صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 55

موضوع: وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

پیش فرض پاسخ : وضعیت کار در اروپا و آمریکا برای رشته ی مکانیک

با تشکر از تمامی دوستانی که نظر دادن.
    این چندتا نکته رو یکی از دوستان من که چند سالی توی کانادا زندگی می کرد گفته:
    120000 درسته کم نیس ولی معمولیه .
    1. در کشوری مثل امریکا شما بایستی مالیات بر درآمد بپردازین. که اگر مجرد باشین بیشتره . اگر متاهل باشین بسته به شرایط زندگیتون متفاوته. در بهترین شرایط بین 20 تا 30 هزارتا از 120 هزار تا صرف مالیات میشه.(واقعا بهترین شرایط!) من یکی رو می شناسم که از حقوق90 هزارتا حدود 60 هزارتاش به خودش می رسه.
    2. در کشوری مثل امریکا اگر خونه نداشته باشی که هیچی باید اجاره بدی. اگه داشته باشی که بهتره ولی باید قسط خونتو بدی که بسته به سایز و محل خونت برای یه خانواده معمولی چیزی بین 1500 تا 3000 دلار در ماه باید بپردازی.
    3. در کشوری مثل امریکا شما باید قبض ماهیانه بپردازی. فقط یه مثال می زنم. تو ایالت تنسی کمترین قبض برای یه شرکت معمولی موبایل چیزی در حد 60 دلار ماهیانه است. حالا شما حساب کنید آب و برق و گاز و تلفن و موبایل برای اعضای خانواده و قبض های دیگه حداقل چیزی در حد 1500 تا 2000 تا در ماه می شه. راستی هزینه قسط خودرو و بیمه و نگهداریشم به این مقدار اضافه کنین.
    4. در کشوری مثل امریکا شما هزینه های درمانی سرسام آوری رو دارید. جدای از این که بایستی حق بیمه درمانی بپردازید اگر خدایی نکرده مریض شدید بسته به نوع بیمه بایستی بخشی از هزینه بیمارستان رو بپردازید که البته قسط بندی می کنن براتون ولی یه عمل جراحی ساده!!! ممکنه 30000 تا براتون آب بخوره که بایستی در عرض یه سال بپردازین (البته معافیت اقساط به دلیل خوش حسابی هم هس که یه بخشیشو کمک کنه)
    5. در کشوری مثل امریکا هزینه ی خدمات آموزشی فوق العاده بالاست. اگر بخواید بچتون بره مدرسه خصوصی تو یه ایالت معمولی که حدود 16000 تا در سال بایستی بپردازین. دیگه کالج و دانشگاه که جای خود داره.
    6. زندگی علاوه بر خرج ، برج داره . برج شامل خرج های فرعی زندگی می شه که با یه حساب سر انگشتی خودتون ببینید چقدر می خواید براش بزارین. (معمول ترینش هزینه رفت و آمده)
    7. و در نهایت در کشوری مثل امریکا اگر طرف با این حقوق فقط کریسمسا بره پیتزا دلیوری که باید بهش تبریک گفت.
    بازم میگم پول کمی نیس ولی اونقدرم که فکر می کنیم زیاد نیست. شاید بشه یه زندگی متوسط باکمی اقماض متوسط رو به بالا رو براش فرض کرد.

نظر یا تجربیات شما....؟؟!!
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

من الان تو آمریکا هستم. چند نفر مهندس مکانیک میشناسم که همین چند سال اخیر کار پیدا کردن و کلا هم آدم زیاد میشناسم اینجا (خیلی فامیل دارم).

اول اینکه حقوق 120000 در سال حقوق خوبیه. درسته که زندگی خوفی نمیشه کرد ولی کلا همه حقوقا تو همین مایه هان و بد بختیه خودشون رو دارن.
    مالیات بسته به ایالت فرق داره. مثلا تو واشینگتن و آلاسکا ایالت مالیات نمیگیره (برای درآمد) ولی مالیات فدرال و سوشال سکیوریتی رو باید همه جا داد که حدود 30 در صد میشه. ایالت ها معمولا حدود 10 در صد میگیرن. یعنی 40 در صد حقوق میپره!

خونه و ماشین قسطیه و به نسبت ارزون. قسط ماهیانه خونه الان از اجاره کردن همون خونه ارزونتره. ولی اینجا مثل ایران قیمت خونه همیشه زیاد نمیشه. الان به خاطر اوضاع بد اقتصادی قیمت خونه شدیدا افت کرده و خیلیا هستن که مثلا 60 درصد قسط رو دادن ولی 40 درصد باقیمونده از ارزش خونه خیلی بیشتره.

اصولاً اینجا آدم باید یه بیزینسی راه بندازه تا بتونه پول زیاد در بیاره وگرنه اکثر مردم تحصیل کرده کارمندن. ولی خوب زندگی کارمندی برای مهندسا زندگی نسبتا خوبیه و همه اینجا به مهندسا حسودیشون میشه (چون مهندسی خوندن سخته تعداد مهندسا کمه).

اساتید دانشگاه حقوقشون معمولا یه کم کمتره (اگه با دکتراشون میرفتن جای دیگه کار کنن وضعشون بهتر بود) ولی شرایط کار خیلی خوبه. رئیس ندارن و ساعت کاری دست خودشونه (ساعت نمیزنن) و مسافرت زیاد میرن و تعطیلات زیاد میرن (کاری که با شغلای دیگه اصلا نمیشه انجام داد).

رشنه های مثل مدیریت و اینا هم بر خلاف اونی که همه تو ایران میگن اصلا نونشون تو روغن نیست و وضعشون خرابه. اینجا همه MBA دارن. اینجا آدما تنبلن و دنبال رشته های آسونن و همه مدیریت مخونن و کار خوب گیرشون نمیاد. آره هستن اونایی که مدیریت خوندن و حقوق خوف میگیرن ولی اون به خاطر اینه که تونستن یه جا کانال بزنن.

کار پیدا کرند برای مهندسای مکانیک سخت نیست. با فوق لیسانس مکانیک میشه راحت کار با حقوق حدود 80000 پیدا کرد که نقطه شروع خوبیه. اما کار پیدا کردن برای ایرانی ها سخته. چون شرکت باید خارجی هارو برای ویزا و در نهایت گرین کارد ساپورت کنه. به خاطر همین قضیه اصولا شرکتای کوچیکتر اصلا خارجی نمیگیرن. کلا هم و شرکت یکی رو برای گرین کارد ساپورت میکنه باید بتونه توجیه کنه که این آدم برای این کاری که استخدام شده خیلی مناسبه و برای همین به آمریکایی ها ترجیح داده شده.
    رشته های مثل علوم کامپیوتر برای ایرانی ها خیلی راحتترن.

در ضمن قضیه به قیافه نگاه کردن و اینا هم در کار نیست. مثل اپلای کردن به دانشگاه باید اپلیکشن پر کنی و اصلا در مراحل اولیه قیافه آدم رو نمیبینن (عکس نباید بفرستی) بعدا برای مصاحبه دعوت میکنن. اصولا هم رزومه آدم حرف اول رو میزنه.

ضمنا هزینه قبض ماهیانه به نسبت ایران زیاده ولی اصلا برای خانواده هم در حد 1500 دلار نمیشه. موبایل 60 دلار در ماه اولا که یه سرویس کامله یا دیتا پلن (3G یا 4G) با شرکتهای معروف که نون اسمشون رو میخورن (مکالمه بین خطوط یه شرکت اصولا مجانیه و شرکتایی مثل at&t که بالای 90% سرویس امریکایی ها رو میده نون همین رو میخوره). برای خانواده family plan میدن که برای هر خطی که اضافه کنی ماهیانه 10 دلار اضافه میشه. یعنی برای یه خانواده 4 نفره میشه حدود 100. قبض برق زیاده و ماهی برای یه خونه 3-4 خوابه میتونه 200 دلار بشه (اگه حرارت برقی داشته باشن). یه plan خوب برای اینترنت و TV و تلفن هم میشه 100. هزینه آشغال و آب و فاضلاب هم 50. یعنی سر جمع 350 دلار (رو به بالا در نظر گرفتم). برای من تو یه آپارتمان دو خوابه با خانواده دو نفره توی زمستون برق 60-70 دلار میاد و 50 تا اینترنت و TV و 90 تا برای موبایل میدم.
    ویرایش توسط Hadi1337 : July 19th, 2011 در ساعت 01:55 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها

اصولاً اینجا آدم باید یه بیزینسی راه بندازه تا بتونه پول زیاد در بیاره وگرنه اکثر مردم تحصیل کرده کارمندن. ولی خوب زندگی کارمندی برای مهندسا زندگی نسبتا خوبیه و همه اینجا به مهندسا حسودیشون میشه (چون مهندسی خوندن سخته تعداد مهندسا کمه).
    تا حالا چقدر دیدن که ایرانی ها ی اونجا تو فیلدهای مهندسی یا مدیریت و ... بعد از فارغ التحصیلی به قول شما بیزینس راه بندازن؟
    من نمی دونم مشکل اقامت چقدر می تونه سد راه این مساله بشه اما با فرض اینکه طرف گرین کاردشم بگیره، آیا شرایط برای شروع بیزینس برای همه یکسانه یا ایرانی ها با موانع دیگه ای هم باید دست و پنجه نرم کنند؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member afshinG آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشتی سازی امیر کبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها

ا با فوق لیسانس مکانیک میشه راحت کار با حقوق حدود 80000 پیدا کرد که نقطه شروع خوبیه. اما کار پیدا کردن برای ایرانی ها سخته. چون شرکت باید خارجی هارو برای ویزا و در نهایت گرین کارد ساپورت کنه. به خاطر همین قضیه اصولا شرکتای کوچیکتر اصلا خارجی نمیگیرن. کلا هم و شرکت یکی رو برای گرین کارد ساپورت میکنه باید بتونه توجیه کنه که این آدم برای این کاری که استخدام شده خیلی مناسبه و برای همین به آمریکایی ها ترجیح داده شده.
    به نظر شما این مسئله که میگین به ایرانیا به سختی کار میدن واسه اروپا هم صدق می کنه ؟؟ از این جهت که توی اروپا اقامت گرفتن کار راحتتریه..
    فرسایشـــــــــــــــــی ترین قسمت خارج رفتن، انتــــــــــــــظار برای صدور ویزاست، خــــیـــــــــــــــــــ ـــــلی صــــــــــبر و اســــــــــــتــــــــقا مت می خواد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نفت

مرسی از شما که وقت گذاشتین برای ما که تازه فکر ادامه تحصیل در خارج افتادیم.
    اون طوری که شما نوشتین وضعیت از اینی که افشین اشاره کرده هم بدتره. چون افشین حدود 20 درصد مالیات گفته ولی شما تا 40 درصد هم اطلاع دارین.
    در مورد هزینه های خونه فکر می کنم منظور افشین از خونه ، خونه های ویلایی معمول امریکا بوده باشه. البته نه اون ویلایی هایی که ما ها فکر می کنیم.
    به هر حال با نظرات افشین و شما به این نتیجه می رسم که واقعا زندگی برای یه مهندس تو امریکا سخت تر از ایران می گذره(از لحاظ مالی) و بایستی انگیزه های بیشتری برای مهاجرت داشت.
    اگر این جوریه پس واقعا رشته مناسب ادامه تحصیل توی خارج چی هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmirror نمایش پست ها
    مرسی از شما که وقت گذاشتین برای ما که تازه فکر ادامه تحصیل در خارج افتادیم.
    اون طوری که شما نوشتین وضعیت از اینی که افشین اشاره کرده هم بدتره. چون افشین حدود 20 درصد مالیات گفته ولی شما تا 40 درصد هم اطلاع دارین.
    در مورد هزینه های خونه فکر می کنم منظور افشین از خونه ، خونه های ویلایی معمول امریکا بوده باشه. البته نه اون ویلایی هایی که ما ها فکر می کنیم.
    به هر حال با نظرات افشین و شما به این نتیجه می رسم که واقعا زندگی برای یه مهندس تو امریکا سخت تر از ایران می گذره(از لحاظ مالی) و بایستی انگیزه های بیشتری برای مهاجرت داشت.
    اگر این جوریه پس واقعا رشته مناسب ادامه تحصیل توی خارج چی هست؟
    دوست عزیز خیالتون راحت باشه اگر زندگی برای یک مهندس در امریکا و کانادا سخت تر از ایران بود حداقل درصد عمده ای از فارغ التحصیل های خارج برمیگشتند. بنده که خودم مقیم کانادا هستم ولی با شرایط زندگی امریکا هم آشنایی خوبی دارم میتوانم عرض کنم که ارقام مخارجی که دوستمان افشین دادند در بسیاری از موارد اغراق آمیز است مثلا 1500 دلار در ماه هزینه قبض ها!!!! نکته اصلی اینجا این است که اگر کار نداشته باشید یا کارتان را از دست بدهید وضعتان زار است. اگر کار مناسبی داشته باشید حتی کارمندی زندگی تان بنحو معقولی تامین است و این موضوع در مورد عمده رشته های مهندسی منجمله مکانیک صدق میکند و این قضیه پیتزافروشی و نظیر آن را بنده که اصلا ندیده ام (مگر برای کسانی که بیکارند). البته در هیچ جای دنیا نمیشود مثل ایران پولدار شد ولی نه از راه مهندسی!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    تا حالا چقدر دیدن که ایرانی ها ی اونجا تو فیلدهای مهندسی یا مدیریت و ... بعد از فارغ التحصیلی به قول شما بیزینس راه بندازن؟
    من نمی دونم مشکل اقامت چقدر می تونه سد راه این مساله بشه اما با فرض اینکه طرف گرین کاردشم بگیره، آیا شرایط برای شروع بیزینس برای همه یکسانه یا ایرانی ها با موانع دیگه ای هم باید دست و پنجه نرم کنند؟
    بیشتر دوستان من بعد از فارغ التحصیلی و چند سال کار در امریکا شرکتهای خودشون رو زده اند. برای نمونه خیلی موفق اش هم مثلا خانم انوشه انصاری را ببینید ولی خیلی های دیگر هم هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بیشتر دوستان من بعد از فارغ التحصیلی و چند سال کار در امریکا شرکتهای خودشون رو زده اند. برای نمونه خیلی موفق اش هم مثلا خانم انوشه انصاری را ببینید ولی خیلی های دیگر هم هستند.
    انوشه هم شد موفق؟! به ضرب پول خودشو فضانورد کرده فقط برای شهرت. موفق آدمیه مثل این:

http://newsroom.ucla.edu/portal/ucla...nt-201527.aspx

توی شرکت های بزرگ هم ایرانی ها فراوون هستند اینجا. در پاسخ به جناب افشین هم عرض کنم که 120 تا عالی محسوب میشه. متخصصین بیهوشی تا 220 تا میگیرن. جراح ها 150 تا. مهندس ها 70 تا 140 تا و یه معلم دبستان با 40 50 تا داره قشنگ زندگی میکنه. با 120 تا میشه بهترین خونه و ماشین رو داشت.
    ویرایش توسط behzaad : July 21st, 2011 در ساعت 08:28 AM
    راه، همان است که تو می‌روی.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    انوشه هم شد موفق؟! به ضرب پول خودشو فضانورد کرده فقط برای شهرت. موفق آدمیه مثل این:

http://newsroom.ucla.edu/portal/ucla...nt-201527.aspx

توی شرکت های بزرگ هم ایرانی ها فراوون هستند اینجا. در پاسخ به جناب افشین هم عرض کنم که 120 تا عالی محسوب میشه. متخصصین بیهوشی تا 220 تا میگیرن. جراح ها 150 تا. مهندس ها 70 تا 140 تا و یه معلم دبستان با 40 50 تا داره قشنگ زندگی میکنه. با 120 تا میشه بهترین خونه و ماشین رو داشت.
    و تعداد شرکتهای بزرگی که ایرانی ها تاسیس کرده اند؟؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad نمایش پست ها
    انوشه هم شد موفق؟! به ضرب پول خودشو فضانورد کرده فقط برای شهرت.
    فضانورد شدن ایشان اصلا مهم نیست. موفقیت ایشان این بود که با دست خالی یک شرکت کوچک نرم افزارهای مخابراتی تاسیس کرد و با تلاش اون را تا یک شرکت با ارزش 700 میلیون دلار بالا برد. فکر کردید ایشون پولش رو از منزل پدرش آورده بود؟

نکته شما در مورد درآمدها هم کاملا صحیح است. یک گزارشی چند وقت پیش چاپ شده بود که حقوق متوسط 70 هزار دلار رو برای یک زندگی راحت و بی دغدغه کافی ارزیابی کرده بود. حالا شاید در بعضی شهرهای خیلی گرون کافی نباشه ولی 100 هزار دلار به بالا دیگه کاملا کافیه حتی وقتی مالیاتش کسر بشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)