صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55

موضوع: وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

پیش فرض وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

من این چیزا رو از دوستانی که توی خارج از کشور ادامه ی تحصیل دادن پرسیدم:

1) توی اروپا کشور هلند یکی که ارشد علوم کامپیوترو از دانشگاه دلفت گرفته بعد تموم شدن ارشدش برای دو سه تا شرکت اپلای می کنه توی هلند و همه ی شرکتها دعوتش می کنن به مصاحبه و سریع قبولش می کنن. با حقوق اولیه ی بین 2000 تا 2600 یورو ولی یه ارشد مکانیک توی همون دانشگاه تا الان برای 10 تا شرکت توی هلند و آلمان اپلای کرده و هیچکی هنوز قبولش نکرده و احتمالا حقوقشم باید کمتر باشه.

2) توی آمریکا تو که یه ارشد مهندس مکانیکی وقتی میری توی شرکت تقاضا بدی طرف یه نگاهی به قیافت میندازه ولی اصلا به مدرکت نگاه نمی کنه و کلا ارشد یا دکتری یا دیپلم واسشون فرقی نداره چیزی که واسشون مهمه اینه که یه کاری ، نرم افزاری چیزی بلد باشی. اگرم خودتو بکشی و دکتری بدی و بری بشی استاد دانشگاه یه جای خوب و کلی هم فعال باشی و مقاله بدی و اینا حقوقت نهایتا میشه سالانه 120000 دلار . همین آدمی که الان استاد مکانیکه با این حقوق یه زندگی خیلی مختصر داره و کریسمسام واسه اینکه خرج لباسه زن و بچشو در بیاره میره میشه پیک موتوری واسه پیتزا فروشیه پسر داییه ما!!! ( البته کار عار نیست، من فقط می خوام کاملا وضع زندگی رو توضیح بدم)

3) یه دکترای اقتصاد یا مدیریت یا رشته های مشابه الان توی آمریکا یه ماشین آخرین مدل زیر پاشه با یه خونه ی رویایی و یه زندگی کاملا ایده آل. اینو گفتم که بگم این رشته ها اولا واسه ما که تو ایران کنکور دادیم راحت تو مشتمون بوده و می تونستیم بریم این رشته ها ولی به خاطر رتبه ی بهترمون رفتیم مکانیک که صد برابرم سخت تره دوما اینکه پذیرش توی این رشته ها واسه ما ایرانیا کلا سخت تره چون معمولا خود اروپایی ها و آمریکاییها میرن توی این رشته ها.

با ابن حساب به قول معروف ما مهندسین ول معطلیم دیگه!!!!!

نظر یا تجربیات شما......؟؟!!
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

شما با مدرک مهندسی تو ایران هم کارمند کسی یا جایی بشی زندگی مختصری خواهی داشت. الان مهندس صفر کیلومتر تو تهران بین 5 تا 10 تومن ساعتی میگیره (اکثر جاهای دولتی، پژوهشکده ها و ....). بنابراین 60 هزارتایی که اونجا به مهندس صفر کیلومتر کارمندمیدن خیلی از اینجا بیشتره.

اگه دنبال درآمد واقعی هستی نباید کارمند کسی بشی و باید خودت کارآفرینی کنی و ایده بزنی. تو ایران علارغم اینکه فضا بکره اما ساختارها شفاف نیست و مجبور میشی یه کارایی بکنی که از هر کسی بر نمیاد! اونورهم به هر حال رقابت خیلی شدیده و ثانیا" هم احتمالا تا مشکل اقامت و اینات حل نشه و صد البته درست تموم نشه فکر نمی کنم بذارن از این کارا بکنی. از طرفی دووم آوردن تو بازار سرمایه ی جایی مثل آمریکا کار هر شرکت نوپایی نیست، مگر اینکه ایده خیلی نوآورانه و پول ساز باشه که سریع Joint venture agreement با VC ها پرقدرت ببندی تا بقیه نخورنت!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinG نمایش پست ها
    اگرم خودتو بکشی و دکتری بدی و بری بشی استاد دانشگاه یه جای خوب و کلی هم فعال باشی و مقاله بدی و اینا حقوقت نهایتا میشه سالانه 120000 دلار .همین آدمی که الان استاد مکانیکه با این حقوق یه زندگی خیلی مختصر داره و کریسمسام واسه اینکه خرج لباسه زن و بچشو در بیاره میره میشه پیک موتوری واسه پیتزا فروشیه پسر داییه ما!!! ( البته کار عار نیست، من فقط می خوام کاملا وضع زندگی رو توضیح بدم)
    خوب درست توضیح نمیدین!!
    120000 دلار کجاش کمه؟؟؟؟؟؟ اونم تو کشوری که خونه و ماشین قسطیه. پیک موتوری چیه؟؟ اینار رو کی بهتون گفته؟؟

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    خوب درست توضیح نمیدین!!
    120000 دلار کجاش کمه؟؟؟؟؟؟ اونم تو کشوری که خونه و ماشین قسطیه. پیک موتوری چیه؟؟ اینار رو کی بهتون گفته؟؟
    ببینین پسر دایی من که توی لوس آنجلس رستوران دریایی داره گفته که یک نفر استاد دانشگاه هست که توی دو هفته تعطیلات کریسمس میاد پیشش و وظیفش رسوندن غذاست به اینور و اونور ولی من حرفم این نیست اینو مثال گفتم . حرف من اینه که کار ما مهندسا کلا خیلی سخت تره و اونایی که مدیریت و اقتصاد و دروس علوم پایه می خونن میشه گفت که هم درساشون راحتتره هم کاراشون. اگرم حرف منو قبول ندارین می تونین سرچ کنین مثلا آرش داحی استاد دانشگاه لوییزیانا مهندسی نفته و درآمدش سالیانه 140 هزار تاس تقریبا کم نیست ولی متوسط رو به بالاس.

نظر یا تجربیات شما...؟؟!!
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    خوب درست توضیح نمیدین!!
    من هم فکر کنم این مبلغ نه تنها کم نیست کلی هم هست، یعنی ماهی 10 هزارتا که به جرات میشه گفت جزو درآمدهای بالای آمریکاست. در لینک زیر اطلاعات مناسبی هست.

http://en.wikipedia.org/wiki/Househo..._United_States

موفق باشید
    ویرایش توسط attanew : July 18th, 2011 در ساعت 10:18 PM
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Guru

2) توی آمریکا تو که یه ارشد مهندس مکانیکی وقتی میری توی شرکت تقاضا بدی طرف یه نگاهی به قیافت میندازه ولی اصلا به مدرکت نگاه نمی کنه و کلا ارشد یا دکتری یا دیپلم واسشون فرقی نداره چیزی که واسشون مهمه اینه که یه کاری ، نرم افزاری چیزی بلد باشی. اگرم خودتو بکشی و دکتری بدی و بری بشی استاد دانشگاه یه جای خوب و کلی هم فعال باشی و مقاله بدی و اینا حقوقت نهایتا میشه سالانه 120000 دلار . همین آدمی که الان استاد مکانیکه با این حقوق یه زندگی خیلی مختصر داره و کریسمسام واسه اینکه خرج لباسه زن و بچشو در بیاره میره میشه پیک موتوری واسه پیتزا فروشیه پسر داییه ما!!! ( البته کار عار نیست، من فقط می خوام کاملا وضع زندگی رو توضیح بدم)
    معذرت میخوام ولی 120 هزار دلار یک زندگی مختصر هم از اون حرفهاست! نمیگم جزو درآمد های خیلی خوب است ولی Average Household income درامریکا یک چیزی در حدود 50 هزار دلار در ساله و در کالیفرنیا نزدیک 60 هزار دلار. 120 هزار دلار یک زندگی بالاتر از متوسط فراهم میکنه. این که یکنفر با 120 هزار دلار درآمد بشه پیک موتوری رستوران رو باور نکنید.

ApplyAbroad Guru

1) توی اروپا کشور هلند یکی که ارشد علوم کامپیوترو از دانشگاه دلفت گرفته بعد تموم شدن ارشدش برای دو سه تا شرکت اپلای می کنه توی هلند و همه ی شرکتها دعوتش می کنن به مصاحبه و سریع قبولش می کنن. با حقوق اولیه ی بین 2000 تا 2600 یورو ولی یه ارشد مکانیک توی همون دانشگاه تا الان برای 10 تا شرکت توی هلند و آلمان اپلای کرده و هیچکی هنوز قبولش نکرده و احتمالا حقوقشم باید کمتر باشه.

3) یه دکترای اقتصاد یا مدیریت یا رشته های مشابه الان توی آمریکا یه ماشین آخرین مدل زیر پاشه با یه خونه ی رویایی و یه زندگی کاملا ایده آل. اینو گفتم که بگم این رشته ها اولا واسه ما که تو ایران کنکور دادیم راحت تو مشتمون بوده و می تونستیم بریم این رشته ها ولی به خاطر رتبه ی بهترمون رفتیم مکانیک که صد برابرم سخت تره دوما اینکه پذیرش توی این رشته ها واسه ما ایرانیا کلا سخت تره چون معمولا خود اروپایی ها و آمریکاییها میرن توی این رشته ها.

با ابن حساب به قول معروف ما مهندسین ول معطلیم دیگه!!!!!

نظر یا تجربیات شما......؟؟!!
    به شما اطلاعات خیلی اشتباهی دادن دوست عزیز!

اول اینکه دوستان توضیح دادن 120,000 دلار درآمد پایینی نیست. هیچ کس هم با 120,000 دلار درآمد نمیاد 2 هفته پیک موتوری پیتزایی باشه. نکته بعد هم درباره اقتصاد و مدیریت برعکس گفته شما هم قبول شدن توی این رشته ها سخته (برای خودشون)، هم Tuition Fee ها بالاتره و هم درس هاشون به هیچ وجه ساده نیست (بیاید یک دانشگاه مطرح می بینید بچه های بیزینس/مدیریت چه پدری ازشون در میاد و مهندسی ها جزو رشته های نسبتا ساده تر هستن) و در نهایت هم رقابت اونها برای کار پیدا کردن بیشتره، چون تعداد مهندسهایی که مورد نیازه بسیار بیشتر از اقتصاددان ها و مدیرهاست. هر کسی که اقتصاد یا مدیریت خونده الان زندگی بهشتی نداره!

ApplyAbroad Guru

من چند وقت پیش یک survey در باره starting salary استادهای دانشگاه در امریکا و کانادا دیدم. بطور کلی رده بندی حقوقی شون بصورت زیر بود:

1) استادهای حقوق و پزشکی بالاترین starting salary رو داشتند نزدیک 100 هزار دلار در سال البته تعداد موقعیت ها هم خیلی کمه.
    2) business
    3) مهندسی (برای یک استاد تازه کار معمولا از نزدیک 80 هزار دلار شروع میشه) و تعداد موقعیت ها هم زیادتره
    4) علوم پایه
    5) علوم انسانی: معمولا شروعش در رنج 65-70 هزار دلاره.
    6) استادهای کالج کلا درآمد پائین تری دارند.

البته اینکه برخی فکر می کنن اقتصاد و مدیریت اونجا آسونتر از مهندسی بیشتر به این خاطره که دانشکده ها مدیریت و مهندسی ایران رو با هم مقایسه می کنن، خود من تو هر دو دانشکده بودم و درس پاس کردم و از نردیک با جو آکادمیک مدیریت تو ایران آشنام. تفاوت واقعا" مشهوده و سطح آموزش مهندسی تو ایران از مدیریت و اقتصاد خیلی بالا تره.

ولی این نکته رو هم در نظر بگیرین که کارای مدیریتی، علی رغم درآمد بالاتر مسئولیت بیشتری رو هم برای صاحبش میاره....

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

دوستان از بحث اصلی تاپیک دور نشید. پست های غیر مرتبط حذف خواهند شد.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)