صفحه 7 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 253

موضوع: چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    خوب حالا حرف شما چه ارتباطی‌ با topic داره؟

خیلی‌ از کشور‌ها خدمت اجباری سربازی دارند

ضمنا کسی‌ که چند بار قصد خود زنی‌ میکنه، حرفش نمیتونه سند باشه، و باید قبل از هر چیز، تحت درمان قرار بگیره!
    دوست عزیز!
    از 195 کشور دنیا فقط 24 کشور خدمت اجباری سربازی با بیش از 18 ماه را دارند که ایران یکی از آنهاست و در کنار کشورهایی مثل بورکینافاسو، سومالی، کره شمالی، لیبی و سوریه قرار گرفته است. من نمی دونم منظور شما از اینکه "خیلی" از کشورها خدمت اجباری سربازی دارن چیه!!! اتفاقا خیلی از کشورها ندارند: آمریکا، فرانسه، هلند، کنگو و بسیاری از کشورهای دیگر.
    بحثی که این دوستمون هم کرد اتفاقا بحث خوبیه. شما اگه سربازی رفته باشی می بینی که توهین و تحقیر و خرد شدن شخصیت اولین اتفاقی است که برایت می افتد. آن هم برای دانشجویی که با شخصیتی خاص بار آمده. این دوره، مرحله ی گذار است به وارد شدن به جامعه ای که در تمامی ارکانش این موضوع خودنمایی می کند. کافیست سری به اداره های مختلف بزنید. دوره ای که دوست عزیزمون بهش اشاره کردن خیلی مهمه، چون اولین مرحله خرد شدن شخصیت رو در کشورمون نشون میده و اینکه برای زندگی بعد از اون همیشه باید سرتو پایین بگیری و از" دستورات" "فرماندت" تبعیت کنی.
    حالا شما مثلا منو در نظر بگیرید که مثلا در فرانسه درس می خونم، در کشوری که آزادی و برابری شعار اصلیشه و حالا میخوام وارد چنین محیطی بشم.
    این دقیقا جواب این تاپیکه: "چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟"

پیش فرض پاسخ : چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    دوست عزیز!
    از 195 کشور دنیا فقط 24 کشور خدمت اجباری سربازی با بیش از 18 ماه را دارند که ایران یکی از آنهاست و در کنار کشورهایی مثل بورکینافاسو، سومالی، کره شمالی، لیبی و سوریه قرار گرفته است. من نمی دونم منظور شما از اینکه "خیلی" از کشورها خدمت اجباری سربازی دارن چیه!!! اتفاقا خیلی از کشورها ندارند: آمریکا، فرانسه، هلند، کنگو و بسیاری از کشورهای دیگر.
    بحثی که این دوستمون هم کرد اتفاقا بحث خوبیه. شما اگه سربازی رفته باشی می بینی که توهین و تحقیر و خرد شدن شخصیت اولین اتفاقی است که برایت می افتد. آن هم برای دانشجویی که با شخصیتی خاص بار آمده. این دوره، مرحله ی گذار است به وارد شدن به جامعه ای که در تمامی ارکانش این موضوع خودنمایی می کند. کافیست سری به اداره های مختلف بزنید. دوره ای که دوست عزیزمون بهش اشاره کردن خیلی مهمه، چون اولین مرحله خرد شدن شخصیت رو در کشورمون نشون میده و اینکه برای زندگی بعد از اون همیشه باید سرتو پایین بگیری و از" دستورات" "فرماندت" تبعیت کنی.
    حالا شما مثلا منو در نظر بگیرید که مثلا در فرانسه درس می خونم، در کشوری که آزادی و برابری شعار اصلیشه و حالا میخوام وارد چنین محیطی بشم.
    این دقیقا جواب این تاپیکه: "چرا برگشتن بعد از اتمام تحصیلات حماقت ( حداقل در نظر اکثریت) هست!؟"
    ای کاش اجازه میدادین سوال منو فردی که مورد خطاب قرار گرفته بود جواب بده! تا منظور من رو از عنوان کردن این سوال متوجه بشید.
    شما اگر دلیل عدم برگشت رو رفتن به خدمت سربازی میدونید من بحثی‌ با شما ندارم. عقیده شما در جای خودش محترم هست.
    ضمنا بحث سربازی خودش یه سرفصل جداست، اصولأ نمی‌شه بدون در نظر گرفتن همه شرایط در مورد یک موضوع قضاوت منصفانه‌ای داشت.
    شما نباید در قضاوت منصفانه، فقط نیمه خالی‌ لیوان رو ببینید، خوب حق باشماست، سوریه و کره شمالی و لیبی‌ خدمت سربازی اجباری دارند، اما چرا فراموش کردین اسامی کشور‌های برزیل، کره جنوبی، سوئد، مکزیک، ترکیه، روسیه، فنلاند، دانمارک رو بیارید؟ این کشور‌ها هم خدمت اجباری دارند.
    حالا چند ماه بیشتر یا کمتر، اما وجود داره. آیا در اون کشور‌ها هم بعد از اتمام تحصیل، فرد به کشورش بر نمی‌گرده برای فرار از رفتن به خدمت؟
    فکر می‌کنم دلیل این اتفاق چیزی نیست که شما اشاره کردید، و باید افق دیدمون رو وسیع تر کنیم. ممنون.

پی‌ نوشت: دوستان مطمئن باشید اینجا قصد کسی‌ توهین به عقاید و نظریات کسی‌ نیست، این تاپیک ایجاد شده که ضمن بحث‌های که صورت میگیره، حقیقتی روشن بشه، و مشکلی‌ حل بشه، نه اینکه افراد جبهه گیری کنن و یا خدا نکرده اهانتی صورت بگیر، پس حتی المقدور، از ادبیات مناسب و محترمانه استفاده کنیم که نتیجه و گیرای بهتری داشته باشه. عصبانی‌ شدن هنر نیست، و دردی رو دعوا نمی‌کنه. اون چیزی که باعث اثبات نظرات شما می‌شه، منطق قوی شماست.ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

ای کاش اجازه میدادین سوال منو فردی که مورد خطاب قرار گرفته بود جواب بده! تا منظور من رو از عنوان کردن این سوال متوجه بشید.
    شما اگر دلیل عدم برگشت رو رفتن به خدمت سربازی میدونید من بحثی‌ با شما ندارم. عقیده شما در جای خودش محترم هست.
    ضمنا بحث سربازی خودش یه سرفصل جداست، اصولأ نمی‌شه بدون در نظر گرفتن همه شرایط در مورد یک موضوع قضاوت منصفانه‌ای داشت.
    شما نباید در قضاوت منصفانه، فقط نیمه خالی‌ لیوان رو ببینید، خوب حق باشماست، سوریه و کره شمالی و لیبی‌ خدمت سربازی اجباری دارند، اما چرا فراموش کردین اسامی کشور‌های برزیل، کره جنوبی، سوئد، مکزیک، ترکیه، روسیه، فنلاند، دانمارک رو بیارید؟ این کشور‌ها هم خدمت اجباری دارند.
    حالا چند ماه بیشتر یا کمتر، اما وجود داره. آیا در اون کشور‌ها هم بعد از اتمام تحصیل، فرد به کشورش بر نمی‌گرده برای فرار از رفتن به خدمت؟
    فکر می‌کنم دلیل این اتفاق چیزی نیست که شما اشاره کردید، و باید افق دیدمون رو وسیع تر کنیم. ممنون.

پی‌ نوشت: دوستان مطمئن باشید اینجا قصد کسی‌ توهین به عقاید و نظریات کسی‌ نیست، این تاپیک ایجاد شده که ضمن بحث‌های که صورت میگیره، حقیقتی روشن بشه، و مشکلی‌ حل بشه، نه اینکه افراد جبهه گیری کنن و یا خدا نکرده اهانتی صورت بگیر، پس حتی المقدور، از ادبیات مناسب و محترمانه استفاده کنیم که نتیجه و گیرای بهتری داشته باشه. عصبانی‌ شدن هنر نیست، و دردی رو دعوا نمی‌کنه. اون چیزی که باعث اثبات نظرات شما می‌شه، منطق قوی شماست.ممنون.
    متاسفم که نتونستم منظور خودمو به روشنی برسونم. لطفا یه بار دیگه با دقت پاسخ منو بخونید. آیا من گفتم به خاطر فرار از خدمت باید از ایران رفت؟!!!
    من منظورم این بود که همون اتفاقی که در دوران سربازی برای آدم می افته(و من با پوست و خونم درکش کردم) هنگام ورود به اجتماع هم رخ می ده. و مسلمه که کسی که در محیط دیگه ای تحصیل کرده و با شرایط فرهنگی اونجا سر کرده، نمی تونه شرایط اینجا رو برای خودش هضم کنه. به همین راحتی! این یکی از دلایلی که به نظرم باعث میشه که اکثر بچه ها نخوان برگردن.
    دقت کنید که بحث اصلی من مربوط به سربازی نیبود، بلکه هدفم مقایسه ای از شرایط سربازی با شرایط درون جامعه بود. و منظورم از اون کشورهایی که گفتم هم تنها جواب به بحث شما راجع به اینکه "خیلی کشورها خدمت اجباری دارند بود." راستی این رو هم اضافه کنید که 110 کشور هم خدمت اجباری سربازی ندارن.(صرفا جهت اطلاع دوستان)
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    متاسفم که نتونستم منظور خودمو به روشنی برسونم. لطفا یه بار دیگه با دقت پاسخ منو بخونید. آیا من گفتم به خاطر فرار از خدمت باید از ایران رفت؟!!!
    من منظورم این بود که همون اتفاقی که در دوران سربازی برای آدم می افته(و من با پوست و خونم درکش کردم) هنگام ورود به اجتماع هم رخ می ده. و مسلمه که کسی که در محیط دیگه ای تحصیل کرده و با شرایط فرهنگی اونجا سر کرده، نمی تونه شرایط اینجا رو برای خودش هضم کنه. به همین راحتی! این یکی از دلایلی که به نظرم باعث میشه که اکثر بچه ها نخوان برگردن.
    دقت کنید که بحث اصلی من مربوط به سربازی نیبود، بلکه هدفم مقایسه ای از شرایط سربازی با شرایط درون جامعه بود. و منظورم از اون کشورهایی که گفتم هم تنها جواب به بحث شما راجع به اینکه "خیلی کشورها خدمت اجباری دارند بود." راستی این رو هم اضافه کنید که 110 کشور هم خدمت اجباری سربازی ندارن.(صرفا جهت اطلاع دوستان)
    فکر نمیکنم مقایسه دوران خدمت، با شرایط زندگی‌ بعد از خدمت قابل مقایسه باشه، چون شرط مقایسه برقراری سنخیت هست، که من سنخیتی بین این دو موضوع نمی‌بینم.

اگر اصرار شما بر تاکید به اعداد ۱۱۰ و ۲۴ این هست که من اشتباه گفتم خیلی‌ کشور‌ها خدمت سربازی اجباری دارند، باید بگم اصلا فرقی‌ نمی‌کنه ۲۴ یا ۱۰۰ یا ۱۰. وقتی‌ کشورهای دیگه در لیست خدمت سربازی اجباری هستند و این مشکلو ندارند پس باید دلیل رو در جای دیگه جستجو کرد.

۱۱۰ کشور خدمت اجباری ندارند. خوب وقتی‌ لیبی‌ در کنار ایران برای خدمت اجباری در comment شما قرار میگیره، درست هست بگیم عراق هم خدمت اجباری نداره؟ خوب مسلما خیر. چون این مقایسه اصلا صحیح نیست. منظور من این هست که اینجور برداشت میشد از بحث شما که شما بدترین حالت رو در نظر گرفتید و به نظرم این کار جالبی‌ نبود. ممنون.
    ویرایش توسط mohammad8816 : July 17th, 2011 در ساعت 03:09 PM

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

فکر نمیکنم مقایسه دوران خدمت، با شرایط زندگی‌ بعد از خدمت قابل مقایسه باشه، چون شرط مقایسه برقراری سنخیت هست، که من سنخیتی بین این دو موضوع نمی‌بینم.
    خیر، بحث مقایسه شرایط زندگی در خدمت و بعد از اون نیست. بلکه بحث شرایط اجتماعی و نوع برخورد با فرد در اجتماع هست.
    به هر حال بحث جالبی بود. سپاسگزارم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

دوستان خاطره ای رو در چند خط براتون می گم شاید خوندنش خالی از لطف نباشه
    سال گذشته مهرماه سفری داشتم به کشور ترکیه و شهر استانبول برای یک امتحان علمی، در هتل ما علاوه بر تعداد زیادی که از ایران اومده بودن یک مرد و زن نسبتاً مسن ایرانی هم بودن که از ایرواین کالیفرنیا یک ماه به ایران سفر کرده بودن و از اونجا اومده بودن ترکیه رو هم ببیینن.
    صبحانه هتل واقعاً کامل بود و همه چیز داشت. حداقل از نظر من و تمام کسان دیگه ای که از ایران اومده بودن این طور بود. تنها چیزی که نداشت و در برابر اون صبحانه اصلاً به چشم نمیومد میوه بود.
    روز اول اون آقای ایرانی که از آمریکا اومده بود رفت به مدیریت هتل اعتراض کرد که چرا میوه سر میز نیست. خانم من عادت داره که صبح ها میوه ی تازه بخوره. مدیریت هتل گفت شما درست می فرمایید حق با شماست و از فردا میوه سر میزها بود.

من بعد از این اتفاق خیلی فکر کردم و برام جالب بود و دیدم شاید این موضوع به فکر من یا ایرانی های دیگه هم می خورد اما هیچوقت به زبون نمی آوردیم و شکایت نمی کردیم. شاید فکر می کردیم این صبحانه واقعآً کامله. وقتی خیلی فکر کردم به این نتیجه رسیدم که من و امثال من به حداقل های حقوق شهروندی عادت کردیم و در اکثر مواقع به خودمون اجازه ی اعتراض رو نمی دیم. شاید اگر در یک هتل ایرانی من این حرف رو می زدم مدیریت هتل خیلی محترمانه من رو رد می کرد و هیچ حقی به من نمی داد. متاسفانه این حداقل ها رو شرایط محیط به ما تحمیل می کنه شاید این قضیه در خیلی از پیشرفت های ما هم نمود پیدا کنه.
    به شخصه فکر می کنم اگر روزی تصمیم بگیرم که بر نگردم برای لذت بردن از بالاترین حقوق انسانی هست. نه کنار اومدن با حداقل ها.

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان عزیز
    بحث های جالبی اتفاق افتاد، که به شخصه ازش استفاده های زیادی بردم. در این پست من دو گروه رو مورد خطاب قرار خواهم داد:

1. اونهایی که اونور آب نرفته اند ولی هدفشان بعد رفتن، برگشتن هست.
    2. اونهایی که اونور هستند و برنامه دارند بعد اتمام تحصیلات برگردند.

برای جلوگیری از طولانی شدن نوشته ( تجربه نشون داده که نوشته های طولانی مشتری زیاد ندارند ) سعی می کنم حداقل در دو نوشته نکاتی رو مطرح کنم.
    فصل اول – قسمت اول ( نترسید بابا همون دو قسمته ولی خوب سریالی باشه طرفدار زیاد داره )

• حتما سعی کنید قبل رفتن به خارج در جایی مرتبط با رشته تان حتی شده به صورت کارآموز کوتاه مدت( بدون توجه به مسایل مالی) مشغول شوید. البته برای محیط های آکادمیک کار راحت تر هست چون سالهاست اونجا هستیم.
    • دفترچه ای رو همراه خود داشته باشید تا مشکلاتی که به نظرتان در محیط کار می بینید رو برای خودتان تهیه کنید. ( خیلی مهم)
    • در محیط کار شما با دو گروه مواجه هستید، گروهی که آفریده شدند بهشون فرمان بدید یک مشت ... که شما وظیفه دارید کلا آدمشون کنید حتی شده با لگد و کف گرگی برای عبرت سایریین. :دی در نقطه مقابل، گروهی که لیاقت شما رو ندارند و خیلی هم بی لیاقت و بی سواد هستند که شما وظیفه الهی دارید برای هدایت کردن اینها ( مدیران ). این دو گروه دنیای شما در محیط کار هستند پس باید به روابطتان دقت کنید و نکات و مشکلات رو در اون دفترچه بنویسید.
    • با گروه اول سعی کنید صمیمی باشید ولی افراط نکنید، کباب خوری آخر هفته و شمال و عشق حال و دور دور زدن تو شهرک غرب و این حرفها رو بزارید برای دوستان دیگر. از طرف دیگر هیچگاه نشان ندهید که از قدرتتان در حال استفاده هستید برای امر و نهی (منظور عدم امر و نهی نیست.)
    • با گروه دوم، احترام رو فراموش نکنید،سعی نکنید نشون دهید که بیشتر بلدید، هیچگاه کاری نکنید که دماغ طرف مالیده بشه به خاک، هیچگاه سعی نکنید دماغتون رو تو هرکاری بکنی ( چقدر دماغی شد، من معذرت می خوام) ، ولی به یاد داشته باشید که اگر نظرتان پرسیده شد با مطالعه کافی جواب دهید، در ضمن انتظار نداشته باشید که نظرتان حتما پذیرفته شود.
    • بعد از رفتارهای بالا دوباره همه موارد رو در دفتر یادداشت بنویسید برای آینده تا مقایس مناسبی برای مقایسه با اونور داشته باشید.
    • شکستها رو که کم هم نخواهند بود بررسی کنید، و علل آن رو لیست کنید. منظور شکست پروژه ها، شکست های اقتصادی و...

ادامه دارد
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

اصلا کی گفته که اکثریت خواهان برگشت به این کشور هستند؟ بنده با یه درصد گیری خیای کوچیک خلاف این موضوع بهم ثایت شد.
    در ثانی اگه واقعا هدف شما انتقال علم و کمک به بشریت باشه پس نباید دیدتون دید ناسیونالیستی باشه همینطور که تمام نوابغ و دانشمندان دنیا هیچ گاه ملیت پرست از نقطه نظر انحصار دانششون به ملت خودشون نبودند.

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

دوست عزیز فکر میکنم موضوع رو اشتباه متوجه شدید. بحث بر سر این هست که چرا همه یا اکثریت فکر می کنن برگشتن به این کشور حماقت هست. کسی نگفته اکثریت خواهان برگشت هستن. اتفاقاً داریم بحث می کنیم که چرا نباید برگردیم.

من حدود 2 ساعت وقت گذاشتم و از اول این تاپیک رو خوندم. می خوام جواب آخر رو خیلی ساده بدم و از شما میخوام نظرتون رو راجع بهش بدید. دوران دبیرستان عاشق کتابای استفان هاکینگ شده بودم. یه جمله ای توی یکی از کتاباش خوندم (فکر کنم کتاب "جهان در پوست گردو"): (برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه تعادل عالم آن را اقتضا کند).
    ببینید اینکه الان همچین شرایطی توی کشور ما ایجاد شده که باعث خسران ما نسل جوان شده این در جهت برقراری تعادل کایناته و اینها مستقیما با هم در ارتباطند. حالا اگه روزی تعادل کاینات اقتضا کرد ما جهان سومی ها جهان اولی بشیم مطمئنن روز شانس ماست. این سلسله حوادث که ایرانو به اینجا رسونده در عرض 10 سال و 100 سال اتفاق نیفتاده که حالا ما 4 نفر بخوایم در عرض 10 سال اوضاع رو عوض کنیم. دوستان گفتن کره جنوبی و یا مالزی!!! مقایسه ایران با کره جنوبی همون بحث گوزن و شقیقه است. تو کره ی قبل پیشرفت استحمار حکومت نمیکرد. مردم مالزی 40 سال پیش جنگل نشین بودن. نخبه کش نبودن. اما ما چی؟ ما نه تنها نخبه هارو میکشیم بلکه تا دهه ها بهشون فحشم میدیم. نمونه اش امیرکبیر و مصدق و صدها آدم کوچیک و بزرگ دیگه.
    اما حالا چیکار کنیم؟
    نظر من اینه که در درجه اول زورمونو بزنیم بریم که خوشبختانه داریم همین کارو می کنیم. بعد اونجا میتونیم از آدم بودنمون لذت ببریم (اتفاقی که اینور نیفتاد). اصلاحات جامعه رو بذاریم به عهده گاندی ها و فرانتس فانون ها.
    مگه من کی ام؟ من یه مهندس عمرانم. قدیس نیستم. فیلسوف نیستم. پیامبر زمان خودم هم نیستم. اگر بتونم در حد توان خودم این عالم رو به سمت تعادلی که گفتم پیش ببرم. وظیفه و مسئولیت من محدود به تخصص و دانش منه. جایی برای من بهتره که این تخصص و دانش نمود بیشتری داشته باشه. والسلام

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)