صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: چانه زنی برای مقدار فاند

پیش فرض پاسخ : چانه زنی برای مقدار فاند

دوستان سوالم شاید خنده دار به نظر برسه ولی ممنون میشم اگر کسی تجربه ای چیزی داره بگه
    من از یک دانشگاه پذیرش دارم ولی بدون فاند یعنی تعداد فاند کم بوده و به من ندادن حالا به من ایمیل زدن و گفتن اگر میای بگو. منم بهشون ایمیل زدم و گفتم خیلی دوست دارم بیام ولی بدون ساپورت مالی نمیتونم. حالا به نظرتون ممکنه به من فاند بدن؟ من برای فوق اپلای کردم و با استادی هم در تماس نبودم. رزومه خیلی قوی هم ندارم. دانشگاهه اروپاییه !
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

به آرش:

سال نو مبارک

چونه زدن برای افزایش کمک هزینه زمانی ممکنه کارساز باشه که تقاضای شما در حد هزار تا نهایتا پنج هزاردلار باشه. برای من غیر قابل تصوره که با یه ایمیل پول شما رو از هشت هزار تا یهو بیارن مثلا سی-چهل هزار تا و شما به اصطلاح full fund بشید. یعنی نهایتش دو هزار تا میزارن روش میشه ده هزار تا. به هرحال، زدن ایمیل که ضرری نداره و شاید در همین حدود بهش اضافه کردن.

شما هنوز خبر های نه جای دیگه براتون تو راهه و ممکنه دانشگاه های بالاترکه معمولا وضع مالیشون هم بهتره بهتون بیشتر بدن.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

moorche
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory

چونه زدن برای افزایش کمک هزینه زمانی ممکنه کارساز باشه که تقاضای شما در حد هزار تا نهایتا پنج هزاردلار باشه. برای من غیر قابل تصوره که با یه ایمیل پول شما رو از هشت هزار تا یهو بیارن مثلا سی-چهل هزار تا و شما به اصطلاح full fund بشید. یعنی نهایتش دو هزار تا میزارن روش میشه ده هزار تا.
    کاملا مخالفم! مثال نقض زیاد داره.
    حالا شما تلاش کن... سنگ مفت گنجشک بیچاره هم مفت!

نقل قول نوشته اصلی توسط moorche
    کاملا مخالفم! مثال نقض زیاد داره.
    حالا شما تلاش کن... سنگ مفت گنجشک بیچاره هم مفت!
    حرفتون رو قبول میکنم.

ولی اگه مثالها رو دقیق بیان کنید بیشتر پذیرفتنی میشه و بچه ها هم در آینده میتونن به این مثالهارجوع کنن و امیدوار بشن . به خصوص اگه از امسال باشه. چون امسال بچه هابرای گرفتن کمک هزینه خیلی مشکل پیدا کردن.

...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

منم از NEU پذیرش بدون فاند دارم. چند تا پیشنهاد دارم براتون:

۱. با بچه‌های دکترای دنشکدتون تماس بگیرین. من تماس گرفتم بچه‌ها گفتن از RA خبری نیست اما برا TA باید پی یشو گرفت.

۲. هر جوری شده رفت یک ترم خوند از ترم بعد دنبال RA یا TA بود. چون در این صورت با استادا در تماس اید و از اخبار دنشکدتون مطلع هستید. که البته گرفتن ویزا فکر کنم در این حالت مشکله.

۳. دعا کنید خبر‌های بهتر بشنوید.
    موفق باشید

moorche
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory
    حرفتون رو قبول میکنم.

ولی اگه مثالها رو دقیق بیان کنید بیشتر پذیرفتنی میشه و بچه ها هم در آینده میتونن به این مثالهارجوع کنن و امیدوار بشن . به خصوص اگه از امسال باشه. چون امسال بچه هابرای گرفتن کمک هزینه خیلی مشکل پیدا کردن.

مثلا پارسال مواردی بوده که پذیرش بدون فاند رو قبول کرده ولی تو ویزا ریجکت شده و با تماس با استاد و رایزنی نهایتا خیلی دیر فاند گرفته. کلا مواردی که من خبر دارم فاندشون خیلی دیر خبرش رسید(فاند کامل نه در حد مثلا 2000$). دلیلش هم فکر میکنم به research proposals برمیگرده یعنی فاندی که توسط خود استاد (نه دانشکده) تامین شده و استاد برای ترم ژانویه این فاند رو داره و اگه اون دانشجو رو بخواد تقدیم میکنه!! کلا این مورد معمولا وقتی پیش میاد که استاد و دانشجو هر دو خفن باشن. مواردی که من خبر دارم همگی مربوط به پارسال میشه.
    همونطور که میدونید اپلای کلا چیز بی در و پیکری هستش و رو هیچچی/همه چی نمیشه/میشه حساب کرد!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه خود دانی...

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

what kinds of assistance would phd students contribute to this concern and to you???

آقا من فاندم 18500 دلار هست واسه دکترا..
    1- به نظرتون به استادم بگم که بیشترش کنه؟
    2- از کجا بفهمم که استادم دوسم داره؟؟زیاد بهم ایمیل نمیزنه اما هروقت ایمیل زدم خوب جوابمو داده...
    3- خیلی بده که از سایر دانشجوهای استاده بپرسم که کار با استاده چطوره؟؟؟
    ممنون از همه

Junior Member

سلام به همگی

من هم پذیرش دکتری با 13000$ RA از Georgia Tech گرفتم. می دونم که حداقل حدود 10000$ کم دارم که هزینه های سال اول را بپوشاند. حالا به نظر شما اول به استاد ایمیل بزنم یا به Graduate Office ؟ چه دلایل قانع کننده ای می توانم بیاورم غیر از اینکه اینقدر پول ندارم خرج سال اولم کنم؟ آیا امکان داره فاندمو عوض کنند؟

ApplyAbroad Champion

دلیل قانع کننده لازم نیست بیارید، فقط کافیه بگید که نمی‌تونید خرج خودتون رو بدهید و می‌خواهید بدونید که آیا احتمالش وجود داره که از منبع دیگه‌ای کمک هزینه‌ی بیشتری بگیرید یا خیر. به نظرم اول از استادتون بپرسید، شاید استاد فاند داشته باشه و بتونه مشکل رو حل کنه.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)