صفحه 25 از 26 نخستنخست ... 151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 253

موضوع: چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    نه قبول ندارم الان خیلی مهندسین مشاور تاپ هستن توی تهران که دانشجو دکترا میخوان فقط...در آینده اوضاع بهتر میشه چون سواد بیشتر لازمه برای کارها...الان کارها ساده است اما چند سال دیگه به این شکل نمیمونه مطمئن باشید
    تو خود امریکا کانادا استرالیا و... شرکتها و افراد ترجیحا با مدارک لیسانس مهندسی جذب بازار کار و مهندسین مشاور میشوند و ادامه تحصیل مقاطع بالاتر به جز شغلهای آکادمیک به ویژه برای مقطع دکتری محدود به موارد بسیار جزیی نظیر R&D شرکتهای بزرگ میشود. Over-qualification، عدم صرفه اقتصادی، عدم وابستگی مالی و ساپورت خانواده، عدم نیاز تکنیکی در بسیاری موارد و ... از جمله دلایل این ترجیح به ویژه در بین دانشحویان نیتیو هستند.
    رویه انتخاب نیرو و مدرک گرایی در ایران بحث و موضوع دیگری است که لزوما به مفهوم نیاز تکنیکال دو طرف (اپلیکنت یا شرکت) نیست و دلایل دیگری دارد که عموما خارج از موضوع این تاپیک خواهد بود. در هر حال پیش بینی شخصی اینجانب اینستکه بر خلاف رویه فعلی به دلایل مختلف از جمله اقتصادی، بررسی عملکرده و بازخوردهای چنین رویه ای در طولانی مدت و شرایط عملکردی و بازدهی نیروها با توحه به تخصص و ترجیح سابقه به مدرک به شکلی که در جوامع پیشرفته مطرح است، آینده شرکتهای مشاور در ایران نیز به این سمت و سو حرکت خواهد نمود. تجربه نشان داده است آنچه در غرب و کشورهای پیشرفته اتفاق می افتد به لحاظ تکنیکی با لگ زمانی متناسب در شرکتهای مشاور ایرانی نیز پیاده سازی خواهد شد چه اینکه اینگونه عوامل ساختارهای طبیعی پیاده سازی کسب و کار موفق به لحاظ منطقی هستند و دیر یا زود سیستمهای بهینه در هر مکان جغرافیایی با لحاظ نمودن مشخصات و ویژگیهای محلی به عنوان قیود متفاوت، به توابع هدف یکسانی جهت بیشینه نمودن سود خواهند رسید که پاسخهایی کمابیش یکسان خواهند داشت. اگر شرکت مشاوری با چنین الگوی انتخاب و به کار گیری نیرو در نمونه های متعددی موفق بوده و سایر سیستمهای متفاوت ضعفهای عمده ای را هم به لحاظ اقتصادی و هم تکنیکی ثبت نمایند، دلیلی بر عدم انطباق با الگوهای موفق در دراز مدت وجود ندارد همانگونه که تاکنون چنین بوده و در آینده نیز به احتمال فراوان چنین خواهد بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا رفتن خارج (به مدت حداقل 5سال برای دکترا مثلا) و بعد برگشتن به ایران کار در

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    اخیرا در سایت افرادی تازه عضو شده اند که اقدام به تاسیس تاپکی در حدود موضوع "خارج رفتن بد است" میکندد و به هر طریقی که شده به دنبال سفسطه برای ایجاد تفکری که خروج از کشور و مملکت و بیغیرتی و .... می نمایند. لطفا دوستان توه کنند.
    عزیز دل من هر کس حق داره نظرش رو بگه. منطقی یا غیر منطقی بودنش رو دوستان متوجه خواهند شد. اینجا اکثر دوستان فهیم و درصد بالایی هم تحصیل کرده هستن. مگر اینکه بخوایم سانسور بکنین و افکار رو به فقط به یک جهت خاص هدایت بکنیم.
    من چندین سال هست توی این سایت عضو هستم. مدت بیشتری هم هست که خارج از ایرانم. ولی الان مخالف تخریب ایران در اذهان عمومی هستم. چه در داخل برای هموطنانم و چه در خارج در مقابل غریبه ها. همین تخریب های بیش از حد موجب خروج های غیر منطقی بسیاری شده و زندگی های بسیاری از افراد رو با مشکلات جدی مواجه کرده که من یا شاید شما هم شاهدش بودیم و هستیم. در کنار تخریب پنهان کردن مشکلات مهاجرت هم تاثیر مشابهی داشته.
    اجازه بدین هر کس نظراتشو بگه و خوانندگان خودشون قضاوت کنن. صدا و سیمای ملی که نیست اینجا.
    فکر میکنم الان وقتشه توی این سایت که سالیان زیادی افراد بسیاری با کمکش به خارج از ایران رفتن تاپیک هایی با موضوع بررسی تجربه ها و یا حتی حقایق ناگفته و نا ملموس راه بیفته.
    ضمنا تاریخ عضویت شما از فردی که این تاپیک رو راه انداخته جدیدتر هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2291 نمایش پست ها
    عزیز دل من هر کس حق داره نظرش رو بگه. منطقی یا غیر منطقی بودنش رو دوستان متوجه خواهند شد. اینجا اکثر دوستان فهیم و درصد بالایی هم تحصیل کرده هستن. مگر اینکه بخوایم سانسور بکنین و افکار رو به فقط به یک جهت خاص هدایت بکنیم.
    من چندین سال هست توی این سایت عضو هستم. مدت بیشتری هم هست که خارج از ایرانم. ولی الان مخالف تخریب ایران در اذهان عمومی هستم. چه در داخل برای هموطنانم و چه در خارج در مقابل غریبه ها. همین تخریب های بیش از حد موجب خروج های غیر منطقی بسیاری شده و زندگی های بسیاری از افراد رو با مشکلات جدی مواجه کرده که من یا شاید شما هم شاهدش بودیم و هستیم. در کنار تخریب پنهان کردن مشکلات مهاجرت هم تاثیر مشابهی داشته.
    اجازه بدین هر کس نظراتشو بگه و خوانندگان خودشون قضاوت کنن. صدا و سیمای ملی که نیست اینجا.
    فکر میکنم الان وقتشه توی این سایت که سالیان زیادی افراد بسیاری با کمکش به خارج از ایران رفتن تاپیک هایی با موضوع بررسی تجربه ها و یا حتی حقایق ناگفته و نا ملموس راه بیفته.
    ضمنا تاریخ عضویت شما از فردی که این تاپیک رو راه انداخته جدیدتر هست.
    خیلی با ایشون موافقم
    ما نباید چشم بسته عمل کنیم، هر کس این حق داره که هم نظر موافق بدونه و هم مخالف و بهترین نظر رو با توجه به شرایطش، تاکید میکنم با توجه به شرایطش انتخاب کنه...کاش متعصب برخورد نکنیم!!!تعصب حتما توی دین نیست برادرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nadia65 نمایش پست ها
    سلام مجدد،
    ببینید با خودتون باید یک چیزو کامل مشخص کنید،
    1-من یک فرد اکادمیکم (محقق و پژوهشگر) و در توانم کاری جز سیستم اموزشی و تدریس و دانشگاه نمیبینم و اهل کار ازاد نیستم
    2-من یک بیزینس من هستم که میخوام از علمم برای کسب درامد بیشتر در اینده استفاده کنم.

ببینید مسلما گزینه اول توی زندگی به حقوق ماورایی نمیرسید ولی تنش و استرس حالت دومم نداره...
    اگر واقعا قصد عضویت در جامعه علمی رو دارید از طریق بورسیه داخل اقدام کنید که بعد از رفتن همینجا مطمئن باشید برای هییت علمی جذبتون میکنند
    یک چیز جالبی من تو سایت های دانشگاه های خارج از کشور دیدم برای استخدام
    دست روی رشته هایی گذاشتند که شاید همش 5 نفر توی دنیا رفتند دکتراشو گرفتند

تو رشته خودتون تک روی کنید...شانس جذب هییت علمی میره بالا
    بزار خودمو مثال بزنم

رشته های کشاورزی شاخه های خیلی زیادی داره از ژنتیک تا بخش تولیدات
    یک پسر جوونی تو دانشگاه ما با سن کم عضو هییت علمی شد
    به من گفت اون موقع که همه میرفتن یک سری رشته های مشخص دکترا میخوندن من برای اولین بار گرایش علف هرز خوندم که هیچکس نمیخوند
    گفت سه نفر بودیم الان هر سه جذب دانشگاه تهران شدیم (دو تاشون مدرک ارشدشون از ازاد بوده)

بچه زرنگی بود برد کرد با این کارش
    الان دانشگاه های امریکا رو ببیند رشته های خاصی رو برای جذب هییت علمی میخوان

یک پسره تو کلاس ما ضعیفترین فرد بود ..موقع انتخاب موضوع پایان نامه رفت روی انرژی اتمی و تابش و ارتباطش با محصولات کشاورزی..ما گفتیم برو بابا اینم کار شد...ایشون
    الان تو امریکاست و از الانم دانشگاه ما بهش گفته برگردی اتاقت محفوظه (چون کارش و مدرکش تکه)
    اونوقت ما دربه در یک دانشگاهیم ایشون به ما داره میخنده

اگر میخوای زندگی موفقی داشته باشی از همین الان روی نو آوری کار کن (چه توی انتخاب رشته ات (برای کار اکادمیک) چه روی کار (برای بیزینس)
    منتظر نباش کجا میخوان تو رو جذب کنند..کاری کن که خواهانت بشن
    از الان برنامه ریزی برای دکترا توی رشته ای بکن که دانشگاه های داخل استاداشم نداشته باشن یا معدود باشه

ما تو دانشگامون یک نفر نماتد (یک افت گیاهی) خونده بود هر ساال براش از دانشگاه های استرالیا و المان دعوت نامه میاد که ببرنش
    دانشگاه تهران هی مزایاشو میبره بالا که از دستش نده
    بِکش بِکش شده همین یک استادو تو این شاخه دارند.
    رشته شما تک که باشه دیگه نیاز به پارتی نیست اونا باید شما رو دعوت کنند... الان 5 ساله بخش جذب هییت علمی دانشگاه ما بعضی رشته ها رو درخواست زدند هنوز کسی گیرشون نیومده

طرف اومده تو ایران بستنی ایس پک زده (همون بستنی رو قالب بندی کرده) میلیارد شده
    داستانشو بزن ...چک برگشتی داشته تو زندان بوده...اومده بیرون با یک مغازه کوچیک همون بستنی رو ژیگولش کرده ..ملت هم عشق چیزا فانتزی..

نوآوری تو هر چیزی برات موفقیت میاره
    از الان برای اینده ات برنامه ریزی کن و هدفاتو حفظ کن به کسی نگو تا بهشون برسی
    ما ایرانی ها از منگولا خارجی خیلی هوش بهتری داریم..اینو به جرات میگم..امکانات رشد نداریم

برای دیدگاهتون هم نسبت به تشکیل خانواده هم نگران نباشید..شما پایه ریزیتون توی محیط خانواده بوده (هرجای دنیا هم برین باز پایبند همون اصول هستید) حالا چه نیمه گمشده شما توی اون طرف کره خاکی و چه اینطرف باشه .... گاهی وقتا گذر زمان مسائل رو بهتر حل میکنه
    چه بهتر که شما شناخت وسیعتری داشته باشید و از یک گستره وسیع انتخاب کنید تا اینکه بدون شناخت در یک محیط محدود مجبور به انتخاب باشید و بعد از ورود به گستره ای بزرگ دچار تضاد فرهنگی با همسرتون بشین

موفق باشید.
    در تکمیل و تایید صحبت های شما در مورد رشته ی تک, موفق ترین ایرانی دانشگاه ما رشتش زمین شناسی هست و دکتراشو در جی آی اس یا سنجش از دور گرفته. البته رزومه ی بسیار خوبی اینجا فراهم کرده از نظر پابلیکیشن . به راحتی جذب هیئت علمی اینجا شد و دانشگاه تهران و دانشگاه سمنان هم به شدت دنبال این هستن که ایشون رو به عنوان هیئت علمی جذب کنه. چرا چون رشتشون نسبتا جدیده.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

وقتی موندن در نظر اکثریت حماقته، دیگه نیازی به این تاپیک فکر نکنم باشه

Junior Member mohammadrezar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biotechnology at University of Tehran

من به شخصه ترجیح میدم برم اونور و یه تجربه ایی کسب کنم
    خود این ارزشمند هستش

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2016 نمایش پست ها
    نه قبول ندارم الان خیلی مهندسین مشاور تاپ هستن توی تهران که دانشجو دکترا میخوان فقط...در آینده اوضاع بهتر میشه چون سواد بیشتر لازمه برای کارها...الان کارها ساده است اما چند سال دیگه به این شکل نمیمونه مطمئن باشید
    همین الانشم تا جایی که خبر دارم تو اون مملکت نیروها رو تعدیل میکنن. دیگه وقتی خیلی از مهندسین به اصطلاح هسته ای رو عذرشون رو از کار خواستن شما در چه وهمی هستید!
    کسی هم که اعتراض به تعدیل داره با شلاق تعدیلش میکنن به راحتی اب خوردن!
    در نتیجه موندن توجیهی نداره چه بمونه به رفتن و برگشتن

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    طول عمر ما کوتاه است و خیلی چیزها از اختیار ما خارج است.خیلی چیزها مثل فرهنگ عمومی بیش از 100 سال زمان نیاز دارد. پس چرا باید برای جامعه ای که هیچ تلاشی برای من نکرده, من تلاش کنم. به جایی می روم که به من خدمات می دهد و از من توقع دارد.
    امنیت و آزادی و رفاه بیس یک زندگی است.اگر این را در ایران ندارید دلیلی برای بازگشت ندارید. با پول نمی توان امنیت و آزادی را خرید.
    امنیت روانی مهمترین فاکتوری است که فراد برای تداوم زندگی و تلاش نیاز دارد.دقیقا چیزی که در ایران نیست.

بهترین جوابی که توی این تاپیک خوندم !
    در تکمیلش ، تنها مشوق برگشتن بحث های احساسی هست، خانواده و وطن، از لحاظ منطقی حتی 1 دلیل هم برای برگشت وجود نداره

ApplyAbroad Veteran
    alireza2475 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD graduated from SHU

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_mettalle نمایش پست ها
    بهترین جوابی که توی این تاپیک خوندم !
    در تکمیلش ، تنها مشوق برگشتن بحث های احساسی هست، خانواده و وطن، از لحاظ منطقی حتی 1 دلیل هم برای برگشت وجود نداره
    اگر کسی منطقی پشت همین ۲ تا دلیلی که شما ذکر کردید نمی بینه، که آه کز پی امروز بُود فردایی!!
    - لبخند، کم هزینه ترین هدیه ای است که می توانید به بشریت بدهید. لطفا دریغ نکنید.
    - مرجع پوزیشن های دکترا، عموماً در اروپا : www.findaphd.com
    - راهنمایی برای تهیه CV, Research Statement & Cover Letter
    - شاید برای پرداخت های آنلاین بتوانم به دوستان کمک کنم.

سلام
    جواب در دل سوال نهفته است
    چون ...
    آگه برگردی فقط ایران رو داری
    ولی اگر برنگردی با دنیا و انواع ملیت ها میتوانی تعامل کنی
    بعد
    مگر موندن اسون هست با این زحمت رفتی از ایران دوباره بخوای برگردی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)