صفحه 3 از 34 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 335

موضوع: مسائل و مشکلات مربوط به بورس EDISU - مربوط به ناحیه Piemonte (تورین و..)

پیش فرض پاسخ : کمک هزینه ISU ( ادغام شد با جمع بندی بورس)

منظورتون از ايدونئو چيه دوست من؟
    يعنى اصلا نه به dsu نه به edisu اميد نبنديم؟
    جهت تشکر ، +\- یا * گوشه پایین سمت راست هر پست کلیک کنید
    این خانه قشنگ است ولی خانۀ من نیست،این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط pushnetala نمایش پست ها
    منظورتون از ايدونئو چيه دوست من؟
    يعنى اصلا نه به dsu نه به edisu اميد نبنديم؟
    اگر شامل بورس بشید در یکی از دو گروه اسنیاتوریوو یا ایدونئو قرار می گیریدو اسنیتوریو ها در اولویت اول هستند و اگر منابع مالی اجازه بده نوبت به ایدونئو ها می رسه.
    تاسالهای قبل منوال بر این بود که گروه اول تا حدود اواخر نوامبر کمی از پول کمک هزینه شون رو می گرفتن و گروه دوم در اواخر فوریه
    خب حالا امسال به ایدونئو ها گفتن ببخشید!

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : دانشگاه پلی تکنیک تورین (Politecnico di Torino)

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin2010 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من امسال وارد پلی تکنیک میلان شدم و در گروه مهندسی و سال اول. در کمال حیرت امروز نامه ای از دانشگاه به دستم رسید که در آن خوانده می شد از جایی که بودجه امسال دانشگاه کم است متاسفند که اعلام کنند به دانشجویان سال اول که ایدونئو هستند پولی بابت بورس پرداخت نخواهد شد!
    من مستاصل اینترنت را کاویدم و به انجمن بحث شما رسیدم
    شاید بد نباشد که بگویم من در زمره کسانی هستم که حساب زیادی روی این مبلغ اندک باز کرده بودم و شاید ناگزیر به بازگشت باشم و متاسف...
    برای همگی آرزوی موفقیت می کنم
    سلام دوست عزیز.. ممنون از اطلاع‌رسانیتون
    من هم چند روز پیش از موسسه ادیزو (تورین) پرسیدم با اینکه هنوز کامل مطمئن نبودند ولی احتمال قوی میدادن که برای سال آینده بورس محدود بشه. یعنی به تعداد خیلی کمتری دانشجو بر اساس امتیاز فقط بورس تعلق می‌گیره که احتمال زیاد دانشجویان سال اول از گردونه خارج بشن متاسفانه. (یه مطلبی هم یه جایی خوندم که فکنم منظورش این بود که بودجه بورس ادیزو از ۲۵ میلیون یورو در سال جاری به ۷ میلیون یورو در آینده کاهش پیدا کنه)
    لطفن پست خلاف قوانین فروم را گزارش فرمایید.
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : دانشگاه پلی تکنیک تورین (Politecnico di Torino)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ar@sh نمایش پست ها
    یعنی دولت ایتالیا با کم کردن 20 میلیون یورو کمک دانشجوهایی که واقعاً نیاز دارن به این پول میخواد مشکلاتش رو برطرف کنه؟؟
    اونی که من گفتم فقط واسه یه ناحیه بود.. ناحیه پیه‌مونته که ادیزو توش واقع شده ! البته صرفه‌جویی اقتصادی دولت در قسمت آموزشی فقط در مورد این بورس هم نیست..
    از نوشتن پست‌های تقدیر و تشکر خودداری و به جای آن از گزینه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده کنید.

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin2010 نمایش پست ها
    اما من فهمیدم که به هر مجموعه آموزشی از قبیل دانشگاههای علمی تا مراکز آموزش هنری بودجه ای از طرف دولت اختصاص پیدا می کنه
    و در هر مرکز خاص دپارتمان ویژه ای وجود داره که این مبلغ رو بین واجدین شرایط با لحاظ اولویت بندی تقسیم می کنند
    حائز اهمیت جایی است که فهمیدم این اولویت بندی یک قانون عمومی نیست و بسیار به نحوه تصمیم گیری و عملکرد مرکز مربوطه بستگی داره
    مثلا در پلی تکنیک میلان علاوه بر لحاظ شرایط مالی و خانوادگی بایستی هر سال موفق به گذراندن یک حداقلی از واحدهای انتخابی خود شده باشید
    اما در مراکز آموزش هنری دیده ام که نسبت واحدهای گذرانده شده به نسبت سالهای تحصیلی اشتغال به تحصیل دانشجو در مرکز مربوطه به عنوان امتیاز مهمی برای واجد شرایط بودن دریافت این بورس قلمداد می شود
    تا حدی که بعضی از دانشجویان علی رغم لحاظ شرایط مالی تنها به دلیل ضعف در گذراندن دوره مربوطه و فقط به دلیل محدودیت بودجه اختصاص یافته به آن مرکز موفق به دریافت بورس نشده اند
    (این دوستان من ایرانی نیستند اما به نظر من فرقی نمی کنه و وضع برای همه یکسانه)
    اینکه آیا به آکادمی ها بورس تعلق می گیره یا نه رو به نظر من بایستی از روی وبسایت آکادمی مربوطه پیدا کرد
    باید دید آیا بخشی با عنوان :
    Diritto allo studio
    در اون وجود داره یا نه
    من منظورم سال اول بود فقط که به شرایط اقتصادی نگاه می‌کنن.
    طبیعتن برای حفظ کردن بورس باید هر سال تعداد خاصی واحد رو گذروند. که این نه فقط به خاطر محدودیت بودجه بلکه برای جلوگیری از سواستفاده‌های احتمالی نیز هست.
    درباره تعلق این بورس به آکادمی‌ها به نظر من به تعدادیشون تعلق می‌گیره. من تو سایت ادیزو هم گشتم اسم چند تا آکادمی بود تو لیستش :
    http://www.edisu.piemonte.it/cms/pre...fiduciari.html

Junior Member

سلام
    کسی تا حالا به صورت مستقل از خانواده بورس ایزو گرفته یا مدارکش را تحویل داده؟ طبق چیزی که توی سایت پلی میلان نوشته مستقل یعنی:

For students economically independent from their family, the ISEEU should be exclusively referred to their economic situation, without considering the income and the properties of the family. In particular, a student will be consider "independent" if:

he/she has a different residence from the one of the family since at least two years
    he/she does not live in a house belonging to a member of the family
    he/she has a personal income deriving from self employment/employed work since at least two years. The student's annual income must not be lower than €7.392

من بیش از دو ساله که خودم کار می کنم و از نظر مالی مستقل محسوب می شم اینجوری!

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض +

نقل قول نوشته اصلی توسط e_y نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از تورین پذیرش دارم.میخوستم بدونم اگه بورس بهمون تعلق نگیره نمیتونیم از خوابگاه هم استفاده کنیم؟؟
    می‌تونید از خوابگاه استفاده کنید ولی به صورت پولی. که معمولن از خونه هم گرونتر در میاد..

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1234 نمایش پست ها
    از دوستان کسانی که بورس گرقتند - ازهر نوع می تونید بگویید چه شرایطی داشتید و چه نوع بورسی گرفتید ؟ با تشکر
    تا جایی که من میدونم تو ایتالیا دو نوع بورس هست.
    یکیش بورس ایزو که براساس وضعیت اقتصادی تعلق میگیره که مدارک لازم و .. تو همین قسمت از انجمن هست.
    یکیش هم بورس از دانشگاه‌ها که براساس وضعیت تحصیلی خود دانشگاه به یک سری از دانشجوها میده.
    که ۹۰٪ (یا حتا ییشتر!) ایرانی‌ها برای همون بورس اول اقدام می‌کنند..
    ویرایش توسط hatefrad : April 20th, 2011 در ساعت 12:32 AM

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meh نمایش پست ها
    هاتف جان تا اونجا که من فهمیدم از توضیحاتت, از ایران نباید اقدام کنیم ولی مدارک رو باید اینجا اماده و ترجمه کنیم.
    فقط یه سوال؟
    مطمئنی که مدارک ترجمه شده به ایتالیایی رو باید سفارت ایران تو ایتالیا تائید کنه؟؟؟ یه کم عجیبه.
    اقا ددلاین امسال کی واسه تورین؟
    ممنون از جوابهای کاملت
    بله همینطور هست.
    چرا عجیب هست ؟ مهر کنسول ایران تو میلان مورد تایید هست منتها بعدش فقط باید یه تمبر تو اداره Perfettura هم روش بخوره که کامل شه.
    ددلاین امسال ادیزو فکر نکنم هنوز مشخص شده باشه برای اطلاعات بیشتر از سایتش می‌تونید استفاده کنید. به زودی دفترچه مربوط به قوانین سال دیگه رو در سایت قرار خواهند داد.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی معماری-دانشگاه سوره

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    بله همینطور هست.
    چرا عجیب هست ؟ مهر کنسول ایران تو میلان مورد تایید هست منتها بعدش فقط باید یه تمبر تو اداره Perfettura هم روش بخوره که کامل شه.
    ددلاین امسال ادیزو فکر نکنم هنوز مشخص شده باشه برای اطلاعات بیشتر از سایتش می‌تونید استفاده کنید. به زودی دفترچه مربوط به قوانین سال دیگه رو در سایت قرار خواهند داد.
    شما که گفتی بدون تایید سفارت هم می شه؟!نمی دونم من یکم بد فهمیدم! توی سایتش زده از وسط june همه چی رو اعلام می کنن!

hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط s_h_sh66 نمایش پست ها
    من دانشگاه تورین قبول شدم و میخوام ازین بورس استفاده کنم ولی دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم و چجوری اقدام کنم؟کسی اطلاعاتی داره که بتونه کمکم کنه؟در ضمن میخواستم بدونم که واسه امسال به نظرتون هیچ امیدی هست که بشه این بورسو گرفت؟ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط gilda_k2001 نمایش پست ها
    سلام
    اگر می شه برای نحوه گرفتن بورس از دانشگاه تورنو بیشتر توضیح بدید.باید فرم online پر کنیم؟
    http://international.polito.it/en/fi...ctive_students
    سلام دوستان.
    برای بورس ادیزو (تورین) نیازی به اقدام به صورت آنلاین نیست.
    شما اول باید ISEEU بگیرید. که برای اون باید بیاید تورین..
    برای اطلاعات بیشتر در زمینه این بورس صفحات قبلی انجمن رو مطالعه کنید یا از سایت ادیزو استفاده کنید.
    دفترچه شرایط و ضوابط مربوط به سال آینده هنوز منتشر نشده و چیزی معلوم نیست. ولی دفترچه سال گذشته رو می‌تونید از این قسمت دریافت کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)