صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65

موضوع: GPA

پیش فرض GPA

سلام

من تازه به دنبال اين هستم كه مدارك لازم براي درخواست رو آماده كنم و امتحان تافل و جي آر اي رو تازه تموم كردم و هنوز خيلي اطلاعاتي در مورد شرايط دانشگاههاي مختلف ندارم ...

سوالي كه مي خواستم بپرسم در مورد معدل هست
    من ليسانسم در رشته مهندسي كامپيوتر نرم افزار و فوقم در رشته آي تي بوده و معدل ليسانس و فوقم به ترتيب 3.26 و 3.48 ميشه از 4 نمره

من وقتي شرايط خيلي از دانشگاهها رو بررسي ميكنم ‌ حداقل معدل 3.5 تعيين شده !! و اين براي من خيلي عجيب هست و به شدت نگران شدم ...خوب كساني كه در ايران تحصيل كرده باشند مي دونن كه معدل بالاي 16 براي ليسانس و 17 براي فوق در رشته هاي مهندسي (براي دانشگاههاي دولتي ) معمولا معدل قابل قبولي حساب ميشه ولي سيستم معدل در آمريكا با ايران متفاوت هست

سوال من اينكه كه معدل براي دانشجويان خارجي (دانشجوياني كه مدركشون رو از خارج از آمريكا گرفته اند)‌ جدا ارزيابي ميشه ؟‌و نكته اينجاست كه 3.5 به عنوان حداقل ذكر شده يعني كمتر از اون اصلا قابل قبول نيست ...يعني من بايد كل مداركم رو دور بندازم

و البته سوال ديگه اينكه معدل دروس اصلي من براي ليسانس احتمالا تا حد زيادي بالاتر خواهد بود چون متاسفانه بيشتر نمرات كم من مال درس هاي ترم هاي اول و دروس عمومي هست . آيا اين تاثيري در اصل قضيه داره ..معدل دروس تخصصي رو چطور حساب كنم ..چه درس هايي تخصصي حساب ميشه ..دروس كنكور ارشد؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    ویرایش توسط parisa_km : July 16th, 2011 در ساعت 11:48 PM

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : GPA

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_km نمایش پست ها
    سلام

من تازه به دنبال اين هستم كه مدارك لازم براي درخواست رو آماده كنم و امتحان تافل و جي آر اي رو تازه تموم كردم و هنوز خيلي اطلاعاتي در مورد شرايط دانشگاههاي مختلف ندارم ...

سوالي كه مي خواستم بپرسم در مورد معدل هست
    من ليسانسم در رشته مهندسي كامپيوتر نرم افزار و فوقم در رشته آي تي بوده و معدل ليسانس و فوقم به ترتيب 3.26 و 3.48 ميشه از 4 نمره

من وقتي شرايط خيلي از دانشگاهها رو بررسي ميكنم ‌ حداقل معدل 3.5 تعيين شده !! و اين براي من خيلي عجيب هست و به شدت نگران شدم ...خوب كساني كه در ايران تحصيل كرده باشند مي دونن كه معدل بالاي 16 براي ليسانس و 17 براي فوق در رشته هاي مهندسي (براي دانشگاههاي دولتي ) معمولا معدل قابل قبولي حساب ميشه ولي سيستم معدل در آمريكا با ايران متفاوت هست

سوال من اينكه كه معدل براي دانشجويان خارجي (دانشجوياني كه مدركشون رو از خارج از آمريكا گرفته اند)‌ جدا ارزيابي ميشه ؟‌و نكته اينجاست كه 3.5 به عنوان حداقل ذكر شده يعني كمتر از اون اصلا قابل قبول نيست ...يعني من بايد كل مداركم رو دور بندازم

و البته سوال ديگه اينكه معدل دروس اصلي من براي ليسانس احتمالا تا حد زيادي بالاتر خواهد بود چون متاسفانه بيشتر نمرات كم من مال درس هاي ترم هاي اول و دروس عمومي هست . آيا اين تاثيري در اصل قضيه داره ..معدل دروس تخصصي رو چطور حساب كنم ..چه درس هايي تخصصي حساب ميشه ..دروس كنكور ارشد؟

ممنون ميشم راهنمايي كنيد
    نمی دونم شما کدوم دانشگاه ها رو نگاه کردید ولی حتی برکلی آمریکا که رنک بالا هست رو من یادمه که 3 نوشته بود نه 3.5!!! و همه جا اتفاقا من دیدم نوشته 3 نه بیش تر و گاهی هم بعضی دپارتمان ها نوشتن 3.2 ولی به هیچ وجه تا به حال 3.5 ندیدم!!! احتمالا اشتباه دیدی. شاید منظورشون این بوده که باید توی دوره ی درسیت توی اون دانشگاه از 3.5 نمره هات پایین تر نیاد! یا معدلت. ولی باز هم با دقت بیشتری بخون. شما که خیلی هم معدلت خوبه! شمنا بعضی دانشگاه ها خودشون نوشتن کل معدل از فلان نمره و دو سال آخر از فلان نمره پایین تر نباید باشه. منظورشون همون 60 یا بیشتر واخد تخصصی و گرایشیت هست. اگه ننوشتن یعنی زیاد براشون مهم نیست ولی می تونی برای تاکید توی رزومه و یا توی ایمیل به استادا ذکر منی معدل دو سال آخرت چنده. ولی وقتی کارنامه ات رو می بینن خودشون معدل های جداگانه ای که می خوان رو می تونن ببیند. توی کارنامه ای که دانشگاه بهت می ده و ترحمه هست، جدا جدا معدل های کل و دانشکده و عمومی و تخصصی و گرایشی و.... رو نوشته.

ممنون از پاسختون اما
    دانشگاههايي كه من بررسي كردم UCLA و UC Davis ..البته من دپارتمان Computer Science رو چك كردم

لينك دانشگاه UCLA ..Computer Science

http://www.cs.ucla.edu/csd/academics/grad_reqs.html
    كه گفته

GRADE POINT AVERAGE
    We expect at least a 3.50 GPA (on a 4.00 scale) in the junior and senior years, and at least 3.50 in any graduate study.

و در قسمت سوالات متداول
    Average GPA of all admittees: 3.67 (A=4.0)

و الان بايد مال ديويس رو دقيق تر بررسي كنم ولي مثلا نوشته

Our primary goal in selecting students for our graduate program is to find individuals who have demonstrated academic achievement (average undergraduate GPA of those admitted is 3.60)

لينك
    http://www.cs.ucdavis.edu/graduate/recruit/faqs.html

و همانطور كه گفتم نگراني من از اينه كه معدل جرو Basic Requirement اينطوري ذكر شده يعني منطقا به اين معناست كه در صورتي كه معدل كمتر از اين باشد درخواست اصلا بررسي نميشه
    ویرایش توسط parisa_km : July 17th, 2011 در ساعت 12:36 AM

در تكميل پست قبلي
    Computer Engineering Dept at UC Davis البته در مورد اين يكي سوالم در مورد معدل فوق هست
    اGPA

• What are the GPA requirements?
      • A grade-point average in upper-division technical courses is expected to be at least 3.2/4.0 and in graduate courses to be at least 3.5/4.0. We do not have hard and fast cut-offs since applications are reviewed holistically.

• What are the typical GPA's of admitted ECE students?
      • Average undergraduate GPA of Ph.D. student admitted in 2009 was 3.58 (out of 4.0). In 2008 it was 3.64.
      • Average undergraduate GPA of M.S. student admitted in 2009 was 3.46 (out of 4.0). In 2008 was 3.57.
      • Average graduate (as applicable) GPA of Ph.D. students admitted in 2009 was 3.6 (out of 4.0).

http://www.ece.ucdavis.edu/graduate/...chor-GPA-23240

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Member

در مورد لس آنجلس که گفته که سال سوم و چهارم حداقل 3.5 رو انتظار داریم بعد هم حتما هستن کسایی که مثلا معدلشون 3.2 بوده و به خاطر بقیه شرایط تونستن پذیرش بگیرن مثلا به نظر شما کسی که نفر اول المپیاد علوم کامپیوتر در دنیا باشه اما معدلش 3 باشه پذیرش نمی تونه پذیرش بگیره!

در مورد لس آنجلس که گفته که سال سوم و چهارم حداقل 3.5 رو انتظار داریم بعد هم حتما هستن کسایی که مثلا معدلشون 3.2 بوده و به خاطر بقیه شرایط تونستن پذیرش بگیرن مثلا به نظر شما کسی که نفر اول المپیاد علوم کامپیوتر در دنیا باشه اما معدلش 3 باشه پذیرش نمی تونه پذیرش بگیره!

خوب البته نظر من (و نظر كس ديگه ) مهم نيست .... و احتمالا بحث المپياد علي الخصوص اگر در دوره دانشگاه باشه متفاوت شايد باشه ... من به شخصه تو هيچ المپيادي سابقه ندارم
    اما دقيقا سوال من هم همين هست ...يعني مدارك و معدل كساني كه مدركشون رو خارج از آمريكا گرفته اند چطور تبديل ميشه .. آيا به همين سادگي هست كه من معدلم از 20 رو به 5 تفسيم كنم تا به مبناي 4 بره ؟ چون خوب سيستم نمره دهي در آمريكا كاملا متفاوت هست خيلي اوقات امتحان از 100 نمره برگزار ميشه وبعد كسي اگر بالاي 90 بگيره ميشه A يا همون 4 ولي خوب براي ما 19.75 با 20 فرق مي كرد.... مسئله ديگه اينكه كه يه سري درس ها مثلا تربيت بدني و معارف و ... نبايد رو معدل تاثير بزاره

ApplyAbroad Hero

خوب البته نظر من (و نظر كس ديگه ) مهم نيست .... و احتمالا بحث المپياد علي الخصوص اگر در دوره دانشگاه باشه متفاوت شايد باشه ... من به شخصه تو هيچ المپيادي سابقه ندارم
    اما دقيقا سوال من هم همين هست ...يعني مدارك و معدل كساني كه مدركشون رو خارج از آمريكا گرفته اند چطور تبديل ميشه .. آيا به همين سادگي هست كه من معدلم از 20 رو به 5 تفسيم كنم تا به مبناي 4 بره ؟ چون خوب سيستم نمره دهي در آمريكا كاملا متفاوت هست خيلي اوقات امتحان از 100 نمره برگزار ميشه وبعد كسي اگر بالاي 90 بگيره ميشه A يا همون 4 ولي خوب براي ما 19.75 با 20 فرق مي كرد.... مسئله ديگه اينكه كه يه سري درس ها مثلا تربيت بدني و معارف و ... نبايد رو معدل تاثير بزاره
    دوست عزیز تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 به این ترتیب هست که نمره تک تک درس های شمارو به مقیاس 4 برده و بعد از اونها معدل میگیرند.
    تبدیل نمره دروس از 20 به 4 خطی نیست بلکه بازه هایی برای این نمرات در نظر گرفته شده... به عنوان مثال دانشگاه مک گیل (و بقیه دانشگاههای کانادا) این سیستم رو دارن:
    http://redbooks.sus.mcgill.ca/index.php/GPA_conversion

این سوال شما به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته و جواب همه سوالات شما در مورد تبدیل معدل، تاثیر دروس عمومی و ... در لینک زیر آمده:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...اس-20-به-4
    موفق باشید

بسيار ممنون از راهنمايي تون ..بله اون بخش فروم رو بعدا دقيق تر خوندم و فكر ميكنم روش تبديل اش درست باشه .. و واقعا خوبه چون با اين روش معدل من از حد لازم هم خيلي بيشتر ميشه البته راستش به نظرم بهترين روش طبق گفته يكي از دوستان در اون بخش اينه كه تا جاي ممكن از تبديل معدل اجتناب بشه .. چون حتي سيستمي كه در اونجا ذكر شده هم خيلي منصفانه نيست .. مثلا همه نمرات بالاي 16 رو 4 در نظر گرفته و خوب مثلا نمره چند تا از دروس فوق من اينطوريه 20 و 19 و 18 و 16 و بعد خيلي ناراحت كننده است كه نمره 16 با 20 يه ارزش داشته باشه ..

موفق باشيد
    ویرایش توسط parisa_km : July 24th, 2011 در ساعت 07:54 AM

ApplyAbroad Hero

بسيار ممنون از راهنمايي تون ..بله اون بخش فروم رو بعدا دقيق تر خوندم و فكر ميكنم روش تبديل اش درست باشه .. و واقعا خوبه چون با اين روش معدل من از حد لازم هم خيلي بيشتر ميشه البته راستش به نظرم بهترين روش طبق گفته يكي از دوستان در اون بخش اينه كه تا جاي ممكن از تبديل معدل اجتناب بشه .. چون حتي سيستمي كه در اونجا ذكر شده هم خيلي منصفانه نيست .. مثلا همه نمرات بالاي 16 رو 4 در نظر گرفته و خوب مثلا نمره چند تا از دروس فوق من اينطوريه 20 و 19 و 18 و 16 و بعد خيلي ناراحت كننده است كه نمره 16 با 20 يه ارزش داشته باشه ..

موفق باشيد
    نه اشتباه نکنید
    هرچند در اون بازه بندی کلی، 16 به بالا A در نظر گرفته میشه ولی همین بازه A رو به زیر بازه هایی تقسیم میکنن... مثلا از 100/90 به بالا میشه +A یعنی 4 و 85 تا 89 میشه A یا 3.9 و 80 تا 84 (-A)یا همون 16-17 خودمون میشه 3.7 (منبع: دانشگاه بریتیش کلمبیا) یعنی خیالتون راحت نمره 16 با 18 فرق میکنه...

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

سلام دوستان
    در فرم Application online دانشگاه از من دوتا GPA می خواد تا وارد کنم. یکی Overall GPA و اون یکی GPA in Major . کسی میدونه آیا این دوتا با هم فرق دارند یا برای هر دوشون یک معدل وارد کنم؟ ضمناً بگم که GPA رو از 4 می خوان که من طبق سیستم WES تبدیل کردم.

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)