صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: تفاوت کنترل مکانیک و برق

Junior Member

پیش فرض تفاوت کنترل مکانیک و برق

با سلام خدمت دوستان

تفاوت کنترل مکانیک و برق در چه موردی است ؟

وضعیت کاری کنترل (مکانیک )در داخل و خارج چه جوری؟
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تفاوت کنترل مکانیک و برق

سلام دوست عزيز
    سوال خوبي پرسيدي. من هم همين سوال را دارم ولي فكر ميكنم اغلب ما مكانيكها در فيلد كنترل بدليل ضعف كلي در دانش الكترونيك، زياد موفق نخواهيم بود. من خودم كار شناس ارشد مكانيك - طراحي كاربردي گرايش كنترل رباتيك هستم و حالا دنبال گرفتن پذيرش و scholarship براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري مي باشم ولي هنوز موفق نشده ام. به بيومكانيك و الهام از طبيعت در طراحي نيز علاقه دارم. اگر اطلاعاتي در اين زمينه داري ممنون مي شوم در اختيار من بگذاري.

Senior Member pouya4 آواتار ها

برای منم جالبه بدونم...
    کلا یه اشکالی که مکاترونیک و کنترل و روباتیک و اتوماسیون داره اینه که بچه های برق و مکانیک و کامپیوتر دنبالشن و رقابت سخته...
    اضافه کنید بچه های صنایع و سایر رشته ها رو نیز....
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

من هم کلاسهای کنترل دانشکده برق را رفتم و هم دانشکده مکانیک (خودم هم مکاترونیک خوندم). مساله اینه که بچه های برق گرایش کنترل خیلی بیشتر از بچه های مکانیک کنترل می خوانند. اما مباحث آنها خیلی جنبه ریاضی دارد و زیاد تعبیر فیزیکی مسائل را نمی دانند. حل یک مساله واقعی مستلزم مدل سازی و طراحی است. بچه های برق نمی توانند مدلهای مکانیکی را مدل سازی و طراحی کنند. بیشتر یاد می گیرند که چطور برای یک سری معادله دیفرانسیل یک کنترلر پیدا کنند. در واقع همیشه لازم نیست که از کنترلر های خیلی پیچیده استفاده کرد و گاهی که کنترل کار پیچیده ای می شود می توان در پلنت تغییراتی داد و اصلا مساله دیگری طرح کرد. در اینجا بچه های برق روی پلنتهای مکانیکی نمی توانند زیاد نظر بدهند.
    در مجموع می توانم بگم که هیچ کدام برتری نسبت به دیگری ندارد. مکانیکی ها می توانند مدل را بسازند و با روشهای محدودتری از کنترل اشنا می شوند ولی اگر تو یه کار عملی لازم شد که از کنترل خیلی پیچیده استفاده بشه یچه های برق قوی تر هستند.
    Everything is possible

Junior Member

کاربردی نگاه کنید مکانیکیها اما تو تیوری و شبیه سازی برقیها و کامپیوتریها. همه هم ادعا می کنند از بقیه بیشتر می دانند ;D من خودم تو کلاسی نشستم که هم برقی بود هم مکانیکی هم کامپیوتری هر کی بدید خودش نگاه می کرد کلا مکانیکیها اگه یاد بگیرند که همه چی موتور و اکچوایتور آنها مکانیکی نیست و برقیها و کامپیوتریها یاد بگیرند دنیا شبیه سازی و خیال بافی نیست بقیه کنترل یکی هست و آقای رضوانی شما شانس دارید برای کنترل چون کنترلیها هم از این می نالند که کاربردی برای کارشون ندارند. اما خوب ما که دیدیم همه تو فوق کار رشنه دیگزی را انحام می داد مکانیکی شبیه ساز می ساخت کامپیوتری بازوی ربات و برقی هم هم می رفت آچار بدست می شد. آدم با خوندن مکاترونیک می فهمه&#91;]که دو انتهای خط راست بهم می رسند (نظر شخصی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Bogazici

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دقیقا به نکتهٔ خوبی‌ اشاره کردید.اینجا به هیچ وجه جای خوبی‌ برای مطرح کردن سوالتون نبود ولی‌ بنده جواب شمارو میدم البته با اجازه مدیران

مکانیک و برق هردو واقعا از رشته‌های سخت و بسیار شیرین علوم مهندسی‌ هستن و موفقیت در این رشته ها نیازمند تلاش بسیار زیاد هستش ولی‌ برای انتخاب یکی‌ از این ۲ فقط و فقط و فقط باید به علاقتون توجه کنید چون اگه خدایی نکرده به اشتباه انتخاب کنید و بد از گذروندن ۲ ترم ببینید که علاقه ای به رشتتون ندارید واقعا کارتون سخت می‌شه.واقعا.از نظر بازار کار در ایران تقریبا شبیه هم هستن و هر ۲ به نسبت رشته های دیگه در وضعیت خوبی‌ هستن.در خارج از کشور به نظر من اوضاع مکانیک یک مقدار بهتره برای ادامه تحصیل و کار.شما تبریز هستیدو خب مکانیک دانشگاه تبریز جزو مکانیک‌های خوب کشور هستش.ولی‌ باز هم میگم فقط علاقه مهم هستش.فقط
    خيلي ممنون از راهنماييت دوست عزيز . من علاقه ام به مكانيك كمي بيشتره از طرفي هم امسال واسه رشته مكانيك فقط گرايش ساخت و توليد جدا شده از بقيه،و با توجه به اينكه به ساخت و توليد علاقه ندارم فكر ميكنم بهترين انتخاب واسه من مهندسي مكانيك گرايشهاي سيالات و جامدات (تواماً) باشه.
    به هر حال بازم از راهنماييت ممنونم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fassih نمایش پست ها
    من هم کلاسهای کنترل دانشکده برق را رفتم و هم دانشکده مکانیک (خودم هم مکاترونیک خوندم). مساله اینه که بچه های برق گرایش کنترل خیلی بیشتر از بچه های مکانیک کنترل می خوانند. اما مباحث آنها خیلی جنبه ریاضی دارد و زیاد تعبیر فیزیکی مسائل را نمی دانند. حل یک مساله واقعی مستلزم مدل سازی و طراحی است. بچه های برق نمی توانند مدلهای مکانیکی را مدل سازی و طراحی کنند. بیشتر یاد می گیرند که چطور برای یک سری معادله دیفرانسیل یک کنترلر پیدا کنند. در واقع همیشه لازم نیست که از کنترلر های خیلی پیچیده استفاده کرد و گاهی که کنترل کار پیچیده ای می شود می توان در پلنت تغییراتی داد و اصلا مساله دیگری طرح کرد. در اینجا بچه های برق روی پلنتهای مکانیکی نمی توانند زیاد نظر بدهند.
    در مجموع می توانم بگم که هیچ کدام برتری نسبت به دیگری ندارد. مکانیکی ها می توانند مدل را بسازند و با روشهای محدودتری از کنترل اشنا می شوند ولی اگر تو یه کار عملی لازم شد که از کنترل خیلی پیچیده استفاده بشه یچه های برق قوی تر هستند.
    سلام بر کاربر fassih.
    نظرات همه دوستان رو دیدم،که به نظرم صحبت شما به جنبه های بیشتری اشاره می کرد و در واقع پخته تر بود.
    من دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی کاربردی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هستم،در واقع به خاطر علاقه ای که به دینامیک-کنترل دارم و تعریفی که از گروه دینامیک-کنترل دانشگاه صنعتی خواجه نصیر شنیدم،این دانشگاه رو انتخاب کردم.
    بعد از ثبت نام و صحبت های اساتید متوجه شدم که خود همین شاخه به دو شاخه دیگه تقسیم میشه:1-روباتیک 2-کنترل محض.
    با توجه به اینکه علاقه دارم که از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم،به نظرتون کدوم یک از این دو شاخه رو انتخاب کنم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya4 نمایش پست ها
    برای منم جالبه بدونم...
    کلا یه اشکالی که مکاترونیک و کنترل و روباتیک و اتوماسیون داره اینه که بچه های برق و مکانیک و کامپیوتر دنبالشن و رقابت سخته...
    اضافه کنید بچه های صنایع و سایر رشته ها رو نیز....
    آقا تو رو خدا ته دلمون رو خالی نکن!!
    چند ساله که آرزوم همین دوتاست:
    1-تحصیل تو خارج
    2-کار کردن تو زمینه کنترل و رباتیک.

در واقع به قول دوستان فرق کنترل برق و مکانیک در اینه که مکانیکی ها تخصص بیشتری در شبیه سازی دارند نسبت به برق و کامپیوتر ولی اگه کلی تر به موضوع نگاه کنیم مهندسین برق خیلی گسترده تر کنترل رو بررسی میکنند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی مهندسی مکانیک-فردوسی مشهد

در تفاوت سطح بچه های مکانیک و برق در زمینه کنترل همین بس که ما توی کارشناسی فقط یک "کنترل خطی" میگذرونیم ولی اونا "کنترل خطی""کنترل غیرخطی و دیجیتال""کنترل پیشرفته""کنترل صنعتی"و...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)