صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 114

موضوع: کی و چطور موضوع رفتن رو با خانواده در میان بگذاریم؟

پیش فرض پاسخ : مشكل تك پسر بودن

دقیقا" مشکل همینه دیگه. زندگی همش همینه هی باید از خیر یه چیزی بگذری تا چیز بهتر گیرت بیاد (پیام معنوی)
    پس بشین اون حرفا رو به خودت بزن و آخرش یه نتیجه ای بگیر
    everything happens for a reason

Junior Member

خب من اصلاً پسر نیستم که در موقعیت مشابه بوده باشم! ;D
    اما توصیه ای که براتون دارم اینه که برید دنبال چیزی که واقعاً می خوایید...
    کاری رو بکنید که درونتون بهتون می گه.....
    مشکل والدین حل می شه دیر یا زود...من که از پدر خودم تو بعضی موارد سخت گیر تر ندیدم اما باور کنید یک سال نشده پدر و مادر با انتخاب شما کنار میان(حالا در هر زمینه ای!!! ;D)

و اینکه تو این زندگی هر کاری بهایی داره...اگه حاضر نیستید بهای تصمیمتونو بپردازید،بدودنید اونقدر مصر نیستید(حتی اگه تصور می کنید هستید)...

Senior Member

اول با خودتون خوب فکر کنين و تصميم اصلي رو بگيرين، بعد بشينين با خانواده صحبت کنين. و دليل اونا رو بپرسين و خوب حتما مي تونين منطقي جواب بدين. بعد از يک مدت حتما قانع مي شن.

1) مي تونين کشوراي اروپايي رو انتخاب کنين. رفت و آمد خيلي نزديکه و فکر کنم خيلي زود تر بشه رفت و برگشت. انگار چند سالي واسه درس، مجبور ميشين برين يه شهر ديگه..
    2) احتمالا مجردين. اگه زماني متاهل بشين، ناخوداگاه دوري از والدين اتفاق ميفته .... يعني همون حرفي که يکي از بچه ها زد (دير يا زود ...) پس بايد بتونين با اين مساله کنار بياين.
    3) مثالاي مختلفي از افراد موفق مختلف بزنين (ميتونين از تخيل خودتونم استفاده کنين )... فکر کنم، کم کم اونام قانع ميشن.

والا پدر و مادر من که صداشون در نمیاد. آخرش باید دید کدوم کم میاریم ;D
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

Junior Member

سلام دوستان

تجربه نشان داده هر کسی که با پدر و مادر خویش درافتاده، ور افتاده.
    سعی کنید هر کاری می‌کنید، پدر و مادرتون راضی باشن یا راضی بشن تا شما هم عاقبت به خیر بشین.

موفق باشید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

منم از مزایای تک پسری کمال استفاده کردم و کفالت گرفتم و الان راست راست دارم راه می رم ...
    اما در مورد روش های متقاعدسازی پدر مادر ...
    اول از همه منم به شدت توصیه می کنم که با پدر و مادر درنیوفتید که ور می افتید ... و بلکه بدتر از ور افتادن ...
    بهترین راهی هم که برای خودم داره جواب می ده اینه که تلاشت رو برای کسب علم و دانش ببینن و مطمئن بشن اگه گل پسر تکش توی ایران بمونه حروم می شه ! ...
    خودبخود که ببینن مصمم هستی اونا هم کم کم نرم می شن و حالا تشویقت هم نکنن دیگه مشکل درست نمی کنند ...
    درضمن باید خیلی خیلی مدت تحصیلت رو کم نشون بدی و بگی می ری و برمی گردی ...
    اگه واقعآ علاقه برای ادامه تحصیل دارین بهترین راه همینه که خودتون رو جدی توی هدفتون نشون بدین ...
    جدیتتون رو ببینن همه کوتاه می آن ...

Junior Member

من فکر میکنم یا یک جای رفتار خودتون ایراد داره و یا اینکه تو فامیل یک تجربه تلخ در این زمینه وجود داره. منم تک پسرم و حتی وقتی برای تدریس به شهرهای اطراف محل سکونتم میرم میدونم که مامانم خیلی این کارو دوست نداره. اما با خارج رفتنم هم کسی مخالف نیست.

بله؛ بگویید که میروید و برمیگردید. و واقعآ هم همین کار را بکنید. خودتان را بگذارید جای آنها، به آنها حق خواهید داد.
    راه، همان است که تو می‌روی.

پیش فرض چه جوري ميشه پدر و مادر رو راضي كرد ؟

سلام دوستان
    من يه راهنمايي از شما مي خوام .
    من مي خوام از ايران براي اقامت كانادا اقدام كنم ولي پدر و مادرم راضي نيستن .
    اونها عقيده دارن زندگي در ايران راحت هست و زندگي براي يه دختر تنها در خارج از ايران خيلي سخت هست براي همين راضي نميشن تا من براي اقامت اقدام كنم. :'(
    ممنون ميشم نظرات خودتون رو بگيد كه من چه جوري مي تونم پدر و مادرم رو راضي كنم ؟؟
    ممنون
    فرصت را از دست مده و در كار سستي مكن كه ميوه آن ذلت است .

پیش فرض پاسخ : چه جوري ميشه پدر و مادر رو راضي كرد ؟ لطفا راهنمايي كنيد.

حالا اقدام کن. تا کارات جور شه و بتونی بری یه چند سالی طول می‌کشه به مروره زمان شاید خانوادت راضی شن ولی باید خیلی روشون کار کنی و در جریان تلاشت برای ردیف شدن کارها قرار بگیرن ب علاوه اینکه اقدام برای مهاجرت به کانادا هزینه چندانی نداره و از طریق سایتش به راحتی می‌تونی فرم مهاجرت رو پر کنی البته به شرط اینکه شرایط و مینیمم 60 امتیاز رو بیاری. ولی من هم فکر می‌کنم که اگر واسه جایی اقدام کنی که خویشاوندی داری برات بهتر باشه. خانواده من صرف اینکه خاله م USA‌هستن مخالفتی با اونجا ندارن ولی با کانادا مخالفن چون اونجا کسی رو ندارم. خودم هم ترجیح می‌دم جایی باشم که یه خویشاوند داشته باشم. بالاخره سخته.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)