صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 55

موضوع: وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی مکانیک ، ارشد مکاترونیک

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط santagata نمایش پست ها
    سلام..من دانشجوی کارشناسی مکانیکم و تو فامیلمون مهندس عمران زیاد هستن که وضعشون خوبه.من خودم مکانیک رو به عمران ترجیح میدم ولی مسئله بازارکار برای مکانیک در مقایسه با عمران فکرمو مشغول کرده.همه بخاطر بازار کار میگن برو عمران و...من خودم قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاهای آمریکا یا اروپا رو دارم.حال می خواستم ببینم واقعا وضعیت عمران در قیاس با مکانیک چطوره در آمریکا یا اروپا؟؟
    با تشکر.
    سلام دوست عزیز
    من کارشناس ساخت و تولیدم و من هم تو اقوام مهندسای عمران زیاد دارم
    سوالتون خیلی کلی بود من هم کلی جواب میدم .
    در خصوص بازار کار رشته مکانیک و عمران ، خارج از کشور و داخل از کشور خیلی جستجو کردم و نتیجه این بوده:
    ایران و کشورهای در حال توسعه دیگه که کار روی زیر ساختها زیاد دارن وضعیت کار خوبی برای مهندسای عمران دارند ولی به تدریج با توسعه صنعت ، اوضاع بازار کار مهندسای مکانیک هم داره بهتر میشه . و تو کشورهایی که صنایع قوی دارند مثل کشورهای غرب اروپا و امریکای شمالی ، اوضاع کار مهندسهای مکانیک بهتر از عمرانه .
    در خصوص زمینه های پژوهش هم باید بگم مهندسی عمران به اندازه مهندسی مکانیک جای کار نداره
    حرف آخرم هم اینکه برای دانشجویان مکانیکی که تو آشنایان مهندسای عمران با درآمد بالا می بینند و متوجه می شوند که دروس مشترک زیادی با مهندسای عمران دارند این سوال زیلد پیش میاد کما اینکه برای خودم هم تو اوایل دوران تحصیلم پیش اومده بود . اما اینو به شما هم رشته ای عزیز بگم که اگه به رشته مکانیک علاقه دارید شک به دلتون راه ندید و همین رشته تاپ رو ادامه بدین.
    موفق باشید.

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

نقل قول نوشته اصلی توسط santagata نمایش پست ها
    سلام..من دانشجوی کارشناسی مکانیکم و تو فامیلمون مهندس عمران زیاد هستن که وضعشون خوبه.من خودم مکانیک رو به عمران ترجیح میدم ولی مسئله بازارکار برای مکانیک در مقایسه با عمران فکرمو مشغول کرده.همه بخاطر بازار کار میگن برو عمران و...من خودم قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاهای آمریکا یا اروپا رو دارم.حال می خواستم ببینم واقعا وضعیت عمران در قیاس با مکانیک چطوره در آمریکا یا اروپا؟؟
    با تشکر.
    به طور خیلی کلی اگر بخوام بگم، چون عمرانی ها فرطی می رن واسه خودشون شرکت می زنن و می رن تو کار بساز بفروش واسه همین درآمدشون تو ایران بهتر از مکانیک ها به نظر می رسه.

Junior Member

سلام
    دوستان کسی در مورد امتحان Fundamental Engineering (FE) یا EIT چیزی میدونین؟؟شنیدم در پیدا کردن کار برای فارغ التحصل های دکترای تاثیر گذاره اگه چیزی میدونین لطفاَ اطلاع بدین.
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال داشتم درباره بازار کار تو امریکا
    من مهندسی مکانیک خوندم ولی سابق کاریم تو زمینه بازرگانی هست. میخواستم ببینم می تونم برای فوق تو امریکا تو رشته بازرگانی یا mba اقدام کنم و بعد از اون بازار کار تو رشته بازرگانی بهتره یا مکانیک/
    به دو دلیل
    سابقه کار بازرگانی دارم
    مهندس هایی که مدیریت می خونن کم هستن و این می تونه مزیت باشه؟؟؟
    چون اینو شنیدم که رشته مدیریت با دید مهندسی اونجا کم هست ولی کسی تجریه ای در این مورد داره؟

Junior Member

پس اوضاع کار برای مکانیک تو امریکا زیاد خوب نیست؟؟؟
    انگار برای برق شرایط کاری خیلی بهتره.
    کاش برق می خوندیم . انگار اوضاع برق خیلی داغه!!

با سلام نیاز به راهنمایی دوستان دارم.
    تخصص اصلی من کار با نرم افزار ABAQUS هستش طوری که اکثر 10000 صفحه help رو خوندم و تو زمینه های مختلف از تنش کرنش و خاک و تایر و تحلیل حرارتی و کامپوزیت بگیر تا بتن و ... پایان نامه م هم با همین نرم افزار بوده.
    4 سال پیش یه شرکت تو کالیفرنیایه آمریکا شهر beksfird پیدا کردم که حاظر بود به خاطر تخصصم ویزای کاری بفرسته ولی متاسفانه اون موقع نتونستم برم...
    خلاصه اینکه الان بیکارم و وضعیت کار این نرم افزار تو ایران رو بهتر میدونین... الان یه ماهه شروع کردم دارم زبان آلمانی میخونم که برم آمان.
    تا اونجایی که تو سایت های کارآفرینی دیدم اروپا پره از پشنهاد کاری واسه کار با این نرم افزار.... به نظرتون منطقیه برم دو سال اونجا ارشد در رشته mechanic design engineer تحصیل کنم تا بعد یه کار خوب با این نرم افزار پیدا کنم؟
    البته به SolidWorks and Cati هم مسلطم نه به اندازه Abaqus...
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

سلام دوستای عزیزم
    بچه ها من رشتم مهندسی مکانیک گرایش حرارت و سیالات هستش،میخوام برای فوق لیسانس تو یکی از دانشگاههای فرانسه یا آلمان پذیرش بگیرم. اما بین دو کشور فرانسه و آلمان گیر کردم ...میخواستم بدونم که آیا بعد از اتمام تحصیلم تو کدوم یکی از کشورهای فرانسه یا آلمان میتونم سریع اشتغال به کار بشم؟؟؟
    در کل از نظر شما ، تو رشته مهندسی مکانیک کدوم کشور برای کار خوبه؟؟؟
    ممنون میشم نظراتتون رو ببینم
    با تشکر...

سلام دوستان . کدوم گرایش مهندسی مکانیک ( مستر ) از لحاظ شغلی بهتر است؟ (کشور مد نظر بنده آلمان و آمریکا است)
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

Junior Member mazahery آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی)

نقل قول نوشته اصلی توسط MehranM نمایش پست ها
    سلام دوستان . کدوم گرایش مهندسی مکانیک ( مستر ) از لحاظ شغلی بهتر است؟ (کشور مد نظر بنده آلمان و آمریکا است)
    تبدیل انرژی و بحث انرژی های نو یا بایو مکانیک.

سلام دوستان. همگی خسته نباشین.
    در مورد وضعیت شغل دکترای مکانیک اطلاعات زیادی ندادن دوستان. من رشته ام مهندسی مکانیک هست. میخواستم بدونم اگه یه نفر دکتری مکانیک رو توی آمریکا یا کانادا بخونه میتونه یه کار خوب پیدا کنه؟منظورم استاد دانشگاهی نیستاااا. منظورم اینه که با مدرک دکتری مکانیک گرایش سیالات میشه یه شغل خوب تو آمریکا یا کانادا به دست آورد؟ یعنی ارزش اینو داره که دکتری بخونیم؟ میدونم که تو ایران ارزش نداره که یه نفر دکتری مکانیک باشه یعنی به زحمتش نمی ارزه. آمریکا هم مثل ایرانه؟ ممنون میشم بتونین کمکم کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)