صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 114

موضوع: کی و چطور موضوع رفتن رو با خانواده در میان بگذاریم؟

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : مشكل تك پسر بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad
    اما اجازه بدین من یه نصیجت برادرانه خدمت شما عرض کنم؛ همیشه توی زندگی خودتون تصمیم بگیرید و اجازه ندید هیچ کس دیگه‌ای حتی پدر و مادر به جای شما تصمیم بگیرند. چون وقتی خود آدم راهی رو انتخاب میکنه میتونه با اراده ی خیلی بیشتر اون راه رو ادامه بده نسبت به وقتی که کس دیگه‌ای اون راه رو برای آدم انتخاب کرده.
    ممنونم از نصیحت برادرانتون. اما ببینید پدرومادر هم در نهایت سعادت و خوشبختی بچشون رو میخوان. و همونطوری که خیلی از اعضا در همین تاپیک قید کردن که هرکی با والدینش درافتاد ... ور افتاد این یک واقعیت انکار ناپذیره. من نمیخوام باهاشون دربیفتم. اگر هم برام تصمیمی میگیرن که به نظرم اشتباه هست سعی میکنم متقاعدشون کنم.چون واقعا معتقدم که هروقت دعای خیر پدرومادرم پشت سرم بوده موفق شدم.

برای این مساله خارج هم صبر میکنم تا نتیجه کنکور سراسری بیاد. اگر در رشته های مورد نظرم( نفت - شیمی - کشتی سازی - هوافضا - صنایع و...) قبول شدم که برای ارشد و دکترا میرم هرجا که مدرکش با ارزشتر از بقیه جاها باشه.
    اما اگر خدایی نکرده - زبونم لال سراسری قبول نشم یک سال آزاد در رشته نفت تحصیل میکنم و از یکی از کالج های نروژ پذیرش میگیرم البته با رضایت کامل پدر و مادرم.

بازم ممنون از نصیحتتون

Junior Member

آقا من از تعجب دارم شاخ در میارم ...

یه بار به مادرم گفتم خوب اگه من برم خارج برای ادامه تحصیل٬ اتفاقی میفته ؟ گفت نه چه اتفاقی قرار بیفته٬ تازه من تو فامیل پز میدم که پسرم رفته خارج!!! شوکه شده بودم٬ فکر میکردم الان قربون صدقم میره که نرو و اینجا درستو بخون و مگه اینجا چشه و ... :-X

خوب گفتم برم سراغ پدرم حالا و همین سوال رو ازش بپرسم٬ بدون اینکه اصلا نگام کنه گفت: باشه چرا که نه٬ هر وقت پولش جور شد حتما. من انگار داشتم تو یه دریای یخی شنا میکردم. انگار یه پارچ آب یخ ریختن رو. میخواستم به دیوار خونمون بگم تو رو خدا جلومو بگیر... 8)

خلاصه رفتم پیشه خواهرم٬ گفتم که جریان اینطوریاست. بهم گفت جرات نداری بری ٬ خیلی بچه مامانی هستی ؟!؟!؟ منم دیگه بغض کرده بودم. : حس کرده بودم که به خونم تشنه ان. ;D

دیگه از اون روز به بعد٬ خیلی با احتیاط از خیابون رد میشدم٬ آخه دیه تک پسرها گرون تره‌ !!! >

ApplyAbroad Champion

لطفا از این تاپیک برای درددل‌های خانوادگی استفاده نکنید.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

آقا بابک اجازه بدید در این تاپیک یکم از سختی های زندگی و توقعات پدر ومادر بگیم

دوستان بعد از اون ضد حالی که تابستون بابام بهم زد دیروز اینطور میگه:

پسرم تو در یکی از دانشگاه تهران قبولی دیگه نه؟

بعد از ته دل یه خسته نباشید به بابام گفتم که خودش فهمید حرفی تو دلمه

بعد بهش گفتم: پدر من طرف میاد از سال دوم دبیرستان شروع به تست زدن میکنه آخرش هم

دانشگاه دلخواهش قبول نمیشه چطور از من توقع داری که بعد از ضدحالی که سر جریان روسیه به

من زدی شریف قبول بشم؟ منی که بدون هیچ انگیزه ای درس میخونم تازه از دی ماه به طور جدی درس

خوندن رو شروع کردم هرجا که قبول قبول بشم باید کلاهمو بندازم آسمون.

میبینید تورو خدا؟ بجای دلداری دادن یه همچین حرفایی تحویل آدم میدن. > >

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun
    آقا بابک اجازه بدید در این تاپیک یکم از سختی های زندگی و توقعات پدر ومادر بگیم

دوستان بعد از اون ضد حالی که تابستون بابام بهم زد دیروز اینطور میگه:

پسرم تو در یکی از دانشگاه تهران قبولی دیگه نه؟

بعد از ته دل یه خسته نباشید به بابام گفتم که خودش فهمید حرفی تو دلمه

بعد بهش گفتم: پدر من طرف میاد از سال دوم دبیرستان شروع به تست زدن میکنه آخرش هم

دانشگاه دلخواهش قبول نمیشه چطور از من توقع داری که بعد از ضدحالی که سر جریان روسیه به

من زدی شریف قبول بشم؟ منی که بدون هیچ انگیزه ای درس میخونم تازه از دی ماه به طور جدی درس

خوندن رو شروع کردم هرجا که قبول قبول بشم باید کلاهمو بندازم آسمون.

میبینید تورو خدا؟ بجای دلداری دادن یه همچین حرفایی تحویل آدم میدن. > >
    خوب شما باید قبل از رفتن توانایی خودتون رو اثبات کنید، کنکور اونقدرها هم که فکر می کنید مشکل نیست! شما فقط بخون و به بقیه چیزا کاری نداشته باش! شما یه بار کنکور رو به صورت جدی بده، بعد اگه تهرانم قبول شدی انصراف بده برو اون ور آب درس بخون در ضمن دانشگاه خوب فقط تو تهران نیست و دانشگاه خوب حتما" دولتی هم نیست... شما تلاشت رو برای قبولی تو دانشگاه آزاد تهران، یه رشته ی خوب کن، بعد که قبول شدی با یه پشتوانه ی محکم تو ایران برو اون ور! یه دانشگاهی اینجا به صورت آلترناتیو داشته باشی بد نیست...

موفق باشید
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    خوب شما باید قبل از رفتن توانایی خودتون رو اثبات کنید، کنکور اونقدرها هم که فکر می کنید مشکل نیست! شما فقط بخون و به بقیه چیزا کاری نداشته باش! شما یه بار کنکور رو به صورت جدی بده، بعد اگه تهرانم قبول شدی انصراف بده برو اون ور آب درس بخون در ضمن دانشگاه خوب فقط تو تهران نیست و دانشگاه خوب حتما" دولتی هم نیست... شما تلاشت رو برای قبولی تو دانشگاه آزاد تهران، یه رشته ی خوب کن، بعد که قبول شدی با یه پشتوانه ی محکم تو ایران برو اون ور! یه دانشگاهی اینجا به صورت آلترناتیو داشته باشی بد نیست...

موفق باشید
    عظیم جان
    من از دی ماه دارم به طور جدی درس میخونم. طبق یه برنامه ریزی دقیق داشتم که از 7 صبح تا 12 و از 4 بعد از ظهر تا 11-12 شب درس میخوندم. تا قبل از عید تمام کتابهام رو تموم کردم. از اول خرداد هم از 8 صبح تا 12 و از 5 تا 11:30 درس میخونم اما بازم از نتایج تستهام راضی نیستم.
    (در آخرین نتیجه کنکور آزمایشی این نتایج رو گرفتم:
    ادبیات 60% - معارف 65% - عربی 30% - انگلیسی 50 % - ریاضیات 1/7 % - فیزیک 20 % - شیمی 23%)
    این نتایجی بود که در آخرین آزمون سازمان سنجش گرفتم که فکر نکنم برای مهندسی نفت یا پتروشیمی یا کشتی سازی یا هواوفضا کافی باشه.
    ناگفته نماند من هنوز ادبیات و دینی رو نخوندم و این نتیجه هم مدیون حافظه ام هستم. دو هفته آخر میخونم (ادبیات - دینی - عربی).
    ببینید پدر و مادر من از من توقع دانشگاه سراسری دارند.آخه من از بچگی درس خون بودم و پدر و مادر من فکر میکنند که دوره دبیرستان همون دوره راهنمایی هست.
    مهم ترین اشکال پدر و مادرم این هست که من رو با بستگانی که در خارج زندگی میکنن یا 14-15 سال پیش کنکور داده اند. هی هرچی بهشون توضیح میدم که شرایط دانشگاه ها با دهه 70 فرق کرده گوش نمیکنند و میگن استعداد تو بیشتر از همه اونهاست.(همون ماجرای سوسکه و بچش :-[)
    دوستان به نظر شما با این درصد ها میتونم قبول بشم؟

سپهر جان راستش چون از زمانی که من کنکور دادم سالهاست که گذشته و شرایط الان عوض شده نمی تونم در مورد قبولیت نظری بدم ولی می خواستم بهت بگم اولاً همین که برای خودت هدف داری خیلی خوبه چون این به آدم خیلی انگیزه میده و پشت سر گذاشتن مشکلات رو راحت تر می کنه .
    من هم دورانی که برای کنکور می خوندم شرایط تو رو داشتم یعنی توقع خانواده و ... و می دونم که خیلی استرس وارد می کنه ... از من می شنوی این مدت باقیمانده تا کنکور هم خوب بخون و سعی کن بهترین نتیجه رو در حد توانایی هات بگیری و برای بعدش بزار اون زمان تصمیم بگیر . حالا یا به قول خودت یکسال اینجا می خونی و بعد میری یا اینکه اینجا لیسانس می گیری بعد میری .

موفق باشی
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_jun
    عظیم جان
    من از دی ماه دارم به طور جدی درس میخونم. طبق یه برنامه ریزی دقیق داشتم که از 7 صبح تا 12 و از 4 بعد از ظهر تا 11-12 شب درس میخوندم. تا قبل از عید تمام کتابهام رو تموم کردم. از اول خرداد هم از 8 صبح تا 12 و از 5 تا 11:30 درس میخونم اما بازم از نتایج تستهام راضی نیستم.
    (در آخرین نتیجه کنکور آزمایشی این نتایج رو گرفتم:
    ادبیات 60% - معارف 65% - عربی 30% - انگلیسی 50 % - ریاضیات 1/7 % - فیزیک 20 % - شیمی 23%)
    این نتایجی بود که در آخرین آزمون سازمان سنجش گرفتم که فکر نکنم برای مهندسی نفت یا پتروشیمی یا کشتی سازی یا هواوفضا کافی باشه.
    ناگفته نماند من هنوز ادبیات و دینی رو نخوندم و این نتیجه هم مدیون حافظه ام هستم. دو هفته آخر میخونم (ادبیات - دینی - عربی).
    ببینید پدر و مادر من از من توقع دانشگاه سراسری دارند.آخه من از بچگی درس خون بودم و پدر و مادر من فکر میکنند که دوره دبیرستان همون دوره راهنمایی هست.
    مهم ترین اشکال پدر و مادرم این هست که من رو با بستگانی که در خارج زندگی میکنن یا 14-15 سال پیش کنکور داده اند. هی هرچی بهشون توضیح میدم که شرایط دانشگاه ها با دهه 70 فرق کرده گوش نمیکنند و میگن استعداد تو بیشتر از همه اونهاست.(همون ماجرای سوسکه و بچش :-[)
    دوستان به نظر شما با این درصد ها میتونم قبول بشم؟
    توقع والدین کاملا" طبیعیه! اصلا" بهش فکر نکن.
    فکر کنم جای خوبی واسه عنوان کردن این موضوع نیست! ولی تا وقتی نری دانشگاه نمی تونی تصمیم گیری واقعی کنی! جامعه ی ما نگاه خاصی به نوع دانشگاه داره متاسفانه! این بحث زیاد تو فروم شده که خیلی ها بودن از دانشگاه آزاد که پذیرش های خیلی عالی گرفتن! نمونه های بارز تو همین قسمت نتایج پذیرش هست. و خیلی از دانشگاه های ازاد سطحشون بالاتر از خیلی از دولتی هاست!
    روی دانشگاه آزاد کار کن، اونم تهران، مطمئن باش خیلی هم بد نیست رشته ی نفت هم که تو همین علوم تحقیقات هست، ترازشم خیلی بالا نیست و با کمی تلاش و بالا بردن درصد شیمی مطمئنم قبول می شی! عمومی ها رو باید بترکونی قبولی پسر!!! بعد از 30 واحد می ری نروژ دیگه (البته می دونم حتما" آزاد انتخاب رشته کردی)
    ناامید نشو پسر! رو دولتی هم فکر کن، تو این ماه آخر اگه درست جمع بندی کنی خیلی جلو میفتی! حتی اگه بعضی مباحث رو هم نخوندی جمع بندی رو شروع کن.

پ.ن: پیشنهاد می کنم بحث رو اینجا ادامه ندی چون نامرتبطه! اگه خواستی تو "ای گفت" تاپیک بزن تا بچه ها کمکت کنن...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking
    از من می شنوی این مدت باقیمانده تا کنکور هم خوب بخون و سعی کن بهترین نتیجه رو در حد توانایی هات بگیری و برای بعدش بزار اون زمان تصمیم بگیر . حالا یا به قول خودت یکسال اینجا می خونی و بعد میری یا اینکه اینجا لیسانس می گیری بعد میری .

موفق باشی
    خیلی ممنون حامد جان
    چشم بر روی چشمم. حتما همین کار رو میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    پ.ن: پیشنهاد می کنم بحث رو اینجا ادامه ندی چون نامرتبطه! اگه خواستی تو "ای گفت" تاپیک بزن تا بچه ها کمکت کنن...
    چشم عظیم خان
    حسب الامر جنابعالی از ادامه بحث در این تاپیک صرف نظر میکنم. اما
    من متوجه نشدم برای ایجاد تاپیکم در کدام انجمن اقدام کنم.
    اینطور بگم :
    "ای گفت" کجاست؟
    با تشکر از دوستان

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوستان این بحث شانس قبولی من در دانشگاه به آدرس زیر انتقال یافت:
    http://egoft.com/index.php?topic=1659.0
    منتظر کمک های بی دریغتون هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)