نقل قول نوشته اصلی توسط santagata نمایش پست ها
سلام..من دانشجوی کارشناسی مکانیکم و تو فامیلمون مهندس عمران زیاد هستن که وضعشون خوبه.من خودم مکانیک رو به عمران ترجیح میدم ولی مسئله بازارکار برای مکانیک در مقایسه با عمران فکرمو مشغول کرده.همه بخاطر بازار کار میگن برو عمران و...من خودم قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاهای آمریکا یا اروپا رو دارم.حال می خواستم ببینم واقعا وضعیت عمران در قیاس با مکانیک چطوره در آمریکا یا اروپا؟؟
با تشکر.
سلام دوست عزیز
من کارشناس ساخت و تولیدم و من هم تو اقوام مهندسای عمران زیاد دارم
سوالتون خیلی کلی بود من هم کلی جواب میدم .
در خصوص بازار کار رشته مکانیک و عمران ، خارج از کشور و داخل از کشور خیلی جستجو کردم و نتیجه این بوده:
ایران و کشورهای در حال توسعه دیگه که کار روی زیر ساختها زیاد دارن وضعیت کار خوبی برای مهندسای عمران دارند ولی به تدریج با توسعه صنعت ، اوضاع بازار کار مهندسای مکانیک هم داره بهتر میشه . و تو کشورهایی که صنایع قوی دارند مثل کشورهای غرب اروپا و امریکای شمالی ، اوضاع کار مهندسهای مکانیک بهتر از عمرانه .
در خصوص زمینه های پژوهش هم باید بگم مهندسی عمران به اندازه مهندسی مکانیک جای کار نداره
حرف آخرم هم اینکه برای دانشجویان مکانیکی که تو آشنایان مهندسای عمران با درآمد بالا می بینند و متوجه می شوند که دروس مشترک زیادی با مهندسای عمران دارند این سوال زیلد پیش میاد کما اینکه برای خودم هم تو اوایل دوران تحصیلم پیش اومده بود . اما اینو به شما هم رشته ای عزیز بگم که اگه به رشته مکانیک علاقه دارید شک به دلتون راه ندید و همین رشته تاپ رو ادامه بدین.
موفق باشید.