صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: چانه زنی برای مقدار فاند

پیش فرض چانه زنی برای مقدار فاند

سلام
    آیا میشه برای مقدار فاند با دانشگاه چانه زد؟ البته بعد از اینکه اونا مقدار فاند رو اعلام کردن.
    شیوه کار چطوره؟ باید تهدید کرد که با این فاند نمیام و میرم جای دیگه که فاند بیشتری بهم داده یا اینکه خواهش کرد؟ :-X
    اگه کسی تجربه ای در این مورد داره لطفا بگه.

پیش فرض پاسخ : چانه زنی برای مقدار فاند

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrabi
    سلام
    آیا میشه برای مقدار فاند با دانشگاه چانه زد؟ البته بعد از اینکه اونا مقدار فاند رو اعلام کردن.
    شیوه کار چطوره؟ باید تهدید کرد که با این فاند نمیام و میرم جای دیگه که فاند بیشتری بهم داده یا اینکه خواهش کرد؟ :-X
    اگه کسی تجربه ای در این مورد داره لطفا بگه.
    والا در مورد من که اینطوری شد که ازشون وقت خواستم برای تصمیم و اونا offer ی که همش RA بود رو کردن Fellowship و البته پولش هم بیشتر شد (که لابد منو مجاب کنن) ولی در نهایت من نرفتم اونجا.
    The things you own end up owning you

یکی تو همین فروم 2-3 ماه پیش تعریف کرد که به دانشگاه اولی گفته من از فلان جا فاند بیشتری داشتم و اونها ظرف 3-4 روز فاندش رو افزایش داده بودند. البته باید شرایط رو سبک سنگین کرد دید آیا ما واقعا برای دانشگاه اول اونقدرها ارزش داریم یا نه. و اینکه استاد چقدر دلش برای ما میتپه. یک سری بورسها هستند که مثلا استاد پیره و اصلا با کسانی که قبولشون میکنه تماسی برقرار نمیکنه و براش مهم نیست، چون یه سهمیه ای داره و عادت کرده برای اینکه تو دانشگاه زنده به گورش نکنند سالی مثلا 6 تا دانشجو بگیره.
    اما در اکثر دیگر موارد فکر میکنم میشه همچین پلیتیکی زد. حالا اینکه چه قدر احتمال موفقیت هست رو نمیشه گفت
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

یکی از دوستان من چند روزی صبر کرد و بعد به SFU گفت من از فلان جا انقدر فاند دارم و اونا هم ۵۰۰۰ تا بهش اضافه کردن!

من گرچه فول فاندم ولی می‌دونم اگه چونه می‌زدم حداقل ۲۰۰۰ تا بیشتر بهم میدادن چون استادم دوسم داره!

Junior Member

من پذیرش با :
    Scholarship of $4000 /year
    Tuition Remission of $4000 /year
    'گرفتم.
    1 - با توجه به مقدار کم فاند میخوام تقاضای افزایش رو ازشون بکنم. دانشگاهی که ادمیشن گرفتم فکر نکنم خیلی ایرانی اپلای کرده باشند و شاید ندونند که مقدار فاند بر روی گرفتن ویزا برای ما ایرانی ها تاثیر گذاره.به نظرتون میشه با این بهانه ازشون تقاضای افزایش فاند کرد؟
    2- دوستان اگر یک متن خوب برای تقاضای افزایش فاند دارند میشه لطف کنن برای من بفرستند. (فوری) ممنون میشم.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

این کار شاید شاید شاید عملی باشه تنها اگر شما از جایی بیشتر داشته باشید بعد بگید اره عمو ما فاند بیشتر داریم اگه زیادتر ندید ما میریم یه جا دیگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    این کار شاید شاید شاید عملی باشه تنها اگر شما از جایی بیشتر داشته باشید بعد بگید اره عمو ما فاند بیشتر داریم اگه زیادتر ندید ما میریم یه جا دیگه
    ضمن تبریک سال نو,
    راستش این اولین نتیجه ای هست که گرفتم و 9جا دیگه مونده. ولی چون برای مستر اقدام میکنم احتمال فاند بالا کمه.(با توجه به شرایطم)
    آیا متن مناسبی برای افزایش فاند دارید که برای دانشگاهی فرستاده باشید یا میتونید پیشنهاد بدید .چون به نظرم یکم ازحالت اکادمیک بیرون میاد وقتی سر پول چونه میزنیم! و نمیدونم چه جور لحنی مناسبه.
    آیا به نظر شما وسط کشیدن مسئله ویزا برای افزایش فاند بی تاثیره؟ مثلا یک متن شبیه این در انتها :
    .......
    because of low amount of fund,I will have a low chance of getting F1 visa according to other iranian applicants' experience even if I submit storng bank statement to
    .U.S. embassy. Apparently, this is the policy of U.S. embassy for Iranians.
    Could you please reconsider the amount of fund for me?

آقا فاند ماندو بی‌خیال شو فقط پاشو بیا، اینجا کسی‌ از گشنگی نمرد. فوقش یکی‌ ۲ سال سخت بگزرون بعدش روبرا میشی‌
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad
    آقا فاند ماندو بی‌خیال شو فقط پاشو بیا، اینجا کسی‌ از گشنگی نمرد. فوقش یکی‌ ۲ سال سخت بگزرون بعدش روبرا میشی‌
    بهزاد جان فکر کنم این حرف رو می‌زنی چون خودت از اول با فاند رفتی و به مشکل برخورد نکردی. به نظر من با فاند کمتر و در حدی که زندگی کمی سخت‌تر بشه می‌شه کنار اومد، اما اگر فاندی نباشه و نشه شهریه رو پرداخت کرد، بی رودربایستی باید برگشت ایران. نداشتن فاند و نگرانی‌های مالی می‌تونه باعث پایین اومدن شدید کارایی شما و سرخوردگی کامل از ادامه‌ی تحصیل بشه و به نظر من گرفتن فاند یکی از مهمترین قسمت‌های گرفتن پذیرشه. البته اگر وضعیت مالی شما در حدی خوب باشه که بتونید یکی دو سال بدون فاند به راحتی امور رو بگذرونید، وضعیت فرق می‌کنه و اون وقت می‌شه ریسک کرد و گفت بعد از یک سال بالاخره یک فاندی می‌گیریم.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

Yes; Babak is right
    One of my friends had to return to Iran with nothing since he didnt manage to provide enough money to pay for tuitions , etc- .

Do that only if you can be supported by a means, or some means

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)