صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 65

موضوع: GPA

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.abroad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در فرم Application online دانشگاه از من دوتا GPA می خواد تا وارد کنم. یکی Overall GPA و اون یکی GPA in Major . کسی میدونه آیا این دوتا با هم فرق دارند یا برای هر دوشون یک معدل وارد کنم؟ ضمناً بگم که GPA رو از 4 می خوان که من طبق سیستم WES تبدیل کردم.
    بله. فرق دارند. توی صفحه ی کاربری من تو دانشگاه همیشه چهار تا معدل زده بودند. معدل میان گین خودم. میان گین دانشگاه. میان گین رشته و میان گین دانشکده. که با هم فرق داشتند. اگه سیستمتون گلستان هست توی مشحصات دانشحو که برید همین طور نوشته. می تونید بردارید. اگه هم کارنامه ات رو داری تو صفحه ی آخرش نوشته این ها رو.
    برای دوستانی که نمی دونند باید بگم که استادای ما تو صنعتی اصفهان می گفتند که این سامانه گلستان رو اونا نوشتند و هر سال یه هزینه ای از باقی دانشگاه ها می گیرن که این سامانه را برای دانشجوهاشون به اشتراک بذارند. به نظر من سامانه ی خوبیه. خیلی از دانشگاه های دولتی و غیر دولتی همین سامانه را دارند.
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Member vahid.abroad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology and Bioinformatics, Edinburgh University

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

در کارنامه کارشناسی 5 تا معدل دارم. معدل دروس عمومی، معدل دروس پایه و اصلی، معدل دروس تخصصی، معدل کل خودم و معدل کل دانشجویان هم رشته ورودی
    در کارنامه کارشناسی ارشد 3 تا معدل دارم: معدل دروس انتخابی، معدل دروس الزامی و معدل کل خودم.
    حالا GPA in Major من در کارشناسی و کارشناسی ارشد کدوم یکیشون هست؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : GPA

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.abroad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دانشگاهی که میخام اپلای کنم دوتا GPA میخاد. Overall GPA و GPA in Major. الان GPA in Major چی معنی میده؟ آیا میانگین معدل دانشجویان ورودی اون رشته رو می خاد یا معدل دروسی تخصصی که پاس کردم رو می خاد؟ مثلاً اگه کسی کامپیوتر خونده دروس تاریخ و زبان و دین و زندگی و ... رو باید حذف کنه و بعداً GPA بگیره؟ من بررسی کردم مورد دوم به نظرم درست میاد ولی مظمئن نیستم. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم باید هر چه سریعتر فرم اپلیکیشن رو پر کنم.
    بله به نظر مورد دوم درسته. ضمنا می تونید برای اطمینان از خود دانشگاه مورد نظر سوال کنید تا بدونید چی مد نظرشون هست.
    فکر کنم اگر منظورش این بود که متوسط معدل همکلاسی های شما در اون دوره چی بوده از اصلاح دیگه ای مثل معدل دپارتمان یا ... استفاده می کرد.

موفق باشید
    inactive account

سلام. معدل دبیرستان هم باید نوشته بشه تو CV؟
    من نمرات دبیرستانو گرفتم. یه معدل واسه سه سال اول داره و یکی برای پیش دانشگاهی. معدل دبیرستانو چه طور باید نوشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    من نمرات دبیرستانو گرفتم. یه معدل واسه سه سال اول داره و یکی برای پیش دانشگاهی. معدل دبیرستانو چه طور باید نوشت؟
    میشه کمک کنید آخه باید CV رو آماده کنم

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar123 نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جایی که من میدونم معدل دیپلم رو میزنن اما خیلی ها هم اینکارو نمیکنن اما اگه بخوای بزنی تو همون قسمت education background میتونید اضافه کنید.
    مثلا اگر رشته تجربی باشید میشه نوشت:
    Educational Background:
    • Islamic Azad University, Science and Research Branch, Tehran, Iran (2010-Present)
    M.Sc. in ………..
    GPA until now: 16.38 /20
    • Islamic Azad University, Tehran North Branch, Tehran, Iran (2005-2009)
    BSc. ……….
    GPA: 15.43/ 20
    • High School diploma majoring science at “Raja High School”, Tehran, Iran.
    GPA: 14.25/ 20
    امیدوارم دیر نشده باشه
    موفق باشید
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Member abolfazl.paniz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Wait 99% ...Loading

دوستان محترم یه سوال در مورد GPA داشتم خوب متوجه نشدم عنایت بفرمایید کمک کنید
    من تو یه دانشگاه شرط GPA زده بود خوب نفهمیدم.

3.0 GPA
    upper-division
    بعد این توضیح رو داده بود
    A grade point average of at least 3.0 (on a 4.0 scale) or comparable grade point average in upper-division work (junior- and senior-level courses) and in any graduate work already completed.
    If you feel that your grade point averages or test scores are not valid indicators of your ability, you should explain your concerns in a letter to the graduate adviser of the program to which you are applying.

گذشته از اینا که معدل چیو میخاد؟؟؟؟؟منظور از این upper division چیه؟
    با سپاس
    Your time is limited,Don't let the noise of others' opinions drown out your own inner voice. Everything else is secondary.
    Steve Jobs

Junior Member

سلام
    بچه ها کسی میدونه من که اول کاردانی بعد کارشناسی خوندم وقتی b.s gpa میخوان چطور باید حساب کنم؟

آیا برای محاسبه GPA واحد مردودی هم به حساب اورده میشه یا اینکه نمره مجدد (نمره جدید در واحد گیری مجدد) رو در محاسبه استفاده میکنند؟

درود
    برای محاسبه معدل major ،دروس اختیاری و گرایشی و پایه رو منظور نکنیم و دروس تخصصی اعم از انتخابی و الزامی رو بیاریم؟
    به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
    که گـر مـراد نیابم به قـدر وسع بکـوشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)