صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 65

موضوع: GPA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : GPA

سلام
    آیا دروس پایه مثل ریاضیات و دینامیک و.. هم جزو دروس Major محسوب میشه یا فقط دروس تخصصی ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام،
    یه سوال در مورد Major GPA داشتم. من فکر میکردم منظور اینه که درس های عمومی و اختیاری رو حذف کنیم و بعد معدل بگیریم. اما چون شک داشتم یه ایمیل به دانشگاه زدم و پرسیدم. جواب این بود:
    The Major GPA is the accumulation of all the courses you took that went towards the degree you received during your undergraduate studies.
    با این حساب فکر می کنم Major GPA همون Total GPA باشه و فرقی نداشته باشه. خیلی گیج شدم، لطفا اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه.
    ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام

من اين مطلب رو كه يكي از دوستانتون چند سال پيش نوشته بودند به اشتراك ميگذارم. فقط متاسفانه اسمشون در متن نبود.

شادزي

How to Calculate GPA in US grading system?

While finding GPA is not as easy as dividing Total Average by 5, It's easy enough to find your GPA by hand or Excel. first, convert your marks to alphabetical order:

17~20 A or 4 point
    14~16.99 B or 3 point
    12~13.99 C or 2 point
    10~11.99 D or 1 point
    00~9.99 F or 0 point

then weight your marks by the credit which the course carry. i.e., you passed Calculus (which is 3 credit) with 17.5. thus its grade point will be 3*4=12.
    but you passed Physical Education with 12.5 (and it carries 1 credit). thus its grade point will be 1*2=2. after that, add all your grade point's and divide it by all of your credits.

BE CAREFUL when using American GPA instead of Iranian One:

Iranian GPA and American GPA do not carry the same weight. e.g. 3.5/4 does not have the same value as 17.5/20. Thus use Total Averages as much as possible and prevent to use GPA except when they strictly ask you to send them GPA out of 4. Most of US and Canadian Universities accept other grading systems (Such as Iranian Grading System) and have enough information about their values. Also, some of them have legend on accepting International students based on the student's home country grading system.

Prevent to report your GPA in two different system. Choose one (absolutely preferred one is Iranian GPA) and use it. Be CONSISTENT. Don't make some ambiguity in your application forms. Don't suppose that graduate staff have high IQ and could interpret these difference. Be sure each corresponding for interpretation may take a long time.

Before reporting you GPA in US System (out of 4), make sure that your home University will support it. e.g., I know that Shiraz University support Alphabetical Grading System and it exist in their official transcripts. Maybe, your prospective university wants
    to reconfirm your marks. If its not the case, it's better to mention that the report is unofficial.

اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

پیش فرض پاسخ : پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

دوستان سلام.
    سایت دانشگاه usc نوشته برای کشور ایران حداقل معدل 15 از 20.
    منظورش از معدل پیش دانشگاهی هست یا دانشگاه ؟! چون من پیش دانشگاهی 14.80 شدم ولی دانشگاه 17 شدم.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : پروسه گرفتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط hamiddn_1991 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    سایت دانشگاه usc نوشته برای کشور ایران حداقل معدل 15 از 20.
    منظورش از معدل پیش دانشگاهی هست یا دانشگاه ؟! چون من پیش دانشگاهی 14.80 شدم ولی دانشگاه 17 شدم.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    درود
    دوست عزیز در حالت پیشفرص معدلی که اعلام میکنند برای آخرین مقطع تحصیلی مرتبطش هست... مگر اینکه چیزی گفته باشه...
    شاد باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Junior Member

سلام.من نمیدونم این سوالو کدوم قسمت فروم مطرح کنم.اما یک دانشگاهی اینو از من خواسته چطوری میتونم ثابت کنم؟باید دانشگاه تایید کنه؟عملا این کارو دانشگاهها میکنند؟
    State in the application form that you graduated with an average result of at least 8 (out of 10) in a relevant (under)graduate program, by providing your calculated GPA and/or proof that you belong to the top 10% of your class

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Production & Operation Management

سلام
    يك دانشگاهي توي نروژ اينو از من خواسته:
    Applicants with a foreign higher education must attach an official description of the grading system used at the issuing institution;
    از كجا من اينو تهيه كنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamiri67 نمایش پست ها
    سلام
    يك دانشگاهي توي نروژ اينو از من خواسته:
    Applicants with a foreign higher education must attach an official description of the grading system used at the issuing institution;
    از كجا من اينو تهيه كنم؟
    دوست گرامی
    تشریف ببرید وزارت علوم میدان صنعت با مدارک تحصیلی خودتان یک گواهی به نام شما صادر می کنند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مواد-امیرکبیر

سلام به همه دوستان
    من لیسانس متالورژی دارم از دانشگاه امیرکبیر با معدل پایین(12.52)
    اما زبانم خیلی خوبه.اگر بتونم TOEFL و GRE بالا بگیرم آیا شانس گرفتن پذیرش و فاند از آمریکا دارم؟
    از زمان فارق التحصیلیم 6 سال میگذره.این امر تاثیر داره؟
    زمان تحصیلم هم 12 ترم طول کشید واحد افتاده هم زیاد داشتم
    به نظر شما شانسی هست؟؟؟؟؟
    با تشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mjdj1981 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من لیسانس متالورژی دارم از دانشگاه امیرکبیر با معدل پایین(12.52)
    اما زبانم خیلی خوبه.اگر بتونم TOEFL و GRE بالا بگیرم آیا شانس گرفتن پذیرش و فاند از آمریکا دارم؟
    از زمان فارق التحصیلیم 6 سال میگذره.این امر تاثیر داره؟
    زمان تحصیلم هم 12 ترم طول کشید واحد افتاده هم زیاد داشتم
    به نظر شما شانسی هست؟؟؟؟؟
    با تشکر
    دوست خوب
    بنظر من واقع بینانه شما اگه بتونی برای ارشد در یک دانشگاه بدون شهریه پذیرش بگیری انگار بورس کامل گرفتی معدل شما بسیار پایین و از حد نصاب کمتر هست نمره جی ار ای و زبان هم نمی تواند جبران کنند حتی یک مقاله ای اس ای هم ندارید!
    ابنظر من شما به فکر استونی - فنلاند و نروژ دانشگاه های رایگان باشید و یا فوق را در ایران با معدل بالا و چند مقاله ای اس ای درست حسابی تمام و برای دکتری اقدام کنید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)