض آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار درستیه؟

با سلام به همه
    مدت زیادیه این سوال ذهن من درگیر کرده که من برای دکترا برم خارج و بعد از 5 سال برگردم آیا درسته یا نه؟؟هر کس نظر متفاوتی داره
    بعضیا میگن بعد از 5 سال دیگه همه کانکشن هات ایران از دست دادی و برگشتن اشتباهه!!
    اینجا هم جایی ندیدم کامل و خوب باشه برای همین با اجازه مدیر این تاپیک ساختم
    لطفا هر کس نظرش بده

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

امضا نامرئی

Banned

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    با سلام به همه
    مدت زیادیه این سوال ذهن من درگیر کرده که من برای دکترا برم خارج و بعد از 5 سال برگردم آیا درسته یا نه؟؟هر کس نظر متفاوتی داره
    بعضیا میگن بعد از 5 سال دیگه همه کانکشن هات ایران از دست دادی و برگشتن اشتباهه!!
    اینجا هم جایی ندیدم کامل و خوب باشه برای همین با اجازه مدیر این تاپیک ساختم
    لطفا هر کس نظرش بده
    نگاه به این مسئله از داخل ایران رو بگذار کنار . وقتی گشور دیگری میری کلهم اجمعین جهان بینیت عوض میشه مدلتم عوض میشه ممکنه با وجود مشکلات زیاد مهاجرت هزینه بالا سختی دوری و ... دیگه خودت حاضر به بازگشت نباشی!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ermia_mmr نمایش پست ها
    نگاه به این مسئله از داخل ایران رو بگذار کنار . وقتی گشور دیگری میری کلهم اجمعین جهان بینیت عوض میشه مدلتم عوض میشه ممکنه با وجود مشکلات زیاد مهاجرت هزینه بالا سختی دوری و ... دیگه خودت حاضر به بازگشت نباشی!
    همه همین میگن، میگن الان جو گیری بری اون طرف اینقد عالیه بر نمیگردی...شما خارج کشورید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MA student

همه همین میگن، میگن الان جو گیری بری اون طرف اینقد عالیه بر نمیگردی...شما خارج کشورید؟
    شما برید خارج از کشور بعد راحت تصمیم میگیری. نگران نباشید از حالا
    خواستن توانستن است.

نقل قول نوشته اصلی توسط mara نمایش پست ها
    شما برید خارج از کشور بعد راحت تصمیم میگیری. نگران نباشید از حالا
    اگر از الان امثال من از تجربه بقیه استفاده کنن دیگه راه اشتباه رو نمیرن و جای اینکه اون همه انرژی برای خارج کشور بذارن برای داخل کشور میذاریم و دکترا داخل میگیریم!!!! شاید راه ما اصلا از ابتدا اشتباه باشه!! چرا وقتی یه خیل عظیم دارن میرن ما هم چشم بسته بریم؟؟!!!! کسایی که رفتن من باهاشون حرف میزنم میگن اگه میخوای برگردی نیا اشتباهه اومدنت!!!! خب من نمیتونم برنگردم، پس دوست دارم نظر بقیه هم بشنوم

Banned

دیگه به اون ششدت هم ممکنه نباشه بسته به خیلی چیزها داره. رشته/شهر/کشور/ درآمد / موقعیت کاری گیر آوردن یا نیاوردن و...........

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)