صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: شغل | کاریابی | اجازه کار | مشاغل دانشجویی در سنگاپور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شغل | کاریابی | اجازه کار | مشاغل دانشجویی در سنگاپور

با سلام
    توسایت NUS زده در هفته ماکسیمم 16 ساعت میشه کارکرد. البته گفته محدودیت مال ایام ترم تحصیلیه

میخواستم ببینم که مثلا برای TA استاد و یا RA (دانشجوی ارشد) چقد پول میدن حدودا ساعتی؟

و یا اینکه در زمان های تعطیلی دانشگاه میتونیم بدون محدودیت ساعتی کارکنیم؟

با تشکر از شما

سلام دوستان
    از پستهای قبلی خیلی نمیشه فهمید که آخر دانشجویان ایرانی امکان کار تو سنگاپور را دارند یا نه؟
    اما تو آدرس زیر نوشته که دانشجویان برخی دانشگاهای خاص مثلاً NUS و NTU در ایام تعطیل بدون محدودیت زمان کار و در حین تحصیل با محدودیت 16 ساعت در هفته نیاز به Work Pass ندارند.
    از دوستانی که اطلاع دقیقی دارند خواهش می کنم که راهنمایی کنند. آیا این قانون شامل حال کسانی که بورس سینگا یا سایر بورسهای این دانشگاه ها رو گرفتند میشه یا نه؟
    و به طور کلی میشه به راحتی کار پیدا کرد و مثلاً 16 ساعت یا کمتر تو هفته کار کرد؟ نرخ ساعتی حدوداً چقدر خواهد بود؟

ممنون

Employment of foreign students

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Rajabinasab نمایش پست ها
    سلام دوستان
    از پستهای قبلی خیلی نمیشه فهمید که آخر دانشجویان ایرانی امکان کار تو سنگاپور را دارند یا نه؟
    اما تو آدرس زیر نوشته که دانشجویان برخی دانشگاهای خاص مثلاً NUS و NTU در ایام تعطیل بدون محدودیت زمان کار و در حین تحصیل با محدودیت 16 ساعت در هفته نیاز به Work Pass ندارند.
    از دوستانی که اطلاع دقیقی دارند خواهش می کنم که راهنمایی کنند. آیا این قانون شامل حال کسانی که بورس سینگا یا سایر بورسهای این دانشگاه ها رو گرفتند میشه یا نه؟
    و به طور کلی میشه به راحتی کار پیدا کرد و مثلاً 16 ساعت یا کمتر تو هفته کار کرد؟ نرخ ساعتی حدوداً چقدر خواهد بود؟

ممنون

Employment of foreign students
    دانشجویان تمام وقت به شرط موافقت دانشگاه و ISC میتوانند کار پارت تایم داشته باشند ولی ٤ تا مساله وجود دارد
    ١- دانشجویان خارجی به این راحتیها نمیتوانند کار پارت تیام پیدا کنند و بحث ما ایرانیها هم جدا است.
    ٢- استادها مایل نیستند دانشجو وقتش را روی کار دیگری بگذراد چون آنها میگویند شما هنگام پذیرش افر دانشگاه شرایط را میدانستید و اگر نمیتوانستید چرا قبول کردید،( بورس سنگاپور برای مجردها از بهترین بورسهای دنیا محسوب میشه.) ضمنا موافقت موسسه بورس دهنده هم الزامی است.
    ٣- اگر دنبال کار در خود دانشگاه باشد اولویت با کسانی است که بورس ندارند یا اسکالرشیپشان تمام شده.
    ٤- اگر فقط یک زن و شوهر هستید با یک زندگی دانشجویی مشکلی نخواهید داشت.

توصیه آخر: دوست عزیز شما آیا پذیرش سنگاپور را گرفته اید؟ اگر پاسخ منفی است بهتر است ابتدا تمام تلاش و وقت خود را صرف ان کنید و این مسائل حاشیه را میتوان حل کرد.
    این هم شرایط کار:

Part-time employment

The International Student Centre (ISC) does not recommend that international students rely on part-time work as a source of funds. Doing so is risky as part-time work may not be available when needed nor will it provide sufficient funds. If you wish to take up part-time employment for the work experience or for pocket money, please note the following.
    Prior approval from the university is required for matriculated international students to work part-time. Undergraduates should contact the Student Affairs Office, while graduate students should contact the International Student Centre (isc@ntu.edu.sg). A fresh application is required for each job. Scholarship holders require the additional approval of their sponsors.
    Full-time matriculated international undergraduates and graduate students may work a maximum of 16 hours a week during term time and full-time during the vacation. Undergraduates working part-time on campus under the Work Study Scheme may work a maximum of 14 hours a week during term time and nine hours a day or 44 hours a week during the vacation.
    International students on exchange or in non-graduating programmes may not engage in any part-time work in Singapore.
    How to apply to work part-time (international graduate students)
    You are required to apply for approval and obtain ISC’s Letter of Endorsement before commencing work.
    Download the application form [MS Word file ~86KB] here. Complete Section A and obtain endorsement for Sections B and C from your employer and school, respectively. Submit the application form (with Sections A, B and C completed) to ISC. ISC will inform you of the outcome of your application by email within three working days. If successful, please collect the Letter of Endorsement from ISC. A fresh application is necessary whenever there is a change of employment.
    Terms and conditions

• Students must not miss lectures, tutorials or laboratory sessions to work.
    • The Letter of Endorsement is subject to:
      • the validity of the Student's Pass
      • the student being employed for the job originally applied for

• The Letter of Endorsement will be revoked if the student is found to be:
      • working in disreputable establishments
      • involved in activities detrimental to the interests of Singapore
      • working more than the maximum number of hours permitted
      • not meeting required academic standards

• The Letter of Endorsement automatically expires and must be surrendered to ISC within two weeks of the student:
      • ceasing to be a student of the University
      • ceasing work
      • changing employment

روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

با عرض سلام.
    حقیقتش سوالی هست که ذهنمو مشغول کرده و نمی تونم واسش جوابی پیدا کنم و فک میکنم کسی تا حالا بهش نپرداخته است.به همین دلیل توی این بخش این سوالو می پرسم، برای اینکه من قصد دارم سال دیگه واسه سینگا اقدام کنم. می خواستم بدونم دوستانی که در سنگاپور درس می خونن، پس از پایان دوره دانشگاهیشون چه کار میکنند؟! آیا توی سنگاپور میموند؟ اگه آره شرایطشون چجوره و آیا راحت می پذیرنشون؟! اینکه آیا میشه بعد پایان دوره امیدی برای گرفتن کار در کشورهای اروپایی و امریکایی داشت؟!! و اینکه واقعا توی ایران واسه هیئت علمی شدن با مدرک دانشگاههای سنگاپور که همگی میدونیم بهترین های آسیا و دنیا هست nus چجوره؟(به عنوان مثال واسه کامپیوتر)
    در آخر دوستانی مثل آقای nima56 و bamdad67 بویژه، اگر ایرادی ندارد و حمل بر فضولی نباشه و بگویند که بعد از فارغ التحصیلی چه قصدی دارن واسه کار و محل زندگی؟ ببخشید اگر طولانی شد و پیشاپیش ممنون از وقتی دوستان میگذارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NUS

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    با عرض سلام.
    حقیقتش سوالی هست که ذهنمو مشغول کرده و نمی تونم واسش جوابی پیدا کنم و فک میکنم کسی تا حالا بهش نپرداخته است.به همین دلیل توی این بخش این سوالو می پرسم، برای اینکه من قصد دارم سال دیگه واسه سینگا اقدام کنم. می خواستم بدونم دوستانی که در سنگاپور درس می خونن، پس از پایان دوره دانشگاهیشون چه کار میکنند؟! آیا توی سنگاپور میموند؟ اگه آره شرایطشون چجوره و آیا راحت می پذیرنشون؟! اینکه آیا میشه بعد پایان دوره امیدی برای گرفتن کار در کشورهای اروپایی و امریکایی داشت؟!! و اینکه واقعا توی ایران واسه هیئت علمی شدن با مدرک دانشگاههای سنگاپور که همگی میدونیم بهترین های آسیا و دنیا هست nus چجوره؟(به عنوان مثال واسه کامپیوتر)
    در آخر دوستانی مثل آقای nima56 و bamdad67 بویژه، اگر ایرادی ندارد و حمل بر فضولی نباشه و بگویند که بعد از فارغ التحصیلی چه قصدی دارن واسه کار و محل زندگی؟ ببخشید اگر طولانی شد و پیشاپیش ممنون از وقتی دوستان میگذارند.
    خیلی از دوستان از اینجا به کشورهای اروپایی و امریکای شمالی رفتند برای پست داک یا کار. بعضی ها هم (به ندرت) همینجا موندگار شدن. عده ای هم مثل من به علت مسائل وابستگی خانوادگی مایل به برگشت به ایرانن.

Junior Member

من در مورد شرایط کاری در سنگا‍پور اطلاعات زیادی پیدا نکردم. من الان یک موقعیت موقت بعد از دکترا در انگلیس دارم ولی پیدا کردن موقعیت طولانی مدت اینجا مشکل است. می دانم سنگاپور دانشگاههای خیلی موفقی دارد و یک موقعیت ۵ سال به من پیشنهاد شده ولی اطلااعات زیادی راجع به محیط کاری و زندگی سنگاپور ندارم. اگر بتوانید اطلاعاتی در مورد محیط زندگی و محیط کار و بطور کلی هر اطلاعی که می تواند در تصمیم گیری برای انتخاب مفید باشد به من بدهید خیلی ممنون می شوم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ladan نمایش پست ها
    من در مورد شرایط کاری در سنگا‍پور اطلاعات زیادی پیدا نکردم. من الان یک موقعیت موقت بعد از دکترا در انگلیس دارم ولی پیدا کردن موقعیت طولانی مدت اینجا مشکل است. می دانم سنگاپور دانشگاههای خیلی موفقی دارد و یک موقعیت ۵ سال به من پیشنهاد شده ولی اطلااعات زیادی راجع به محیط کاری و زندگی سنگاپور ندارم. اگر بتوانید اطلاعاتی در مورد محیط زندگی و محیط کار و بطور کلی هر اطلاعی که می تواند در تصمیم گیری برای انتخاب مفید باشد به من بدهید خیلی ممنون می شوم.
    سنگاپور برای کوتاه مدت خوبه بخصوص برای مجردها و در مرحله بعد بدون بچه. مجردها که راحت میتوانند پس انداز کنند.ولی در دراز مدت جایی برای ما ایرانیها نیست و گرفتن اقامت دائم خیلی سخت است و ضمنا گرفتن ویزا کار یا در مواردی تمدید ویزا کار هم ممکن است با مشکل مواجه شود البته نسبت به پارسال بهتر است. در کل کشور تمیز, آرام و بسیار امنی است ولی هزینه زندگی و مسکن بالا است و دانشگاههای خوبی دارد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    من مهندسی برق قدرت خوندم با 8 سال سابقه مرتبط و زبان نسبتا خوب (آیلتس 6.5). به صورت آنلاین توی سایتهای کاریابی سنگاپور خیلی اقدام کردم ولی جوابی نگرفتم. به نظر شما به صورت حضوری با یه ویزای 20 روزه کار پیدا کردن به نتیجه میرسه؟

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    من مهندسی برق قدرت خوندم با 8 سال سابقه مرتبط و زبان نسبتا خوب (آیلتس 6.5). به صورت آنلاین توی سایتهای کاریابی سنگاپور خیلی اقدام کردم ولی جوابی نگرفتم. به نظر شما به صورت حضوری با یه ویزای 20 روزه کار پیدا کردن به نتیجه میرسه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط FRDAZADI1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.
    به نظرم فایده چندانی ندارد. من خودم سابقه کار بسیار خوبی داشتم ( در سطح بالا حداقل برای کار در ایران ) و تعداد زیادی شرکت اپلای کردم و نهایتا از ٣-٤ جا جواب گرفتم و دعوت به مصاحبه شدم. طول پروسه اپلای تا پیدا کردن کار ٦ ماه طول کشید. شما با ٢٠ روز به جایی نمیرسید اگر دعوت به مصاحبه شدید شاید مصاحبه حضوری موثر خواهد بود. ببینید اینها برای مهندس عادی اگر خودشان نداشته باشند چینیها و هندیها یا مالزیها و .... هستند ضمنا خیلی از پروسه های روتین مثل بهره برداری یا تعمیرات شرکت های بزرگ نیاز به نیروی متخصص فوق العاده ندارند. همین فارغ تحصیلان جدید دانشگاه را میگیرند که البته الویت با سنگاپوریها یا PR هاست سپس برای آموزش چند ماه تا چند سال میفرستند ژاپن, آلمان یا امریکا و... سپس ٣٠ سال هم برایشان کار میکنند. در زمینه نصب یا راه اندازی یا پروژه های EPC نیاز به مهندس یا team leader دارند که از خارجیها هم استخدام میکنند. اگر تجربه کار در صنایع دریایی یا نفت هم دارید امکان استخدام به عنوان نیروی با تجربه هست هر چند در هنگام گرفتن ویزا ماها دچار مشکل می شویم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین