صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 114

موضوع: کی و چطور موضوع رفتن رو با خانواده در میان بگذاریم؟

takpesar
    Guest

پیش فرض کی و چطور موضوع رفتن رو با خانواده در میان بگذاریم؟

سلام‏‏
    من خودم شخصا ميدونم شرايط درسي ام براي رفتن و ادامه تحصيل در خارج از ايران خيلي خوبه. اما يه مشكل خيلي بزرگ دارم اونم اينكه من تك پسر خانواده هستم و به من اجازه نمي دهند كه براي ادامه تحصيل برم. البته اصلاَ هم دوست ندارم كه با خانواده ام مقابله كنم. ميخواستم ازتون بپرسم كه كسي چنين مشكلي داشته و چه جوري باهاش كنار اومده چه جوري خانواده اش را متقاعد كرده؟

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مشكل تك پسر بودن

یه نکته ی مهم که امیدوارم راحت بتونی هضمش کنی: تنها مشکل بزرگ سر راه موفقیت تو، خود خودت هستی نه پدر و مادرت یا تک پسر بودنت یا هر مشکل دیگه ای. اول اینو حل کنی و با خودت رو راست باشی بقیه ش به شکل شگفت انگیزی خود به خود درست می شه.

موفق باشی.

I've got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I'm a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Senior Member

من هم تقریباً همچین مشکلی رو داشتم، اما خوب موفق شدم (به صورت نسبی، Conditional ;D)متقاعدشون کنم، ولی دیده بودم موردی که بهمین صورت بوده و فقط به خاطر این که نتونسته رضایت پدر و مادرش رو جلب کنه، کلاً قید قضیه رو زده. در هر صورت فکر کنم بهتره سعی کنی از راه مذاکره وارد شی، اما اگر موفقیت آمیز نبود ... من به جای تو بودم همین جا می موندم و قید قضیه رو می زدم، ولی خوب، بازم هر کسی خودش می دونه!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

wow.oops
    Guest

اینکه مشکل نیست گل پسر. من نمی دونم منظورت از مشکل تک پسر بودن چیه. منم تک پسرم ولی خانوادم میگن برو از شرت خلاص شیم ;D . به نظر من یه کم کمتر خونه برو. مسافرت این ور اون ور. که به دوریت عادت کنند. دیگه باید مستقل شی حاجی. تک دخترا پا میشن میرن قطب جنوب درس می خونن از تو بعیده بابا.

Senior Member

آره، این خیلی روش خوبیه، سعی کن زیاد از خونه دور باشی اون هم به بهونه هایی که نشه زیرش زد، مثلاً برو یه جا یه هفته دو هفته برنگرد، خوب جواب میده
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

آره يا ميتوني بي خبر بري خارج بعد زنگ بزني خونه بگي من الان خارجم.

ولي جدا تك پسر بودن براي من يه خوبي فوق العاده داشت: معافيت كفالت!

منم با نظر roger جان موافقم
    مشكل خود آدم هستش نه خانواده
    هيچ پدر و مادري جلوي موفقيت فرزندش را نمي گيره
    بايد با ملايمت براشون توضيح بدي كه هدف از رفتن و ... چيه!(ما جوانها هم چقدر با ملايمت هستيم )

منم تک پسرم اونم از نوعه معافیت کفالتی.

1.اول یه کم راجع به مشکلاته علمی دانشگاههای ایران از شریف تا در پیتیها برای خانواده توضیح بده، اگه جواب نداد مرحله2
    2. روشن کن که با فوق لیسانس از بهترین دانشگاهه ایران باید با پایه حقوقه 300000 تومان شروع به کار کنیو ........اگه جواب نداد مرحله3
    3.یه کم با خودت فکر کن که اصلان هدفتو خفن دوست داری یا نه؟ اگه جوابت اره بود مرحله 4 اگه نه 5
    4.کم کم دادو قالو هر شب تا 1 شب بیرونو وقتی خم می شی بنده کفشتو ببندی یه پاکت وینستون عقابی از جیبت بیفته و .............................
    مطمئن باش جواب می گیری
    5.اگه اصلان اونورو دوس نداری هم که که هیچی دیگه عروسیو بچه و اخر هفته ها با باجناقت جاده چالوس.
    ولی دوستانه بگم رفیقه منم عینه شما با خونواده مشکل داشت الان انگلیسه هم خودش راضی از اون بیشتر خونوادش.تصمیمه نهاییش با خودته تو اینجور موارد به حرف بقیه خیلی گوش نکن.

قشنگ بشین بهشون بگو بابا،مامان، اگه نذارین من برم 2 سال دیگه کچلتون می کنم و هی به رختون می کشم که اگه گذاشته بودین من برم الان یه پا بیل گیتس شده بودم واسه خودم ولی شما نذاشتین من پیشرفت کنم و موندم.
    ولی آروم بگو بهشون نه که ناراحتشون کنی هاااااا (پیام اخلاقی)
    everything happens for a reason

من فكر كنم مشكل اكثر دوستان اين نيست كه پدر مادرشون نمي ذارن برن. آخه دست و پاي آدم رو كه نمي بندن. مشكل بيشتر درونيه. يعني اونا هم كه موافقت كنن با بي ميليه. بعد آدم نگرانه و عذاب وجدان داره. از يه طرف كل آينده و زندگي و پيشرفت هست ولي در ازاي اون بايد پدر و مادرتو كه چشم چراغشوني(هه هه) تنها بذاري! از طرف ديگه بموني پيششون ولي و ايران زندگي كني انگار سگ ريده باشه تو اخلاقت فايده نداره

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)